PDA

View Full Version : Нерви,постоянни нерви



Lyricon
08-23-2009, 22:21
Този проблем го имам от малък,брат ми го има,баща ми го има...Още от малък се помня постоянно нетърпелив,1 пъзел не можех да наредя без да се изнервя,а сега съм на 17 и проблема си го има (е не с пъзелите де)...Малко нещо да стане и излизам от контрол,почвам да троша понякога,да блъскам,да удрям стената с ръце,понякога като по малък се наранявах...спрях.Та въпросът ми е как мога да се контролирам...пробвам постоянно и напоследък взе да се получава,но периодът на застой винаги е бил кратък :? .Все по-малки и незначителни неща ме изнервят,а степента на самото изнервяне ескалира...това вреди и на връзката ми и на приятелката ми,което пък съвсем не искам.Баща ми е същият и е вече посивял...не искам и аз такъв да съм,така че ако някой има същия проблем,моля да сподели ако нещо му е помогнало.Аз се опитвам да се въздържам,но лошото е,че става спонтанно и в много от случаите,когато се осъзная,вече е късно.


П.П.: Съжалявам ако съм "изгубил времето" на някой,прочел това,но наистина моля за съвет/и

Jeuelle
08-23-2009, 22:28
join the club

amk933
08-23-2009, 22:44
Този проблем го имам от малък,брат ми го има,баща ми го има...Още от малък се помня постоянно нетърпелив,1 пъзел не можех да наредя без да се изнервя,а сега съм на 17 и проблема си го има (е не с пъзелите де)...Малко нещо да стане и излизам от контрол,почвам да троша понякога,да блъскам,да удрям стената с ръце,понякога като по малък се наранявах...спрях.Та въпросът ми е как мога да се контролирам...пробвам постоянно и напоследък взе да се получава,но периодът на застой винаги е бил кратък :? .Все по-малки и незначителни неща ме изнервят,а степента на самото изнервяне ескалира...това вреди и на връзката ми и на приятелката ми,което пък съвсем не искам.Баща ми е същият и е вече посивял...не искам и аз такъв да съм,така че ако някой има същия проблем,моля да сподели ако нещо му е помогнало.Аз се опитвам да се въздържам,но лошото е,че става спонтанно и в много от случаите,когато се осъзная,вече е късно.


П.П.: Съжалявам ако съм "изгубил времето" на някой,прочел това,но наистина моля за съвет/и

Искаш ли да си решиш проблема, наистина? Първо си отговори на това.

Имах един съученик като теб, който от малък беше така, но сега се оправи. Има решение.

Никой от нас не може да ти помогне с писане на един тон глупости. Истината е, че освен невролог и психиатър няма кой друг да ти помогне. За нерви се пият специални хапчета на зелени рецепти. Има много лекарства, които се ползват за това: Ривотрил, Лексотан, Диазепам, Антелепсин, Реланиум и още куп други (в момента тези се сещам). Но първо трябва ти сам да разбираш, че имаш проблем, да го осъзнаваш и да имаш волята да го решиш. При колкото и доктори да отидеш, колкото и лекарства да ти дадат, нищо няма да помогне, ако нямаш волята, упорството, постоянството. И също така трябва да си сигурен, че това не е просто пубертетска история, ами наистина проблем. Не прави грешката да ходиш при психолог, обаче. Това за мен са едни псевдо-доктори, измислени на запад. Психиатърът му е майката и невролога. Успех, братле! ;)

Lyricon
08-23-2009, 22:53
мерси за отговора,а каква е точно разликата между психиатър и психолог...?Много вредни навици съм махнал с воля и т.н.,но за това май не съм достатъчно силен сам да се справя,а изобщо не искам да ходя по такива лекари и т.н.,просто ги свързвам с някои хора с доста по сериозни от моя проблеми,така наречените "луди" хора и мисля,че за такъв ще ме възприемат всички ако отида и определено е проблем,а не е от пубертета и смятам,че проблема е сериозен,не смятам,че е случайно,че и много хора от семейството ми го имат и наистина проблема ми нанася мноого вреди,както на здравето ми,така и на хората около мен,което за мен е някакси по-гадното в случая...и наистина ли според теб няма друг изход освен на лекар да се ходи? :roll:

amk933
08-23-2009, 23:03
мерси за отговора,а каква е точно разликата между психиатър и психолог...?Много вредни навици съм махнал с воля и т.н.,но за това май не съм достатъчно силен сам да се справя,а изобщо не искам да ходя по такива лекари и т.н.,просто ги свързвам с някои хора с доста по сериозни от моя проблеми,така наречените "луди" хора и мисля,че за такъв ще ме възприемат всички ако отида и определено е проблем,а не е от пубертета и смятам,че проблема е сериозен,не смятам,че е случайно,че и много хора от семейството ми го имат и наистина проблема ми нанася мноого вреди,както на здравето ми,така и на хората около мен,което за мен е някакси по-гадното в случая...и наистина ли според теб няма друг изход освен на лекар да се ходи? :roll:

