PDA

View Full Version : Просто исках да споделя..



Di
08-26-2009, 00:35
Гледам филм в който деца излизат късно вечер и се замислих за родителите им..
Как биха могли да пуснат децата си до към 4-5 сутринта?!
Дали изобщо знаят с кой са,къде са,какво правят?
А дали знаят че децата им са напуснали дома си посред нощ?
Вечерния ми час е 23:30 и честно да кажа не ми стига,искам да стоя още и още..
Но сега се поставям на мястото на майка ми,горката жена,знае ли на какви хора попадам,в каква среда съм,с кого говоря,какви предложения получавам от хора който могат да ми бъдат дядовци?
Аз лично никога няма да пусна детето си до 23:30..
Максимум 21:00..
Като се сетя какви неща съм вършил вечер и ми става зле че могат да се случат и на детето ми/ако имам такова/..
Благодаря на прочелите тъпото ми мнение : ))

DimovB
08-26-2009, 00:39
трябва да свикнеш да се оправяш сам. не е нужно майка ти да вижда всеки човек с когото разговаряш. ти сам трябва да преценяш подходящ човек ли е или по-скоро може да ти навреди.

Di
08-26-2009, 00:42
оправям се сам..
все пак живея с тях само 2 дни в седмицата..

DimovB
08-26-2009, 00:44
иначе съм съгласен с теб, но мисля че от 16 години нататък вече децата са достатъчно зрели да се оправят и без родителите си, когато са навън.

XceSS
08-26-2009, 00:59
мисля че от 16 години нататък вече децата са достатъчно зрели да се оправят и без родителите си, когато са навън.

Зависи от възпитанието и пола...

DimovB
08-26-2009, 01:01
и от акъла най-вече. даже 16 год е късно, но като оптимален вариант за родители и деца.

XceSS
08-26-2009, 01:18
Да бе, ама мисълта ми е, че примерно си на 15 години, някой те напада, ограбва, изнасилва и квото се сетиш, все по някакъв начин ще се оправиш, ама ако е някоя разглезена мърша на 15 гУдиНкi, ще я изнасилят, ограбят, че даже и бяла робиня ще я направят.
Така че въпроса е относителен.

DimovB
08-26-2009, 01:23
много зависи с кви хора движи, колко са големи и дали умеят да носят някаква отговорност.

balon4eee
08-26-2009, 02:51
и кво ? Олекна ли ти ?

redpicasso
08-26-2009, 03:23
Благодаря на прочелите тъпото ми мнение : ))
Ако имаш деца...и те са задръстени като теб. Баси гадното, заеби!

Escarina
08-26-2009, 03:24
и кво ? Олекна ли ти ?

ЛЕ-ЛЕ. Ебати демона.

redpicasso
08-26-2009, 03:25
и кво ? Олекна ли ти ?
Плондир, що осра и тая тема бе?!

hardball
08-26-2009, 10:56
Мнението наистина ти е тъпо :-o
В крайна сметка трябва да научиш детето си да мисли и да се грижи само за себе си, да се справя със ситуациите в живота си.
А не да си го държиш под гъза като музеен експонат.

cherinka
08-26-2009, 12:44
^ права си.

Другото, което е, че няма гаранция, че това, което може да ти се случи вечерно време, не би могло да ти се случи и през деня! Факт!
Макар, че мен са се опитвали да ме изнасилят и са ме били и посинявали само вечерно време 8-)


Няма ден и нощ.
Опасността дебне навсякъде и по всяко време!

SuNsEt
08-26-2009, 14:06
Постоянно има рискове в живота на човек.Но освен да сме предпазливи и да внимаваме къде ходим,другото си зависи от съдбата.Колкото и да искаш да предпазиш някой,не можеш да го предпазиш от самия него.Не е нужно родителите да прекаляват с "опазването'' ,защото всичко се гради най-вече на доверие.

martini
08-26-2009, 14:30
Мнението наистина ти е тъпо :-o
В крайна сметка трябва да научиш детето си да мисли и да се грижи само за себе си, да се справя със ситуациите в живота си.
А не да си го държиш под гъза като музеен експонат.

Съгласна съм.Мисля,че моите родители са ме възпитали много добре и дори да не са ми отказали нищо,което съм поискала,аз знам каква е гранцата и мога да се грижа за себе си.Майката на приятеля ми му създава такива ограничения,което за едно 17 годишно интелигентно и възпитано момче просто е смешно.Може би тя си е мислила като теб,когато е била тийнейджър,но сега му проваля шансовете да изживее нормално най-хубавите си години,като едва ли не го кара да се чувства като пълен идиот,който не може да се справя сам.

(имайте предвид,че и двамата не учим в родния си град и по цяла седмица не сме с родителите си,но това не и пречи...)

PainMonopoly
08-27-2009, 14:18
hardball го каза.

Когато стане на 18 и се НАЛОЖИ да го пускаш да прави каквото си иска, светът навън няма да бъде по-малко суров. А ако до този момент детето ти е расло в клетка, ще стане един обществен инвалид, който няма да може да оцелее сам.

Ax3
08-27-2009, 14:41
Пииич просто - горкото ти дете! То свят няма да види ее!