PDA

View Full Version : Влюбване vs. Истинската любов



boeing
08-27-2009, 17:32
[b]Общото и различното между влюбването и истинската любов

LadyDi
08-27-2009, 17:33
Освен, че никой от вас не знае разликата ли?

boeing
08-27-2009, 17:34
не го разбрах 8-) :(

marti93
08-27-2009, 17:35
еми влюбването е самата тръпка от любовта мисля че са свързани ,ако не се влюбиш ако не изпиташ тръпка значи не е любов :-o

LadyDi
08-27-2009, 17:38
не го разбрах 8-) :(
:-D
Общото между влюбването и любовта е, че никой от вас не знае разликата :)

boeing
08-27-2009, 17:39
аха така кажи.. :-D :-D

fire_cat
08-27-2009, 18:15
Влюбването може да се обясни като силна пръврзаност и неописуемо чувство към другия. Той се превръща в много важен човек за теб и не можеш без него. Истинската любов се описва като това да срещнеш някого, в който да се влюбиш много силно и да сте готови да изживеете времето си заедно. Общото според мен е, че можеш да оцениш наистина човека до себе си. Според мен нито едното, нито другото е по-добро, защото при влюбването накрая някой страда, а при истинската любов по-често се появяват кавги и накрая също е възможна раздяла. Не знам дали написаното от мен може да се разбере :-D Просто не мога да го обясня добре, ако това въобще може да се обясни.

MaLkaTa_LaDy
08-27-2009, 18:22
Какво значение има? Това са протсо някакви названия, които са дадени от нас самите, а с времето названието променя малко по малко значнието си. Така че за мен ще значи едно, за теб друго, а Петкончо може и на пикаенето да му вика любов.

l0lz
08-27-2009, 18:23
Оmg

eminemfenka
08-27-2009, 19:27
Любов ли е , да го опишеш.. :-o

Hilary_
08-27-2009, 19:33
Влюбването е първоначалната тръпка, когато виждаш човека пред теб като идеален и всичко е розово ...

Истинската любов не може да отмине като влюбването ... и си опознал човека приемайки го и с добрите и с лошите му качества ... :)

haritov
08-27-2009, 22:46
Влюбването е причината да тръгнеш с някой,а истинската любов е причината да останеш с него!

LadyDi
08-27-2009, 22:51
Влюбването е причината да тръгнеш с някой,а истинската любов е причината да останеш с него!
Колкото и невероятно да звучи, има известен смисъл в това...

Python5
08-28-2009, 01:15
"влюбването" - членувано, съществително име от среден род

"истинската любов" - словосъчетание, състоящо се от членувано прилагателно в женски род и нечленувано съществително от женски род. Съгласувани по род и число.

Както се вижда с просто око, има ясна и категорична разлика. Моля, за вбъдеще не ги бъркайте.

LovelyGirl
08-28-2009, 07:51
Влюбването е причината да тръгнеш с някой,а истинската любов е причината да останеш с него!

И на мен ми хареса как си го казал :)

mechtaq_za_teb
08-28-2009, 07:57
Освен, че никой от вас не знае разликата ли? :lol: +1

MP
08-28-2009, 07:59
Влюбването е действието,Любовта - чувството.Що за глупава тема?

LadyDi
08-28-2009, 08:00
Влюбването е действието
:shock: :lol:
WTF?

ChimeRa
08-28-2009, 08:02
Влюбването е действието
:shock: :lol:
WTF?


++++

WTF?!?!??!??!?!

slun4ice_90
08-28-2009, 10:01
Влюбването е причината да тръгнеш с някой,а истинската любов е причината да останеш с него!

И на мен ми хареса как си го казал :) На мен също. :)

Neftochimic
08-28-2009, 10:49
много филми гледате ве маняци ахахахаха

MP
08-28-2009, 14:56
Влюбването е действието
:shock: :lol:
WTF?


++++

WTF?!?!??!??!?!

Какво е яденето и какво е храната? Или гладуването и глада?

