PDA

View Full Version : Плуване



gree_girl
08-27-2009, 21:16
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и искам да започна да плувам. Като казвам плувам става въпрос за хоби, най-много 3-4 пъти седмично. Та искам да ви попитам: ще ми се развият ли раменете и гърба и ще се отслабне ли малко в коремчето? Иии вярно ли е че спомага растежа? Благодаря предварително! :-)

terawatt
08-27-2009, 21:38
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и искам да започна да плувам. Като казвам плувам става въпрос за хоби, най-много 3-4 пъти седмично. Та искам да ви попитам: ще ми се развият ли раменете и гърба и ще се отслабне ли малко в коремчето? Иии вярно ли е че спомага растежа? Благодаря предварително! :-)
Развиват се и раменете, и гърба, и не само. До каква степен? Зависи от стила на плуване, скоростта и разстоянията. По принцип и коремните мускули участват в плуването и ако се храниш адекватно би трябвало да отслабнеш там... Спомага растежа, тъй като стабилизира гръбнака и стойката. При неправилна стойка, пада повече напрежение в-у някои стави и кости. Плувците по принцип са "меки" - пластични и гъвкави. Правят се и загрявки, и упражнения за огъвкавяне. Това позволява на костите да се развиват без напрежение, което идва от лоша стойка, не достатъчно подвижни стави, сковани мускули и сухожилия. Оттам и спомага растежа. И пак зависи от стила на плуване. Другото си е до ген, сън, хранене, и т.н.

И... не мисли, а плувай :)

gree_girl
08-28-2009, 14:48
Благодаря ти terawatt! А относно раменете си прав - ген .. питам защото мисля, че моите са широки :D е благодааря ти, мисля скоро да се захващам с плуването :)

terawatt
08-28-2009, 17:07
Успех. И не се притеснявай... Раменете избухват при дълги разстояния или скоростни серии... :)

gree_girl
08-28-2009, 19:55
Благодаря :) Скоро отивам да си купя карта :---) :smt048

aloveyou
09-01-2009, 12:46
Успех. И не се притеснявай... Раменете избухват при дълги разстояния или скоростни серии... :)

+1 :)

justdude
09-02-2009, 19:05
плуването развива всички мусколи на тялото не само гръп и рамене всеки мускол на тялото трен го вече 4 год и съм много доволен заслужава си да трен....Успех

Wind_of_change
09-07-2009, 13:40
Успех. И не се притеснявай... Раменете избухват при дълги разстояния или скоростни серии... :)


Разкрии малко относно тези дълги дистанции и скоростни серии-стана ми интересно...за колко метра говорим,какви скорости....?

term0t0
09-07-2009, 13:52
100m 10км/час 8-) ми колкот можеш бързо тва е скоростно..

Bimmer
09-07-2009, 18:55
Oсвен всичко, което съфорумниците написаха ( и съм съгласен с него), доколкото знам и гръдната обиколка (не само от гърба ха-ха) ще се увеличи. Не знам дали и на твоята възраст ще има ефект и дали ще му се кефиш или нервиш, но да споделя. :) Късмет

MP
09-07-2009, 21:17
Е на теория е възможно да се научиш сам,но ако няма кой да ти показва техниката,трудно.Пък и си трябва време да свикнеш с дишането под вода.

faststep
09-08-2009, 05:53
Добре и аз си наумих тази идея да започвам да плувам, обаче :D
проблема е, че .. не мога да плувам.Е, мога да 'плувам', но не е баш плуване 8-)
Та въпроса ми е възможно ли е, ако случааайно започна да плувам редовно (2-3 пъти в седмицата) да се науча да плувам хубаво или пък мога само да си навредя по някакъв начин?
Мерси 8-)
Трябва с треньор, за да ти показва как точно да се движиш, кога да дишаш и къде грешиш, без него си за никъде. Не мисля, че можеш да си навредиш по някакъв начин(тук не броим мускулната треска). :)