Както обича да казва и баткодоки, споделям и аз същото мнение: Психологът е западна измишлъотина, защото да отидеш на психиатър на запад се искат много повече средства и се чака. Абе психологъте уж по-леката му форма, но според мен си е чисто бръщолевене на глупости. Те не лекуват, ами карат някакви си техни терапии. Карат те да си изкарваш лошата енергия като тупаш по някви боксови круши и всякакви такива, а в крайна сметка товаможеш и сам във фитнеса да си го правиш. 8-)

Така. На колко години си? Аз съм на 16 и не ме е срам да кажа, че съм ходил на психиатър и невролог, защото имах невероятна зъболекарофобия и съм припадал само от сядането на стола. Не сме 1970 година, когато всички ходещи на психиатър са били патологично луди и всеки, който е стъпвал на такъв доктор са го следяли (грубо казано). Няма абсолютно нищо срамно. На невролог се ходи не само за нервиране и яд, ами и за мозъчни проблеми от сорта на мигрена, епилепсия, световъртеж и така нататък. Щом проблемът е сериозен, няма какво да се чудиш. Тези доктори са решението. Няма кой да те помисли за луд, освен някой луд. Винаги ми е било чудно, защо някой би го било срам да отиде на такъв доктор? В крайна сметка, те са като всички останали. :-o

remix1912
08-23-2009, 23:08
Ако живота ти в детството е бил гаден и за тези години си преминал през много гадни трудности е норално да си нервен и аз съм така.Аз в повечето случаи успявам да се сдържа,но не всеки път,някой път направо ми писва и откачам.Само ти можеш да си помогнеш няма хапчета няма психолози волята помага за всичко

amk933
08-23-2009, 23:25
Ако живота ти в детството е бил гаден и за тези години си преминал през много гадни трудности е норално да си нервен и аз съм така.Аз в повечето случаи успявам да се сдържа,но не всеки път,някой път направо ми писва и откачам.Само ти можеш да си помогнеш няма хапчета няма психолози волята помага за всичко

Прав си пич - волята е важна част, може би най-важната. Но тези хора не случайно го учат това много много години и наистина помагат. Правят го по-лесно за теб самия. И за нерви специално няма как да се лекуват с воля, защото това е здравословен проблем. Мисля, че се води лабилна нервна система или нещо от сорта, което не значи, че си луд, а че не можеш да си контролираш нервите. ;)

Lyricon
08-23-2009, 23:44
ами на 17 съм и попринцип след тези коментари съм ЗА психиатър,но ще поизчакам още поне година,достатъчно пари дават нашите за уроци покрай кандидатстването,а сега и за това...дотогава ще се опитвам сам да се справя,надявам се да успея ;) мерси за съветите и за всичко и последно да попитам само помниш ли за какви пари става въпрос? и колко ходения ще са нужни и така нататък? За да си направя сам сметката или зависи от проблема? (към амк е въпросът за парите,но и ако някой друг има идея...)

amk933
08-23-2009, 23:50
ами на 17 съм и попринцип след тези коментари съм ЗА психиатър,но ще поизчакам още поне година,достатъчно пари дават нашите за уроци покрай кандидатстването,а сега и за това...дотогава ще се опитвам сам да се справя,надявам се да успея ;) мерси за съветите и за всичко и последно да попитам само помниш ли за какви пари става въпрос? и колко ходения ще са нужни и така нататък? За да си направя сам сметката или зависи от проблема? (към амк е въпросът за парите,но и ако някой друг има идея...)

Не помня, честно казано. Първо мини през невролог, защото това прилича повече на такъв проблем. Ако той сметне за необходимо сам ще те прати на психиатър. ;) Но не мисля, че са много парите, даже все ми се струва, че се полага без пари с направление. Абе иди при ДЖП-то ти и кажи, че искаш талон за невролог и той ще ти каже какво и защо след това. И времето зависи от проблема, да. :)

Lyricon
08-23-2009, 23:53
ок,благодаря,някой може да затвори темата, амк много ми помогна,хиляди благодарности,ремикс и на тебе мерси много ;)

smileforyou12
08-24-2009, 02:15
Добре...