PDA

View Full Version : Начупена коса.



YouCantStopMe
08-24-2009, 13:46
Абе,хора.. знам,че вие много хубави съвети давате,така че имам един въпрос. 8-)
Много искам понякога да си начупвам косата.. или просто да ми е леко къдравка.
Нямам маша,за жалост.
Опитах т'ва с бирата,обаче или аз не го правя както трябва,или просто попринцип ефектът си е нулев.
С пяна косата ми става ужасна..
Не знам и аз какво да пробвам.
Идеи?

BlueCat
08-24-2009, 13:47
Според мен най-бързо, лесно и ефективно е с дифузер.

ameli
08-24-2009, 13:48
ролки
плитики после с лак
спиш с кокче и пак се начупва

... друго не се сещам :)

xs
08-24-2009, 13:49
Според мен най-бързо, лесно и ефективно е с дифузер.

как с дифузер? :)

YouCantStopMe
08-24-2009, 13:51
Абе може и проблемът да е в мен..
Косата ми е страшно неподатлива на такива манипулации и това с плитките никога няма да стане..нито с кока.
Пример:Стояла съм 2 дена с едни рогчета и после,като ги пуснах,очаквах някакъв къдрав резултат и го исках,но си останах с искането.. съвсем леко начупена.. и то седеше грозно.
Тц,тая коса. :lol:

TeenSpirit
08-24-2009, 13:54
Пяна + дифузер.

едит: не видях, че си писала, че ти става ужасна с пяната... ама ти си изредила всички начини и нито един не е подходящ за косата ти... тогава си ходи права.

Jeuelle
08-24-2009, 14:05
Хупява пяна, дифузер, здрави ръце и вакса :)

YouCantStopMe
08-24-2009, 14:05
^^Еми да де :lol: ..аз затова с права си ходя,ама мнооого искам да ми е поне начупена и малко къдрава. :?

g1rl4eto_
08-24-2009, 14:07
дифузер и бира при мен ефекта е покъртителен :D :D :D

dqvolcheto9
08-24-2009, 14:12
ох и моята коса е така.. :x

falshiwata
08-24-2009, 14:17
ролки
плитики после с лак
спиш с кокче и пак се начупва

... друго не се сещам :)
:)

Xrisenceto
08-24-2009, 16:11
Правиш по 3 кокчета от двете страни като ги мачкаш с вода и лак преспиваш с тях на другия ден когато си спуснеш косата я оформи с пяна и лак ;)

Jeuelle
08-24-2009, 16:14
Чети сега :)


Косата ти трябва да е почти суха (под почти суха разбирай направо суха ).

Пяна на Wella, без значение професионалната или не, само гледай да е със силна фиксация.
Мачкаш, мачкаш, мачкаш :-) и чак след това се започваш с дифузера.
Трябва пяната да се е слепнала по косата и ръцете ти.
Много хубаво я мачкаш и върху дифузера, като след това я оставяш поне 30-40 секунди да си стои в ръката ти.

След това си слагаш малко вакса (SERI) , като я разтриваш хубаво в корените и съвсем малко по дължината на къдриците :-) :-) :-)

elle_123
08-24-2009, 16:21
ролки и после пяна

Neopitom3na
08-24-2009, 17:26
хора я кажете какво е това с бирата.. как се къдри така :-s

gabi7u
08-24-2009, 17:29
Чети сега :)


Косата ти трябва да е почти суха (под почти суха разбирай направо суха ).

Пяна на Wella, без значение професионалната или не, само гледай да е със силна фиксация.
Мачкаш, мачкаш, мачкаш :-) и чак след това се започваш с дифузера.
Трябва пяната да се е слепнала по косата и ръцете ти.
Много хубаво я мачкаш и върху дифузера, като след това я оставяш поне 30-40 секунди да си стои в ръката ти.

След това си слагаш малко вакса (SERI) , като я разтриваш хубаво в корените и съвсем малко по дължината на къдриците :-) :-) :-)

мда . . мисля че може да се получи



аз пък как искам права косаа :( а е толкова чуплива мойта - ай да менкаме :D

.. DeViL mAy CrY ..
08-24-2009, 18:02
Аз ти предлагам да ти е леко мокра косата да сложиш пяна и след това да си я вържеш на кокче.След това слагаш лак и си готова.
Дръг вариант,защото каза,че не ти харесва така с пяната е да си сплетеш косата на няколко плитки и всяка една от плитките да минеш с пресата,и така ще се начупи,от топлината на пресата.След това отплиташ и зависи от косата пръскаш с лак.Аз лично рядко използвам лак но си е индивидуално.За други начини не се сещам,освен тези който са ти изброени преди мен :)

iiordanova
08-24-2009, 18:05
gabi7u и аз искам да съм с права коса.. :(

По темата : Аз за хубави къдрици се правя с пяна и дифузер. Много хубаво става.
Също си правя косата и с маша , но ти нямаш.
:)

deni15
08-24-2009, 19:57
До сега съм пробвала всичко и най хубаво става с машата но ... ;)

SunSmile
08-24-2009, 20:01
С дифузер.
Аз понякога като ми е мокра косата я намачквам и захващам с шнола. Така стоя няколко часа или цяла нощ. После махам шнолата и подреждам кичурчетата. Стилизирам с лак за коса или вакса :) Ефекта колко да е къдраво зависи от времето, което е защипана с шнолата

YouCantStopMe
08-25-2009, 17:34
Каква пяна ще ми препоръчате?От каква вие сте доволни?

ra43ty
08-25-2009, 17:49
черна тафт и wella :)

iiordanova
08-25-2009, 18:01
Аз имам на Taft и Wellaflex.
Много съм доволна , но май Wellaflex ми действа по-добре.
:) :P

xs
08-25-2009, 18:04
оф, как го правите тва с дифузера? :-)

gangstata
08-26-2009, 00:58
Абе, аз да ти кажа - косата ми, когато се намокри, се чупи сама. Та или като се изкъпя, или просто я навлажня и после я стерилизирам с лак..

