PDA

View Full Version : За уроците и нуждата от тях?



mechtaq_za_teb
08-23-2009, 10:36
Смятате ли, че е задължително да се ходи на уроци за кандидатстване или можем да се подготвим и сами, стига да имаме желанието?

ecstazy
08-23-2009, 10:44
не мисля .. баща ми е добър по математика, а майка ми по български и смятахме да ми помагат вместо да ходя на уроци.обаче стана към средата на 7 клас (началото на 2ри срок) и се видя че няма резултат и се наложи да ходя на уроци.отидох и веднага наблъсках само 6 6 6 6 6 по мат и БЕЛ въобще адски много ми помогнаха и съм на мнение че не са задължителни но са от ГОЛЯМА полза :-o

iwancho
08-23-2009, 10:46
Aз ходих от началото на 7 клас и ОСОБЕНО МНОГО ми помогнаха и влезнах в ПГ С А Г Пловдив. ;)

eveto_xx
08-23-2009, 11:19
Аз не съм ходила на уроци, в часовете по БЕЛ не пишех в час :D Изкарах 5.393 на изпита по БЕЛ, 4.929 по Математика и 5.16 по Математика в НПМГ. Сега съм там. :D Иначе, за матурите все пак е редно да посетиш поне един курс по БЕЛ , и по избираемия предмет.

LovelyGirl
08-23-2009, 12:41
Според мен има нужда от уроци.
В училище не се преподава целият материал, който е нужен за кандидатстването.В училище всичко е сбито и съкратено.

Unendlich
08-23-2009, 13:07
По принцип уроците не са задължителни, това всеки си го преценява сам - дали има нуждата, както и възможността разбира се да посещава :) Преди 2 години когато бях 7-ми клас ходих на уроци, да, посещавах и БЕЛ и Математика, страшно много ми помогнаха и изкарах високи оценки на изпититем та сега и аз съм в ЕГ Пазарджик :) От уроците наистина има полза, но ако и ти самият положиш труд и старание, както и да си ориентиран към целите си :) Много зависи и от учителите де, защото все пак има и такива, които взимат парите и не ти дават чак толкова много знания.. :-x Но все пак повечето не са такива, има полза от уроците и те няма да навредят на никой :-P

free3s
08-23-2009, 13:40
Значи аз кандидатствах тая година и тръгнах на уроци в началото на 2 срок, но като преди тва по математика майка ми ми помагаше, а и аз решавах допълнително. Полза имах от уроците по БГ, защото ми обясни някои правила, но по матем можеше и да не ходя, щото майка ми можеше да ми ги обясни горе- долу. Мога да ти кажа, че ако си умен, слушаш в час питаш ако не разбираш и се занимаваш допълнително у вас с решаване на сборници и т.н. - ще успееш и без уроци. Те могат да ти дадат + 0.100, 0.200 стотни към оценката :)

mrtn
08-23-2009, 13:42
Според мен има нужда от уроци.
В училище не се преподава целият материал, който е нужен за кандидатстването.В училище всичко е сбито и съкратено.
Аз съм на същото мнение ! :)

GreenMimss
08-23-2009, 14:05
Нужну са , ако искаш да влезнеш в хубаво училище.
Съвет от мен - не ги почвай посредата на годината, аз направих тази грешка и толкова материал имах да уча, който не бяхме даже чели в училище...

PurpleDream
08-23-2009, 14:14
разбира се, че НЕ е нужно да ходиш на уроци, ако си учил системно през годините и се стараеш в къщи, не виждам причина да ходиш на уроци

angel4eto7
08-23-2009, 14:20
аз ходих на уроци само по мат., а по БЕЛ си се справих без уроци! :)

balon4eee
08-23-2009, 14:24
Ще си ебете майката при всички случай за тва не се впрягайте :D

mArMaLaDkA
08-23-2009, 14:38
Кандидастване къде? В университет или след 7 клас?
- Ако е за кандидатстването в университет - определено е нужно да се посетят частни уроци, за да се представиш повече от перфектно, т.е да имаш възможност навсякъде да влезеш. Правото на избор е много важно нещо.
- За кандидатстването след 7 клас - зависи. Примерно, аз изкарах прилични оценки на изпитите, дори по математика, която ми е супер слабия предмет, а не съм ходила на уроци. Повечето ми приятелки, които пръснаха една камара пари, изкараха почти колкото мен. Въпреки, че не съм ходила на частни, пак имах възмжност да вляза, където си поискам. Но пък в Русе не мисля, че има добри частни учители. Докато в София, ВЕДИ могат да те подготвят максимално добре и наистина парите, които даваш, да си заслужават.

