PDA

View Full Version : Могат ли парите да развалят приятелство?



claraa
08-23-2009, 15:29
Интересно ми е какво е вашето мнение по въпроса,защото наскоро се сблъсках точно с това.Дадох заем от немалка сума на една приятелка,която не ми го върна в определения срок.Оттога просто не сме се чували,а преди 2 дни дори не ми честити рождения ден.Кофти ми стана,защото толкова време сме били заедно,а изведнъж заради тези пари се отдалечихме....

w0sh
08-23-2009, 15:31
Ясно какво приятелство сте имали.

vagarious
08-23-2009, 15:34
Ами парите малко или много променят обстоятелствата.Аз лично не бих дала не малка сума на човек, за който знам, че е безотговорен или на който просто не ми е толкова близък.Знам, че утрешния ден и на мен може да ми за наложи да поискам заем, но ще е само от "доверени лица".Незнам колко сте близки с твоята приятелка, но притискай я да ти върне парите колкото се може по-бързо и й тегли шута.

GossipGirl89
08-23-2009, 15:46
Парите могат да развалят всичко, не само приятелството. Те са едно необходимо зло :) На мен също ми се е случвало да услужвам на приятелки с по 10-20 лв. и после да се правят на ударени и да си крият, за да не ми ги върнат :D Не че ми е много зор за тъпите пари ама въпроса е принципен - за кво трябва да ме правят на глупачка? :)
Такива хора просто не си заслужават - за*би я :)

producenta
08-23-2009, 15:54
да категорично

MoHuTo
08-23-2009, 15:56
Доста кофти от нейна страна. На твое място бих я притиснала малко, щом казваш, че сумата не е малка, а и срока е изтекъл.. недей да чакаш нея, тя явно мисли да мине метъра..

Faces
08-23-2009, 16:21
Ем видяла е че си наивна изгърбила те е и тва е другия път внимавай на кого даваш пари :)

fc
08-23-2009, 16:37
Липсата на пари е корена на всяко зло.

Punisherrr
08-23-2009, 16:43
Скапаните пари могат да развалят всичко... :(
Не знам за приятелството,но се уверих,че дори на любовта пречат понякога...

LittlePrincess
08-23-2009, 16:44
Да, могат. И не само приятелството.

3oPuTy
08-23-2009, 16:52
Да си се замисляла,че приятелката ти в момента няма възможност да ти върне тези пари и се чувства неловко и точно заради това отбягва да контактува с теб?!


А иначе парите могат да развалят приятелството :? Аз съм в такава ситуация в момента :) Най-добрата ми приятелка от няколко месеца работи за няк'ви мижави пари и се издържа сама с цел да улесни техните и доста често се случва като излезем някъде тя да е с не повече от 2-3 лв. (защото естествено е дала 3 лв. за цигари) и винаги бърза да се прибира и т.н.За разлика от нея аз на ден харча по 10-тина лева (понякога и повече) и когато мога винаги я черпя и точно от там дойдоха проблемите ни :? В компанията ни има още 4 момичета,които постоянно я обвиняват,че е с мен само заради парите и т.н.,а аз много добре знам,че не е така,защото я познавам от години и винаги,когато са ми трябвали пари ми е помагала (дори на няколко пъти заради мен е стояла без пари) :( Винаги,когато вземе заплатата излизаме някъде и тя черпи всички (без значение,колко хора ще сме) и т.н. ... Ония четири мършички постоянно се опитват да ни настроят една срещу друга,постоянно и натякват,че е с мен заради едната почерпка в някое заведение :? Мислят си,че по този начин ще ни скарат,но това НЯМА да стане - аз няма да го позволя,а и тя също!!!Проблема е там,че тия мърши (които иначе твърдят,че държат на нея и просто искали да й отворят очите) само я съсипват още повече :? Сякаш не й стига,че всеки ден бачка по 11 часа,взема не повече от 300лв. някъде,в тях има един скапан алкохолизиран кретен (баща й),който не работи и само изпуква парите на майка й и брат й (които от своя страна изплащат един не малък заем),а като за капак и тия к*рви й натякват тия неща ...
Ето пак!Току-що,докато писах темата реших да й се обадя за да се уговорим за довечера и тя пак ми каза,че няма да излиза,защото вчера дала пари на заем на братовчед си и сега няма :( 20 минути й се молих по телефона,а тя ми вика "Нали знаеш онез четирите като разберат к'ви слухове пак ще плъзнат,а аз не искам да се караме" ... Както й да е ... Успях да я накарам да излезем под предтекст,че ще се разходим в Дунавската градина :)
Гррр тия скапани пари всичко прецакват!!! :-x

bmwsasho
08-23-2009, 17:08
Йес ъфкортц...за тези хартиики хората се убиват един друг, пък камоли едно приятелство да не могат да развалят...

FiRe_LaDy
08-23-2009, 17:21
Скапаните пари могат да развалят всичко... :(
Не знам за приятелството,но се уверих,че дори на любовта пречат понякога...

