PDA

View Full Version : Бадемово масло -2 въпроса



sladkalady
08-27-2009, 18:01
Здравейте всички!Изчетох мн неща за бадемовото масло,но от всичко което прочетох не ми станаха ясни две неща:
1.С какво се нанася бадемовото масло-слага се върху ръката или ..?
2.След като съм стояла с бадемовото масло 2 часа ,трябва ли да измия косата си със шампоан или е достатъчно да я изплакна само с вода

Благодаря предварително ! :)

lDoLLl
08-27-2009, 18:03
Бадемовото масло няма проблем да го нанасяш с ръка направо в корените на косата.

Измиването ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е със шампоан, даже може да сложиш шампоан 2 пъти. Ако се миеш само с вода ... няма да стане, бадемовото масло е доста мазно.

Супер ще ти подейства бадемовото масло обаче. :)

tonie__
08-27-2009, 18:04
значи във никакъв случай само с вода.бадемовото масло е толкова мазно чудо,че с една вода няма да стане.аз си слагам само на миглите точно заради мазното и си слагам с памуче.на косата аз знам,че също е с памуче :)

lDoLLl
08-27-2009, 18:07
Йее, най-накрая човек, който си слага бадемово масло на миглите :grin:

Помага ли наистина?
Как го измиваш после и фатално ли е, ако ми влезе малко в окото?

Boot
08-27-2009, 18:09
Можеш с ръце да го нанасяш (в корените и по цялата дължинан на косата). Аз така правя (смесвам и разни други масла де)

И както казаха - мие се със шампоан после, защото е мазно и с вода нищо няма да стане.

Бтв - можеш да седиш и цяла нощ например с маслото - за още по-добър ефект.

tonie__
08-27-2009, 18:09
еми попринцип като си сложа,чакам малко и си лягам(вечер си го слагам) и на сутринта го махам като си мия лицето

ефект има определно,но пък си слагам почти всеки ден :) а за очите дали е опасно нз,на мен ме ни прави проблем,само виждам малко размазано 8-)

s1NNer
08-27-2009, 18:29
И аз като си слагам на миглите и чак сутринта го махам като си мия лицето .. и съм доволна от ефекта - миглите ми станаха по-дълги .. е не са кой знае колко дълги, но мойте така или иначе бяха адски късички :) .. ама е гадно като виждаш леко размазано 8-)

sladkalady
08-27-2009, 18:56
И аз като си слагам на миглите и чак сутринта го махам като си мия лицето .. и съм доволна от ефекта - миглите ми станаха по-дълги .. е не са кой знае колко дълги, но мойте така или иначе бяха адски късички :) .. ама е гадно като виждаш леко размазано 8-)
Четах мнения на хора,които са ползвали бадемово масло за мигли и от него им изпадала малка част от миглите...И се чудя какво да правя ,но може би ще се престраша :)

Vincitore
08-27-2009, 19:03
Бадемовото масло няма проблем да го нанасяш с ръка направо в корените на косата.



Как така направо в корените :shock: Нали ще стане мега мазна ? Трябва задължително да се намаже по дължината на косата !! :)

tonie__
08-27-2009, 19:05
аз пък знам,че когато се маже на косата,е хубаво заради мазността на маслото да се смесва с разни неща-примерно ракия или няк'ви такива спиртове :-D

за мислите-зависи от човека,както при всички останали продукти

lDoLLl
08-27-2009, 19:19
Бадемовото масло (освен, че укрепва и заздравява косата) се използва и за по-бърз растеж. А косата расте от корените, затова се маже там. :) Ако косата е измита като хората, не се омазнява по-бързо или повече от нормалното.

Serenavanderwoodsen
08-27-2009, 19:42
аз го използвам и за косата и за миглите.като си сложа на миглите малко ми се зачервеват и виждам лико размазано :D а за косата не си и помисляй само с вода...наистина е мн мазно.aз стоя с маслото само 30 мин не 2 часа 8-)

SuperBadSuperFresh
08-27-2009, 19:46
Не разбрах колко трябва да се седи,честно.

sladkalady
08-27-2009, 20:07
Не разбрах колко трябва да се седи,честно.
Колкото повече стоиш толкова по-хубава ти става косата.Бадемовото масло се използва само за суха коса.Ако твоята е мн.суха стой с него цяла нощ.

BlueCat
08-28-2009, 07:16
Слагам само на миглите, с пръст. Рядко ми се случва да попадне в окото и виждам размазано, нито се зачервявя, нито някъв друг лош ефект. Не го махам от миглите. На косата съм си слагала само веднъж и няма да повторя.

stealthyGirl
08-28-2009, 10:28
И бтв едно един сайт, в който има ужасТно много видове масла и букети масла от по лев-два-три. http://ehealthbeauty.com/ ! Не съм поръчвала все още нищо, ама ако някой е да сподели мнението си за самата доставка.
:)

Neopitom3na
08-28-2009, 11:04
а хора има ли разлика от бадемовото масло, което се използва за коса и от това за мигли.. а и вие колко д/г стоите с него и дали се измива после от миглите.. колко много въпроси :D

heiress
08-28-2009, 11:31
Здравейте всички!Изчетох мн неща за бадемовото масло,но от всичко което прочетох не ми станаха ясни две неща:
1.С какво се нанася бадемовото масло-слага се върху ръката или ..?
2.След като съм стояла с бадемовото масло 2 часа ,трябва ли да измия косата си със шампоан или е достатъчно да я изплакна само с вода

Благодаря предварително ! :)

Еми, принципно можеш и с ръкавица да си го слагаш, но няма смисъл, защото и без това се отмива лесно. И, да.. трябва да измиеш маслото с шампоан.

sladkalady
08-28-2009, 11:52
И още едно въпросче-ако след това използвам сешаор ще се запази ли ефекта от бадемовото масло ?

BlueCat
08-28-2009, 12:07
И още едно въпросче-ако след това използвам сешаор ще се запази ли ефекта от бадемовото масло ?
Да, ама от еднократно ползване на маслото едва ли ще има видим ефект.

vellvet
08-28-2009, 14:17
ок за да не правя нова тема мисля че е подходящо да попитам тук :) кое препоръчвате тривитаминол или бадемово масло ?