PDA

View Full Version : Актьорство



InnchetO
08-23-2009, 21:34
Според вас, може ли българин с амбиции за голяма холивудска актьорска кариера да успее да я постигне? :)

GossipGirl89
08-23-2009, 21:34
Ако наистина го бива защо не?

TeenSpirit
08-23-2009, 21:46
Разбира се!
Какво значение има дали си китаец, японец, руснак, българин и т.н...
Щом човек има талант + амбиция, няма значение какъв е по народност :)

SuNsEt
08-23-2009, 21:47
Много холивудски филми гледаш. :)

...

Sham
08-23-2009, 21:51
нямаме школа за филмови актьори
нямаме пари да си платим абонаментите в imdb
снимаме масовка, няма как да ни "открият"

hardball
08-23-2009, 21:52
Зарязваш всичко, отиваш и се буташ като луда и се надяваш, че ще стане номерът.

hardball
08-23-2009, 22:08
Абе има начини, ама всичките са гадни и брутални и наистина трябва да зарежеш всичко и да се бъхтиш като ненормална.

Jeuelle
08-23-2009, 22:09
Башар Рахал :)

Sham
08-23-2009, 22:18
който не отказва роля :)

LiLGrizzly
08-23-2009, 23:09
Объркал си рейса пич ! :lol:

funky921
08-23-2009, 23:12
Ами аз имам един приятел който завърши с актьорко майсторство и скоро снима филм в Холивуд 8)

bog4eto
08-23-2009, 23:16
Според вас, може ли българин с амбиции за голяма холивудска актьорска кариера да успее да я постигне? :)

Искаш да снимаш филми с Джони,нали нали нали нали.. :D :D :D

Иначе мисля,че за да стане от българин актьор трябва яяяяяяко да се потруди,ама мн яко!Да бъхти по 20 часа на ден сигурно и да се бута здраво :D То мани тва,малко са истинските таланти тук.. :?

Sham
08-23-2009, 23:29
малко са истинските таланти тук.. :?
:lol:

InnchetO
08-23-2009, 23:42
Според вас, може ли българин с амбиции за голяма холивудска актьорска кариера да успее да я постигне? :)

Искаш да снимаш филми с Джони,нали нали нали нали.. :D :D :D

хаха, не точно, но И той е причина :-D

Ии, плана ми е да уча актьорското майсторство не в България, а в Америка.. после.. доста свободни кастинги за малки филми има там.. както казахте ще се бутам :D

XceSS
08-24-2009, 00:34
Епа нали оня Станислав Яневски, се снима в Хари Потър и още няколко холивудски.

bog4eto
08-24-2009, 00:35
Евала! :smt006
Успех :smt023

Joc
08-24-2009, 09:22
Епа нали оня Станислав Яневски, се снима в Хари Потър и още няколко холивудски.

Той да ми яде кyра... Хари Потър...

SouthStandServiceLad
08-24-2009, 09:56
Холивуд ли е мерилото ?

ScionOfStorm
08-24-2009, 10:23
Холивуд е пазар, финанси, блясък,
рядко е изкуство в истинския смисъл на думата.

Иначе има начин, предполагам, с доста усилия. И пари :ь

InnchetO
08-24-2009, 10:53
^Това ми е и на мене идеята,, не знам нито един български актьор, който да е световно известен. Но пък, why not да опитам :))

xs
08-24-2009, 11:03
^Това ми е и на мене идеята,, не знам нито един български актьор, който да е световно известен. Но пък, why not да опитам :))

Да опиташ?
Как?
Къде?
8-)

Sham
08-24-2009, 11:38
В България няма кино актьори - всичките са театрали, които на екран изглеждат повече от глупаво...
да, добре:Д

funky921
08-24-2009, 11:47
В Страстите Христови има няколко българина :)

Sham
08-24-2009, 11:50
навсякъде има)

xs
08-24-2009, 11:56
навсякъде има) статисти

Sham
08-24-2009, 15:31
научи се да четеш:)

machoka
08-24-2009, 17:12
В Щатите имаш ли идея каква е конкуренцията в тази област и как ще пробиеш точно? ;)

За такива скромни български момиченца с добри телесни данни, много лесно ще клъвнеш на въдицата на някой богат чичко, който ще те развали. Я си стой в БГ и пробивай тука.

InnchetO
08-24-2009, 20:07
То нито едно от влеченията ми няма реализация в България, мачок. Невробиология да работя в Швейцария ще е.. Актьорството беше професия, за която не се бях замисляла точно за това, че няма реализация, но така или иначе нищо, което ще ми е приятно не мога да работя тук.