zero
08-23-2009, 14:41
Ще си ебете майката при всички случай за тва не се впрягайте :D
Тиии овцо не се впрягай ...
Уроците не са задължителни, но са един голям + !
А ако се комбинират с малко четене стават два големи +са :P

kkookkoo95
08-24-2009, 07:55
НЗ мен ме скъсаха от уроци но си струваше

monka
08-24-2009, 08:53
Според мен уроците за кандидатстване след 7 клас са си нужни.Все пак това са по-малки деца, повечето не са чак толкова добре с правописа(все пак за изпита се изисква по-високо ниво).Може би съм на това мнение, защото аз канддидатствах още, когато на изпита по литератира се пишеше есе или съчинение...забравих вече :lol: и на уроците пишех теми, после разработвах и т.н.От там наистина много се ограмотих и съм много благодарна на учителката ми.Уроците по математика също са много важни.Все пак, като ходиш на уроци ти се отделя внимание само на теб и винаги, когато нещо не разбираш ще ти бъде обяснено 100 пъти, без да се съобразяваш с никой...Има си и деца, разбира се, които не се нуждаят от уроци.
Относно уроците за ВУЗ съм на мнението, че уроците не са толкова задължителни.Естествено зовиси и от предмета, по който ще се явяваш.Аз примерно не ходих на уроци, готвих се вкъщи и по история и по български.Много мои познати ходиха на уроци и изкараха доста ниски оценки.Аз още на предварителния през април изкарах висока оценка, а тези от уроците имаха 3ки...Затова, ако човек се е амбицирал и е разбрал, че трябва да се учи значи уроците са излишни.А и един такъв курс по история, на който ходиха 3 мои приятелки струва 3000 лв :shock: .

SkiCatA
08-24-2009, 11:46
еми ако си разбира6 уроците тогава засто да ходи6 на 4астни уроци :D :D :D

Sarafina
08-24-2009, 17:25
еми ако си разбира6 уроците тогава засто да ходи6 на 4астни уроци :D :D :D
Защото на уроците те подготвят по-добре отколкото в училището. Повечето учители карат през пръсти, докато тези на частните уроци не. Казват ти нещо допълнително, нещо, което ще се падне на изпита. Обесняват по-добре. И не, без частни уроци не може.

tonie__
08-24-2009, 17:42
разбира се, че НЕ е нужно да ходиш на уроци, ако си учил системно през годините и се стараеш в къщи, не виждам причина да ходиш на уроци

сестра ми преди 86597 години като беше 7ми клас не ходеше на уроци и пак си влезе в Егив Пловдив :)

но трябва да си учиш задълбочено и да четеш допълнително

zagadkataa
08-25-2009, 14:44
Aз ходих от началото на 7 клас и ОСОБЕНО МНОГО ми помогнаха и влезнах в ПГ С А Г Пловдив. ;)

аз без да ходя влязах в ПГСАГ .. набутала си се :D

slavito007
08-25-2009, 15:01
Естествено, че не е задължително. Ако смяташ, че се справяш отлично с материала, който ти преподават в училище, и че е достатъчен, няма нужда. Аз например в 7 клас ходих на уроци и по български и по математика. Скъпичко е, но не съжалявам.

Enitto
08-25-2009, 17:13
Уроците да един голям плюс. Поне за мен бяха огромен. :D

iiordanova
08-25-2009, 17:21
Тази година ще се записвам на уроци по математика.
От миналата година ходя по английски.
От голяма полза са уроците. :)

SummerRain
08-25-2009, 17:48
За мен посещението на уроци особено за изпита след 7 клас е безсмислено.Човек има ли желание ще си се подготви идеално сам.Без уроци балът ми стигаше и за най-елитното училище в града ми, въпреки че аз се записах другаде. Хора, които ходеха на уроци, имаха 3-4.

