PDA

View Full Version : пропуснато хапче диане?!



Xera
08-23-2009, 09:27
Вчера пропуснах едно хапче от опаковката на диането ми от трета седмица. пих го веднага щом се сетих тоест днес в 12.по принцип го пия всеки ден в два часа.Сега не знам точно как да постъпя.Мислех след два часа да си пия хапчето от днес и да си продължа по схемата още два дни и да си чакам цикъл,ама в листовката не е даден такъв вьриант ми такива, които хич не ми се нравят,например-пише да я пия веднага дори да ми се наложи да пия две наведнъж после да си допия другите по схема НО да не правя пауза 7 дни ми веднага да почвам нова...тоест да нямам цикъл тоя месец ми някви си евентуални кръвотения или зацапвания!другия вариант е да прекрата тази която пия сега ,да не пия 7 дни и после нова опаковка но пише от деня в който сте забравили,а аз вече пих една преди 30 мин и мислех кам два да си пия тази за днес , да си продължа още два дни и после 7 дни почивка не звучи ли по логично ми чак до пропускане на цикал неща да стигам. :cry: :-s :smt119 Моля кажете как е нужно да постъпя и ако ви се е случвало какво сте предприемали?

BunnyD
08-23-2009, 13:03
пиеш Диане?! На колко си? И всъщност защо го пиеш-заради хормоните или чисто и просто като противозачатъчни? Истината е, че Диане са адски силни хормонални таблетки и лекарите избягват да ги предписват на лица под 18...ако сама си си избрала да ги пиеш вече нз ....а иначе относно въпроса ти-не пий в един ден 2 таблетки! просто чакай да дойде менструацията ти, а до тогава се предпазвай и по друг начин (но не спирай да ги пиеш ест)и просто си продължи да ги пиеш...но ако ги пиеш заради хормоните не е беда :)

l0lz
08-23-2009, 13:15
За презерватив да си чувала?

kalpazanka
08-23-2009, 17:14
За презерватив да си чувала?
Момичето лекува най-вероятно гинекологичен проблем! За какъв дявол й е презерватив?! Ползвайте ги тия глави от време на време, не се умира от мислене!

пиеш Диане?! На колко си? И всъщност защо го пиеш-заради хормоните или чисто и просто като противозачатъчни? Надали се зоба с Диане чисто и просто да не забременее!

Авторке, на твое място щях да си изпия и второто хапче и нямаше да направя 7дневна пауза.

PepSsSi
08-23-2009, 17:23
миличка.... веднага изхвърляй тия боклуци.... 6 месеца ги пих и така яко си унищщожих организма,че направо ти е бедна фантазията... тези хапчета са много стари и имат много странични ефекти...пий по-леки и изчистени... иначе голямата работа като си закъсняла с едно хапче... (Пих ги , защото имам здравни проблеми)

thespark
08-23-2009, 17:24
по- добре иди на лекар

kalpazanka
08-23-2009, 17:24
миличка.... веднага изхвърляй тия боклуци.... 6 месеца ги пих и така яко си унищщожих организма,че направо ти е бедна фантазията... тези хапчета са много стари и имат много странични ефекти...пий по-леки и изчистени... иначе голямата работа като си закъсняла с едно хапче... (Пих ги , защото имам здравни проблеми)Може да са боклуци, но яйчникът ми се върна за 2 месеца /2 блистера/ до нормални размери от тях! Странични ефекти имат всички противозачатъчни.

PepSsSi
08-23-2009, 17:45
миличка.... веднага изхвърляй тия боклуци.... 6 месеца ги пих и така яко си унищщожих организма,че направо ти е бедна фантазията... тези хапчета са много стари и имат много странични ефекти...пий по-леки и изчистени... иначе голямата работа като си закъсняла с едно хапче... (Пих ги , защото имам здравни проблеми)Може да са боклуци, но яйчникът ми се върна за 2 месеца /2 блистера/ до нормални размери от тях! Странични ефекти имат всички противозачатъчни.

