PDA

View Full Version : музикален въпрос



izrodee
08-25-2009, 20:35
въпроса ми е ... някой знае ли по какъв начин големите други създават песните си ... имам предвид дали някой има информация дали 1во се пише текста и после музката по текста или обратно .. чво музката после текста... а също така и според вас музиканти как е по лесно :)

kizametsu
08-25-2009, 21:09
въпроса ми е ... някой знае ли по какъв начин големите други създават песните си ... имам предвид дали някой има информация дали 1во се пише текста и после музката по текста или обратно .. чво музката после текста... а също така и според вас музиканти как е по лесно :)

На една велика група вокалиста каза, че единственото нещо което трябва да направи за да накара китаристите да съчинят хубава музика, която ще върви с текстовете на песните му е да придаде чувството на тях и така. Понякога музиката първо се композира, друг път първо текста, по-скоро първо текста правят, поне тази група, тъй като ги пише всичките вокала. Но има и такива случаи когато една песен едвовременно се прави, и текст и музика. Трябва емоцията да се изясни каква ще е, също за какво ще е песента, дали ще е кръвосмешение, сексуален акт дори, аборт ли ще е, или просто песен за раздяла на двама души. Поне вокалиста това обясни.

izrodee
08-25-2009, 21:13
ей такива отговори искам .. едно голямо благодарско !

DimovB
08-26-2009, 00:32
не съм много запознат, но повечето първо записват инструменталите и след това мислят текстовете.