PDA

View Full Version : Ска групи



Bianca
08-28-2009, 11:58
Наскоро една приятелка тотално ме запали по тоя стил, като ми изпрати няколко такива песни. Как не съм го открила още преди...
Та, мисълта ми е, че звученето много ми харесва, ритъм, всичко. Може ли да им кажете някои яки ска групи, че да им намеря песни и да се кефя на максс? :D
Сега сигурно съм позьорка? Просто казвам, че този стил музика ме кефи, да се изясним, преди да сте ме нападнали. :)

Swinkenhoffer
08-28-2009, 12:14
Добре си се насочила...

Distemper, Mr. Review, Madness, Skaladdin, The Skoidats (Ska и Oi!), The Know How, Ленинград са ми най.

По-голямата част ги знам от Battlescarred всъщност. 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=LIrRqNSdt6U

http://www.youtube.com/watch?v=NqDixN3j6co

LadyDi
08-28-2009, 17:31
Ska-P (Ска и Пънк).
Испанска група е.

Bianca
08-28-2009, 17:35
Ska-P (Ска и Пънк).
Испанска група е.
Даа, точно от тях се запалих! <333 Имат НЕВЕРОЯТНО звучене, много ме кефят. :)
Порче, мирси. :-)

LadyDi
08-28-2009, 18:26
Ska-P (Ска и Пънк).
Испанска група е.
Даа, точно от тях се запалих! <333 Имат НЕВЕРОЯТНО звучене, много ме кефят. :)
Порче, мирси. :-)

И мен те ме запалиха.

PIF
08-28-2009, 18:28
Save Ferris

buffalo88
08-28-2009, 18:37
Mark Foggo's Skasters , Jah on Slide , Pizza , също така и някои песни на Sublime :)

TellMeYourName
08-28-2009, 19:00
Madness, Operation Ivy, Bad Manners, The Specials, The Skatalites

от по-новичките - Reel Big Fish, Mad Caddies, Catch 22

SouthStandServiceLad
08-28-2009, 19:23
Мене ме кефи старата вълна ска, старите изпълнители и банди :) И сред новите имам фаворити. Видях изброили сте тук таме някои ту тоун банди но никъде не видях Specials. Идеални са за започване да се запознаеш с тоя стил. В тоя ред на мисли и Selecter стават, да видиш кво-що.

SouthStandServiceLad
08-28-2009, 19:32
Мда, както споменах си падам по по старото звучене. Пък и си мисля че мацките май като че ли се кефят на по дъртите неща, но за начало е добре наистина да видиш кво сътворяват бандите от "по новото време".
Както и да го погледнеш аз не мога да се съглася че СКА-П са ска банда. Те са всичко друго но не и ска банда.
Марк Фого Скастърс са страшен и класически пример за традиционна ска банда.
Скойдатс имат много силно скинхед звучене, съдейки по по агресивните рифове и състава на бандата.
The Aggrolites са доста силна реге/ска банда от щатите, която представя уникална продукция.
Меднес изобщо не ги коментираме, тъй като сигурно и хлапетата пред блока са чували за тях.
The Beat са лигав вариант на ту тоун движението :)

Bianca
08-28-2009, 19:36
Еми, аз като цяло си падам по по-старите неща. И не харесвам особено по-хард звученето. One Step Beyond (май най-известната им) на Меднес е точно моето звучене. За СКА-П не знам по отношение на години, ама и тяхното звучене ме кефи.
Утре ще "прослушам" другите, мерси. :)