Magic_Girl
08-26-2009, 07:51
Продават преси за вафлички по около 20 лева. Вземи си ефекта е страхотен! Една приятелка има такава преса и изглежда страхотно като се навафли. :grin:

plamka
08-26-2009, 09:24
Продават преси за вафлички по около 20 лева. Вземи си ефекта е страхотен! Една приятелка има такава преса и изглежда страхотно като се навафли. :grin:
:lol:
Сигурна съм, че ефекта е страхотен като разплетена кошница...

Иначе да ти предложа и аз един вариянт. Като ти е съвсем леко влажна косата, почти суха навиваш я на ролки, обаче на всеки кичур пръскаш лак. Седиш там колкото ти се седи и като я пуснеш можеш да я дооформиш с пяна по желание.

YouCantStopMe
08-26-2009, 09:39
Благодаря много за отговорите.Вчера стана нещо подобно на това,което исках. 8-)
Така че..От полза сте ми били. :-) :D
А това с пресата за вафлички-Моля ти се,бе.Това на нищо не прилича.Имам преса,която има приставка за вафлички,но за една година дори не съм я ползвала. :lol: Ненавиждам 'фафли'. :booooomb:

heiress
08-26-2009, 11:53
Аз пък я мачкам с бирата и установих колко бързо ми расте косата от нея. Пак.. мачкам я с бира и на кокче докато изсъхне. Става хубаво.

merie
08-28-2009, 15:37
Къдренето с бира... после не смърди ли на кръчма?

Просто ми е интересно, защото веднъж изсипах половн чаша на леглото и после миришеше много кофти

stefity
08-28-2009, 16:03
Къдренето с бира... после не смърди ли на кръчма?

Просто ми е интересно, защото веднъж изсипах половн чаша на леглото и после миришеше много кофти

8-) 8-) Не. Не мирише на кръчма. :) А и се слага съвсем малко бира на косата, като след това се суши със сешоар и тя се изпарява... :) а и аз като съм си слагала на косата не ми мирише на бира, а на хлебна мая... 8-)

tonie__
08-28-2009, 17:18
Абе, аз да ти кажа - косата ми, когато се намокри, се чупи сама. Та или като се изкъпя, или просто я навлажня и после я стерилизирам с лак..

Аз мислех,че косата сте СТИЛИЗИРА,не СТЕРИЛИЗИРА :?

YouCantStopMe
08-28-2009, 17:21
:lol:

IrRePlAcEaBlE
08-28-2009, 19:00
Значии аз ти предлагам варианта с плитките. Поне при мен резултата е зашеметяващ.. и така, като се изкъпеш и докато ти е още леко влажна косата се сплиташ на плитки, може да са и по-дебелички. :-D Аз лично си ги правя вечерта и преспивам с тях, после на сутринта като ги махна и косата ми е страшно къдрава и с обем. Ако искаш пробвай, може и да има резултат. :-)

3oPuTy
08-28-2009, 19:06
Абе, аз да ти кажа - косата ми, когато се намокри, се чупи сама. Та или като се изкъпя, или просто я навлажня и после я стерилизирам с лак..

Аз мислех,че косата сте СТИЛИЗИРА,не СТЕРИЛИЗИРА :?
+1 :lol: Освен това лака е за фиксация!


По темата:Купи си някоя хубава пяна за коса (по възможност професионална за оформяне на къдрици) и на леко влажна коса слагай пяна,после мачкай около 1 минута ... На края връзваш косата на няколко кока (може и на един ама ще къдриците ще станат по неравномерни) и на края за по-бърз ефект изсуши коковете със сешоар.

deni4eto
08-28-2009, 20:06
Абе,хора.. знам,че вие много хубави съвети давате,така че имам един въпрос. 8-)
Много искам понякога да си начупвам косата.. или просто да ми е леко къдравка.
Нямам маша,за жалост.
Опитах т'ва с бирата,обаче или аз не го правя както трябва,или просто попринцип ефектът си е нулев.
С пяна косата ми става ужасна..
Не знам и аз какво да пробвам.
Идеи?

вземаш 40 - 50 малки ролки,купуваш си пияна за къдрава коса....или пък може и само лак
ако искаш с пияна за къдрава коса:на влажна коса,ама да няма и една капка ,слагаш много от тази пияна и почваш да навиваш ролките!като ги навиеш трябва да седиш цял ден ако не и цяла нощ,защото и косата ти е все пак мокра и трябва да изсахне.!когато решиш ,че е изсъхнала пускаш ролките и си готова :) прекарваш пръсти през къдриците ,защото сигурно са станли като на овца навити и така се разпределят
а,ако си с лак:вземаш един кичур ,навлажняваш го и пръскаш с лак и слагаш ролката,така сам пробвала до сега...първият вариянт все още не съм ,защото вчера ми го каза фризиорката

след като косата ти не е толкова податлива ,пробвай с лака само на еидн кичур да видиш дали ще стане и после ако стане цялата коса

ето мои снимки как съм когато се накъдря,за да видиш

http://prikachi.com/files/1035768V.jpg
http://prikachi.com/files/1035771Y.jpg

MissInd3p3nd3nt
08-28-2009, 20:31
Рибена кост,докато е още влажна косата ? Щом моята коса ,която не търпи никакви изправяния ,къдрения и така нататък успява да се понакъдри ,значи може и при теб да стане

merie
08-29-2009, 07:55
Аз пък се сплитам на плитка вечер и като я разплета сутринта и тя е на много яки вълнички : ).

И косата се сплита още влажна