PDA

View Full Version : Брекетиии



gre3ny
08-28-2009, 10:41
Hе знам къде точно е мястото на ая тема но реших да я поместя тук. Искам да попитам има ли някои които носи брекети,а ортодонта му е във велико търново? При коя точно ходи и д/г колко пари ви взеха за тях ??

P.P. вероятно има доста такива теми но нямам време д търся . Благодаря предваритело :)

ameli
08-28-2009, 18:56
аз нямам и не съм от Велико Търново, но знам, че са си доста скъпички :)

AraBella
08-28-2009, 19:05
Аз бях с брекети и преди една седмица ги свалих,но не съм от Велико Търново.Моите бяха 1200,горе-долу са толкова,но разбира се има много по-скъпи,но по-евтини от това не вярвам да намериш.

boeing
08-28-2009, 23:00
ми аз сам от ВТ.На един фр докторката (стоматоложката) забравих й името ина4е по 1500 за 4елюст демек 3000 за цялата уста.където е съда се разклонява пътя(на ляво е за пожарната Никола Габровски маий беше,а на дясно е за нагоре :D )тей де стоматоложката е по таз улица за нагоре дет са сфетофарите.Кат даваш само нагоре в ляво има една улица дет излиза от стадиона от ПМГ.еми тоз стоматолог е на ъгула на тези 2 улици ако имаш въпроси питай

Outlaw87
08-29-2009, 19:17
тея миндили защо взимат толкова пари?!

Abigoria
08-29-2009, 19:28
тея миндили защо взимат толкова пари?!

Щото не всеки 'миндил' може да слага брекети.

NeverTheSame
08-29-2009, 19:47
И аз съм носила...
Но не съм от Велико Търново.
Носих ги една година...и ми взе към 2000...
Да точно толкова бяха.
Има и по-скъпи естествено...
За мен обаче са пари хвърлени на вятъра...
Зъбите ми се оправиха,но половин година след като ги свалих..пък бяха в изходна позиция.
Кофти но факт...добре,че проблема беше малък :?

BqlaLiniq
08-29-2009, 20:21
^ Тая ми каза, че минималния период да ги носиш е година и половина. Ти как така само година си ги носила?
Абе на една фр в Пловдив и взеха 2400 + някъв апарат ли кво беше за не знам си какво... и горе и долу 2400. По-добре си ги направи някъде по ефтино, щото ако спестиш 600лв например (съдейки от горното мнение - 3000 и горе и долу) можеш от ВТ да идваш до Пловдив да ти ги наместват ли там нз кво.. :) бтв има някви пръстени и пръстени могат да ти слагат..кофти работа си е..

Sladurchoo
08-29-2009, 20:52
Ами на мен ми сложиха брекети преди 2 дни ..
но не съм от Велико Търново ..
и все пак да кажа ..
цялото лечение (без някакъв апарат, който се купува по-нататък) излиза 3000 лв. (горна и долна челюст) ..
сега ще ти кажа специално за моя случай ..
брекетите се предполага, че ще ги нося около година и половина .. поставянето не е болезнено, като изключим поставянето на едни пръстени .. но чувството е моментно .. на мен засега ми сложиха само на долната челюст, а следващия месец ще ми сложат и на горната .. в началото е нормално да са ти изтръпнали зъбите .. аз имах моменти, в които доста ме болеше .. но се свиква ..
иначе не можеш да ядеш по-твърди неща ..да дъвчиш дъвка .. пуканки, царевица също .. както и неща, които могат да полепнат по брекетите и евентуално да ги отлепят .. не можеш да отгризваш .. всичко се реже .. някакви плодове с костилки (например череши) също са забранени ..
и най-вече трябва да спазваш висока хигиена .. лекарката ми даде цял комплект с различни четки .. на ден си мия зъбите 7-8 пъти .. и то продължително ..
също да кажа за външния вид .. много се притеснявах как ще ми седят и дали хората няма да ме възприемат различно с тях .. брекетите не ме загрозяват .. а и като си помисля, че след време зъбите ми ще са перфектно наредени много се радвам, че ги нося .. а и напълно ми промениха изражението .. устните ми са по-малки и винаги ги свивах .. сега брекетите ги бутат напред и седи много сладко .. :)
а и не ме интересува другите какво мислят .. брекетите са за да ми оправят зъбите .. и след време ще бъдат перфектни .. така че ..


:) :)