PDA

View Full Version : Хора,писна ми..



Sisito941
08-28-2009, 17:05
доколкото знам вечерния час за 15-годишните деца е 22:00..Ей ся бях навън майка звъни и вика:"Прибирай се стана 8 без 10!"Аз по принцип излизам с една фр,която е на 13 години и я пускат до 10 навън..смятайте аз на 15 години трябва да се прибирам в 8,а моята фр и още една остават до 10 часа.. Писнало ми е вече..не е за пръв път да се карам с майка ми на тази тема,но тя не склонява да ме остави до 9 даже..Дайте ми съвети как да я склоня да ме пуска.. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Направо ми замина настроението :-x

BloomF
08-28-2009, 17:10
И аз съм на 15 и ако искам да се прибера към 10-10 и нещо, то трябва да изляза в 9, а и преди това ме разпитват къде съм и с кой съм. Разбери ги хората - приятесняват се. Вече какви ли не хора има. И посред бял ден може да стане нещо... знам, че е гадно да не те пускат, доколкото си искаш/от личен опит!/, ама така е.. ще изтърпим още 3 години.. :)

Sisito941
08-28-2009, 17:13
И аз съм на 15 и ако искам да се прибера към 10-10 и нещо, то трябва да изляза в 9, а и преди това ме разпитват къде съм и с кой съм. Разбери ги хората - приятесняват се. Вече какви ли не хора има. И посред бял ден може да стане нещо... знам, че е гадно да не те пускат, доколкото си искаш/от личен опит!/, ама така е.. ще изтърпим още 3 години.. :)

Благодаря за отговора. :-) И аз това си вика:"Още три години има" и търпя,ама нещо много ми се виждат.. :-D

BloomF
08-28-2009, 17:16
А защо не пробваш с: "Всичките ми приятелки ги пускат само мене не и ми се подиграват."? При мене не подейства, ама при тебе може и да подейства :-D

Spiridon
08-28-2009, 17:16
Ми маме то 8 вече е тъмно навън, може да те скочи някой мечка :D :D :D

dan40123
08-28-2009, 17:17
те просто се притесняват което е нормално и кво си мислиш като станеш на 18 шанса някой да ти стори нещо е същия като да ти го стори докато си на 15 така че и ти внимамай...иначе някои родители наистина прекаляват със забраните

Spiridon
08-28-2009, 17:21
Разликата е в това, че на 18 като и сторят нещо може да и хареса а на 15 не :smt082

Sisito941
08-28-2009, 17:24
А защо не пробваш с: "Всичките ми приятелки ги пускат само мене не и ми се подиграват."? При мене не подейства, ама при тебе може и да подейства :-D

Мерси,трябва да го пробвам,ама едва ли ще подейства.. :-D Тя пред входа не ме пуска,смятайте за какво говоря :x

Спиридон,май си прав/а :-D

Spiridon
08-28-2009, 17:29
Ами седнал съм, ама ако се налага мога и да стана прав... :D

Sisito941
08-28-2009, 17:34
Ами седнал съм, ама ако се налага мога и да стана прав... :D

:razz: Кефиш ме :) Ако продължиш така може и да ми оправиш настроението..
ПП:В момента съм си пуснала музика и ми олекна малко... :-) Благодаря за отговорите ви. :) Ако има някой друг,способен да даде хубав съвет е добре дошъл. :)

Spiridon
08-28-2009, 18:05
Е аз не съм давал съвети за каквото и да било, но все пак едва ли можеш да ги разбереш родителите си преди да ти дойде до главата тежкото бреме да си самата ти родител... С малко повече креативност можеш да измислиш как да заобиколиш досадната забрана :oops:

3oPuTy
08-28-2009, 18:19
Седни и поговори с майка си като с приятелка ... Обясни й как стоят нещата с това прибиране и т.н. :)

balon4eee
08-28-2009, 19:18
зленце от детенце си :lol: Обикновенно , когато родителите за сдухари и децата са същите...

bloodyF
08-28-2009, 20:04
а мен като ме пускат само до 10 да не ми е по-добре :-x

TeenSpirit
08-28-2009, 20:05
зленце от детенце си :lol: Обикновенно , когато родителите за сдухари и децата са същите...

