PDA

View Full Version : Хелпвайте ...СПЕШНО!!! (уроци;английски;сат и тойфел)



bloodyF
08-26-2009, 19:50
значи искам да ходя на курсове по английски обаче от 10 ти клас (сега ще съм 9ти)
и нали са
pre intermediate
intermediate
advanced
first certificate
second certificate

аз ще имам след тая година ниво интърмидиът соу искам да питам мога ли ако в 10ти клас взема адвансд в 11 фърст сертификът и след това в 12 секънд дали може без секънд сертификът да ида на изпит 'сат и тойфел;' и кое ниво ми трябва (и изобщо необходими ли са тия нива) за да ида на изпита :?



знам че го обясних тъпо .,моля без обиди и само хора които са запознати да отговарят!

plmn
08-26-2009, 20:27
не
нивата са така : Elementary , Pre-Intermediate , Mid-Intermediate , Upper-Intermediate , Advanced и Proficient.

аз 11 клас взех FCE, сега лятото се готвя за TOEFL, малко след началото на 12 клас ще се явя и на него. всичко зависи от подготовката ти и знанията, които имаш. може и в 7 клас да изкарваш сертификати, стига да си на подходящо ниво.

amk933
08-26-2009, 20:53
не
нивата са така : Elementary , Pre-Intermediate , Mid-Intermediate , Upper-Intermediate , Advanced и Proficient.

аз 11 клас взех FCE, сега лятото се готвя за TOEFL, малко след началото на 12 клас ще се явя и на него. всичко зависи от подготовката ти и знанията, които имаш. може и в 7 клас да изкарваш сертификати, стига да си на подходящо ниво.

И така не са. ;)

Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced, Proficiency :)

Това е, ако го учиш, като чужд език/ESL. :) Ако ти е mothertongue, както е при мен, се счита за повече от Proficiency/C2. ;)

Личното ми мнение, като човек учещ английски почти 14 години, учещ езика като mothertongue и заобиколен от англоговорящи всеки божи ден, е, че TOEFL е безумно елементарен. :)

SAT обаче е съвсем друга бира, която беше променена скоро и има нов формат и нови избирателни секции. Ако наистина се интересуваш първо изчети темата: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=268210&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=9f24174a8cf451f0ec280bffc0d6d553 и, ако има нещо неясно питай. :)

Няма такова чудо Second Certificate, има CAE - Certificate in Advanced English, но е пълна простотия първо да караш Advanced, после FCE и след това CAE по простата причина, че САЕ е на ниво Advanced. ;) А за SАТ и TOEFL, никой не ти иска предварителни изпити. То самия тойфел е подобен на САЕ, СРЕ и т.н. Виж SAT изисква частни уроци. ;)

bloodyF
08-26-2009, 21:59
значи не е задължително да съм ходила на уроци ,за да се явя на тойфел или сат ... :?

neHcuoHepKa
08-27-2009, 07:37
не
нивата са така : Elementary , Pre-Intermediate , Mid-Intermediate , Upper-Intermediate , Advanced и Proficient.

аз 11 клас взех FCE, сега лятото се готвя за TOEFL, малко след началото на 12 клас ще се явя и на него. всичко зависи от подготовката ти и знанията, които имаш. може и в 7 клас да изкарваш сертификати, стига да си на подходящо ниво.

И така не са. ;)

Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced, Proficiency :)

Това е, ако го учиш, като чужд език/ESL. :) Ако ти е mothertongue, както е при мен, се счита за повече от Proficiency/C2. ;)

Личното ми мнение, като човек учещ английски почти 14 години, учещ езика като mothertongue и заобиколен от англоговорящи всеки божи ден, е, че TOEFL е безумно елементарен. :)

SAT обаче е съвсем друга бира, която беше променена скоро и има нов формат и нови избирателни секции. Ако наистина се интересуваш първо изчети темата: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=268210&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=9f24174a8cf451f0ec280bffc0d6d553 и, ако има нещо неясно питай. :)

