PDA

View Full Version : ~Диета за тийнейджърки~



falshiwata
08-27-2009, 11:06
Никога не преяждайте. Това не е задоволяване на потребности от храна, а лакомия и безотговорност към самите вас.
Винаги закусвайте – не банички, не кифли и други теста от училищното барче.По-подходяща храна за вас е кисело мляко с овесени ядки или мюсли; чаша прясно мляко с 1-2 филийки пълнозърнест хляб или бисквити от пълнозърнесто брашно.
В голямото междучасие не лапайте чипс, кроасани, банички, а изяжте един плод. За вашата възраст е допустим дори банан, вие имате нужда от въглехидрати.
На обяд не яжте четвъртинка с две кебапчета, а макарони, спагети, пилешко филе на скара, риба. И зеленчуци, много зеленчуци! Включвайте често и по 1 до 2 яйца, полезни са.
Към 16.00 часа изяжте някаква лека закуска -1-2 бисквити от пълнозърнесто брашно с един айран; парче варено месо с филийка пълнозърнест хляб и някакъв зеленчук. Може и 50 грама ядки, само внимавайте да не са свръхсолени.
На вечеря – салата от пресни зеленчуци, печена на скара риба, варено месо, дори и свинско, но без тлъстини.
Забелязахте ли –поне пет хранения, като трите са основни, тоест задължителни
Пийте много вода, най-добре е да си носите в училище шише с минерална вода. Няма нищо смешно в това, а ползата ще е голяма. Поне 1,5 – 2 л трябва да изпивате за деня. Водата пречиства организма. И се бори с онази гадост – целулита.
Не изключвайте напълно мазнините. Това е груба грешка, както и обратното, ако ядете много мазнини. 30 грама мазнини си ви трябват – зехтин, краве масло, растителни масла. Маргарин не ви препоръчваме.
Помнете правилото: „Всичко е полезно, ако се яде с мяра”.
Гледайте и слушайте тялото си. Огледалото е добър съветник – то ще ви покаже най-точно как изглеждате. И тялото е добър съветник. Ако сте внимателни, сами ще разберете коя храна как ви действа.
Спортувайте, на купон танцувайте и по-рядко посягайте към алкохол и подсладени газирани напитки, те са врагове на хубавата фигура.
Ако много ви се прияде нещо, хапнете си. Казваме хапнете си, а не натъпчете се. Малко шоколад, парче торта няма да развалят фигурата ви. Млади сте и имате бърз метаболизъм.
Основното правило на Girls diet е „За да се отслабва, трябва да се яде”.

Това е от мен.. Дано да съм ви била полезна.. :-)

Anabel
08-27-2009, 11:11
Браво :-) Наистина много хубава тема и мисля,че ще е много полезна на заблудените момиченца :)

YouCantStopMe
08-27-2009, 11:12
Ох,имало е мноооого такива теми.
Никой не се вслушва,повярвай.

Bianca
08-27-2009, 11:13
Не е от теб, ама няма нищо.

falshiwata
08-27-2009, 11:14
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)

Bianca
08-27-2009, 11:18
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)
Друг път слагай източник отдолу, че може да си навлечеш проблеми с авторско право.

falshiwata
08-27-2009, 11:40
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)
Друг път слагай източник отдолу, че може да си навлечеш проблеми с авторско право.

Добрем.. мерсии.. :-)

xs
08-27-2009, 11:41
"да си навлечеш проблеми" :lol: :razz:

Bianca
08-27-2009, 12:01
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)
Друг път слагай източник отдолу, че може да си навлечеш проблеми с авторско право.

Добрем.. мерсии.. :-)
Оле, колко приличаш на София Лорен. :shock:
Xs, не се бутай и си трай там.

iwancho
08-27-2009, 12:07
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)
Друг път слагай източник отдолу, че може да си навлечеш проблеми с авторско право.

Добрем.. мерсии.. :-)
Оле, колко приличаш на София Лорен. :shock:
Xs, не се бутай и си трай там.


А сега кой осира темите бе? А? Аз вече почнах да се ограничавам,'щото не искам само да създавам излишна работа на Punisherrr!

По темата: Темата е страхотна,ако можеш провери в "източника си на информация" за подобна тема,но за момчета,аз предлагам да стане важна! :)

Bianca
08-27-2009, 12:13
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)
Друг път слагай източник отдолу, че може да си навлечеш проблеми с авторско право.

Добрем.. мерсии.. :-)
Оле, колко приличаш на София Лорен. :shock:
Xs, не се бутай и си трай там.


А сега кой осира темите бе? А? Аз вече почнах да се ограничавам,'щото не искам само да създавам излишна работа на Punisherrr!

По темата: Темата е страхотна,ако можеш провери в "източника си на информация" за подобна тема,но за момчета,аз предлагам да стане важна! :)
Ти тъп ли сиии? Диетата става и за момчета, нищо че е написано, че е момичешка. Айде спри да ме преследваш, ако обичаш.

LovelyGirl
08-27-2009, 12:13
Аз като те гледам Иванчо, с тези мършави ръчички, за какво ти е диета :smt017
Че и 90 дневната си тръгнал да правиш.
По-добре качи някой килограм вместо да сваляш.

Иначе темата е хубава :)

xs
08-27-2009, 12:16
Не е от теб, ама няма нищо.

Не съм я писала аз, попаднах на нея и реших да я пооправя и да я пусна.. ;) :-)
Друг път слагай източник отдолу, че може да си навлечеш проблеми с авторско право.

Добрем.. мерсии.. :-)
Оле, колко приличаш на София Лорен. :shock:
Xs, не се бутай и си трай там.

няма да си трая "там", нито пък където и да било
не ти влиза в пълномощията да ми казваш какво да правя и говоря

sun4e
08-27-2009, 12:20
falshiwata, много си права във всичко,което казваш.Само че дано някой да се вслуша.

falshiwata
08-27-2009, 12:24
falshiwata, много си права във всичко,което казваш.Само че дано някой да се вслуша.

И аз в това се надявам.. :)

tonie__
08-27-2009, 17:37
т'ва е,че всички се оплакват,че са дебели и нз си какви,ама като се каже диета и всичкии:аа,аз не мога,блах.. :?

akinom
08-27-2009, 18:06
т'ва е,че всички се оплакват,че са дебели и нз си какви,ама като се каже диета и всичкии:аа,аз не мога,блах.. :?

takiva i shte si ostanat, glupavi, bezvolevi i debeli! :booooomb:

tonie__
08-27-2009, 18:08
а бе,да ти кажа,по-хубаво дебели и живи,отколкото слаби и в гроба :?

akinom
08-27-2009, 18:11
Abe, da ti kaja osaznah 4e tova e mnogo glupavo neshto- da si mnogo slab, vse edno da si mnogo debel, nai- dobre e po sredata.. koito iska da e dovolen ot sebe si, a ne samo da se oplakva da se vazpolzva ot savetite na ;falshiwata; i moga da mu kaja 4e za okolko 5-6 meseca 6te vleze v perfektna forma :)

ifcheto0
08-28-2009, 20:44
а бе,да ти кажа,по-хубаво дебели и живи,отколкото слаби и в гроба :?
не няма да са в гроба ....ше искат после да са дебели ама няма.. .защото не мислят..