изкарала си късмет, честито за което :)
няма да коментирам външните промени.... ами да кажем,че хормоните ми стигнаха до ненормално високи утроени нива ... имах кисти, които не се и спукаха, а растяха ... след това минах на Цилест и за месец всичко взе да се пооправя... И ЗНАМ, че всички имат ефекти...просто Диане са мнгоо стари, не са изчистени достатъчно и така :)
а авторката предполагам знае,че хапченцата се пият само след хормонални изследвания, че иначе може да стане лошо :)

kalpazanka
08-23-2009, 17:48
Външните промени не ги отричам- косата не се омазняваше толкова много, акнето изчезна... Обаче страничните ефекти ме принудиха да мина на Цилест- пак има странични ефекти, дори скоро се наложи баща ми да среже златен пръстен с обикновени клещи, защото ми беше отекъл пръста и нямаше начин да го извадя. Пак задържам течности, подпухват ми краката, пак вдигам кръвно.... Но целта оправдава средствата.

Zaharinka
08-23-2009, 17:52
Всичко е строго индивидуално то затова преди да започнат да се пият такива хапчета се правят няколко теста на хормони и бля бля.
Но диане са супер силни хапчета по-добре да ти бъдат сменени от гениколога.

kalpazanka
08-23-2009, 17:57
^Не знаеш причината, поради която ги пие. ;)

Zaharinka
08-23-2009, 18:10
Е едва ли ги е започнала на собствена глава в крайна сметка.И аз пия ОК,но гениколожката ми даде избор м/у няколко вида като нацелих явно доста добри понеже ги пия вече месец в началото малко задържах водичка сега съм в идеално състояние.

kalpazanka
08-23-2009, 18:21
Темата вече се измести "За и Против Диане". Ако на мен гИнеколог ми каже: "Избери си между тези и тези хапченца", сигурно ще ми види гърба.
Diane не се пие с цел контрацепция, а с цел лечение, така че нека оставим преценката за коректността на провежданото лечение в ръцете на компетентните в областта колеги!

BunnyD
08-23-2009, 18:35
Хлое-ето това е изчистения вариант на Диане... само вмятам :)

Junona
08-23-2009, 21:31
Ами,мацко.. предполагам вече е късно даа ти казвам каквото и д е, но ще ти споделя... след като хапчетата са тоолкова силни едва ли си почнала сама да ги пиеш .. следователно нищо няма да ти е коствало да се обадиш на гинеколога си и да питаш какво да правиш.. преди 3 месеца и аз сгафих така и лекаря ми каза продължавай да си пиеш в часа, който ги пиеш, ще ги пиеш 1 ден повече от необходимото, НО следващите 7 дни използвайте презарвативи...

hera
08-24-2009, 09:25
:) Значи пия ги вече от година и 7 месеца по лекарско предписание относно хормони поликистоза акне сичко имах и сичко ми оправи преди бала миналата година. Странични ефекти не съм имала до сега честно ви казвам затова неща да ги сменям защото може би съм уцелила най подходящите зе мен. На 20 съм и съм изчела всичко възможно относно ефекта им ,скоро ще права пауза даже,но ако ги спра риска за забременяване се увеличава значително...се пак някой хора ги почват дори само за да като ги спрат да забременеят успешно.За предпазване ползвам и двата варианта не само хапчетата но досега не бях пропускала такова и като прочетох какво се прави в такъв случяй не ми се понрави особено.Иначе бях доста кофти настроена към тях преди да ги почна и след това и си бях казала че при някякво отклонение веднага ги спирам,но не се наложи,просто мисля че не са универсално лекарство за всеки както ги кръщават.за радост не съм имала проблеми с килцата 49 съм и други такива,но честно казано ме е страх само на презерватив да разчитам,особено пък ако ги спра.По принцип пише че ефекта от такива хапчета изчезва след месец невзимане,но си мисла, че и няколко месеца пауза и който иска да си ги спре няма да навреди. :-o :razz: А това което направих е че пих две вчера през два часа ми се паднаха,днеска пия последно и 7 дни почивка и здраве да е. :) :-)

tan4eto999
07-30-2010, 06:16
Здр Пия ги от 4 години.Предписани са ми от лекар.И аз мисля ,че имат странични ефекти поне при мен има качване на доста кг 20 да бъдем точни също така и промените в настроението ... сега повечето от вас ще си кажат ми спри ги тогава те ти вредът...но не е така имах киста която се наложи да се острани оперативно и то по спешност с опасност от перитонит.Имах и 3пъти над нормата тестостерон а сега като ги пия не образувам кисти и тестостерона е в норма.Почти всяко лекарство има странични ефекти въпроса е дали си заслужава да се пие въпреки тях .Аз се премирих да съм малко по пълна и т.н. за да си запазя яйчниците.