Представям си твойте к'ви са!

balon4eee
08-28-2009, 20:31
зленце от детенце си :lol: Обикновенно , когато родителите за сдухари и децата са същите...

Представям си твойте к'ви са!
страшни пичове са щом се интересуваш ! 8)

monkata95s
08-28-2009, 20:36
Мацка говори с майкати без да се карате . Започни с това , че си на 15 и имаш глава на раменете1 Кайи и , че я разбираш , че се притеснява и , че това е нормално , но тя прекалява със забраните . Кажи и , че държавата е преценила , че деца на твоята възраст огат да седят до 10 навън и това е по закон . Запознай я с приятелите си , кажи и къде излизаш и ской винаги , докъто започне да ти има доверие . Влез и в положението и да ти кажа със каране не постигаш нищо . При мен също беше така и аз самоп крещях и се цупех , но уви , не променях нищо . В един момент ми омръзна да се карам с тях и започнах да ги слушам . Казвах им къде съм с кой съм и без да се усетя започнаха да не ми поставят ултиматоми за часа , освен ако не трябва да ходим някъде . Другия вариант е да ревеш , ама със много чувство . Пред майка ти бъди винаги сдухана плачи често и първоначално не и казвай защо ревеш . да се попритеснява малко . В един момент и кажи , че ти е гадно защото виждаш , че каквото и да правиш тя ти
няма доверие , не я чувствашблизка и някви е такива , Кажи и , че с това дето не те пуска навън тя ти покава как те има за едно бебе и , че се чувстваш много тъпо така . Би трябвало да се разчуства и да подейства :) . Надявам се да съм ти помогнала със нещо :) . Успех !

ПС: Извинявам се за некадърното писане , но съм с различна клавиатура и още не съм и свиканала :)

Sisito941
08-29-2009, 07:58
Мацка говори с майкати без да се карате . Започни с това , че си на 15 и имаш глава на раменете1 Кайи и , че я разбираш , че се притеснява и , че това е нормално , но тя прекалява със забраните . Кажи и , че държавата е преценила , че деца на твоята възраст огат да седят до 10 навън и това е по закон . Запознай я с приятелите си , кажи и къде излизаш и ской винаги , докъто започне да ти има доверие . Влез и в положението и да ти кажа със каране не постигаш нищо . При мен също беше така и аз самоп крещях и се цупех , но уви , не променях нищо . В един момент ми омръзна да се карам с тях и започнах да ги слушам . Казвах им къде съм с кой съм и без да се усетя започнаха да не ми поставят ултиматоми за часа , освен ако не трябва да ходим някъде . Другия вариант е да ревеш , ама със много чувство . Пред майка ти бъди винаги сдухана плачи често и първоначално не и казвай защо ревеш . да се попритеснява малко . В един момент и кажи , че ти е гадно защото виждаш , че каквото и да правиш тя ти
няма доверие , не я чувствашблизка и някви е такива , Кажи и , че с това дето не те пуска навън тя ти покава как те има за едно бебе и , че се чувстваш много тъпо така . Би трябвало да се разчуства и да подейства :) . Надявам се да съм ти помогнала със нещо :) . Успех !

ПС: Извинявам се за некадърното писане , но съм с различна клавиатура и още не съм и свиканала :)

Благодаря,че ми погледна темичката. :-) По принцип майка знае,че излизам с две момичета,тя ги познава.Ще пробвам да говоря с нея,но тя все ме отрязва. :(

Sunwell
08-29-2009, 13:10
Върни часовниците с няколко часа на зад. xD
Аз не знам до колко ме пускат, винаги се прибирам преди да са ми звъннали вечер ме хваща музата да уча

john95
09-17-2009, 14:28
зленце от детенце си :lol: Обикновенно , когато родителите за сдухари и децата са същите...

Представям си твойте к'ви са!
страшни пичове са щом се интересуваш ! 8)

Значи ти много приличаш на Сисито и си различен от родителите си нали ? Или там горе е празно и не можа да измислиш по тъп отговор ?