Няма такова чудо Second Certificate, има CAE - Certificate in Advanced English, но е пълна простотия първо да караш Advanced, после FCE и след това CAE по простата причина, че САЕ е на ниво Advanced. ;) А за SАТ и TOEFL, никой не ти иска предварителни изпити. То самия тойфел е подобен на САЕ, СРЕ и т.н. Виж SAT изисква частни уроци. ;)


mothertongue??? Нали каза ,че си се преместил там 8 клас? Значи не си native speaker... :-D

iiordanova
08-27-2009, 09:36
1) Beginner
2) Elementary
3) Pre Intermediate
4) Intermediate
5) Upper Intermediate
6) Advanced
7) Proficiency

Аз ги знам така. Както каза и amk933.
:wink:

slavito007
08-27-2009, 09:40
Аз ли не разбрах или за да се явиш на CAE ти трябва да си покрил предишните? :shock:

amk933
08-27-2009, 15:23
не
нивата са така : Elementary , Pre-Intermediate , Mid-Intermediate , Upper-Intermediate , Advanced и Proficient.

аз 11 клас взех FCE, сега лятото се готвя за TOEFL, малко след началото на 12 клас ще се явя и на него. всичко зависи от подготовката ти и знанията, които имаш. може и в 7 клас да изкарваш сертификати, стига да си на подходящо ниво.

И така не са. ;)

Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced, Proficiency :)

Това е, ако го учиш, като чужд език/ESL. :) Ако ти е mothertongue, както е при мен, се счита за повече от Proficiency/C2. ;)

Личното ми мнение, като човек учещ английски почти 14 години, учещ езика като mothertongue и заобиколен от англоговорящи всеки божи ден, е, че TOEFL е безумно елементарен. :)

SAT обаче е съвсем друга бира, която беше променена скоро и има нов формат и нови избирателни секции. Ако наистина се интересуваш първо изчети темата: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=268210&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=9f24174a8cf451f0ec280bffc0d6d553 и, ако има нещо неясно питай. :)

Няма такова чудо Second Certificate, има CAE - Certificate in Advanced English, но е пълна простотия първо да караш Advanced, после FCE и след това CAE по простата причина, че САЕ е на ниво Advanced. ;) А за SАТ и TOEFL, никой не ти иска предварителни изпити. То самия тойфел е подобен на САЕ, СРЕ и т.н. Виж SAT изисква частни уроци. ;)


mothertongue??? Нали каза ,че си се преместил там 8 клас? Значи не си native speaker... :-D
Да, но аз уча английски точно като mothertongue. Аз в българското училище учих 12 години английски и изкараш CAE в 8 клас. След това напуснах бившето ми училище. И в момента уча английски като DOL не като ESL и имам право да го уча в IB HL, което не винаги го разрешават дори на самите англичани и американци. А какво имаш предвид mothertongue? mothertongue = native language и аз определено знам непомалко английски от български, да не кажа, че българският ми е по-зле... :) Аз не чувам българска реч освен в нас и най-добрите ми бг приятели. Цял ден английски... 8)

bloodyF
08-27-2009, 17:48
и така и не ми отговорихте
задължително ли е да си ходил на уроци и да имаш някви сертификати за да се явиш на сат и тойфел :?

amk933
08-27-2009, 18:39
и така и не ми отговорихте
задължително ли е да си ходил на уроци и да имаш някви сертификати за да се явиш на сат и тойфел :?

Казах ти, че не е нужно да имаш никакви сертификати, за да се явиш на САТ и ТОЙФЕЛ. Как ще ти искат сертификати, като те самите са такива. Няма сертификат или изпит, който да изисква друг подобен (поне в момента не се сещам). Ти си знаеш колко ти е добре английския. Казах ти също, че личното ми мнение е, че САТ без частни уроци е безнадежден случай, защото е твърде труден самия изпит, а какво остава да те подготвят в едно държавно училище...ТОЙФЕЛ е по-лесен според мен. И все пак на кое ниво си по английски, отколко време учиш? Ние откъде да знаем. Това също е важно, а и колко добре се чувстваш ти самата с езика. Можеш ли да четеш неадаптирани текстове без да отватяш речника по 5 пъти на страница? :)

bloodyF
08-27-2009, 21:11
и така и не ми отговорихте
задължително ли е да си ходил на уроци и да имаш някви сертификати за да се явиш на сат и тойфел :?

