PDA

View Full Version : Куче Бийгъл



Bianca
08-23-2009, 17:11
http://www.topobiavi.com/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%B3%D1%8A%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-2-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86%D0%B0-adno129025.html
Абе, много искам да си купя кученце и съм се спряла на породата Бийгъл. Търсих в интернет за някакви обяви и попаднах на по-горния линк.
Въпросът ми е (понеже съм доста некомпетентна) дали "с паспорт" е същото като "с родословие". И 250 лева ми се струва прекалено евтино за куче с родословие.
Също искам да попитам дали тая обява се отнася за развъдник, или за отделен човек. Понеже знам, че да си вземеш куче от развъдник, е най-доброто решение.
Също, ако можете, давайте други изгодни обяви за бийгълсчета с родословие.

Bianca
08-23-2009, 17:14
:cry: Отиде ми надеждата.

PiruBloodz
08-23-2009, 17:21
Ето ти да видиш какво представлява родословието
http://forum.dog.bg/post-a260684-.html

Bianca
08-23-2009, 18:06
Аз ще си задам тук един друг въпрос, свързан с куче, за да не правя нова тема.
Днес намерих суупер сладкото кученце на улицата и сега съм поставена пред дилема дали да го взема в нас, или да го оставя...
Разбира се, че е помиярче, може и мелез да е, не знам, обаче е суупер сладкото и гальовното и не прилича въобще на помияр. :-k Ама ме е страх, че като го взема, ще стане голямо и гадно...
Наясно съм, че ако го взема, ще трябва да го обезпаразитя, да му купя пахчета за глисти, да го заведа на ветеринарен лекар, ваксини и така нататък, но... Не мога да реша. ;/
Какво смятате вие по въпроса?

bonbon_
08-23-2009, 18:28
Според мен е по - хубаво да вземеш това от улицата .. :)

Bianca
08-23-2009, 18:43
Според мен е по - хубаво да вземеш това от улицата .. :)
Мерси за мнението, ама защо смяташ така? :)

LiLGrizzly
08-23-2009, 19:02
Защото кучето на улицата иначе е обречено на един живот, който в най-добрия случай ще е няколко години, преди да умре от глад/студ/болест/отрова/кола.

Също така е добре да се отбележи, че в едно куче не е най-важно родословието, дали ще бъде сладко и красиво през цялото време. Ако търсиш нещо подобно - вземи си препарирана пума и винаги ще е красива и няма да се промени. В случая с помияра няма да знаеш какъв ще стане, но можеш да направиш добро на едно живо същество, а след няколко месеца и да порасне грозно - вече ще го обичаш.
+1

Zaharinka
08-23-2009, 19:03
По-добре вземи кученцето от улицата.Попринцип куче без родословие от случайни хора може да ти донесе доста проблеми поразрови се в нета,миналият ден честох ужасни неща което твърдо ме отказа да си взема уж породисто куче което да се окаже всъшност много голяма тежест. :)

Bianca
08-23-2009, 19:18
То хубаво да го взема, ама... ме е страх, че може да има бяс и ще го заведа на лекар най-вероятно.
Иначе дам, по-добрият избор е. :)
(Нали не мога да бъда заразена с бяс, ако кучето не си е забивало зъбите?)

bog4eto
08-23-2009, 19:27
Ами всъщност може,чрез слюнка.

А иначе-аз не бих взела кучето от улицата колкото и да искам,защото съм патила.За тва внимавай все пак ;)

Bianca
08-23-2009, 19:34
Ами всъщност може,чрез слюнка.

А иначе-аз не бих взела кучето от улицата колкото и да искам,защото съм патила.За тва внимавай все пак ;)
Да де, нали слюнката трябва да се смеси с кръвта ми... :-o
Странно ми е дали има и алтернативни начини.

bog4eto
08-23-2009, 19:38
Исках да кажа,ако имаш рана,без да те охапе,а там нещо ти се умилква и те лигави-в такъв смисъл ;)

Bianca
08-23-2009, 19:55
Мхм, мерси за всички отговори до момента. Утре ще решавам какво да правя...
Проблемът ми е, че апартаментът ни не е много голям ии то не е една беля на главата това куче, тъй че... И пикае постоянно. :D :-D
Но дори и да не го взема, има на кого да го дам. :)

Forest_girl
08-23-2009, 20:25
Вземи си това. Спаси го и съм сигурна, че ще стане добро :)

Violenza
08-23-2009, 20:28
То куче не се взима така от днес за утре.
Трябва да имаш желание и условия!

бтв ако го заведеш на ветеринар, той ще ти каже колко горе-долу голямо ще стане кучето.