DeteNaDiavola
09-18-2009, 07:52
като ти се обади в 8 без 10, и ти каже "прибирай се", просто не се прибирай .. и аз преди бях в някакво подобно положение, но сега никой не го интересува в колко се прибирам.. 8-) 8-)

casey
09-22-2009, 15:33
Не съм имала този проблем. На 13г. съм и мама ме пуска до 23:00ч. ако съм в квартала с приятели. Просто и каже, че останалите ги пускат до много по-късно, подиграват ти се и просто не можеш да издържаш повече... Говори сериозно и я помоли без да се карате. Айде Успехчета! :-)

FuCkInBuBbLeGuM
09-22-2009, 15:47
И аз съм така, макар че съм на 14. Ето примерно има разни концерти от време на време и с приятели искаме да ходим, но майка ми не ме пуска щото било опасно. На колкото и концерта съм ходила все се прибирам до 10 най - късно 10.30. А да ти кажа на моменти и мен ме е страх да излизам толкова късно, особено ако сме малко и то само момичета.

ameli
09-22-2009, 16:42
спечели доверието им, но гледай да не стане по-зле :)

iashxui
09-22-2009, 20:10
да аз съм на 15 майка не и пука много за часа ама баща ми много .. и ест въпросите с кой си къде си къде учат етзи на колко са и някви тъпи въпроси на койт и да отговоря едва ли ще спре да се тревожи ..

чудну ми е ти на 15 г кво прайш с деца на 13 :lol:

а и майкати щом си знае нейото няма как да и се противопоставяш
от личен опит ти казвам : )

m0n4yyy
10-02-2009, 13:11
Аа споко, аз съм на 13 ( днеска ги навърших :grin: ) ии съм до 7 .. 7 и 30 навън. Радвай се, че те прибират толкова рано, защото пред входа ти или не, НАИСТИНА има ги всякви. Щото е така от такива "отракани" и "печени" родители, братовчедката на един мой много добър приятел (тя беше на 13) била на дискотека, ии като се прибирала са я изнасилили и седмица по- късно се самоубила, защото не могла да понесе, че е омърсена така. По- добре да ти се смеят, щото ваще са строги, от колкото да те сочат с пръст "Е тая е дето я изнасилиха". :) :) :) И вярвай не само по дискотеки става това, но мисля, че си достатъчно голяма сама да го осъзнаеш. :) :)

LoveRetroMusic
10-02-2009, 13:12
ААА, на 15 до 8 ;\

Аз съм до бая по-късно, ама живея в малък град .. предимство ;p~

LoveRetroMusic
10-02-2009, 13:13
Аа споко, аз съм на 13 ( днеска ги навърших :grin: ) ии съм до 7 .. 7 и 30 навън. Радвай се, че те прибират толкова рано, защото пред входа ти или не, НАИСТИНА има ги всякви. Щото е така от такива "отракани" и "печени" родители, братовчедката на един мой много добър приятел (тя беше на 13) била на дискотека, ии като се прибирала са я изнасилили и седмица по- късно се самоубила, защото не могла да понесе, че е омърсена така. По- добре да ти се смеят, щото ваще са строги, от колкото да те сочат с пръст "Е тая е дето я изнасилиха". :) :) :) И вярвай не само по дискотеки става това, но мисля, че си достатъчно голяма сама да го осъзнаеш. :) :)

ЧРД :smt058

m0n4yyy
10-02-2009, 13:14
Аа споко, аз съм на 13 ( днеска ги навърших :grin: ) ии съм до 7 .. 7 и 30 навън. Радвай се, че те прибират толкова рано, защото пред входа ти или не, НАИСТИНА има ги всякви. Щото е така от такива "отракани" и "печени" родители, братовчедката на един мой много добър приятел (тя беше на 13) била на дискотека, ии като се прибирала са я изнасилили и седмица по- късно се самоубила, защото не могла да понесе, че е омърсена така. По- добре да ти се смеят, щото ваще са строги, от колкото да те сочат с пръст "Е тая е дето я изнасилиха". :) :) :) И вярвай не само по дискотеки става това, но мисля, че си достатъчно голяма сама да го осъзнаеш. :) :)

ЧРД :smt058

Мерси много. :grin: :grin: :-) :-)

CaSsIe
10-02-2009, 21:13
Вместо да се карате, седнете и говорете нормално за тези неща. Със скандали до никъде няма да стигнете. Според мен много помага, ако родителите ти познават и приятелите ти. Майка ми познава всичките ми фр и от 15-16 годишна си ме пуска на гъза на географията с тях без никакъв проблем.