А, за конкуренцията.. ами то навсякъде има конкуренция, за каквото и да е. Да, голяма ще е, но как са пробили (почти) всички актьори? Доста дори не са учили за това и от няколо кастинга се започва, първо в някой малък филм или някоя реклама.. Знам, че ще е трудно, но аз по лесно не си падам :))

Sham
08-24-2009, 20:28
Сега ще ти кажа защо актьорите, подобно на писателите, драматурзите, поетите, журналистите... не са добри далеч от родината си - защото един език не ти става роден никога, филологиите не са човекологии, преводачите само превеждат през текста, който никога не остава същият. Импровизациите са важно умение на артиста, при филмовите нещата са съвсем други. Трябва да си готова да се продадеш, защото "звездите" са нищо повече от продукт, който е повече или по-малко продаваем, в зависимост от тендеции, течения, социална обстановка, дори политическа такава. Можеш да се снимаш в киното, ако това е мечтата ти, но да се заблуждаваш, че като с вълшебна пръчица ще изместиш Скарлет Йохансън или Бинош, е повече от наивно. Трябва ти страна с действаща, динамична, постоянна кинематография, да, но Холивуд е далеч от изкуствата, Л.А. е битак, в който днес си тук, утре има по-евтини и по-лъскави чорапи. Изниква ми един филм със Сюзан Сърандън и Натали Портмант, 'Anywhere but here' май се казваше. Гледай го, ако не си.)

Мечтите са, за да се сбъдват, щастието все го гоним, важното е крачките да по-малки и поносими, защото лесно се пада, а после боли.

sladkata_bebz
08-24-2009, 20:39
Аз пък ти казвам,че не трябва да се отказваш.Най-голямата ми мечта беше да стана актриса,въпреки,че исках да играя в театъра.Това,че в България за сега няма голяма реализация,не означава,че като имаш възможност за САЩ трябва да се отказваш. ;)

Следвай мечтите си!

Bianca
08-24-2009, 21:03
Абе, ти въобще играла ли си някога някаква роля? Казвали ли са ти, че си добра актриса, играеш добре и така нататък? Не че нещо, просто ми е интересно. Защото и на мен примерно мечтата ми е да стана актриса, ама не ме бива в тея неща.
Не става с едно просто желание. Талантът си казва думата винаги!
Аз само не мога да разбера за какво бъхтене говорите... Трябват ти един талант, едни пари, връзки и това е. Проблемът е дали ще те открие някой някак си.
Виж, ако наистина успееш да спечелиш някой кастинг и почнеш да снимаш филм, тогава си е якото бъхтене. След това е то.

InnchetO
08-24-2009, 21:22
Не съм играла някъде на сцена, въпреки, че съм имала възможност. Иначе, пред приятелки съм правила шоута и са ми казвали, че съм за киното :-D Ама пък те и за певица са ми казвали, че ставам пък не пожелавам да ме чувате как пея :-D

Не знам дали ставам честно. Безпристрастен не ми е казвал, че ставам. Биби ти като си близко нЕкой ден ще се видим и ще ти изиграя нещо :D даже на инглиш ще се изявя :D

бтв. Мога да се разплача насила :D

xs
08-24-2009, 21:25
бтв. Мога да се разплача насила :D

всички можем ; )

InnchetO
08-24-2009, 21:28
Е не всички :D доста хора знам, които не могат :D

Иначе забравих да спомена, че аз мисля, че съм добра.. в смисъл само пред себе си съм изнасяла такива представления :-D Но аз едва ли мога да преценя много точно :)

machoka
08-24-2009, 22:39
абе я насила си намали подписа поне дваждий :o

gangstata
08-24-2009, 22:42
Естествено, всичко опира до възможности за изява и пробивност..

InnchetO
08-24-2009, 22:45
абе я насила си намали подписа поне дваждий :o

Не дее :( Моляя теее :}}

Acrobat
08-25-2009, 00:00
Ако се интересуваше от самото изкуство, можеше просто да се запишеш в някой кръжок по актьорско майсторство.Но доколкото разбирам, театъра не те задоволява, искаш да станеш известна, богата, да те търсят за различни роли, да те познава целият свят...че ти още дори не си изпитала тръпката да стъпиш на сцената, дори и тя да е просто зала за провеждане на репетиции или издигнат подиум в училищния двор...Оттук се започва.Защо не се пробваш? ;)

Bianca
08-25-2009, 07:49
В България няма кино актьори - всичките са театрали, които на екран изглеждат повече от глупаво...
да, добре:Д

е,кво не ли е прав?


