PDA

View Full Version : Относно езиковите гимназий...



kaprizni4ku
08-26-2009, 12:50
Значи въпросът ми е относно Езиковите гимназий и по специално Испанската гимнази (гр.Пловдив).Интересувам се от това след кой клас са приемните изпити,и по кои предмети г/д са изпитите.И във самата гимназия понятията по физика,химия,литература примерно само на испански ли се учат или има и часове,които се учи на български.И последния ми въпрос за кандидатстване иска ли се някакво ниво на испански език или диплома или се изучава направо в гимназията.Благодаря предварително на всички и моля за сериозни отговори,защото проблемът ми е наистина сериозен :-)

BlueCat
08-26-2009, 13:28
Има испанска, поне така съм чувала. За изпитите не мога да ти кажа, отдавна не съм наясно с кандидатстването след 7-ми клас. Повечето предмети (биология, химия, география, история), се учат само на испански.

Loshotia
08-26-2009, 15:33
Няма да те приемат- няма да издържиш изпита по български.

Послепис: проблемът ти наистина е сериозен

kaprizni4ku
08-26-2009, 15:38
Няма да те приемат- няма да издържиш изпита по български.

Послепис: проблемът ти наистина е сериозен

Амм защо да не го издържа :( :-o

SummerDream
08-26-2009, 16:09
Такаам..първо-в Пловдив няма испанска гимназия, както ти казаха по-горе..Има френска, английска и руска..В руската гимназия-ЕГ "Иван Вазов" има паралелки с испански и за да влезеш в нея трябва да кандидатстваш след 7-ми клас, преди изпитите бяха 2-по български и литература и по математика..Сега, доколкото знам няма да имате изпити, а матури..И не, не се иска никакво "ниво" по испански ;д първата година, т.е. в 8-ми клас сте подготве-имате само съответния първи чужд език, БЕЛ, математика, музика, изобразително, физическо ;дд А вече от 9-ти клас се учат всички останали предмети+руски ии 3-ти чужд език ;д Надявам се да съм ти разяснила как стоят нещата xD

tonie__
08-26-2009, 16:21
то момичето преди мен всичко ти е казало де :-D
само за предметите,които са на испански,ще кажа,че всичко зависи от учителите.ние досега сме нямали нито един предмет на испански,защото нямаме учители :? но всички други паралелки имат поне по един предмет на дадения език,само за тези с италиански не съм сигурна :-o

няма смисъл да ти искат ниво по испански,като първата година учиш 36 часа на седмица езика 8-)
ако си 8ми клас-пропусна вече съжалявам,освен ако ваще не направят някое дарение не можеш да влезеш
ако ще кандидатстваш следващата година-приготви се за адски много учене :D

kaprizni4ku
08-27-2009, 00:37
Ami rabotata e takava 4e sega trqbva6e da sam 8 klas ,,no se precakah jestoko kato minalata godina otidoph da u4a v isoaniq,toest propusnah 7mi klas v bg i sega si mislq ako si doida i iskaram 7mi klas vav BG posle na drugata godina 6te moga li da kandidatstvam za ispanskata paralelka kato se ima napredvid 4e 6te s1m na 15,no p1k 6te imam zavar6en 7mi klas? samo tova ne mi e qsno... :oops: ina4e blagodarq za otgovorite na vs :-)

p.s. sry za latinicata no kirilicata mi pravi par4eta ne6to :-x

mArMaLaDkA
08-27-2009, 00:42
Ще можеш. В бившия ми клас една съученичка беше с година по-голяма от нас, но понеже беше пропуснала 3-ти клас, защото е ходила в Гърция, учеше с нас. Тя сега трябваше да е девети, но нали наваксва, та си е за осми клас. Мина си изпитите, кандидатства, всичко е точно.

SummerRain
08-27-2009, 07:48
С този правопис си само за езикова гимназия...

tonie__
08-27-2009, 09:34
^трябва да има или пари,или определен брой часове по езика,или евентуално да я приемат като чужд ученик

mrtn
08-27-2009, 09:56
Не е задължитено всички предмети да ги учиш на испански, зависи от учителя дали го владее.Но повечето ще си ги учиш на български език.

mArMaLaDkA
08-27-2009, 10:52
^трябва да има или пари,или определен брой часове по езика,или евентуално да я приемат като чужд ученик

Доколкото разбрах, тази година авторката ще кара 7 клас в България. После си взима изпитите и 8 клас е в испанска паралелка. Няма нужда да я приемат като чужд ученик, просто ще кара с един клас назад.

kaprizni4ku
08-27-2009, 11:05
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?