CuJLu
10-03-2009, 07:49
Аз пък съм си до 10 :grin:

kkaammii
10-03-2009, 14:53
Знам, че загрижеността им ни се вижда прекалена, но това е нещо срещу, което не можем да се борим. Ние сме им деца и те винаги ще се притесняват за нас. Но така може да станем по-добри хора.

fc
10-04-2009, 10:48
Когато ти се обадят и ти кажат прибирай се отговори "Да ве ся се прибирам вървя към вкъщи!" и си продължи заниманието ;]

Converse333
10-04-2009, 11:25
ААА, на 15 до 8 ;\

Аз съм до бая по-късно, ама живея в малък град .. предимство ;p~

И аз в момента съм в малък град,но съм на 15 и ме пускат до 9.30-10. И то баща ми ме пуска до толкова,постоянно ми звъни.Просто много се притеснява.Наистина има ги всякакви хора.Кажи им,че си вече голяма,мислиш разумно.Кажи им,че си мислиш,че ти нямат доверие.При мен действа. ;)

courtney
10-04-2009, 13:17
Абе и аз с наште се карам само и единствено за часа, в който да се прибера. От личен опит знам, че тва 'еди кой си го пускат до 11' не действа. Снощи сгафих много и се прибрах доста по-късно отколкото ми бяха казали, без да ги предупредя и като ме почнаха.. Оправдах се, че някви хора си висят доколкото си искат навън, и ми отвърнаха с 'мене не ме интересуват другите, аз на теб съм ти родител и ти казвам тва и тва'.
И сега като се замисля, нашите ме искат вкъщи само когато знаят, че се шляем по улиците или по парковете без да имаме реална представа кво правим. Когато отивам на концерт, купон, кино, театър и сякви такива неща, нямаме проблем, звъня им като свърши, без значение 11, 12, 1 ли е станало и минават да ме вземат или аз се прибирам. Като знаят, че съм на определено място с много хора, не ми правят проблем. Иначе се притесняват, нормално е. :)

stupiddog
10-04-2009, 15:32
И аз съм така .. на 14 съм и ме пускат до 7.30 - 8 .. :o Гадно е

mArMaLaDkA
10-04-2009, 15:36
Разлигавена история. :-o

kukli4kata001
10-04-2009, 16:01
доколкото знам вечерния час за 15-годишните деца е 22:00..Ей ся бях навън майка звъни и вика:"Прибирай се стана 8 без 10!"Аз по принцип излизам с една фр,която е на 13 години и я пускат до 10 навън..смятайте аз на 15 години трябва да се прибирам в 8,а моята фр и още една остават до 10 часа.. Писнало ми е вече..не е за пръв път да се карам с майка ми на тази тема,но тя не склонява да ме остави до 9 даже..Дайте ми съвети как да я склоня да ме пуска.. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Направо ми замина настроението :-x

Виж момиче слушай я,знам едва ли ти е приятно,ама тя знае по-добре от теб което е най-доброто. Представи нещо да се случи (дано не е късмет) а то вече рано става тъмно,просто се примири с това нещо,като искаш дълго време да стоиш навън излизай по-рано.
Слушай майка си,прави го за твое добро,колкото и да не ти изглежда така!!!!

mOBSCENE
11-01-2009, 10:16
Ами при мен не е баш така..Зависи от настроението на баща ми.
А и аз имам по-голяма сестра,която може да ме мъкне навсякъде 8-)
или да си ме прибира от центъра и така^^
Само за дискотеки е малко трудно.През две седмици мога да ходя ;д

Аз използвам оценките си в училище за да ги навия да ме пуснат до късничко.Всички знаят ,че съм отличничка 8) най-добрата в класа (време за реклама ;дд )

