PDA

View Full Version : пиене на вода по време на хранене



Red_Devil
08-28-2009, 07:29
Трябва ли според вас да се пие, докато се яде? Когато ям вкъщи пия на почти всяка хапка, но много хора ми казват, че въобще не трябва да се пие :? Ще се радвам на обосновани коментари :)

slavito007
08-28-2009, 07:31
Kaто ти се пие, пий.
Аз чета, че хем е добре, хем не е добре да се пие.
Не било добре да се пие вода 30 минути преди, след и по време на хранене, понеже се променяла киселиността на стомаха :?

BlueCat
08-28-2009, 13:08
Аз съм чувала, че не е хубаво.

bloodyF
08-28-2009, 13:22
чувала съм че ако пиеш газирано или сокове докато се храниш може да се получи диабет :-o иначе аз пия разни газирани щото иначе не мога :(

iwhswgrs
08-28-2009, 15:26
омфг..че аз винаги като ям пия нещо успоредно с яденето иначе просто не мога и не мисля че е проблем..

ByK
08-28-2009, 15:29
По принцип съм чувала че не е полезно .. опитвала съм се но съм същата като седна на ям на масата и най - малко половин литър вода изпивамм..

EarthShaker
08-28-2009, 16:54
не мога да ям и да пия...

като се наям тогава 8-)

Di
08-28-2009, 16:56
майка ми казва да не го правя,,но аз не мога и се задавям винаги

terawatt
08-28-2009, 17:05
Не трябва да се пие по време и след хранене, НО... ако храната е прекалено суха (сухари) - може малки количества. Пие се само на глътки...

free3s
08-28-2009, 17:17
Аз пък си пия вода докато ям и въобще не се бях замисляла, че може да е вредно.

pikLaA
08-28-2009, 21:08
Аз пък си пия вода докато ям и въобще не се бях замисляла, че може да е вредно.
и аз :-o :-o

Neadekvatnia
08-28-2009, 21:19
Аз пък ВИНАГИ, със всяко ядене си пия сокове, кока-кола, вода... Абе каквото имам в наличност :D :D ... За сега нямам проблеми с това. :grin: :grin:

sexita
08-29-2009, 13:06
Ако пиеш вода преди яденето, то тогава ще се заситиш и апетитът ти ще намалее ==> следователно няма да ядеш толкова много==> следователно, няма да дебелееш.

Студената вода, изпита след прием на мазна храна, води до задържане на храната в стомаха.
Изпиването на чаша студена вода веднага след ядене на пресни плодове предизвиква засилено газообразуване и подуване на червата.

Много хора правят грешка, като пият студена вода по време на ядене. Поета с храната, водата намалява притока от слюнчените жлези. Колкото по-студена е водата, толкова по-голяма е вредата. Ледената вода пита по време на ядене, спира храносмилането, докато организмът даде достатъчно топлина на стомаха, за да може той отново да започне работата си.

Храната не трябва да бъде промивана в пътя й надолу; по време на ядене не е нужно никакво питие. Яжте бавно, за да може слюнката да се смеси с храната. Колкото повече течност влиза в стомаха по време на ядене, толкова по-трудно се смила храната, защото първо е необходимо да се абсорбира течността. Не яжте много сол; откажете се от консервираните подправки*; не вкарвайте в стомаха си огнени подправки; яжте плодове и причиняващото жажда дразнене ще изчезна. Ако все пак е необходимо да се утоли жаждата, чистата вода, изпита известно време преди или след ядене, е всичко, от което организмът се нуждае.
.

TykaSePisheNick
08-29-2009, 13:35
Ако пиеш вода преди яденето, то тогава ще се заситиш и апетитът ти ще намалее ==> следователно няма да ядеш толкова много==> следователно, няма да дебелееш.

Студената вода, изпита след прием на мазна храна, води до задържане на храната в стомаха.
Изпиването на чаша студена вода веднага след ядене на пресни плодове предизвиква засилено газообразуване и подуване на червата.

Много хора правят грешка, като пият студена вода по време на ядене. Поета с храната, водата намалява притока от слюнчените жлези. Колкото по-студена е водата, толкова по-голяма е вредата. Ледената вода пита по време на ядене, спира храносмилането, докато организмът даде достатъчно топлина на стомаха, за да може той отново да започне работата си.

Храната не трябва да бъде промивана в пътя й надолу; по време на ядене не е нужно никакво питие. Яжте бавно, за да може слюнката да се смеси с храната. Колкото повече течност влиза в стомаха по време на ядене, толкова по-трудно се смила храната, защото първо е необходимо да се абсорбира течността. Не яжте много сол; откажете се от консервираните подправки*; не вкарвайте в стомаха си огнени подправки; яжте плодове и причиняващото жажда дразнене ще изчезна. Ако все пак е необходимо да се утоли жаждата, чистата вода, изпита известно време преди или след ядене, е всичко, от което организмът се нуждае.
.

Е, да, ама сме хора, а не машини..Аз съм на принципа, Като съм жаден - пия.Въпреки това не се наливам като ям.Най-често първо се наяждам, а след това пия нещо.Виждам, че всичко което казваш е полезно, ама някой ше вземе да се обезводни "за да не дебелее" 8-)

Bukmop
08-29-2009, 18:41
Трябва ли според вас да се пие, докато се яде? Когато ям вкъщи пия на почти всяка хапка, но много хора ми казват, че въобще не трябва да се пие :? Ще се радвам на обосновани коментари :)

според мен трябва да се пие нещо с храненето за по лесно храносмилане ...

PurpleSand
08-29-2009, 19:21
Аз пък не мога без да пия нещо докато ям ... :shock:

Red_Devil
08-30-2009, 06:26
Вижте аз какво намерих в нета http://www.tagnet.org/rousse/HEALTH/DRINKS.HTM
Изглежда ми доста правдоподобно....