PDA

View Full Version : Сухата коса и чупливите нокти



balon4eee
08-24-2009, 18:32
Охх много ми се изсуши косичката от морета и глупости ... направо метла :lol: Кво да и слагам ебаси сякви маски от костен мозък чак и слагах ама няма много промяна ... а и ноктенцата ми не са твърди и ми е трудно да си направя свестен маникюр щото се чупят .... как да ги затвърдя 8-)


Заглавията на темите трябва да са описателни.
Редактирано от Punisherrr

Adda
08-24-2009, 18:34
пий Геритамин, сериозно... ще ти оправи всичко и като седнеш да папкаш си папкай и хляба... мхм
и в общи линии много витаминки и никакво третиране на косата, ако можеш и не я суши
а за ноктите по-специално си вземи заздравител - над 5 лева или на ейвън, че от другите нокти няма да останат

balon4eee
08-24-2009, 18:42
евала ! Мерси ;]

under_black_sky
08-24-2009, 18:46
за косата... може и витамини някакви също да пиеш , а нали има и някакви маски раоти за такива проблеми с косата
а за ноктите- ИЗПИТАНО... земи си заздравител наистина хубав, безцветен и само ги пили и кожичките махайй и никакъв друг лак.. и ще се оправят .. аз в момента се радвам на дълги и здрави нокти :grin: тука лятото като излизам напред назад и много много не ги гледам ии изведнъж пораснахаа ии здравички :)

Adda
08-24-2009, 18:47
Е, то Геритамина е всички необходими витамини.
И не си пили ноктите често, защото се цепят така и като се сцепят също не ги пили а с нокторезачка.

linaXX
08-24-2009, 18:49
Пробвай домашни маски за косата -

Маска за лъскава коса
Сока на 2 лимона се смесва с 1 с. л. масло от пшенични кълнове. Втрива се в корените и по дължината. След 20-30 мин. се измивате и накрая изплаквате косата си с подкиселена вода с 2 с. л. лим. сок.

Подхранваща маска за коса
Забъркват се 1 яйце с кофичка кисело мляко, отцедено предварително, рициново масло 50 мл, 1 ч. л. алкохол, половин лимон- изцеден. Разбърква се добре и се втрива в корените и после по дължината. Слага се найлон и кърпа.

Маска за здравина и блясък
Пасирайте една връзка магданоз. Смесете го с 1ч. л. водка и 2- 3 ч. л. зехтин. Втрийте в корените на косата и направете топъл компрес. След 1 час измиите косата с шампоан и изплакнете с 1 л. вода + 1 с.л. оцет.

Не говоря наизуст, пробвала съм ги и наиста подпомагат
Като вземеш хубав шампоан за суха и изщостена коса, ще има супер ефект :) А ти боядисваш ли се?

g1rl4eto_
08-24-2009, 19:12
Значи специално за ноктите моя съвет е да си вземеш маслото на Икаров,също както писаха по-горе за пиленето на нокти много често и особено ако не ги пилиш правилно се цепят и за в бъдеще като се лакирваш винаги слагай заздравител за нокти отдолу от личен опит ти казвам, преди не си слагах и все ми се цепеха или чупиха и откакто почнах да слагам винаги заздравител има коренна променя сега са ми дългички и здрави(време за реклама :D ) :-) успех

shell
08-25-2009, 18:56
за косата освен витаними може и да си купиш кокосовото масло на Икаров-втриваш в корените и после по цялата дължина,аз го държа 30мин,но съм го държала и до 2часа,след това измиваш с шампоан.Резултта е много добър.
За ноктите рак продукт на Икаров-маслото-мирише страхотно и наистина заздравява ноктите :)

padnalo_angel4e
08-25-2009, 19:04
Аз използвам балсам за нокти макси за ноктите. Мн помага. Ето го
http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=7&id=15
Има го в аптеките.
За косата по-горе някои беше посочил хубави домашни маски. :) :-P

malkoty_f4e
08-25-2009, 19:51
AVON имат страхотни заздравители-минаваш 2 пъти и в следващите няколко дни нямат чупене каквото и да ги правиш.За косата може да опиташ на Dove балсама са суха и изтощена коса-мн помага.

falshiwata
08-25-2009, 20:19
AVON имат страхотни заздравители-минаваш 2 пъти и в следващите няколко дни нямат чупене каквото и да ги правиш.За косата може да опиташ на Dove балсама са суха и изтощена коса-мн помага.
:)

bloodyF
08-25-2009, 20:45
спирай наркотиците бих казала :smt011 :smt011



:lol:


иначе плодове,зеленчуци и повечко вода + масло на икаров май беше и домашна маска и си готова.. :-) аа бай дъ уей четох някъде че като ти се цепят ноктите или са меки такива трябвало да ги пилиш (освен ако не искаш да нямаш нокти ,смисъл да са съвсем късички) а не да ги режеш ;]

djuki
08-25-2009, 21:21
вода и витаминки ... мажи си ръцете с крем и някакъв заздравител ... но на мен ноктите ми стават много здрави от морската вода и растът много бързо а косата ми се изсушава от слънцето , но можеш да я скъсиш малко за да се възстанови

iiordanova
08-25-2009, 21:32
За нокти и аз препоръчвам маслото на Икаров.
За косата - маски с хума , спрейчетата на Gliss са хубави и има полза от
тях , и ухаят много приятно.

heiress
08-25-2009, 22:46
За косата- бадемово масло..
За ноктите- хининова вода...

Bori1107
08-26-2009, 11:07
....a tozi.....Geritamin za kakvo deistva....i kolko struva...?? :) :)

lDoLLl
08-26-2009, 11:17
Дам, бадемовото масло помага :) НАмажи го в корените и след това разнеси по цялата коса. Малко ще я омазни, ама много помага и се търпи за няколко дена.

heiress, хининовата вода наистина ли помага на ноктите? :shock:

kalpazanka
08-26-2009, 11:37
Лято е, плодове и зеленчуци има колкото искаш, защо ти е да се тъпчеш със синтетични витамини?
Проблемът с ноктите може да иска консултация с ендокринолог.

3oPuTy
08-26-2009, 12:23
За косата:
-подхранващи маски/шампоани/балсами/кремове
-срей със защитен фактор (Ейвън имаха такъв и бях много доволна от него миналото лято)
-бадемово масло


За ноктите:
-бадемово масло
-морска сол във вода и си топиш пръстите 10-тина минути
-има различни заздравители,покривни лакове и т.н.