PDA

View Full Version : растеж на тялото?



opalqnka1
08-23-2009, 08:37
кога приклучва растежа на тялото (при момчетата) ?

Adda
08-23-2009, 08:41
Вие можете да си растете до 20 - 21 =)

eXpl0d3
08-23-2009, 09:06
Вие можете да си растете до 20 - 21 =)

НИКОЙ не расте до 20

Adda
08-23-2009, 09:31
Вие можете да си растете до 20 - 21 =)

НИКОЙ не расте до 20

ам... не знам, не съм момче, но пък знам че растете доста повече от нас
както и да е...

Glamm
08-23-2009, 09:47
мисля че до 17-18 ..

ecstazy
08-23-2009, 09:55
мисля че до 17-18 .. и аз така мисля :-o ;-)

ameli
08-23-2009, 12:33
най-много до 20 .. при всеки си е различно :)

mrtn
08-23-2009, 14:00
До колкото знам аз е до 20..и в учебници така съм чел, и така са ми казвали..може и да бъркам. :)

aloveyou
08-23-2009, 14:59
Аз знаех,че е момчетата растат до 20 годишна възраст,но не бях сигурна,и затова се поразрових в нета и виж какво намерих.

В пубертета, когато настъпва половото съзряване, се наблюдава така нареченият ръстов скок. При момичетата той е на 11-12 години, ръста се увеличава от 6 до 11 см годишно. При момчетата половото съзряване настъпва по-късно - на 13-14 години, и прибавката в ръста през този период съставлява от 7 до 12 см годишно. Обикновено към 15 години девойките имат вече окончателния си ръст, а момчетата продължават да растат много интензивно и го достигат към 19-20 години.
Разбира се, всички деца растат по-различен начин.
Темповете на растеж на детето се определят от способността на хипофизата да произвежда в нужното количество хормона на растежа, отговарящ за ръста и правилното развитие на скелета и мускулната тъкан. Това е белтък, който се състои от 191 аминокиселини. Най-много хормон на растежа се освобождава през нощта, по време на сън, и само неголямо количество - през деня.

Дано съм била полезна :)

Lyricon
08-23-2009, 23:00
аз бях чувал,че растежът приключва 20-21 може при някои да има и малки отклонения,доколкото знам

ArrowsOfDeath
08-23-2009, 23:33
А дано, че сегашните ми 184см нещо не ме удовлетворяват в последно време :D

asddafsad
08-24-2009, 09:12
Зависи кога навлезеш у пубертету и кога излезеш от него. Тялото се оформя до 20 годишна възраст, за жените 17-19... Но разликата в ръста е минимална. Просто наедрява човек.

bbbsheva
08-24-2009, 14:27
Аз знаех,че е момчетата растат до 20 годишна възраст,но не бях сигурна,и затова се поразрових в нета и виж какво намерих.

В пубертета, когато настъпва половото съзряване, се наблюдава така нареченият ръстов скок. При момичетата той е на 11-12 години, ръста се увеличава от 6 до 11 см годишно. При момчетата половото съзряване настъпва по-късно - на 13-14 години, и прибавката в ръста през този период съставлява от 7 до 12 см годишно. Обикновено към 15 години девойките имат вече окончателния си ръст, а момчетата продължават да растат много интензивно и го достигат към 19-20 години.
Разбира се, всички деца растат по-различен начин.
Темповете на растеж на детето се определят от способността на хипофизата да произвежда в нужното количество хормона на растежа, отговарящ за ръста и правилното развитие на скелета и мускулната тъкан. Това е белтък, който се състои от 191 аминокиселини. Най-много хормон на растежа се освобождава през нощта, по време на сън, и само неголямо количество - през деня.

Дано съм била полезна :)Какво друго да кажа освен перфектно ..
един въпрос само:
Има ли начин да се накара хипофизата да произвежда повече хормони
Аз съм на 17 и съм 178 и неми трябват повече см питам от любопитство

aloveyou
08-24-2009, 15:30
Аз знаех,че е момчетата растат до 20 годишна възраст,но не бях сигурна,и затова се поразрових в нета и виж какво намерих.

В пубертета, когато настъпва половото съзряване, се наблюдава така нареченият ръстов скок. При момичетата той е на 11-12 години, ръста се увеличава от 6 до 11 см годишно. При момчетата половото съзряване настъпва по-късно - на 13-14 години, и прибавката в ръста през този период съставлява от 7 до 12 см годишно. Обикновено към 15 години девойките имат вече окончателния си ръст, а момчетата продължават да растат много интензивно и го достигат към 19-20 години.
Разбира се, всички деца растат по-различен начин.
Темповете на растеж на детето се определят от способността на хипофизата да произвежда в нужното количество хормона на растежа, отговарящ за ръста и правилното развитие на скелета и мускулната тъкан. Това е белтък, който се състои от 191 аминокиселини. Най-много хормон на растежа се освобождава през нощта, по време на сън, и само неголямо количество - през деня.

Дано съм била полезна :)Какво друго да кажа освен перфектно ..
един въпрос само:
Има ли начин да се накара хипофизата да произвежда повече хормони
Аз съм на 17 и съм 178 и неми трябват повече см питам от любопитство
Хормонът на растежа (Растежният хормон е протеин. Той е главен участник и регулатор на растежа и метаболизма в човешкото тяло. Представлява интерес като медикамент, използван при хора и животни. Секретира се през целия живот на индивида. Наименованието "соматотропин" е с гръцки произход и означава телесен растеж.) се произвежда от хипофизната жлеза. Тя е овално тяло, разположено в ямка на черепната основа, наречена "турско седло". Посредством краче се свързва с областта на главния мозък, наречена хипоталамус. Жлезата има овална форма – дължина 8-10 мм., ширина 12-15 мм., височина 5-6 мм. По отношение на теглото си показва големи индивидуални различия. При мъжа тя тежи средно 0.6 г. При жените през време на бременност се увеличава и след раждането не се връща към първоначалното си състояние

Растежът е сложен процес и изисква координирано действие на редица хормони. Главната роля на растежния хормон е да стимулира телесния растеж, предизвиквайки отделяне от черния дроб и стимулира пролиферацията на хондроцитите (хрущялните клетки), което води до растеж на костите. По този начин, чрез диференциация на хондроцитите, се извършва директното повлияване на растежния хормон (РХ) върху растежа на костите. IGF-I има ключова роля и в мускулния растеж.

Дано тази информация ти свърши работа

redbul2
08-24-2009, 21:01
На 20 години е окончателно за ръста.

sladi4ka_qni4ka
08-25-2009, 08:39
ми най вероятно до 19-20 години ...