Celence
08-23-2009, 21:48
Приятелят няма порода! Кучетата особено, са точно приятели, ако ги обичаш и се грижиш за тях ти се отблагодаряват.
Кучето ми до ден днешен, вече 11 години си го гледам, вярно - не е от най-красивите външно, не е породисто, взех го от един казан 98'та зимата, но какво значение има? Обичам си го страшно много. Супер издръжливо куче, не е боледувало от нищо и все още е жизнено както си беше и преди. Ако те притеснява това как ще изглежда като порастне, помисли си как би ти се отблагодарявало - моето 11 години лежи в краката ми когато гледам телевизия, ям на масата или стоя на компютъра - винаги е около мен като охрана, посреща ме на вратата, подскача нагоре-надолу като ме види, присвива уши, ляга да го галя и т.н. Не знам дали си имала куче до сега, но да го гледаш как ти се радва и иска да го милваш е супер усещане.
Все пак като искаш бийгъл, вземи си, симпатични са. Исках да ти кажа, че породата не е най-важното. ;)

shoni7
08-23-2009, 22:08
..

Bianca
08-24-2009, 12:02
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Снощи оставих кучето долу пред денонощния магазин точно, за да го заведа днес на ветеринар, сложих му храна, кашон да спи и така нататък, ама сега го нямааа. :cry: Не си е тръгнало само, убедена съм, и кашона го няма.
:cry:
Захаринке, за какви проблеми говориш? В смисъл, ако не си взема куче с родословие?

SuNsEt
08-24-2009, 15:34
Ама как може да оставиш кучето така и да очакваш да е там на сутринта уе... :-o
Още от вчера видях,че работата няма да стане.
Айде взимай си някое бийгълче и дано се грижиш добре за него.

machoka
08-24-2009, 16:55
Не ги съветвайте за кученца от улицата. Ако някой иска породисто животно - да иде и да си купи такова и да го гледа както заслужава. Моето уважение към уличните, и аз съм взимал - но ако искаш качествено изпълнение - имаш правото да го получиш срещу съответната сума на съответните за това места.
А за уличните кучета си има служби, които БИ трябвало да се погрижат.

Zaharinka
08-24-2009, 16:59
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Снощи оставих кучето долу пред денонощния магазин точно, за да го заведа днес на ветеринар, сложих му храна, кашон да спи и така нататък, ама сега го нямааа. :cry: Не си е тръгнало само, убедена съм, и кашона го няма.
:cry:
Захаринке, за какви проблеми говориш? В смисъл, ако не си взема куче с родословие?
Форума е за голдън ретривър,но пише защо не е хубаво да се купува куче без родословие от случаини хора,зоо магазини и борси.Биби така и така ако даваш парички поне да ги дадеш за кученце което да те радва дълго време.
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1257

Bianca
08-24-2009, 17:10
Леле, ебати гадното...
Ама пък едно родословие не може ли да бъде фалшифицирано? :-o Да дам хиляда лева и пак да бъда метната?

Violenza
08-24-2009, 17:39
По-добре не си взимай куче.
Като те гледам как разсъждаваш на 5тия месец ще ти писне и ще го захвърлиш на улицата.


За мненията по-горе:
Не бъдете сигурни, че като има родословие кучето и имате гаранция "живот". Съвсем възможно е да се разболее от някоя тежка болест.
Да, имаш 'доказателство', че кучето не страда от наследствени болести, че са му бити ваксини и е гледано добре, но някои породи са много болнави.

PiruBloodz
08-24-2009, 18:12
Леле, ебати гадното...
Ама пък едно родословие не може ли да бъде фалшифицирано? :-o Да дам хиляда лева и пак да бъда метната?

aко си го купиш от правилното място няма да бъдеш метната

Zaharinka
08-24-2009, 19:41
По-добре не си взимай куче.
Като те гледам как разсъждаваш на 5тия месец ще ти писне и ще го захвърлиш на улицата.


За мненията по-горе:
Не бъдете сигурни, че като има родословие кучето и имате гаранция "живот". Съвсем възможно е да се разболее от някоя тежка болест.
Да, имаш 'доказателство', че кучето не страда от наследствени болести, че са му бити ваксини и е гледано добре, но някои породи са много болнави.

Всяко едно животинче е застрашено от болести,по тази логика да не си взимаме нищо и да не поемаме никакви допълнителни отговорности.И не мисля,че можеш да съдиш по това как разсъждава и дали ще може да отлгежда кученцето или не.Имам доста опит в отглеждането на кучета котки и всякакви животинки и не е малка отговорността,но когато виждаш,че заради грижите,които полагаш малкото расте здраво ти става хубаво.Понякога е по-добре да излезеш с кученцето навън отколкото с някой,който само ще те твари.