LadyDi
08-28-2009, 17:20
Значи, влюбваш се и после ти минава? Както ако си гладен, като се наядеш и вече не изпитваш натрапчивото чувство от глада?
По твоята логика, любовта би трябвало да предизвиква влюбване.

Presley
08-28-2009, 18:29
Let it be love.

evi_vd
08-28-2009, 19:13
Значи, влюбваш се и после ти минава? Както ако си гладен, като се наядеш и вече не изпитваш натрапчивото чувство от глада?
По твоята логика, любовта би трябвало да предизвиква влюбване.
не .. желанието и привличането предизвикват влюбването ;) поне аз така разбирам логиката му
вярно е, че като се наядеш .. не изитваш чувство на глад, но е и вярно това, че след време пак ставаш гладен

m0n4yyy
08-29-2009, 10:32
Влюбването може да се обясни като силна пръврзаност и неописуемо чувство към другия. Той се превръща в много важен човек за теб и не можеш без него. Истинската любов се описва като това да срещнеш някого, в който да се влюбиш много силно и да сте готови да изживеете времето си заедно. Общото според мен е, че можеш да оцениш наистина човека до себе си. Според мен нито едното, нито другото е по-добро, защото при влюбването накрая някой страда, а при истинската любов по-често се появяват кавги и накрая също е възможна раздяла. Не знам дали написаното от мен може да се разбере :-D Просто не мога да го обясня добре, ако това въобще може да се обясни.

fire_cat беше пределно ясна, не мисля, че може по- точно да се обясни тази тема! А и искам да използвам момента да кажа, че много харесвам изчерпателните ти отговори и продължавай само така. :) :) :)

lovemysel100
08-29-2009, 10:52
Любовта е това, което остава след като влюбването си отиде.

LadyDi
08-29-2009, 11:32
Влюбването може да се обясни като силна пръврзаност и неописуемо чувство към другия. Той се превръща в много важен човек за теб и не можеш без него. Истинската любов се описва като това да срещнеш някого, в който да се влюбиш много силно и да сте готови да изживеете времето си заедно. Общото според мен е, че можеш да оцениш наистина човека до себе си. Според мен нито едното, нито другото е по-добро, защото при влюбването накрая някой страда, а при истинската любов по-често се появяват кавги и накрая също е възможна раздяла. Не знам дали написаното от мен може да се разбере :-D Просто не мога да го обясня добре, ако това въобще може да се обясни.

fire_cat беше пределно ясна, не мисля, че може по- точно да се обясни тази тема! А и искам да използвам момента да кажа, че много харесвам изчерпателните ти отговори и продължавай само така. :) :) :)
Аз пък искам да използвам тази тема да кажа, че по-пределно неясен от тоя отговор нямаше. Пълен е с противоречия и повторения.

PHaNToM373
08-29-2009, 13:01
Влюбването е първоначалната тръпка, когато виждаш човека пред теб като идеален и всичко е розово ...

Истинската любов не може да отмине като влюбването ... и си опознал човека приемайки го и с добрите и с лошите му качества ... :)
Може би е така ..
Не мисля ,че за влюбването и истинската любов имат точно определние .. това са чувства , които нямат материален еквивалент .. чувства , които променят света .. единственото розово в сивото ежедневие ..

babylove
08-29-2009, 19:28
Според мен, влбването е по-краткото чувство... По-бързо се изпитва и по-бързо отминава... Но ако не отмине се превръща в истинска л(нямам буквата :D )бов. (Зле го обясних)

WaNka
08-29-2009, 20:03
Влюбването е спонтанно чувство и е само в началото на дадената връзка ,след което влюбването се превръща в любов , а ако връзката не върви всичко се измива. :(

lifelesscorpse
08-29-2009, 20:35
Има само една или две истини в тая тема,и то казани шепнешком...
Никое чувство не би могло да се опише с думи...Поне според мен...Просто думите,каквито и да са те,както и да са казани,не могат да ти дадат напълно ясна картина на това,което е в душата ти...