PDA

View Full Version : Варицела :@



Manekena7
08-28-2009, 19:27
Откачам сестра ми има варицела тя е малка ,а аз не съм имал никога и всички ми казват ,че няма как и аз да не съм заразен просто още не са ми избили пъпки и нз . има ли шанс да не е така

JaCkSpAr0y
08-28-2009, 19:29
Възможно е да не си заразен . Това че сестра ти има незначи 100% че и ти ще имаш :wink: Да има шанс да имаш но не е задължително . Има ваксини - ваксинирай се като предпазна мярка ако не е късно

Abigoria
08-28-2009, 20:29
Възможно е да не си заразен . Това че сестра ти има незначи 100% че и ти ще имаш :wink: Да има шанс да имаш но не е задължително . Има ваксини - ваксинирай се като предпазна мярка ако не е късно
Глупости, няма ваксина за варицела...

Не е задължително да я хванеш, всичко опира до имунна система... Но ако вдигнеш температура или се чувстваш отпаднал, изпий една чаша вино или шампанско, за да могат да избият пъпките и да ти мине по- бързо ;)

JaCkSpAr0y
08-28-2009, 20:32
От 1995 година ваксина срещу варицелата се дава на деца след 12 месеца, както и на възрастни. Ваксината е ефективна около 70-85% при предпазване на леки инфекции и повече от 95% при предпазване от средни или тежки усложнения. Моля те като не си осведомен не си отваряй устата :wink:

Abigoria
08-28-2009, 20:42
От 1995 година ваксина срещу варицелата се дава на деца след 12 месеца, както и на възрастни. Ваксината е ефективна около 70-85% при предпазване на леки инфекции и повече от 95% при предпазване от средни или тежки усложнения. Моля те като не си осведомен не си отваряй устата :wink:
Момиче съм, и въпреки че има ваксина (сега го прочетох и се извинявам за предния пост), така или иначе пак караш варицела.
Ако се мъчеше да ме опровергаеш с цитата си, можеше поне да допрочетеш статията ;)

JaCkSpAr0y
08-28-2009, 20:44
От 1995 година ваксина срещу варицелата се дава на деца след 12 месеца, както и на възрастни. Ваксината е ефективна около 70-85% при предпазване на леки инфекции и повече от 95% при предпазване от средни или тежки усложнения. Моля те като не си осведомен не си отваряй устата :wink:
Момиче съм, и въпреки че има ваксина (сега го прочетох и се извинявам за предния пост), така или иначе пак караш варицела.
Ако се мъчеше да ме опровергаеш с цитата си, можеше да допрочетеш статията ;)

Извинявай мила ,но не съм казал, че ще е защитен 100% след ваксината :mrgreen: Момчето пита аз отговарям :wink:

Abigoria
08-28-2009, 20:46
От 1995 година ваксина срещу варицелата се дава на деца след 12 месеца, както и на възрастни. Ваксината е ефективна около 70-85% при предпазване на леки инфекции и повече от 95% при предпазване от средни или тежки усложнения. Моля те като не си осведомен не си отваряй устата :wink:
Момиче съм, и въпреки че има ваксина (сега го прочетох и се извинявам за предния пост), така или иначе пак караш варицела.
Ако се мъчеше да ме опровергаеш с цитата си, можеше да допрочетеш статията ;)

Извинявай мила ,но не съм казал, че ще е защитен 100% след ваксината :mrgreen: Момчето пита аз отговарям :wink:
Важното е, че се разбрахме ;)