PDA

View Full Version : Изследвания



Nadelina
08-24-2009, 12:31
Не знам дали темата е подходяща за форума, изобщо, защото повечето от майките тук може би са млади майки, не искам да изглежда като обида, но и майки, които не са планирали децата си. Исках да попитам дали, ако децата ви са били планирани, в смисъл преди да започнете да правите опити да имате бебче, какви изследвания сте си направили, неща, от които да бъдете сигурни, че сте напълно здрави и, че това, което можете да предложите на детето си е най-доброто? Пиехте ли нещо по време на бременността, лишавали ли сте се от нещо?

kalpazanka
08-26-2009, 12:23
В момента, в който решим да бебеправим, ще си направя гинекологичен преглед-цитонамазка, влагалищна чистота, колпоскопия ако се наложи, микробиологични изследвания /Chlamydia trachomatis (PCR, защото на ELISA вяра нямам), Toxoplasma gondii, ще проверя HPV статус /отново PCR/ за всичките високо- и нискорискови щамове, Trichomonas. Това ми идва на ум на първо време... А, и кръвна картина, кръвна захар... Не пуша, така че по този параграф няма да имам проблеми, кафе пия, но ми се е налагало и преди да го отказвам за по-дълги периоди от време, така че няма да е кой знае какъв проблем да се въздържам по време на бременността и лактацията. Ще се консултирам с АГ за витамини и фолат. Ще се пазя да не настивам, а ако се наложи да се пият АБ, ще се съобразявам да не са тетрациклини или флуорохинолони.
Та това е....накратко 8-)