PDA

View Full Version : Коя любимата ви книга и защо?



justviko
08-24-2009, 12:16
Аз лично съм фен на фентъзи романите ... "Сага за войната на разлома" мисля че е най - интересната която съм чел до сега ... :)

zvezdichkaaa
08-24-2009, 13:40
Валс в тъмнината,Младоженката беше в черно и Жената фантом-все на Уилям Айриш.Жалко,че в тъпата ни страна не успях да намеря повече негови сниги,макар съсем да не е безизвестнен!

bog4eto
08-24-2009, 13:41
Любими са ми две-"Тайнственият остров" на Жул Верн и "Конникът без глава" на Майн Рийд :---) Иначе,класиката, Граф Монте Кристо ми харесва,Клетниците,Парижка та Света Богородица и още доста книги.. :-o

Swinkenhoffer
08-24-2009, 13:50
Еее, не знам.
Обичам да чета книги, в които авторът успява да изрази това, което аз не мога с думи. Повечето ми "любими" са някви сборни... Избрано на Едгар Алан По; Сонетите на Шекспир; Обикновена Драма, Бел Ами и Един Живот на Мопасан; Дъжд и Слънце над Сена; Портретът на Дориан Грей; Контрабасът и т.н.

Celence
08-24-2009, 13:54
Мисля, че "Митичният страж" на Рабиндранат Тагор ми е любима, тъй като автора ми направи голямо впечатление, а книгата постоянно я препрочитам.

justviko
08-24-2009, 14:20
То май любима книга трудно можем да определим лесно ... аз поне за любима смятам тази която продалжавам да препрочитам и да ми е интересна ...

ScionOfStorm
08-24-2009, 17:32
Аз лично съм фен на фентъзи романите ... "Сага за войната на разлома" мисля че е най - интересната която съм чел до сега ... :)

много ми е сантиментална поредицата, но ако трябва да съм обективен - детска е, и то немалко.

иначе аз съм на поредици. в последната година много ми разшири кръгозора от, колкото и глупаво да звучи, отново една поредица - "Малазанска книга на мъртвите". пълен хаос е на пръв поглед, но просто иска повторно вглеждане, за да се осъзнае цялата. личи си, че е писана от антрополог и човек имащ все някакъв досег с военни термини и стратегия, защото филъри и простотии няма. философски неща на места, много замислящи идеи и възприятия, въобще.. : )

единствена книга...може би ще пасувам на стандартното '1984'. проблемът ми е, че с класики и по-сериозни книги досег особено нямам, което ще поправя скоро време като дочета едни други нещица.

Jeuelle
08-24-2009, 17:44
"Jane Eyre" , защото обожавам да чета или гледам филми свързани с епохата , в която се развива действието!

justviko
08-24-2009, 18:41
Аз лично съм фен на фентъзи романите ... "Сага за войната на разлома" мисля че е най - интересната която съм чел до сега ... :)

много ми е сантиментална поредицата, но ако трябва да съм обективен - детска е, и то немалко.

иначе аз съм на поредици. в последната година много ми разшири кръгозора от, колкото и глупаво да звучи, отново една поредица - "Малазанска книга на мъртвите". пълен хаос е на пръв поглед, но просто иска повторно вглеждане, за да се осъзнае цялата. личи си, че е писана от антрополог и човек имащ все някакъв досег с военни термини и стратегия, защото филъри и простотии няма. философски неща на места, много замислящи идеи и възприятия, въобще.. : )

единствена книга...може би ще пасувам на стандартното '1984'. проблемът ми е, че с класики и по-сериозни книги досег особено нямам, което ще поправя скоро време като дочета едни други нещица.


Еми да ти кажа аз също не съм много голям ... на 17 съм и малко по малко почвам да чета по сериозно фентъзи ... все пак почнах от Хари Поър и Властелина на пръстените ... :D :D напредъка е бавен ... аи ми е трудно да намирам добри заглавия просто защото незнам коя поредица да чета ...

Jumbie483
08-24-2009, 19:44
^^ Боже, имам чувството, че само аз не съм я чела Властелинът на пръстените :D

Иначе любима не мога да избера една.
Всяка книга, която чета напоследък ми харесва по различен начин и ми става любима 8-)
Но хайде да кажа: Задната къща, ТО, Мълчанието на агнетата, Внимавай какво си пожелаваш, Непокорни момичета, Лъки, Невинни в смъртта, Последният валс на Матилда..

Помня, че Клетниците също много ми харесваше. Но я четох преди много време и не съм сигурна дали и сега ще ме грабне.

w0sh
08-24-2009, 19:49
имам няколко книги, оито много харесвам

Параграф 22
1984
Цар Плъх
Триумфалната арка
На западния фронт нищо ново

От фентъзио- песен за огън и лед, землемория

hardball
08-24-2009, 19:50
То май любима книга трудно можем да определим лесно ... аз поне за любима смятам тази която продалжавам да препрочитам и да ми е интересна ...
По тая логика моите са "Роня дъщерята на разбойника" и "Братята с лъвски сърца"
Не обичам мн мн да препрочитам..

Decu
08-24-2009, 19:50
"Цар Плъх" на Джеймс Клавел, и то защото ми беше една от първите 'по-сериозни'.

