PDA

View Full Version : болка в главата



OneGirl
08-22-2009, 17:21
Здравейте,
доста често ме боли глава и все от едната страна, дясната, дори когато я допра отдясно се усеща болка :( . Питам имали причина за претиснение, защото вече взех да се притеснявам. Трябва ли да ходя на лекар.

П.П. В момента пак ме боли :( .

ameli
08-23-2009, 18:28
ако седиш много на компютъра ... ще те боли
иди на лекар или пий аспирин, упсарин ... там по-лекичките за спиране на болката

amk933
08-23-2009, 18:35
Да имаш проблем с лявото око? Диоптър, нещо? Напоследък да ти се струва, че недовиждаш с него? Нещо странно да си забелязала :-o

asddafsad
08-24-2009, 08:52
От колко време е проблема? Каква е болката, опиши малко по-подробно. Може да е леко сътресение в следствие на удар.

OneGirl
08-24-2009, 21:27
проблема е от вече 3 дни, но днес не ме боли много, а сама като натисна отдясно. Може ли да ме е боляло от удар по челото (по-точно над окото), защото с една приятелка без да искаме се беше ударихме?
Но не ме боли точно на същото място, а отгоре на главата и в страни на челото (хич ме няма в обясненията 8-) ).

Jeuelle
08-24-2009, 22:33
Аз наскоро страшно много си бях ударила главата в стената и така ме боля след това цялото чело :)

clever
08-25-2009, 09:31
здрасти
: )
може да е от сътресението
а може да имаш проблем с лявото око
отиди на лекар за всеки случай ако те боли и утре
успех ! ;)

amk933
08-25-2009, 13:21
Да имаш проблем с лявото око? Диоптър, нещо? Напоследък да ти се струва, че недовиждаш с него? Нещо странно да си забелязала :-o
???

ameli
08-25-2009, 13:42
Да имаш проблем с лявото око? Диоптър, нещо? Напоследък да ти се струва, че недовиждаш с него? Нещо странно да си забелязала :-o
???

нали ти каза, че се е ударила :)

amk933
08-25-2009, 13:45
Да имаш проблем с лявото око? Диоптър, нещо? Напоследък да ти се струва, че недовиждаш с него? Нещо странно да си забелязала :-o
???

нали ти каза, че се е ударила :)

Имам предвид това за очите и по специално с лявото око. ;) Не ми е отговорила. За да я боли в дясно или има проблем в главата или в лявата половина на тялото. ;)

Иначе преди удара не те ли е боляло? И ако беше от удара много ме съмнява да е само в дясно. :-o

OneGirl
08-25-2009, 20:19
Да имаш проблем с лявото око? Диоптър, нещо? Напоследък да ти се струва, че недовиждаш с него? Нещо странно да си забелязала :-o
???

нали ти каза, че се е ударила :)

Имам предвид това за очите и по специално с лявото око. ;) Не ми е отговорила. За да я боли в дясно или има проблем в главата или в лявата половина на тялото. ;)

Иначе преди удара не те ли е боляло? И ако беше от удара много ме съмнява да е само в дясно. :-o

За очите, еми от някъде година имам чувството, че на далеч виждам размазано :( .
И преди удара от време на време си ме болеше глава, нещо като пристъпи на мигрена и пак само от дясната страна (между другото мигрената наследствена ли е, защото баща ми и леля ми също страдат от нея).

OneGirl
08-25-2009, 20:21
А забравих да кажа, че когато ме заболи глава почва също да ми се гади и ми става лошо :( .

iwancho
08-25-2009, 20:35
Ако седиш много на слънце,компа,ако стаята ти е задушна,тоест не я проветряваш много може да е от това... дръж си прозорците постоянно отворени,в продължение на 2-3 дни и ако не мине.. не знам,не съм особено компетентен и не искам да те обърквам. Все пак съм на 14 само. :)

amk933
08-25-2009, 21:07
Сещам се за един вариянт в момента. Не съм сигурен, че е той, но е вероятно. Ти си за офталмолог.

