PDA

View Full Version : Прекалено натоварване?



free3s
08-26-2009, 13:23
Та имам един проблем.. Момиче съм и преди около 2 години се записах на волейбол. В началото беше само за здраве, но после започнах да тренирам по- сериозно. Та миналата година са появи една гадна болка в мускулите на бедрата. Помислих си, че е мускулна треска, но тя така и не отмина и си карах цяла година с нея.. Сега през лятото я нямаше, но почнахме тренировки преди 2 дни и тя веднага се появи, като преди това и тичах в парка и тогава я имаше.. Не мисля , че е мускулна треска.. Може би от прекаленото натоварване, но на другите момичета, които тренират колкото мен.. че и повече може би нищо им няма. Дали е нещо по- сериозно и трябва ли да се прегледам?? :(

Lyricon
08-26-2009, 21:27
аз лично се съмнявам,но може и да греша,разтягай преди тренировки(по 5-6 минутки) и след тях,масажирай мускулите и то не само тези дето те болят.При мен е било така при всякакви тренировки,на които съм ходел.Това,че лятото не те е боляло докато не си ходела на тренировки за мене сочи,че не е нищо сер,но все пак изчакай и по-компетентни хора да си изразят мненията ;)

ameli
08-27-2009, 11:40
разтегнато сухожилие, което при по-голямо натоварване боли??

terawatt
08-27-2009, 15:13
разтегнато сухожилие, което при по-голямо натоварване боли??
:razz:

Converse333
08-27-2009, 22:07
Отиди по-добре на лекар.На мен ми се случи нещо подобно преди 5 години.Чаках 2-3-4 месеца,не ми мина.Отидох на лекар и се оказа,че съм си скъсала мускулно влакно.Но това не беше всичко-при зарастването се е появило някакво образование и много ме болеше.Мазах се с кремове,ходих по нагревки,ала бала...И все още го имам това образование и когато си натоваря крака ме боли.Така,че не чакай и отивай на лекар.

free3s
08-28-2009, 17:15
Отидох на лекар, не някой специалист, а при личния и ми казаха, че си било мускулна треска и да пия вече след тренировка аспирин. Обаче някакси не ме успокоява тва? Не ме изследва.. А тва с мускулното влакно ме наплаши, но ако наистина имам нещо подобно би трябвало и през лятото, когато не се натоварвах сериозно, да ме боли, а то не ме :? :(

terawatt
08-28-2009, 18:36
И 2-те бедра на 1 и също място ли ? За скъсани мускулни влакна не мисли :)

InDo
08-28-2009, 20:55
разтегнато сухожилие, което при по-голямо натоварване боли??
:razz:


Този е от тея разбирачите :razz:

Abigoria
08-28-2009, 20:57
Отидох на лекар, не някой специалист, а при личния и ми казаха, че си било мускулна треска и да пия вече след тренировка аспирин. Обаче някакси не ме успокоява тва? Не ме изследва.. А тва с мускулното влакно ме наплаши, но ако наистина имам нещо подобно би трябвало и през лятото, когато не се натоварвах сериозно, да ме боли, а то не ме :? :(
Блъскаш по масата с юмрук и искаш направление за специалист. Докато им се връзвате на "Всезнаещите" ГП- та, ще ви използват като опитни зайчета...

Ax3
08-30-2009, 18:17
разтегнато сухожилие, което при по-голямо натоварване боли??
:razz:

Изцепи са!

Загрявай преди тренировка... не знам от какво би могло да бъде!

JaCkSpAr0y
08-30-2009, 19:35
Аз днес както вървях и ми се схвана дето не се занимавам с нещо натоварващо нормално е понякога и без явна причина да става но при тебе незнам както ти казаха загрявай подготвяй си тялото преди по сериозното .