Казах ти, че не е нужно да имаш никакви сертификати, за да се явиш на САТ и ТОЙФЕЛ. Как ще ти искат сертификати, като те самите са такива. Няма сертификат или изпит, който да изисква друг подобен (поне в момента не се сещам). Ти си знаеш колко ти е добре английския. Казах ти също, че личното ми мнение е, че САТ без частни уроци е безнадежден случай, защото е твърде труден самия изпит, а какво остава да те подготвят в едно държавно училище...ТОЙФЕЛ е по-лесен според мен. И все пак на кое ниво си по английски, отколко време учиш? Ние откъде да знаем. Това също е важно, а и колко добре се чувстваш ти самата с езика. Можеш ли да четеш неадаптирани текстове без да отватяш речника по 5 пъти на страница? :)


ами уча го от има няма 10 години...ходила съм на уроци уж..иначе то ми е пределно ясно че без уроци няма да го взема но се чудех дали е по подходящо курс или частни...отговорих си поне ...мерси много :-) иначе се чувствам доста добре,защото уча езици лесно...ии в момента чета една книга където не ми е позната (не съм от най-схващащите и не разбрах кво се има предвид под неадаптирани текстове :Д ) и дотук всичко съм разбрала без речник + четох 4те части на здрач на английски без речници и ми беше ясно...иначе от песни съм забелязала че мога да разпознавам в момента кво се пее *смисъл сещам се как се пише и как се превежда* + че филмите ги гледам вече без субс...или поне повечето :) гледам да намирам английски субтитри..ии така

мерси много отново :-)

LoupGarrou
08-27-2009, 22:14
Аз пък искам да попитам за 'first' .

Безбожно труден ли е за човек като мен

В смисъл уча английски от 4 (учебни) години,но може да се каже,че едната година не се правеше нищо,та стават 3. 3 години се тъпчеше на едно място,учителките не бяха особено добри (от началото материала) и единственото ми разширяване на знанията ми по англ беше от книги и филми/сериали/сайтове/игри и тн.Та при положение,че ще ходя цяла година на уроци по АЕ (може би 2 пъти в седмицата) какъв е шанса да го взема ?

Аз така и така ще си ходя на уроци и предполагам,че накрая сам ще знам дали съм готов или не,но все пак ?

Някой по-запознат ?!

lethiefold
11-17-2010, 08:49
Аз пък искам да попитам за 'first' .

Безбожно труден ли е за човек като мен

В смисъл уча английски от 4 (учебни) години,но може да се каже,че едната година не се правеше нищо,та стават 3. 3 години се тъпчеше на едно място,учителките не бяха особено добри (от началото материала) и единственото ми разширяване на знанията ми по англ беше от книги и филми/сериали/сайтове/игри и тн.Та при положение,че ще ходя цяла година на уроци по АЕ (може би 2 пъти в седмицата) какъв е шанса да го взема ?

Аз така и така ще си ходя на уроци и предполагам,че накрая сам ще знам дали съм готов или не,но все пак ?

Някой по-запознат ?!
Всичко е обективно... не може никой да ти каже дали ще го вземеш по тези данни. Прави пробни тестове да си видиш нивото.Аз примерно, без уроци изкарах А на Advanced така че...

LoupGarrou
11-17-2010, 10:42
^ Ееее, от къде я изкопа тази тема, тя от 2009, аз я бях забравил. :lol:
Взех си FCE, де 8-)

FlowerPower
11-17-2010, 17:04
Аз пък искам да попитам за 'first' .

Безбожно труден ли е за човек като мен

В смисъл уча английски от 4 (учебни) години,но може да се каже,че едната година не се правеше нищо,та стават 3. 3 години се тъпчеше на едно място,учителките не бяха особено добри (от началото материала) и единственото ми разширяване на знанията ми по англ беше от книги и филми/сериали/сайтове/игри и тн.Та при положение,че ще ходя цяла година на уроци по АЕ (може би 2 пъти в седмицата) какъв е шанса да го взема ?

Аз така и така ще си ходя на уроци и предполагам,че накрая сам ще знам дали съм готов или не,но все пак ?

Някой по-запознат ?!

Еми ако ВСЕКИ ДЕН поглеждаш езика, ще вземеш изпита.