PDA

View Full Version : Някоя нова групичка :/



Xanibal
08-26-2009, 17:33
Здравейте,

искам ако можете да ми кажете някоя нео(ню) метал група щото нещо съм зациклил на едно и също от 300 песни и то ми писна и ня моите фр'с им писна и ви питам за някоя група ,че просто омръзва :/

Xanibal
08-26-2009, 18:41
:?

vampire_girl_
08-26-2009, 19:37
кои групи харесваш,за да помисля за подобни...

ByK
08-26-2009, 19:44
TFK :]

w0sh
08-26-2009, 19:46
Soil, Drowning Pool, Stone Sour, SOAD, Godsmack, Korn, Disturbed

vampire_girl_
08-26-2009, 20:18
Аз само Godsmack и Disturbed,понасям от тоя ню "метъл" ,но не ме питаш какво харесвам,а какво да чуеш...

dreadnaut , B.E.T.H , L.A.P.D. , Haloscript , Daughters Of Mara , This Is Menace , Amnezia , Stardown , Destruction 412 и т.н.

Xanibal
08-26-2009, 20:34
Soil, Drowning Pool, Stone Sour, SOAD, Godsmack, Korn, Disturbed
тези слушам сойл сега дърпам

ArrowsOfDeath
08-26-2009, 23:11
Ето ти колкото щеш - http://www.last.fm/tag/nu%20metal/artists

crazyall
08-27-2009, 04:05
Ето ти колкото щеш - http://www.last.fm/tag/nu%20metal/artists :smt007

blader
08-27-2009, 10:44
ТОВА Е ТЕМАТАААААА!!!...


и така...слушам много от групите посочени в списъка на last fm..
тъй де...и аз го преглеждах неведнъж преди няколко месеца(определено не съм съгласен че мястото на повече от половината групи е в раздела 'нюметъл'...)
ще препоръчам тези които мене(в които влизат и много групи които са и от други разновидности на алтернативния метъл...но предполагам че ако си фен ще ти харесат определено...) ме кефят щото аз се смятам за човек който ако не от друго разбира поне от нюметъл(в тази връзка искам да отбележа че въпреки че L.A.P.D. са групата от която идват почти всички членове на най-великата нюметъл група-КоЯn то това не им пречи да бъдат много...ама невероятно много далече от нюметъла...)
и такаааа...:
КоЯn!!!
deftones,linkin park,limp bizkit,p.o.d.,drowning pool(sinner...другите албуми са някакси...тъпи...),adema(само с Марк Чавес...после умират..така де...стилово...иначе още си свирят...),guano apes,evanescence,10 years,vex red,flyleaf,staind,S.O.A.D.,orgy,celldweller(зн м че той и orgy са прекалено електронни но минават...заслушайте се в мелодиите...леле...frozen е една от най-невероятните песни които съм чувал...),dope,puddle of mudd(ейтака...за разтоварване...),dry cell...
иииии...засега се сещам за тези...ама със сигурност има още(естествено не броя неща като slipknot за нюметъл щото е смешно...те са толкова нюметъл колкото papa roach и disturbed :lol: ...)..сега се сещам и за някои неща на static x които минават за нюметъл като например the only и so...ама..те са си отделна работа...

blader
08-27-2009, 10:59
и нека е ясно...нюметъл не е само тежка музика примесена с рапиране...както и не всяка песен в която няма китарно соло и се вика е нюметъл(ако беше така то групи като pantera и sepultura на моменти биха минавали за такива...
за тази музика са характерни единствено мелодиите и примесването на метъл с различни стилове(без ограничения..)...другите елементи са обект на свободна интерпретация...така де...затова има толкова голямо разнообразие на звученето на различните песни на различните групи...дори в творчеството само на една група(пример:КоЯn,linkin park...) се наблюдават големи различия в звученето на отделните албуми и песни...
и така...смятам че групите които изброих вършат работа...ако не..то винаги можеш да се допиташ директно до списъка в last fm(тъй като групите посочени от мен са тези оито човек с определен тип мислене и вус би харесал и които според мен се доближават(а някои от тях и съвсем точно отговарят...) до това което е н'метъла всъщност...
с други думи...изброявам тях от гледна точка на човек за който това не е просто музика а начин на мислене...

Nefarian
08-27-2009, 12:19
Deftones !!!, (hed) Planet Earth, Factory 81, Skindred, пробвай също и Rage Against The Machine, 36 Crazyfists и Tool, които не са ню, но съм сигурен, че ще ти харесат

blader
08-27-2009, 12:27
и нека е ясно...нюметъл не е само тежка музика примесена с рапиране...както и не всяка песен в която няма китарно соло и се вика е нюметъл(ако беше така то групи като pantera и sepultura на моменти биха минавали за такива...
за тази музика са характерни единствено мелодиите и примесването на метъл с различни стилове(без ограничения..)...другите елементи са обект на свободна интерпретация...така де...затова има толкова голямо разнообразие на звученето на различните песни на различните групи...дори в творчеството само на една група(пример:КоЯn,linkin park...) се наблюдават големи различия в звученето на отделните албуми и песни...
и така...смятам че групите които изброих вършат работа...ако не..то винаги можеш да се допиташ директно до списъка в last fm(тъй като групите посочени от мен са тези оито човек с определен тип мислене и вус би харесал и които според мен се доближават(а някои от тях и съвсем точно отговарят...) до това което е н'метъла всъщност...
с други думи...изброявам тях от гледна точка на човек за който това не е просто музика а начин на мислене...

Xanibal
08-27-2009, 16:41
няма да мога да ги изслушам всичките групи егаси xD Pz http://vbox7.com/play:9b7a05ba

blader
08-28-2009, 12:47
по повод песничката от последния пост...
Чино ли пее в нея..нещо не мога да го позная(нека се има впредвид че никога не съм бил фен на дегфтоунс и не съм се интересувал от биографията им...)

Xanibal
08-28-2009, 16:31
И аз като теб ,това ми е любима песен и не съм се интересувал ,но си изтеглих дискографията им :)

Xanibal
08-28-2009, 18:32
Абе тая мацката от Otep тя ли се дере в песните O.o знам за жени вокалистки само на Moray Eel и Arch Enemy ама тая цепи мрака батко

blader
08-29-2009, 09:22
Абе тая мацката от Otep тя ли се дере в песните O.o знам за жени вокалистки само на Moray Eel и Arch Enemy ама тая цепи мрака батко
с женски вокал са и Evanscence,Guano Apes и Flyleaf...

Xanibal
08-29-2009, 15:12
А кити са изцяло женска група :)

blader
08-29-2009, 15:45
А кити са изцяло женска група :)

да...с изцяло женски състав е групата(ама никога не съм ги харесвал...)
така де...предпочитам evanescence...

Xanibal
08-29-2009, 18:02
хмм ева за мен вече правят само комерс музика не е като в началото ,а и ми приличат на Уйтин Темптейшън :)