Та може да опиташ и ти ;д

mOBSCENE
11-01-2009, 10:23
Аа споко, аз съм на 13 ( днеска ги навърших :grin: ) ии съм до 7 .. 7 и 30 навън. Радвай се, че те прибират толкова рано, защото пред входа ти или не, НАИСТИНА има ги всякви. Щото е така от такива "отракани" и "печени" родители, братовчедката на един мой много добър приятел (тя беше на 13) била на дискотека, ии като се прибирала са я изнасилили и седмица по- късно се самоубила, защото не могла да понесе, че е омърсена така. По- добре да ти се смеят, щото ваще са строги, от колкото да те сочат с пръст "Е тая е дето я изнасилиха". :) :) :) И вярвай не само по дискотеки става това, но мисля, че си достатъчно голяма сама да го осъзнаеш. :) :)


Ето още едно умно момиче!Ето на 13 е вижте я как мисли..не ги слагайте всички под общ знаменател..и аз съм била на 13,не бях проста `пу*ка` и така нататък...гррр

Sisito941
11-01-2009, 10:33
Благодаря за отговорите,за отделеното време. Аз вече свикнах и ми е по-добре така отколкото както каза някой горе да ми лепнат етикет:тази я изнасилиха или нещо друго.Аз също съм на мнение,че ги има всякакви вече,дето вика майка:Не знам на къде отива светът.Пък и аз по принцип не ходя на кафета,било то през деня или вечерта,не ги обичам. Така че не ми е проблем да се прибера в 8 да кажем.Друго си е сега и като е студено,прибирам се от училище и съм вкъщи,не излизам.Същото е и през почивните дни,понякога ако не е много студено излизам да кажем към 15-16 часа,и се прибирам към 18-19.Просто в един момент ти писва да стоиш на вън.
Още веднъж благодаря на всички за отделеното време. :-) Спирам да пиша,че стана роман.. :-D
Все пак ако има и други мнения няма да откажа. :oops: :)

gabi_94
11-01-2009, 13:56
еми аз също съм на 15г. и излизам към 5,6 и стоя до към 9, 9.30, 10 мн мн рядко. Но имай предвид, че аз излизам в компания с най-добрата си приятелка и едни нейни приятели момчета(вече и мои приятели де), които са 7,8 и най-малкия е на 16, най-големия май на 19 беше. После те ни изпращат първо всички изпращат мен до нас - до входа точно, после и нея и така. Наще иначе не биха ме пуснали ако никой не ме изпращаше...В днешно време е много опасно както казаха...пияници, педофили, изнасилвачи, секви ги има. Дори и едно бездомно куче да е...Ако има кой да те изпраща, ще те пуснат сиг съм, но в друг случай и аз не бих си пуснала детето.

anichkata999
11-05-2009, 08:08
аз съм на 14 и зимата ме пускат само петък,събота и неделя до 10 часа а лятото ме оставят понякога до 12 но попринцип 10.30-11-30 сам си вече в къщи :grin: :grin: :grin: :grin:

POLLINA
11-05-2009, 09:26
тва е супер тъпо от 14-18 вечерния час да е до 10..
и ко искат дами кажат, че аз като съм почти на 18 мога да седа навън заедно с някво лапе на 14 години така ли?
но аз си стоя до когато искам , така че нямам такива проблеми ;)

iiordanova
11-05-2009, 11:51
Майка ти се притеснява за теб.
Сега зимата става тъмно още в 17.30 часа.
Ами , ако ти се случи нещо докато си на вън ? Майка ти после ще си скубе косите , но тя няма да е виновна.
Има ги навсякъде пияниците и педофилите. Никой не е застрахован , в този безрасъден свят.