NnIkITYy
08-25-2009, 17:52
За мен посещението на уроци особено за изпита след 7 клас е безсмислено.Човек има ли желание ще си се подготви идеално сам.Без уроци балът ми стигаше и за най-елитното училище в града ми, въпреки че аз се записах другаде. Хора, които ходеха на уроци, имаха 3-4.
е то не е казано, че като тръгнеш на уроци и по 1 час там ти стига и във вкъщи нищо не правиш трябва и от самия човек желание :)

а при тебе случая може да е такъв че просто ти е заложено да можеж да решаваш задачи :D в моя клас имаше няколко такива ;) :)

SummerRain
08-25-2009, 18:20
За мен посещението на уроци особено за изпита след 7 клас е безсмислено.Човек има ли желание ще си се подготви идеално сам.Без уроци балът ми стигаше и за най-елитното училище в града ми, въпреки че аз се записах другаде. Хора, които ходеха на уроци, имаха 3-4.
е то не е казано, че като тръгнеш на уроци и по 1 час там ти стига и във вкъщи нищо не правиш трябва и от самия човек желание :)

а при тебе случая може да е такъв че просто ти е заложено да можеж да решаваш задачи :D в моя клас имаше няколко такива ;) :)
Не, математиката не ми е силна страна, просто мисълта ми беше, че човек, който има желанието да се подготви както трябва и постоянството да се упражнява вкъщи може да се справи(освен ако не е някой, изпуснал наистина много материал в училище)-частните уроци не са панацея.

TheGirlNextDoor
08-25-2009, 19:53
за кандидатстване след 7ми клас уроците за мен са повече от безсмислени..вие какво си мислите,че като спите в училище и като отидете на урок ще ви го налеят с фуния.Заблуда голяма.. :-o
'Без уроци не може'..как пък не :lol: :lol:

HappyPeopleBeSmile
08-26-2009, 08:54
То си зависи от знанията на ученика.
Ако едно компетентно желае да влезне в елитна гимназия и е учило системно в училище, няма нужда да дава излишни пари за уроци :)
Но ако се чувстваш неподготвен за изпитите и имаш нужда от запълване на знанията, частните уроци много помагат :wink:
А иначе аз лично не съм ходила на допълнителни уроци и не съм си давала много зор в подготовката и пак влезнах в ЕГ с бал 30, някви числа 8-)

Loshotia
08-26-2009, 09:05
А и един такъв курс по история, на който ходиха 3 мои приятелки струва 3000 лв :shock: .
Къде са ходили, че ми стана интересно?

YouCantStopMe
08-26-2009, 09:28
Аз не ходих на частни уроци и все пак изкарах добри оценки.Поне на мен ми стигаха и можех определено да вляза,където исках.НО факт беше,че на мен вкъщи имаше кой да ми помага по математика. :wink: По БЕЛ не ходих,нямах нужда.Учителката ни беше много,много,много добра и научавахме абсолютно всичко от нея.
Според зависи е.Има учители,които преподават изключително добре и ако слушаш в час и учиш усърдно вкъщи,постигаш желания резултат.
Но има учители,които не ги интересуват кой знае колко учениците и не се стараят да ги научат на нещо ---> Искаш,не искаш-уроци.
Но да знаете,че и урока не е средство за успех.Имахме едно момиче в класа,което от години ходеше на уроци..я по математика,я по български..абе на каквото и скимне.Родителите й даваха луди пари,но тя така и не научи нищо.Като не искаш да учиш НИКОЙ не може да те накара.Уроци,глупости-празна работа.Трябва ти да си кажеш,че е нужно да учиш,да се стараш..тогава идва успехът,било то с ходене на уроци..или просто много старание вкъщи.

faststep
08-26-2009, 10:03
Много ученици ходят на уроци дори и да имат добри преподаватели в училище, но според мен това е безсмислено(говоря за седми клас). Ако имат лоши даскали-това вече е друга бира. 8-)

monka
08-26-2009, 16:39
А и един такъв курс по история, на който ходиха 3 мои приятелки струва 3000 лв :shock: .
Къде са ходили, че ми стана интересно?
Ами едното момиче в София, а другото, което си е от Бургас там ходеше.Повече подробности наистина не знам.Имам и още една позната, която ходи в Бургас и от майка и знам, че им е струвал 3000 лв курса.

Loshotia
08-26-2009, 17:07
E в София не е един курс, не е един учител. Какви оценки са изкарали? Според мен повече от 5лв на час не си струва(събира се около 700лв на година)

Sladurchoo
08-26-2009, 17:19
аз ходих на уроци и по математика, и по български ..
най-вече зависи от човека .. ако си свикнала да учиш - ще ти помогнат много .. а ако не - и да ходиш, и да не ходиш все едно ще е ..
и все пак много помагат :)