абсолютно е така.

друг е въпроса,че Холивуд не трябва да е показател за никой,к*р за комерсиализацията и евреизацията,която се излива от техните продукции. европейското кино е 1000 пъти по-добро,не включвам българското в това число,тъй като са мн зле нещата тук.
ама румънци,сърби,хървати,есто ци и т .н. изкарват ебаси яките филми... да не говориме за Франция,Испания и Англия.
Емир Кустурица > all.

MonSitY
08-25-2009, 08:20
всичко е възможно,но определено за да стане толкова известен бая бая ще трябва дас е блъска...

Dumb
08-25-2009, 09:52
Аз пък ти казвам,че не трябва да се отказваш.Най-голямата ми мечта беше да стана актриса,въпреки,че исках да играя в театъра.Това,че в България за сега няма голяма реализация,не означава,че като имаш възможност за САЩ трябва да се отказваш. ;)

Следвай мечтите си!
Защо се отказа?
ПП: обещах си да не пиша в тази тема, уж...

sladkata_bebz
08-25-2009, 10:18
Аз пък ти казвам,че не трябва да се отказваш.Най-голямата ми мечта беше да стана актриса,въпреки,че исках да играя в театъра.Това,че в България за сега няма голяма реализация,не означава,че като имаш възможност за САЩ трябва да се отказваш. ;)

Следвай мечтите си!
Защо се отказа?
ПП: обещах си да не пиша в тази тема, уж...


ми защото самият ми живот тръгна в друга посока,можех да се занимавам с музика и театър,казвали са ми,че имам заложби,но направих може би само една грешна стъпка и всичко се промени,Започнах с чуждите езици и не ми оставаше време за истинското,което исках.Сега продължавам с тях и най-вероятно ще се заминавам с нещо такова,но е малко късно да започна отначало с таланта за театъра.

teenems
08-25-2009, 10:46
защо не ?! но ще му трябват доста големи усилия .
като по малка исках да стана актриса ..
аз още си искам ,но знам че няма да стане .

KpbCTHuKbT
08-25-2009, 11:25
защо не ?! но ще му трябват доста големи усилия .
като по малка исках да стана актриса ..
аз още си искам ,но знам че няма да стане .

Добре де, ако всеки мислеше така, никога нямаше да успее, трябва да се мисли по-позитивно и най-вече да вярваш в себе си, може целята Земя да вярва в тебе, но ако ти самата не го желаеш силно няма как да се случат нещата.

Иначе по темата, да защо пък да няма пробив от наша страна в Холивуд, всичко се случва. Да, американците нямат равен в киното, но пък стават и "грешки". \:D/

Sham
08-25-2009, 17:30
В България няма кино актьори - всичките са театрали, които на екран изглеждат повече от глупаво...
да, добре:Д

е,кво не ли е прав?

не, разбира се!)
на прима виста ми идват поне 4 имена, задоволително изпълващи чаршафа)

Decu
08-25-2009, 23:44
Everybody comes to Hollywood
They wanna make it in the neighbourhood
They like the smell of it in Hollywood
How could it hurt you when it looks so good?
Shine your light now
This time it's got to be good
You get it right now
Cause you're in Hollywood

There's something in the air in Hollywood
The sun is shining like you knew it would
You're riding in your car in Hollywood
You got the top down and it feels so good

Everybody comes to Hollywood
They wanna make it in the neighbourhood
They like the smell of it in Hollywood
How could it hurt you when it looks so good?

I lost my memory in Hollywood
I've had a million visions bad and good
There's something in the air in Hollywood
I tried to leave it but I never could

...

InnchetO
08-25-2009, 23:58
^Една от любимите ми на Madonna :))

Decu
08-26-2009, 00:00
е..добре :Д
и аз като по-малка я слушах, та тая си ми е спомен.

adskoty
08-30-2009, 19:12
Ами как иначее разбирасе много добри актьори бг

LinkTon
08-30-2009, 20:57
Малко ли хубави български момчета има бе,тръгнала зарад' някъв мустакат келеш холивудска актриса да става..

deputata
08-31-2009, 21:53
Стига сте демотивирали момичето :x А Шварценегер как е станал актьор? Той като е пристигнал в Америка,дори не е знаел езика,но после се е бъхтил яко и стана НЯКОЙ.Няма невъзможни неща 8)