BeezyJey
11-05-2009, 16:05
А защо не пробваш с: "Всичките ми приятелки ги пускат само мене не и ми се подиграват."? При мене не подейства, ама при тебе може и да подейства :-D

дам...и при мен стана(до девет обаче де) :grin:

Korrnyy
11-05-2009, 16:45
Ооо аз съм със същия проблем :-o Само дето съм на 17 :? Напоследък обаче започна да ме разбира и вече ме пуска по-до късно :) Приятеля ми е от друг град, но тя го познава, идвал е много пъти в нас на гости за няколко дни и започна и мене да ме пуска да ходя при него, при това доста често :) Изтърпи още малко :) Притесняват се хората и с основание :? След време ще си им благодарна :)

asp1r1n94
11-05-2009, 16:53
Ами....родителите мислят най-доброто за нас ,но несъобрразяват,че и те са били така :) :)

Schizophrenia2oo9
11-06-2009, 13:21
При мен е същият проблем ...аз сам на 15 също ..баща ми иска да завърша 1вия срок с 6 и ще ме пуска до колкото си поискам ..но аз мн мразя да уча и незнам как ше стане тая работа .... :(

plmn
11-06-2009, 17:16
доколкото знам вечерния час за 15-годишните деца е 22:00..Ей ся бях навън майка звъни и вика:"Прибирай се стана 8 без 10!"Аз по принцип излизам с една фр,която е на 13 години и я пускат до 10 навън..смятайте аз на 15 години трябва да се прибирам в 8,а моята фр и още една остават до 10 часа.. Писнало ми е вече..не е за пръв път да се карам с майка ми на тази тема,но тя не склонява да ме остави до 9 даже..Дайте ми съвети как да я склоня да ме пуска.. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Направо ми замина настроението :-x

сама си дала отговор

"вечерния час за 15-годишните деца"

дете си. кво искаш още?
а твойта приятелка дет на 13 стои до 22:00... възхищаваш ли й се кво... лапета

Sisito941
11-06-2009, 17:18
При мен е същият проблем ...аз сам на 15 също ..баща ми иска да завърша 1вия срок с 6 и ще ме пуска до колкото си поискам ..но аз мн мразя да уча и незнам как ше стане тая работа .... :(


М не мога да имам хубави оценки. Те нашите и не се влияят от оценките когато стане въпрос за излизането..

term0t0
11-06-2009, 22:54
Ааа друго си е да цепиш патрулките с факли 8-)

Tempest
11-06-2009, 23:24
познавам момичета, които дори лятото ги пускаха само до 10.. една й се скараха, защото се прибра в 10:02 :-D иначее с тия мангали и аз самия не бих искал да се разхождам толкова късно.. нищо, че с един приятел обикаляхме града, а че и до съседното село ходихме.. с колелета, естествено.. и то след полунощ :D и интересно - в селото имаше хора (връстници и по-малки от нас).. зависи от фактора "родител".. МНОГО!

SasHeTo0
11-07-2009, 06:12
Аз пък нямам такива проблеми.Мога да си седя цяла нощ навънка.
Когато ходя на купони дори вече не ги питам дали мога да остана с нощувка :-D :-D

fashionALEX
11-07-2009, 07:10
И аз съм така.. Само дето съм на 16 .. :) Но мен не ми пречи, тъй като се опитвам да ги разбирам.. :) Никога не са ме спирали от излизания кадето и да е през деня.. Даже и не веднъж са ме пускали на купонче при условие, че ще си ме приберат :-D Просто трябва да им покажеш, че си отговорна.. :) И че като ти кажат да се прибереш примерно в 21 часа да се прибереш в толкова.. :) и така ще ти имат доверие :) а то е най-важното в случая.. ;)

kozzz
11-07-2009, 08:57
Ем и аз съм на 15 и съм си до 10 попринцип бях до по късно ама имаше едни историики грозни картинки среща с куките актчета и т.н.

ако не ме пускат до 10 то е щото супер мноо съм ги ядосала нещо
пък и то и тогава са получаа една смешна ситуация
тъкмо кат излизам бащата казва в 9 да си тука пък аз затварям вратата и са провиквам в 10 най късно и сичко си е ОК
въпреки че съм против вечерния час !!!

did4yty
11-09-2009, 05:54
Радвай се,че имаш родители да мислят за теб.Те го правят от любов.Много по-добре отколкото да си неприбрана с извинение уличница.Апък за другите да не ти пука,на тях ще им се случи нещо и родителите им ще си късат косите,ама ше бъде късно.Ти се задоволявай с толкова,колкото имаш.И не забравяй,че винаги ще има хора,които са по-добре от теб.За сега най-важното е,че всички сте добре,имаш покрив над главата си,и родители,които много те обичат. :)