+ 1

Priceless
08-23-2009, 17:23
Хах и аз имах такъв проблем ... накрая просто се оказа, че на момичето й било тъпо, шото в момента нямала да ми ги върне ... :?

golqmumnik
08-23-2009, 18:10
Не знам,ма и не ми дреме,щото винаги си нося големи пачки по стотачки 8)

ThePowerOfLove
08-23-2009, 18:26
Eми явно могат да развалят приятелство :?

amk933
08-23-2009, 18:28
Ами не знам, честно казано. Парите променят човек, но пак зависи от самия човек. Та в този ред на мисли, ако се промениш, може наистина да се отчуждите много. Но чак да се скарате... аз поне не съм. Но според мен е трудно много бедни и много богати да са приятели, по простата причина, че интересите са различни. Много ми е объркваща тази тема. Не знам, в крайна сметка. :neutral:

Едит: И още нещо. Зависи какво разбираш под приятел. Много хора са крайно повърхностни, когато определят хората, като свои "приятели". :?

Dimana99
08-23-2009, 18:52
Могат и още как

beb4yy
08-23-2009, 19:00
МОгат много ясно :)

ShtrudeL
08-23-2009, 22:03
Може ли да се говори изобщо за приятелство,щом се намесват парите...

ShtrudeL
08-23-2009, 22:04
МОгат много ясно :)

Щом могат,значи не е било никакво приятелство.

3oPuTy
08-23-2009, 22:05
Може ли да се говори изобщо за приятелство,щом се намесват парите...
Може,но зависи по какъв начин са намесени парите ;) (както е в моя случай например)

curka87
08-24-2009, 08:40
Щом нещо такова може да съсипе приятелството ви, значи е ясно колко "добри" приятели сте били.

totik
08-24-2009, 08:44
Парите могат да развалят всичко.

l0lz
08-24-2009, 08:47
МОгат много ясно :)

Щом могат,значи не е било никакво приятелство.

А, точно!

vampirekiss
08-24-2009, 09:11
Ио ще как.Те колко хора са ''резвалили''

evi_vd
08-24-2009, 09:40
ако не се лъжа има раздел "Училище и приятели" ..
иначе парите развалят всичко, което не е истинско

Jumbie483
08-24-2009, 10:34
И аз съм на мнение, че парите могат да развалят всичко.
Но ако приятелството е било силно и истинско много, много трудно ще бъде развалено.
Поговори с момичето и разбери причината, поради която се мотае и се прави на ударена. Ако има финансови проблеми я остави, може да и е неудобно, но ако се опитва да мине между капките я притисни, вземи си парите и не я търси повече.

smurfa
08-24-2009, 10:43
да и винаги е било така! няма ли пари няма забавление= :?

mynichka09
08-24-2009, 10:50
Зависи от човека

ShtrudeL
08-24-2009, 11:10
Могат да развалят всичко,стига да го позволиш. А позволиш ли го,значи за какво приятелство говорим?

Hilary_
08-24-2009, 12:29
Приятелството си е приятелство ... границите са си граници ... :?

Приятел не е този, който ти иска заеми нон стоп без основателна причина и после има наглостта да не ти ги върне ... на това му се вика използвач!!! :?

Следващия път внимавай на кой даваш заеми и на кой не ... дръж такива хора далече от себе си, защото ако ти не се осъзнаеш те няма да го направят ... :?

Sh@d0w
08-24-2009, 12:34
Интересно ми е какво е вашето мнение по въпроса,защото наскоро се сблъсках точно с това.Дадох заем от немалка сума на една приятелка,която не ми го върна в определения срок.Оттога просто не сме се чували,а преди 2 дни дори не ми честити рождения ден.Кофти ми стана,защото толкова време сме били заедно,а изведнъж заради тези пари се отдалечихме....

Затова си избирай приятелите внимателно.Приятел не е равно на познат,ти си си виновен че си дал пари просто ей така,без да си сигурен в човека :?

Ако пък наистина ти е приятелка и си сигурен в нея,защо не я потърси да я попиташ?Може за си има сериозни финансови проблеми...?

sulley
08-24-2009, 14:59
Винаги зависи от обстоятелствата и хората,защото понякога е разбираемо,а друг път става от завист или защото не е имало истинско приятелство.

На мен не ми се е случвало все още,когато имам проблем с парите в семейството,мога да споделя на моите приятели и те ме рабират.

IaShKo
08-24-2009, 16:33
Преживейго и аз съм така ама не човек правят парите а човек ги прави парите :) Живота е пред теб

Seattle
08-26-2009, 21:00
Пари бих дал на най добрите си приятели, те са 2-ма, и съм го правил. И не говорим за 20-30 лева а за сериозна 4 цифрена сума. НО знам на кого давам.
На друг освен тези 2-мата, повече от 10 лева не. Без значение кой е. познайте защо :o

ivakavlad
08-26-2009, 21:34
парите могат да развалят всичкодори и дългогодишна да не говорим за приятелство уверил съм се че всичко е до време дори и приятелството да има и случай в който приятелството трае доживот но те са изолирани и рядко се срещат такива хора всеки гледа как да извлече някаква полза от теб и когато вече няма полза от теб кой от каде е и айде

mrtn
08-27-2009, 07:08
Ми може и не само приятелство..В твоя случай звъни на приятелката си..питай я защо не те е търсила, защо не ти е честитила рождения ти ден и така..може да има някакво обяснение, но може и да те е използвала. Няма вечно да се крие, все някой ден ще се покаже! :)

DevilWish
08-27-2009, 08:13
Доста кофти от нейна страна. На твое място бих я притиснала малко, щом казваш, че сумата не е малка, а и срока е изтекъл.. недей да чакаш нея, тя явно мисли да мине метъра..
И аз така мисля ;)