PDA

View Full Version : Избрах да уча в България !



make_you_mine
08-28-2009, 11:36
Приеха ме във Велико Търново с английска филология, в същото време съм приета и в един интернационален университет в Австрия, също съм приета и в Германия, с други думи можех да отида във Виена или в Мюнхен, във Виена са мои роднини и познати, но реших да си остана в България засега и смятам да си взема вече магистратурата в чужбина ! Избрах този вариант,защото искам да уча английски,а не немски, въпреки че програмата в Австрия ми е на английски,но ме задължават да уча немски,а аз нямам това желание,ама изобщо,още повече,че там ще трябва да го уча искам или не. Освен това там ще трябва да уча в икономически профил,а нямам това желание... В Търново смятам да се запиша и на курсове,за да уча втори език,та...предпочетох да си остана в родината. Много хора ме смятат за объркана, нещо леко неориентирана,но аз така искам... смятате ли,че постъпвам добре ? (Мисля,че тук ще се чувствам по-добре,а и ако искам да се реализирам ще го направя...).

ArTanDra
08-28-2009, 11:44
Още по - добре , да научиш 2 езика... постъпваш грешно, да си седиш в ограничената държава - България, без никакви възможности. И впрочем приеми това за Германия, може да работиш по 4 часа на ден това са най - малко 400 евро на месец!

make_you_mine
08-28-2009, 11:49
Може и донякъде да е грешно, но никога не съм искала да уча в немско говоряща страна,а и да ти кажа Великотърновския университет предлага стажове в Италия и Испания, държави, в които бих искала да се развивам. За Германия вече няма как да приема,остава само Австрия,но аз пак бих предпочела България. *** Кандидатствах в чужбина по настояване на родителите си. Най-важното е да се занимаваш с нещо, с което ти е приятно да правиш, да знаеш горе-долу какво искаш... а вече съм си наредила приоритетите. Както и да е, може и наистина да греша,не пускам тази тема,за да разбера дали греша или не,а за да чуя и други мнения. Ще чакам още такива. :)

Serendipitys
08-28-2009, 12:04
Не знам защо повечето хора живеят с идеята, че като се отиде в чужбина само българи чакат там. Ще се започне работа, ще се забогатее и човек ще си живее живота, работейки максимум 4 часа на ден. Глупости.
Не можеш да знаеш дали там ще е по-добре или тук. Не знаеш как ще се развие животът ти, какво ще ти се случи. Аз също бях изправена пред този избор - дали тук или в чужбина. Аз също избрах България, а по-натам евентуално ще следвам и в чужбина. Изобщо не съжалявам за този избор.
Имам много приятели, които учат навън, но повечето изобщо не са доволни и едва чакат ваканцията, за да си дойдат тук. Не им харесва обучението, не им харесва чуждото.

Anabel
08-28-2009, 12:50
Не знам защо повечето хора живеят с идеята, че като се отиде в чужбина само българи чакат там. Ще се започне работа, ще се забогатее и човек ще си живее живота, работейки максимум 4 часа на ден. Глупости.
Не можеш да знаеш дали там ще е по-добре или тук. Не знаеш как ще се развие животът ти, какво ще ти се случи. Аз също бях изправена пред този избор - дали тук или в чужбина. Аз също избрах България, а по-натам евентуално ще следвам и в чужбина. Изобщо не съжалявам за този избор.
Имам много приятели, които учат навън, но повечето изобщо не са доволни и едва чакат ваканцията, за да си дойдат тук. Не им харесва обучението, не им харесва чуждото.

Абсолютно на същото мнение и пред същият избор съм изправено и аз.По-добро от родното няма никъде другаде :)

faststep
08-28-2009, 12:50
Авторе, да не си объркал "Отговор" с "Нова тема"? :-o

balon4eee
08-28-2009, 12:54
Съжалявам те ... супер грешката си направил Ебати възможностите имаш и да избереш да си останеш в гнусното гето ... жалко за теб

Seattle
08-28-2009, 21:16
От гледна точка на образованието ти, губиш много че оставаш в България. Може би научаваш много а може би не, но диплома каквато и да вземеш в България нема да се равнява на диплома взета в Германия да кажем.

boeing
08-29-2009, 00:34
С много от отговорите не съм съгласен.Аз сам от ВТ и моят вуй4о е завършил в ВТ-ски университет сега е в 4ужбина(компютърен програмист),така 4е си направете изводите. :wink: :wink:

Cut
08-29-2009, 01:54
Поздравления,павилен изборспоред мен.

Sarge
08-29-2009, 08:04
Адски си зле!! Австрия, Германия-това са най-уредените и развити страни в Европа, възможностите са в ПЪТИ повече от тука(верно сега малко са ограничени заради кризата), но тези страни не могат да паднат лесно. Ама ти си знаеш, като ти харесва кочината тука стой си. Но пак ти казвам-грешка правиш, там почвата е много по-добра!!