SummerRain
08-27-2009, 11:08
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?
В 8 клас ще учиш само испански, в девети освен испанския ще имаш 4 часа седмично руски(задължително) и два СИП по друг език( евентуално английски). От 10 клас нагоре остават само испанският и руският.

kaprizni4ku
08-27-2009, 11:25
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?
В 8 клас ще учиш само испански, в девети освен испанския ще имаш 4 часа седмично руски(задължително) и два СИП по друг език( евентуално английски). От 10 клас нагоре остават само испанският и руският.

А примните изпити какви са и горе-долу колко трябва да ми е успехът за да кандидатствам.

Знам,че станаха много въпроси,но наистина е от огромно значение.Благодаря много на всички :-) :-) .

SummerRain
08-27-2009, 11:39
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?
В 8 клас ще учиш само испански, в девети освен испанския ще имаш 4 часа седмично руски(задължително) и два СИП по друг език( евентуално английски). От 10 клас нагоре остават само испанският и руският.

А примните изпити какви са и горе-долу колко трябва да ми е успехът за да кандидатствам.

Знам,че станаха много въпроси,но наистина е от огромно значение.Благодаря много на всички :-) :-) .
Изпитите са стандартни-БЕЛ и математика. Не знам точно какъв бал е необходим, когато аз кандидатствах (още беше старата изпитна система) имах 5.125 по БЕЛ и 5.850 по математика и бях втора по успех от учениците, приети с испански.

kaprizni4ku
08-27-2009, 11:48
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?
В 8 клас ще учиш само испански, в девети освен испанския ще имаш 4 часа седмично руски(задължително) и два СИП по друг език( евентуално английски). От 10 клас нагоре остават само испанският и руският.

А примните изпити какви са и горе-долу колко трябва да ми е успехът за да кандидатствам.

Знам,че станаха много въпроси,но наистина е от огромно значение.Благодаря много на всички :-) :-) .
Изпитите са стандартни-БЕЛ и математика. Не знам точно какъв бал е необходим, когато аз кандидатствах (още беше старата изпитна система) имах 5.125 по БЕЛ и 5.850 по математика и бях втора по успех от учениците, приети с испански.

Благодаря ти безкрайно много :-) Но се гледат крайните оценки от дипломата по БЕЛ И Мат. и после също се преценява по оценката на матурата,нали?

SummerRain
08-27-2009, 11:51
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?
В 8 клас ще учиш само испански, в девети освен испанския ще имаш 4 часа седмично руски(задължително) и два СИП по друг език( евентуално английски). От 10 клас нагоре остават само испанският и руският.

А примните изпити какви са и горе-долу колко трябва да ми е успехът за да кандидатствам.

Знам,че станаха много въпроси,но наистина е от огромно значение.Благодаря много на всички :-) :-) .
Изпитите са стандартни-БЕЛ и математика. Не знам точно какъв бал е необходим, когато аз кандидатствах (още беше старата изпитна система) имах 5.125 по БЕЛ и 5.850 по математика и бях втора по успех от учениците, приети с испански.

Благодаря ти безкрайно много :-) Но се гледат крайните оценки от дипломата по БЕЛ И Мат. и после също се преценява по оценката на матурата,нали?
Да, взимат се и оценките от дипломата по БЕЛ и математика. За какви матури говориш-матурите са след 12 клас.

kaprizni4ku
08-27-2009, 11:53
^^Да така е,тази година смятам да уча 7ми клас във БГ.А и не мисля,че езикът ще ми е проблем,защото го владея вече много добре.А ако влезна примерно във тази паралелка,ще уча испански,английски и руски или руският не е задължителен?
В 8 клас ще учиш само испански, в девети освен испанския ще имаш 4 часа седмично руски(задължително) и два СИП по друг език( евентуално английски). От 10 клас нагоре остават само испанският и руският.

А примните изпити какви са и горе-долу колко трябва да ми е успехът за да кандидатствам.

Знам,че станаха много въпроси,но наистина е от огромно значение.Благодаря много на всички :-) :-) .
Изпитите са стандартни-БЕЛ и математика. Не знам точно какъв бал е необходим, когато аз кандидатствах (още беше старата изпитна система) имах 5.125 по БЕЛ и 5.850 по математика и бях втора по успех от учениците, приети с испански.

Благодаря ти безкрайно много :-) Но се гледат крайните оценки от дипломата по БЕЛ И Мат. и после също се преценява по оценката на матурата,нали?
Да, взимат се и оценките от дипломата по БЕЛ и математика. За какви матури говориш-матурите са след 12 клас.

Ами изпити за кандидатсване няма ли или само със оценките от дипломата?

SummerRain
08-27-2009, 11:56
Нали ти обясних за изпитите-какво още не ти е ясно :) Просто изпитите след 7 клас и матурите са различни неща.

kaprizni4ku
08-27-2009, 12:03
Нали ти обясних за изпитите-какво още не ти е ясно :) Просто изпитите след 7 клас и матурите са различни неща.

Да,благодаря ти много за отговорите.Ако искат модовете,могат да заключат темата :)