Предполагам очила не носиш? Казваш, че виждаш размазано понякога на далече! Така.
Мозъкът има функцията да компенсира разликата от няколко диоптера или това е така нареченият скрит диоптер. Да де обаче за да компенсира тази разлика се изисква мозъчно усилие, да го наречем. И това усилие непрестанно, води до боли в главата. ОСобено, ако е на лявото око, нещата пасват идеално.

Съветът ми е да отидеш на офталмолог първо. НО! Искаш да ти разширят зениците и тогава да ти правят компютърна диагностика. Без разширени зеници скрит диоптер не се хваща. Ако на офталмолог не излезе нищо (нямаш диоптер, в което се съмнявам, но е възможно) отивай на невролог. Това са специалистите, които се занимават с мозъка и нервната система. Има куп възможности. Там вече не ги знам какви са, защото това е тъмна индия за мен (грубо казано). А и по-отгоре ли те боли или по встрани над ухото? :-o

OneGirl
08-25-2009, 21:13
Сещам се за един вариянт в момента. Не съм сигурен, че е той, но е вероятно. Ти си за офталмолог.

Предполагам очила не носиш? Казваш, че виждаш размазано понякога на далече! Така.
Мозъкът има функцията да компенсира разликата от няколко диоптера или това е така нареченият скрит диоптер. Да де обаче за да компенсира тази разлика се изисква мозъчно усилие, да го наречем. И това усилие непрестанно, води до боли в главата. ОСобено, ако е на лявото око, нещата пасват идеално.

Съветът ми е да отидеш на офталмолог първо. НО! Искаш да ти разширят зениците и тогава да ти правят компютърна диагностика. Без разширени зеници скрит диоптер не се хваща. Ако на офталмолог не излезе нищо (нямаш диоптер, в което се съмнявам, но е възможно) отивай на невролог. Това са специалистите, които се занимават с мозъка и нервната система. Има куп възможности. Там вече не ги знам какви са, защото това е тъмна индия за мен (грубо казано). А и по-отгоре ли те боли или по встрани над ухото? :-o

Да прав си очила не нося. Боли ме по-отгоре, понякога и над очите.

Благодаря ти, че ми отговаряш. :)

amk933
08-25-2009, 21:19
Сещам се за един вариянт в момента. Не съм сигурен, че е той, но е вероятно. Ти си за офталмолог.

Предполагам очила не носиш? Казваш, че виждаш размазано понякога на далече! Така.
Мозъкът има функцията да компенсира разликата от няколко диоптера или това е така нареченият скрит диоптер. Да де обаче за да компенсира тази разлика се изисква мозъчно усилие, да го наречем. И това усилие непрестанно, води до боли в главата. ОСобено, ако е на лявото око, нещата пасват идеално.

Съветът ми е да отидеш на офталмолог първо. НО! Искаш да ти разширят зениците и тогава да ти правят компютърна диагностика. Без разширени зеници скрит диоптер не се хваща. Ако на офталмолог не излезе нищо (нямаш диоптер, в което се съмнявам, но е възможно) отивай на невролог. Това са специалистите, които се занимават с мозъка и нервната система. Има куп възможности. Там вече не ги знам какви са, защото това е тъмна индия за мен (грубо казано). А и по-отгоре ли те боли или по встрани над ухото? :-o

Да прав си очила не нося. Боли ме по-отгоре, понякога и над очите.

Благодаря ти, че ми отговаряш. :)

Няма проблем. :)

Ами най-добре на очен/офталмолог. Попитах те за това къде те боли защото частта от мозъка отговаряща за зрението (Occipital lobe се казва) се намира леко встрани. :)

unknown7
07-20-2010, 16:18
мигрена

Greennight
07-20-2010, 21:39
кат те боли от едната страна кратуната се вика мигрена...