бтв: Магистратура в чужбина-е тва е перверзия! Или заминаваш още от бакалавър там или си стоиш тука!!

Sarge
08-29-2009, 08:05
Не знам защо повечето хора живеят с идеята, че като се отиде в чужбина само българи чакат там. Ще се започне работа, ще се забогатее и човек ще си живее живота, работейки максимум 4 часа на ден. Глупости.
Не можеш да знаеш дали там ще е по-добре или тук. Не знаеш как ще се развие животът ти, какво ще ти се случи. Аз също бях изправена пред този избор - дали тук или в чужбина. Аз също избрах България, а по-натам евентуално ще следвам и в чужбина. Изобщо не съжалявам за този избор.
Имам много приятели, които учат навън, но повечето изобщо не са доволни и едва чакат ваканцията, за да си дойдат тук. Не им харесва обучението, не им харесва чуждото.

Естествено, трябва и да се рискува. Не може всичко да е сигурно. А като не им харесва чуждото проблема си е в тях, че не могат да се адаптират!

Wildchildd
08-29-2009, 08:41
Аз никога не бих напуснала бг дори не съм се замисляла :) :-)

Тъпа си.Даже много.Научи се да пишеш името на собствената си държава, както се пише.

make_you_mine
08-29-2009, 19:50
Адски си зле!! Австрия, Германия-това са най-уредените и развити страни в Европа, възможностите са в ПЪТИ повече от тука(верно сега малко са ограничени заради кризата), но тези страни не могат да паднат лесно. Ама ти си знаеш, като ти харесва кочината тука стой си. Но пак ти казвам-грешка правиш, там почвата е много по-добра!!

бтв: Магистратура в чужбина-е тва е перверзия! Или заминаваш още от бакалавър там или си стоиш тука!!
Първо, не си позволявай да обиждаш някого заради избора му ! Второ-напротив-доста често срещано е да си вземеш бакалавъра тук, а магистратурата в чужбина ! И освен това-обикновено няма никаква логика човек,завършил в чужбина да се върне с тамошната диплома тук по простата причина,че там заплатата,която ще му предложат е много по-висока с даденото образование, отколкото тук със същата тази диплома ! И не мисля, че съм зле, защото не ми се учи в германоговоряща страна, нямам и намерението да си устройвам в такава страна живота. Между другото именно ВТУ предлага много стажове именно в чуждестранни университети в европейски страни-Италия, Испания, даже и Австрия. Ако имам възможността ще замина за Италия и за Испания,но не искам в Австрия или в Германия, а там кандидатствах именно защото имам познати. Въпреки това на този етап оставам тук. И само да вметна,че не всички университети в чужбина са престижни, някои даже нямат висок рейтинг,както е един от този, в които аз бях влязла,но това е така,защото е в Австрия,а програмата е на английски. Както и да е,смятам,че живота е пред мен и ако наистина толкова искам да замина,ще го направя догодина,само че в страна, която ми допада като обстановка и като специалности в университета, като опции. На този етап не смятам,че ще получа по-лошо образование тук, а и как смятате-в подобни университети по Европа завършват ХИЛЯДИ. Не сте ли се замисляли,че всико,което правите във висшето си образование го правите за себе си и в крайна сметка,ако не си седнете на гъза да учите материята, с която искате да се занимавате,нищо няма да ви накара да го направите ?! Не бих искала да допускам грешката да се занимавам с нещо,което няма да ми носи удовлетворение. Предпочитам дори да се забавя с една година,да вляза тук във ВТУ, да кандидатствам за програмата за заминаване в Италия и Испания и евентуално да отида там. Това е моя избор засега и мисля,че вече бях даже прекалено подробна. И между другото,все още не съм убедена,че всяко чуждоземско образование е на по-високо ниво.. Засега искам да живея в родината, а после каквото ми се отвори като възможност... Благодаря за вниманието. 8)

lubomirky
08-29-2009, 23:14
С много от отговорите не съм съгласен.Аз сам от ВТ и моят вуй4о е завършил в ВТ-ски университет сега е в 4ужбина(компютърен програмист),така 4е си направете изводите. :wink: :wink:

Това, че се води компютърен програмист, го прави висша сила в обществото ли? Преди 1-2 години дойде в нас един 'програмист', който трябваше да ми оправи интернета.. Отне му около 20 минути, за да разбере, че кламера на десктопа не може да го разкара..

Wildchildd
08-31-2009, 06:02
Аз никога не бих напуснала бг дори не съм се замисляла :) :-)

Тъпа си.Даже много.Научи се да пишеш името на собствената си държава, както се пише.

абе да те ебаа в идиота ще пиша както си искам!! тва че неможеш да схванеш смисъла на изречението е твой проблем!!!
аь :booooomb:
Мощно смърт за теб.