Violenza
08-24-2009, 19:52
Всяко едно животинче е застрашено от болести,по тази логика да не си взимаме нищо и да не поемаме никакви допълнителни отговорности.И не мисля,че можеш да съдиш по това как разсъждава и дали ще може да отлгежда кученцето или не.Имам доста опит в отглеждането на кучета котки и всякакви животинки и не е малка отговорността,но когато виждаш,че заради грижите,които полагаш малкото расте здраво ти става хубаво.Понякога е по-добре да излезеш с кученцето навън отколкото с някой,който само ще те твари.
.. прочете ли какво написах?
и аз това казах, че всяко животно е застрашено от болести, защото повечето си мислят, че като има родословие и едва ли не няма как да се разболее!
Аз пък мисля, че мога да 'съдя', защото човек, който наистина иска животно и има възможността да го отглежда няма да пита по тийн форуми, а ще се обърне към компетентно лице. Второто което е - или искаш куче и си взимаш (като си на ясно с всички отговорности, които носи това) или не го правиш. Това не е да се колебаеш дали да си купиш дадена дрешка или не, това е съдбата на едно живо същество!

Bianca
08-24-2009, 20:29
Всяко едно животинче е застрашено от болести,по тази логика да не си взимаме нищо и да не поемаме никакви допълнителни отговорности.И не мисля,че можеш да съдиш по това как разсъждава и дали ще може да отлгежда кученцето или не.Имам доста опит в отглеждането на кучета котки и всякакви животинки и не е малка отговорността,но когато виждаш,че заради грижите,които полагаш малкото расте здраво ти става хубаво.Понякога е по-добре да излезеш с кученцето навън отколкото с някой,който само ще те твари.
.. прочете ли какво написах?
и аз това казах, че всяко животно е застрашено от болести, защото повечето си мислят, че като има родословие и едва ли не няма как да се разболее!
Аз пък мисля, че мога да 'съдя', защото човек, който наистина иска животно и има възможността да го отглежда няма да пита по тийн форуми, а ще се обърне към компетентно лице. Второто което е - или искаш куче и си взимаш (като си на ясно с всички отговорности, които носи това) или не го правиш. Това не е да се колебаеш дали да си купиш дадена дрешка или не, това е съдбата на едно живо същество!
Ти тъпа ли си, бе? Сериозно, много ме издразни с последните си две мнения.
Откъде накъде решаваш, че аз не съм способна да отглеждам куче?
Аз НЕ се чудя дали да си взема куче, или не. Поне не заради самата отговорност. Ти да си чувала за простата думичка ПАРИ? А за финансови проблеми, а у, ей таквиз работи?
Брей, че отворени хора. А откъде знаеш, че не съм се обърнала към компетентно лице? КАК по дяволите го реши това? Това, че съм пуснала тема във форума, означава, че разчитам само и единствено на отговорите в нея?
За в бъдеще си спести компетентните коментари, ако ли не – аз ще си спестя четенето им.

Violenza
08-24-2009, 20:46
Ти тъпа ли си, бе? Сериозно, много ме издразни с последните си две мнения.
Откъде накъде решаваш, че аз не съм способна да отглеждам куче?
Аз НЕ се чудя дали да си взема куче, или не. Поне не заради самата отговорност. Ти да си чувала за простата думичка ПАРИ? А за финансови проблеми, а у, ей таквиз работи?
Брей, че отворени хора. А откъде знаеш, че не съм се обърнала към компетентно лице? КАК по дяволите го реши това? Това, че съм пуснала тема във форума, означава, че разчитам само и единствено на отговорите в нея?
За в бъдеще си спести компетентните коментари, ако ли не – аз ще си спестя четенето им.
Коментари не обичам да спестявам.




Аз НЕ се чудя дали да си взема куче, или не.

Мхм, мерси за всички отговори до момента. Утре ще решавам какво да правя...
Проблемът ми е, че ...

И като стана въпрос за парите, то това си е огромна част от отговорността. Всеки според възможностите си преценя дали да вземе куче или не!

За компетентното лице, като си се обърнала, защо не го разпита за родословията?

Bianca
08-24-2009, 20:55
Да бе, как не съм се сетила, че компетентни лица има под път и над път, и само да щракна с пръсти, едно такова ще изникне по което и да е време на деня.
Всъщност под втория ти цитат имах предвид, че утре и майка ми ще решава какво да правим. Все пак не всимко зависи от мен. ;]