PDA

View Full Version : 865 незаети места след трето класиране в СУ



alek200
08-28-2009, 14:10
Някой може ли да ми обясни тези места как ще бъдат запълвани ?:


865 са незаетите места след трето класиране в СУ "Св. Кл. Охридски". Общо план-приемът през т.г. е от 5162 места. Това съобщи вчера зам.-ректорът на висшето училище доц. Мария Шишиньова.
"До началото на септември централната изпитна комисия и деканите на факултетите трябва да решат дали ще има четвърто класиране за незаетите места и при какви условия ще става това. Вероятно ще могат да се използват и оценките на кандидатите от поправителната септемврийска сесия на матурите", уточни доц. Шишиньова. Незаети места има в направленията по педагогика, химия, физика, руска и немска филология и туркология. Попълнени са бройките за психология, политически науки, право, науки за земята, компютри и информационни технологии, туризъм и медицина.

Аз мога ли да кандидатствам за тези места ? и ако е Да как ? ... с матури ... ?

MiamiInk
08-28-2009, 15:10
Ти намери къде да питаш.... тук тийновете нямат и идея за кво става въпрос, а кандидат-студентите не са кой знае колко много, че да ти отговорят. Доколко знам-миналата година имаше 4-то класиране. Но тези свободни места ще са за някои умрели специалности- визирам педагогиките. По-добре вземи някакви телефони и се обади в Ректората, само там ще знаят най- добре.
Само с това мога да ти помогна :)

BeboP
08-28-2009, 23:50
Пиши във форума на СУ. Иначе за обявените свободни места можеш да кандидатстваш с оценка от конкурсен изпит (валиден за съответната специалност) или с оценка от ДЗИ, когато специалността, за която кандидатстваш, го позволява. Но тези неща (условията и всички останали подробности) се уточняват при официалното обявяване на т.нар. допълнителен прием.

Ax3
08-29-2009, 03:57
Със разни... които ще се местят от други уневрситети?