PDA

View Full Version : Обица на езика - почистване



BqlaLiniq
08-24-2009, 19:59
С какво си дезинфекцирате/чистите обицата на езика, когато си я сменяте? Всеки казва, че със спирт не е хубаво, та за това търся друг вариант.
А и още нещо - почиствате ли дупката на езика с нещо (нещо за жабурене имам в предвид) ?

storex
08-25-2009, 02:41
Не мога да ти дам решение на проблема, който имаш, но мога най-приятелски да ти кажа една тайна - имаш обеца на езика - имаш проблем, нямаш обеца на езика - нямаш проблем :)
Успех!

Rhype
08-25-2009, 06:51
Човека ,който те пробива не ти ли даде лекарство?

BqlaLiniq
08-25-2009, 07:46
Не мога да ти дам решение на проблема, който имаш, но мога най-приятелски да ти кажа една тайна - имаш обеца на езика - имаш проблем, нямаш обеца на езика - нямаш проблем :)
Успех!
А аз мога да ти дам един съвет - ако не можеш да отговориш на въпроса в темата - просто не го прави :)
Rhype какво лекарство каза ми за Сандрина, но не спомена после с какво да я промивам..Той ако ми беше казал щях ли да питам?

siskas93
09-26-2009, 10:27
Аз ползвам сандрин за езика и устата.А когато си сменям обицата я слагам във вода и я затоплям докато не почне да кипи.Поне на мен така ми казаха да я промивам.

jujit0
09-26-2009, 20:25
аз пък като я сменям я слагам в вода с капки сандрин и си промивам устата и преди и след като я сменя...мисля че щом я промиваш така като ти е в устата начи вържи работа и като не ти е в устата..а btw аз много се чудех дали да си сменя обицата сама..вие сами ли го правите ?!?!?!?!?!

PoLiToOo
09-26-2009, 23:42
аз си я почиствам със спирт и после я оставям в малко разтворен сандрин..а почистването на езика е да си измиеш зъбите и да жабуркаш със сандрина..ама гледай да го разтвориш повече :P


П.П самичка си я сменям.. ^^

siskas93
09-27-2009, 06:27
Е то сменянето на обицата е лесно.
Просто когато слагаш втората обица трябва да си я завартиш много добре,че аз първия път не си я стегнах и глътнах топченцето :D

BqlaLiniq
09-29-2009, 12:40
Всичко е чук..джасам спирта в капачка някаква после изплаквам обицата и си я вграждам :razz:
Обаче легълцето не се маха..вече 2-3 месец...

Presley
09-29-2009, 13:53
Е то сменянето на обицата е лесно.
Просто когато слагаш втората обица трябва да си я завартиш много добре,че аз първия път не си я стегнах и глътнах топченцето :D
Аэ също.:)

ShiZo
10-06-2009, 09:20
Незнам дали знаеш ама слюнката е уникално нещо. Малко тъпо прозвуча, ама е така. Възпаленията в устата не им отнема повече от една нощ за да минат. Аз казвам, по възможност я махай колкото се може по рядко. :))