^ а "Братята с лъвски сърца" ми е любимата детска..Роня ми беше много интересна, но помня, че ми беше нужно още нещо повече...

justviko
08-24-2009, 20:12
^^ Боже, имам чувството, че само аз не съм я чела Властелинът на пръстените :D

Иначе любима не мога да избера една.
Всяка книга, която чета напоследък ми харесва по различен начин и ми става любима 8-)
Но хайде да кажа: Задната къща, ТО, Мълчанието на агнетата, Внимавай какво си пожелаваш, Непокорни момичета, Лъки, Невинни в смъртта, Последният валс на Матилда..

Помня, че Клетниците също много ми харесваше. Но я четох преди много време и не съм сигурна дали и сега ще ме грабне.

Хаха ... ами да ти кажа има 2 варианта ... или много ще ти хареса и ще я прочетеш на един дъх ... или след първото тилично за Толкин описание на една поляна примерно ( което при него е около 4-5 страници) ще се отчаяш и ще я захвърлиш :D Ааа някой чете ли Тери Пратчет ? :-o

EarthShaker
08-24-2009, 20:31
землемория

На мен ми беше глупавичка... но нещо ме накара да я прочета цялата.

gangstata
08-24-2009, 22:51
Ми те са три - "Тримата мускетари", "Оцеола" и "Дъщерята на Калояна".

justviko
08-25-2009, 10:00
Сагата наистина си е доста добра ... а Пратчет верно че малко или много омръзва ам авсе пак си е култов !

scanadal
08-25-2009, 10:28
Любима от детските ми години е "Малкия принц" 8-)
А иначе обожавам творчеството на Стивън Кинг.Не мога да му се наситя просто.Просто всеки път като затворя полседната страница на някоя негова книга и си казвам,че по-добра история едва ли може да се измисли.Този човек е може би гений

teenems
08-25-2009, 10:45
ами аз обичам да чета ,но чак най-любима нямам ,засега .
харесва ми
Изгорена жива .. по истински случай доста интересна .

bloodyF
08-25-2009, 12:00
"Пипи Дългото Чорапче.. :smt007 :smt007 -Астрид Линдгрен (не съм вече сигурна за фамилията) :oops:
"10 малки негърчета","Азбучните убийства","Пет малки прасенца" на Агата Кристи...и 3те са страшни!
:-)
"Богат,беден"-Ъруин Шоу,впечатли ме доста..
"На изток от рая"-Джон Стейнбек
"Подпалвачката","Зеления път","Куджо","Дългата разходка"-Стивън Кинг
"Крадецът на праскови"-Емилиян Станев

Jumbie483
08-25-2009, 12:19
justviko
след мнението ти се чудя да я почвам ли или не книгата :D
А за Тери Пратчет.. Преди време започнах да чета една книга, но не стигнах дори до средата. Не е по мой вкус.. Имах обаче много големи очаквания 8-)

faststep
08-25-2009, 13:09
"Десет малки негърчета" - Агата Кристи. Любима ми е, защото има много непредсказуем сюжет и постоянно те държи в напрежение. 8-)

justviko
08-25-2009, 16:15
justviko
след мнението ти се чудя да я почвам ли или не книгата :D
А за Тери Пратчет.. Преди време започнах да чета една книга, но не стигнах дори до средата. Не е по мой вкус.. Имах обаче много големи очаквания 8-)

Значи относно Сага за войната на разлома те книгите са няколко ... то си е поредица и мисля че няма да съжелиш ако я прочетеш. Пък за Пратчет ... аз обикновенно почвам на 2-рия прочит да разбирам всичко в книгата ... доста объркано ги пише .. :-D

Magic_Girl
08-26-2009, 07:14
Граф Монте Кристо-обожавам я. :-) :grin:
После сагата Здрач, Хари Потър също ми харесва.
Мемоарите на една гейша-заслужава си прочита.
И Дядо Горио ми хареса на Балзак. :)

EarthShaker
08-26-2009, 09:10
^малко си чела ;)

LadyDi
08-26-2009, 09:13
Ааа някой чете ли Тери Пратчет ? :-o
Любимият ми автор.

"Захапи за врата"
"Маскарад"
"Цвета на магията"
"Господари и господарки"

... Мога още много да изброявам на Пратчет, но няма смисъл.

Presley
08-26-2009, 09:19
Ник Хорнби - "Дългият път надолу" - става дума эа няколко самоубиеца,които се срещат,точно опитът им эа самоубийство ги събира по случайност и оттам стават доста блиэки.Интересна е книгата.И поне не е роман,не обичам романи.

Хохре Букай - "Нека ти раэкажа" - обожавам такива книги,но рядко си намирам.

А сега чета Пиер Дако,демек нищя психологията :D

Decu
08-26-2009, 09:25
^ На Хорхе Букай са две такива, интересни са наистина.

Presley
08-26-2009, 09:34
^ На Хорхе Букай са две такива, интересни са наистина.
Да,две са,но втората не ми хареса.Каэва се "Прикаэки эа раэмисъл".

Decu
08-26-2009, 10:06
знам, чела съм ги и двете