PDA

View Full Version : Абе много ли е лошо че



balon4eee
08-24-2009, 14:02
... уча в училище което като завърша не излизам с професия сещате ли се ? Принципно паралелката ми е с насоченст към право ама завършвам и фактически нищо не мога да работя .. :( Много ли е лошо това ? Имам си амбиции да уча задължително висше след това ама все пак кой знае кво ще стане ... чак сега се замислих :(

fifinkathefreak
08-24-2009, 14:04
Че то май навсякъде е така,без няколко техникума.
Училището дава знания,университета - професия,която не е задължително да е по изучаваното ;)

PurpleDream
08-24-2009, 14:10
Че то май навсякъде е така,без няколко техникума.
Училището дава знания,университета - професия,която не е задължително да е по изучаваното ;)

и аз така мисля

balon4eee
08-24-2009, 14:12
м да ама например ако бях в Ломоносов да речем, то не е техникум училището и като завърша си излизам метафизик или нещо подобно и мога да си направя веднага оптика примерно и да си работя в нея и да следвам след тва ... поне 1 приятелка учи там и така ги вижда нещата ...

ArrowsOfDeath
08-24-2009, 15:26
Аз уча в ПГ по икономика и си имам професия след като завърша. Това беше главната причина, заради която предпочетох тази гимназия пред другите. Иначе винаги можеш да си получиш професия в университета, но така си е по-сигурно.

skailer
08-24-2009, 15:30
Да, лошо е.... да си мислила преди

sulley
08-24-2009, 16:04
На мен ми казваха за средното да не се узорвам много,защото Висшето е това,което ни е важно,там дипломи,знания,бележки ала-бала.
Така че споко. :wink:

SuNsEt
08-24-2009, 16:21
На мен ми казваха за средното да не се узорвам много,защото Висшето е това,което ни е важно,там дипломи,знания,бележки ала-бала.
Така че споко. :wink:

Ъм...точно,защото висшето е важно дипломата ти от средното трябва да ти е много добра.Така,че...как така да не се узорваш много? :-o Нали трябва да имаш хубава диплома.Как ще стане без учене? :)

BlueCat
08-24-2009, 16:50
м да ама например ако бях в Ломоносов да речем, то не е техникум училището и като завърша си излизам метафизик или нещо подобно и мога да си направя веднага оптика примерно и да си работя в нея и да следвам след тва ... поне 1 приятелка учи там и така ги вижда нещата ...
Няма техникуми вече, има професионални гимназии. И изобщо не мисля, че е лошо, че излизаш без професия. В днешно време без висше си за никъде. Единственото, с което би ти помогнало обучението в професионална гимназия, е със знания в дадената сфера и ще ти е по-лесно да завършиш висше.

GreenMimss
08-24-2009, 18:09
На мен ми казваха за средното да не се узорвам много,защото Висшето е това,което ни е важно,там дипломи,знания,бележки ала-бала.
Така че споко. :wink:

Ъм...точно,защото висшето е важно дипломата ти от средното трябва да ти е много добра.Така,че...как така да не се узорваш много? :-o Нали трябва да имаш хубава диплома.Как ще стане без учене? :)

Общо взето без да учиш до 7ми клас ... най-мн в 7 де , не можеш да идеш в хубаво училище, без да учиш по време на средното няма да имаш хубава диплома за вишето, без да учиш по време на вишето няма да си взимаш изпита ... с две думи ... ТРЯБВА ДА УЧИШ ;d няма айляк , брат :lol:

XceSS
08-24-2009, 23:42
Какви техникуми?
Техникуми няма от 4-5 години.Всичко е професионална гимназия...
Не мога да те разбера, как излизаш без професия?
Ако си приета професионално образование(демек си кандидаствала за някое училище), ще имаш Професионално образование, вече ако училището ти и специалността ти предлага, можеш на държавен изпит да се явиш (след 12-ти клас).Ако го вземеш, получаваш едно кирливо свидетелство.
Какви професии, какви 5 лева?
Ако мислиш да учиш висше, тая професионална диплома, просто няма да ти послужи за нищо, ако завършиш висше де :)

storex
08-25-2009, 01:57
Че то хората университети завършват и пак излизат без професии, какво си се притеснила за гимназията :)) раничко ти е

aloveyou
08-25-2009, 07:20
Че то май навсякъде е така,без няколко техникума.
Училището дава знания,университета - професия,която не е задължително да е по изучаваното ;)

и аз така мисля

и аз

faststep
08-25-2009, 07:53
Да, лошо е.... да си мислила преди
Какво му е лошото? Ми те всичките езикови и математически гимназии и СОУ-та не дават никаква професия, но много хора се насочват натам. :)

Nafarforii
08-25-2009, 17:49
Ако не учиш за висше не е лошо,а направо трагично :) Ама ако си влезнеш в университет нямаш проблеми. 8)

SummerRain
08-25-2009, 17:51
Училищата не дават професии. Дори със свидетелство от професионална гимназия доста трудно би си намерила работа по въпросната специалност.

mrtn
08-25-2009, 18:00
Не съм на 100% сигурен, но казаха по новините,ама беше отдавна юли месец, че тея които са завъшили ветеринарна медицина, лаборант и там паралелките в такива гимназии могат да работят това което са учили без да изкарват висше образование, но ако греша нека ме поправят! А и тука в България само с висше образование може да се реализираш по някакъв начин и да изкарваш нормални пари..това е моето мнение !

falshiwata
08-25-2009, 18:48
Еми лошо е.. ;) , но с връски можеш да си намериш работа и без професия.. :-) :grin: