PDA

View Full Version : Пари и любов...



NamelessRomantic
08-27-2009, 00:37
ако едно момче няма пари винаги да извежда момичето наляво надясно по дискотеки,кафета и кръчми,да плаща сметката винаги,като цяло да прави дребни подаръци примерно цвете плюшка нещо от време на време колкото за вниманието,може ли да си намери момиче с което да има нормална и пълноценна връзка?

Seattle
08-27-2009, 00:57
Разбира се че има такава любов. Според мен парите не би трябвало да имат общо с любовта, но както знаем сяка тъпа путка си търси богаташ.
Следователно ако не е тъпа не би трябвало да има проблем с сегашното ти материално положение.

P.S. А и ти такива неща не се казват на първа среща а след като работите станат по сериозни.

isthislove
08-27-2009, 01:11
еми двама като се обичат мн кфо значение имат парите.. като са си заедно да си намерят по една работа и всичко ще е супер кфо толкова :) пари че пари ае маината им :)

sLadkaTa_LoRi
08-27-2009, 01:27
Тези две думи никога не вървят ръка за ръка (лично мнение), така че обикнеш ли едно момиче, (стига и тя да те обича), парите не играят никаква роля! :)

Hilary_
08-27-2009, 01:29
Има разбира се ... аз никога не съм гледала парите на момчето!!! :?
Даже когато са тръгвали да ми плащат сметки съм настоявала или аз да платя или да си поделим сметката ... знам, че е глупаво, но ми е неудобно някой друг да ми плаща сметката ... и рядко съм позволявала!!! :?

Любовта не е пари ... обичаш сърцето, а то не се купува ...

Liar
08-27-2009, 01:50
Спокойно,бе пич,няма да си умреш сам!Пък и ще имаш време да промениш нещата,най-малкото заради себе си.На този етап мога да ти кажа,че не е толкова важно какво купуваш,а какво даваш от самия себе си.Не материалните неща изграждат връзката между двама души.В този смисъл наскоро четох статия за някаква млада жена,омъжила се за възрастен богаташ(по любов,разбира се).Та той и правел много подаръци,все скъпи,разбира се,но тя трябвало да му е домашно животно...Развела се,въпреки че според предбрачния договор остава без нищо.Тя не е първата,която го прави,истории като тази много,смисълът е,че парите не могат да компенсират липсата на внимание,но има обратна зависимост,която важи.Във всеки случай,имай предвид,че не всяка ще те приеме такъв,какъвто си.Чували сме изрази като че любовта е сляпа,но не е сляпа за този,който не обича,тъй че внимавай.
Успех.

Sh@d0w
08-27-2009, 04:27
Разберасе че има такава любов.Ако е истинска,момичето ще те разбере,на нея би и стигало да сте заедно и да сте щастливи.Щастието не се изразява в ходенето по ресторанти и скпите подъраци :? Но все пак трябва да направиш нещо по въпроса...намери си работа,не може цял живот да стоиш така и да очакваш да те сполети голямата любов.Малко или много парите имат роля в една продължителна връзка,но както казах не са от основно значение :)

valdesbg
08-27-2009, 05:36
То такава любов има, само че не трае дълго. Щото любовта освен целувки и прегръдки е да си сигурен в партньора си, да знаеш че можеш да разчиташ на него винаги, да си убеден че ще ти подаде ръка, когато ти е нужно, независимо какво се изисква от него, и да знаеш че абсолютно същото важи и за теб.

Хайде по пътя на тая логика - как момичето ще е сигурно в теб, при положение че ти едвам връзваш двата края? По каква неземна логика ще иска да е с теб, ако ти наистина не можеш едно кафе да седнеш да изпиеш с нея? Какво ще я накара да се тормози и вайка заедно с теб, защото ти нямаш пари да си купиш и вафла? Мислиш ли че ще и е приятно да е с изтормозен от живота човек, със смачкано самочувствие, нестабилен във всяко едно отношение и липса на всякаква положителна емоция? И колкото и да те обича - и тя е човек, и тя има нужди. Ако не можеш да и ги задоволиш...еми ще те зареже много ясно.

Идеята е че не парите въртят света, но са достатъчно сигурен белег дали си читав като човек. Не говорим да имаш милиони, а да разполагаш с финанси достатъчни да ти осигурят нормален живот.

Python5
08-27-2009, 07:07
В някоя приказна държава може би. В България всяка средностатистическа пача/парантия очаква да имаш толкова пари, че да не и се налага дори да мисли по въпроса (защото, ако я накараш да мисли, значи не си мъж и тн. бла бла).

Как си представяш, излизате някъде ... хайде, да кажем, че не го правите често, но имате годишнина :D и идва сметката ... тя ли ще я плати ... цялата?

Тук всички лицемерчета ще ти кажат "оо не, ако се обичате и тн. (бла бла) добрата фея (или евентуално Бат Бойко) ще бди над вашата свята любов и тя ще просъществува". Ако искаш им вярвай ;).

Punisherrr
08-27-2009, 07:14
Да,разбира се!
Ако си с подходящото момиче... Защото за някоя девойчица може кафето и дискотеките да са всичко и тогава вероятно няма да стане работата. Ще изникнат кавгите...
Но се предполага,че едно разбрано и добро момиче,което се влюбва в теб,ще намира щастието и в разходките в парка и дребните жестове. ;)
Аз например сега като се замисля за подаръци и мили жестове от гаджето ми се сещам първо за това как се разхождахме веднъж и той ми откъсна едно малко цветче и ми го даде :) или как понякога си седим в парка и той става и ми казва ''хайде да потанцуваме'' и ме прегръща... и чак след това се сещам за всичките хубави герданчета,гривни и т.н. :)
Предполагам разбра какво исках да кажа с това.

3oPuTy
08-27-2009, 07:42
Естествено!!!
А и кой е казал,че момчето винаги трябва да плаща цялата сметка?!Сори,но не живеем в 18-19 век :? Аз лично бих се почувствала много неудобно ако приятеля ми ми плати сметката ... Айде веднъж-два пъти за няколко месеца (да не кажа за година) може,но да ме черпи постоянно - под достойнството ми ще е :?

DevilWish
08-27-2009, 07:49
Естествено ;) Аз не бях получвала супер много време подаръци от моя и не съм се замисляла дори.Все пак не съм за това с един човек ;) напоследък даже почна прекалено да подарява и това ме дразни даже до някъде.Не ,че ме дразни ,но не ми е удобно вече.
Пък тя (някоя си) ако толкова е искала някакъв паралия няма да отиде при съответното момче ;)

deni15
08-27-2009, 08:10
Имаш или нямаш пари щом се обичате винаги може да си спестиш нещо за нея :) Пък и подаръците не са от голямо значение въпреки че днес всяко момиче си търси богат приятел.

anonimchetou
08-27-2009, 08:26
естествено че може..

Adda
08-27-2009, 08:35
Разбира се, че е възможмно да си намери приятелка такова момче. Важно е да отбележем, все пак, че материалистките стават все повече, така че може и да му се наложи да потърси. Лично аз не бих имала проблем, ако не ми се плащат сметките непрекъснато и по-рядко получвам подаръци и т.н.

Priceless
08-27-2009, 08:37
Айде сега глупости не ми се четат .. С бившия ми колкото пъти сме излизали някъде се случваше 1-2 пъти само той да плати цялата сметка, другите пъти аз си плащах моето, той - неговото и за момент не ми е било проблем и никога и не се бях замисляла да му правя проблем заради това. Имало е дни, в които и двамата сме излизали без една стотинка в джоба по едни или други причини ... Тогава просто сме се разхождали в Морската или някъде другаде .. Даже се майтапихме с това и той казваше, чеее може аз да пея, той да танцува на центъра и в една шапка да си събираме пари за кафенце 8-) Така че не виждам това какъв проблем би могло да бъде ... :?

sweet_bubka
08-27-2009, 08:40
Разбира се че е възможно.Плюс това така наистина ще разбереш дали едно момиче наистина те харесва и обича,а не да се чудиш "дали не обича просто парите ти".

GossipGirl89
08-27-2009, 09:02
Разбира се че може! Парите не са всичко в тоя живот ;) Все още има момичета, които не се блазнят от материалното състояние на момчето... За съжаление с всеки изминал ден ставаме все по-малко, но все пак ни има!!!

JoyfulCompany
08-27-2009, 09:12
Забавленията с пари са задължителни единствено за хора без въображение, скъпите подаръци - също. Да получа скъп подарък предизвиква предимно неудобство, без значение дали ми харесва. Виж, когато някой е помислил и ме е изненадал предимно с идеята си, наистина съм щастлива. Честно казано и получаването на подаръци не е лесна работа. : )
Имам няколко забележки към теб, ще започна с по-малките:
Не подарявай плюшени играчки на девойка, освен ако не си абсолютно сигурен, че харесва такива! Това не се проверява с въпрос "Харесва ли ти?", СЛЕД като вече й подариш такава, ще те излъже. : )
Не подарявай заради самото подаряване! Опознавай човека до себе си и въобще няма да имаш подобни чуденки, просто ще знаеш.

И по-фундаменталната ми забележка:
Ако търсиш моми по дискотеки и кафета, вероятността да попаднеш на такава, на която това й е основно занимание/развлечение, е потресаващо огромна (никой да не се обижда). Оттам идват някои разноски, дори и да не държи да й плащаш сметките, дори само да я придружаваш. Места, където срещаш нови хора ли? Стига, де, това е всекидневие, поогледай.

vampire_girl_
08-27-2009, 09:18
Да,разбира се.
Има момичета за които това не би било проблем.
Аз не обичам да ми плащат сметките.Чувствам се,адски неудобно...
Когато постоянно се правят подаръци,в един момент губи смисъл,както и всекидневното поднасяне на цветя.
Като искаш и подариш цвете,не ти пречи да и скъсаш и една роза от храста или нещо такова - ще я зарадва не по-малко.
Ако връзката е истинска,парите нямат никакво значение.

Jumbie483
08-27-2009, 09:21
Естествено, че може да си намери момиче.
Има много момичета за които парите не са важни. Те искат да са с момчето, заради самия него, а не заради материалното, което може да им предложи.
Аз като такова момиче ще кажа, че ако се влюбя в някой няма въобще да гледам парите му. За сметките не ме бърка, аз ще ги плащам. Важното е как ще си прекарваме, а не кой ще плаща. Ако той се притеснява от това може да си поделим сметката и толкова.

peteto_love
08-27-2009, 10:06
За да обичаш не с ти необходими парите,подаръците,кафетата и т.н. Достатъчно е да се обичате,да държите един на друг..Има момичета които не гледат само джоба на приятеля си.Много мразя момчетата които копуват подаръци постоянно на приятелките си,плащат им сметките,като по този начин здържат момичето до себе си.Хубаво е да си на някое тихо и приятно място на саме с човека който обичаш,а не в някое шумно и опушено заведение с някой,който има пари...Момичетата са станали много повърхностни и материални.Момчетата с парите си трупат бройки,но за какво ти е едно момиче което не те цени за това което си,не те обича,а харесва само колата която караш,местата на които можеш да си позволиш да идеш и т.н. Според мен,едно момче което има самочувствие и себеуважение би се чувствал гадно при този факт,но явно повечето хора не притежават много големи качества.Като чест,достойнство и т.н. Вярвам,че ще намериш добро момиче,а не някоя фльорца..

DejaVu31
08-27-2009, 10:45
Ще си намериш такова моми4е,но моя ли4ен съвет е да не налиташ много на по-натоканите мадами.Намери си обикновено,скромно моми4е което също няма много възможности и съответно претенции.Но не можеш да о4акваш 4е мацка,която е свикнала с един на4ин на живот ( т.е барове,кафета и т.н) да е с теб и да се вла4и по градинките и бани4арниците.Според мен,мом4ето е длъжно ,след като е поканило моми4ето на кафе,да плати цялата сметка,най-малкото от добро възпитание.

П.П Айде сега убийте ме с камъни и ми обяснете колко съм меркантилна 8-)

shmurkam
08-27-2009, 10:49
Аз моя приятел въобще не го знам заможен ли е, не е ли :lol:
Даже ми е неловко, когато той плаща сметката :lol:
Пари винаги мога да си изкарам, ама любов... :?
Абе каква е тая нова тенденция всички момичета да си търсят чичко-паричко???? Хубаво, той ще ви храни, ще ви облича, ще ви глези,ама един ден като му писне и ви каже:ае хващай пътя и си заминавай, какво ще правите? Апф, парите са временна работа, те зависят от много хора и ту ги има, ту ги няма. Ама ако обичаш някого и той теб, няма как да се загубите 8-) :P

fc
08-27-2009, 11:08
За съжаление НЕ.

falshiwata
08-27-2009, 11:12
Разбира се че има такава любов. Според мен парите не би трябвало да имат общо с любовта, но както знаем сяка тъпа п***а си търси богаташ.
Следователно ако не е тъпа не би трябвало да има проблем с сегашното ти материално положение.

P.S. А и ти такива неща не се казват на първа среща а след като работите станат по сериозни.

Така е.. ;)

fc
08-27-2009, 11:19
Точно красивите момичета, които се правят, че не са впечатлени от парите, принуждават момчетата да им правят още по-скъпи подаръци и този непукизъм ги прави глезли. Вместо да му благодарят от сърце първия път да не се хаби момчето, му създават илюзия, че то трябва да се постарае повече с парите. Глупави същества !

Vikitooo
08-27-2009, 11:21
Естествено, че може ако наистина става дума за любов :)

fifinkathefreak
08-27-2009, 12:47
Уж не е от толкова голямо значение.И за мен,и за много други хора наистина не е .
Само,че ми е много чудно къде се скатават голяма част от тях,когато стане дума за такова нещо наистина.
Имам една приятелка - страхотен човек,много интелигентна ,изобщо не е повърхностно момиче.Но ми обясни,че иска да е сфинансово независим човек.Гледа практичната страна на нещата.
Мисля,че отговорът се крие в това какво е отношението на човека към парите.Има и хора,които имат такова отношение,при което да не се тревожиш за това,че нямаш възможност за това или онова.
Единственият проблем е,че това не се забелязва на пръв,дори на втори поглед.

Brooklyn
08-27-2009, 13:01
Ще си намира,ама няма да е доволен. Тези които иска ще са в ръцете на ония, дето им предодставят тези неща!

LuxurySk0B
11-13-2009, 14:14
Невъзможно :?

LO6IQ
11-13-2009, 20:30
Възможно е.Надявам се :)

tonie__
11-13-2009, 20:32
с приятеля ми сме заедно от година,въпреки че няма възможността ВСЕКИ път като излизаме да ме черпи той --> когато има любов,всичко е възможно

EeeBobii
11-13-2009, 20:43
Любов за пари и пари за любов, след като спре да работи показалката много много, ако ме разбирате :o

izlishna
11-14-2009, 10:03
Може разбира се.. а и мога да допълня, че по принцип (повечето от )момичетата се чувстват унижени ако някой друг им плати сметката.. Попаднах в една друга тема.. Мацката напрао биела през ръката ако някой тръгнел да и плаща сметката .. Момичетата не търсят кой да им плаща сметките, а някой който да ги обича :) (е с малки изключения)