PDA

View Full Version : Синдромът на 16-годишните



pitbulll
08-28-2009, 21:42
Какво мислите за тази статия?

Автор на статията Никола Наумов

Представете си следната ситуация: Вие сте млад мъж на около 20-22г., добре изглеждащ, с приятна компания и посещавате елитно нощно заведение. Прекарвате си добре и изведнъж виждате как една красива млада дама не сваля очи от вас. Запознавате се с нея, говорите си, но сякаш имате чувството, че нещо не е наред... И ненадейно тя подхвърля, че е на... 15 години...

Не, това не е някаква селска история или фантастичен разказ - това е нещо, което се случва всяка вечер на всевъзможни места. Вечерен час ли? Да бе, добри дошли в България... това е мотото на подрастващите младежи и девойки на възраст 13-17г. Дискотеките преливат от тях, кръчмите са пълни до ранни зори, алкохол, цигари и още нещо... Нищо ново под слънцето. За мнозина от вас може би това, което четете, ще прозвучи като някаква измислица, но повярвайте ми, това е действителността. Нека ви разясня за съвременните профили на българските тийнейджъри и какво е на "мода" в момента.

Момчета - вече всяко момче е футболист. Може и да не знае от коя страна се рита топката, но задължително е футболист... или поне на снимки. На 13 години вече имаме профили във всички сайтове за запознанства, използваме за мото реплики от типа "S-class boy", "Heartbreaker" и т.н. В описанието ни са включени задължително снимка с футболен екип, снимка до някоя кола, снимка в тоалетна, снимка пред огледало с някои "фешън" дрешки. Вече носим дрехите на батко си, макар и те да са на 5-10г., но все пак са маркови. Вечер играем билярд, ходим по кафета и барове, пушим по кутия цигари на ден и забиваме по някоя мацка. Разбира се, слушаме хаус музика, ходим по партита и носим очила тип "маски", с цел да не ни виждат лицето много много - все пак трябва да излъчваме самочувствие. Прибираме се вкъщи, пускаме си pc-то и skype, естествено, където си чукваме лафчето с някои от приятелите ни - все пак имаме над 200 абоната, макар и някои даже да не ги познаваме.

Момичета - при момичетата на 13 вече всички сме "bitch" и гледаме само около 19-20 годишни батковци. В телефоните е пълно със снимки на Брад Пит, Джони Деп, Дейвид Бекъм и т.н. Вече сме си намерили "милуту" и навсякъде, където е възможно, тръбим, че го обичаме и че животът ни е немислим без него. Разбира, се имаме профили в сайтовете за запознанства с характерните снимки в тоалетни, с големи очила и максимално разголени. Разбира се, разбираме и от програмки и вече сме направили и невъзможното, за да си уголемим гърдите, поне на снимките. Слушаме хаус музика, ходим по партита, но за мелодия на телефона звъни я кака Ивана, я Амет. На първо място в училище... по неизвинени отсъствия като във всички извинителни бележки пък присъства обяснение, че сме били на гинеколог или имаме менструални проблеми. Вече имаме за всяко якенце обувки в тон и чантичка, естествено, която е пълна с всевъзможни дамски принадлежности. Всеки път, преди да излезем, ни трябва около час да се гримираме и на сутринта на пияна глава, си задаваме въпроси от сорта "Къде бях?", "Много ли пих"? или "О, боже, това аз ли съм"....

Да, всичко това се отнася за деца на 13-17 години. Това е суровата действителност. Вярвате или не - огледайте се около вас. Погледнете на площадката - да, празна е. Отидете в кафето до вас - да, няма място, направете си резервация или кажете на дъщеря ви да ви запази маса... може би барманът е нейн човек... Дали харесваме тези деца и дали смятаме, че това е техният път... от нас зависи....

SWASTIKA
08-28-2009, 21:48
Какво предлагаш да направим ние във форума? :)

b0Nb0n
08-28-2009, 21:53
и сега кво очакваш

Beautyful
08-28-2009, 21:57
Ох,това е отчайващо вярно... :(

SouthStandServiceLad
08-28-2009, 21:59
Цитирай източника, от който си взел статията.

Това не е синдром. Синдром е нещо, което е характерно за огромна група от хора и е почти наследствено.
Това е болест. И тази болест е разпространена от всички, които имат полза от това. Замислете се кои са те.

InnchetO
08-28-2009, 22:00
...В телефоните е пълно със снимки на Брад Пит, Джони Деп, Дейвид Бекъм и т.н.

Е, не, де... 8-)

b0Nb0n
08-28-2009, 22:00
ае по отчайващи са деца от 5 до 13 години особено днеска по новините дето даваха за хипер активните или по скоро хипер разглезено дебилните ама айде

hardball
08-28-2009, 22:00
Хайде всички да се възмутят и да се изхрачат яко в тая тема и после да идат да си пуснат импулсчето и флиртчето в темата за снимки. :D

w0sh
08-28-2009, 22:02
Оунчи.

mArMaLaDkA
08-28-2009, 22:03
Тая тема и преди се е пускала.
Ше спрете ли вече с т'ва псевдовъзмущение?

jghgh
08-28-2009, 22:54
Хайде всички да се възмутят и да се изхрачат яко в тая тема и после да идат да си пуснат импулсчето и флиртчето в темата за снимки. :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ХААХАХАХ, ДА!
Закопа ги, наистина (;



И бтв такива статии дори не ги дочитам до край. Посредственооооооо. (:

LambOfGod
08-28-2009, 23:07
Н/-\ПрОтИиИВ Т/-\К/-\ Ssе ДъРжЪт с/-\мУуУ шЛяДкИтЕ БеБзИтъЪ ВиеЕЕ SsтЕ кУУуУмПлИкSsаРчИт/-\!i!i

djuki
08-28-2009, 23:37
Н/-\ПрОтИиИВ Т/-\К/-\ Ssе ДъРжЪт с/-\мУуУ шЛяДкИтЕ БеБзИтъЪ ВиеЕЕ SsтЕ кУУуУмПлИкSsаРчИт/-\!i!iколко време ти трябваше да го напишеш :D :D :D

LambOfGod
08-28-2009, 23:59
Н/-\ПрОтИиИВ Т/-\К/-\ Ssе ДъРжЪт с/-\мУуУ шЛяДкИтЕ БеБзИтъЪ ВиеЕЕ SsтЕ кУУуУмПлИкSsаРчИт/-\!i!iколко време ти трябваше да го напишеш :D :D :D


Доста... :( 8-)

djuki
08-29-2009, 00:02
Н/-\ПрОтИиИВ Т/-\К/-\ Ssе ДъРжЪт с/-\мУуУ шЛяДкИтЕ БеБзИтъЪ ВиеЕЕ SsтЕ кУУуУмПлИкSsаРчИт/-\!i!iколко време ти трябваше да го напишеш :D :D :D


Доста... :( 8-)продължавай ще се научиш и ще става по бързо :oops:

Bianca
08-29-2009, 08:59
Има някои неверни неща и неточности.
Ама като цяло някой в една друга тема беше казал, че преди 18 години родителите ти трябва да ти дадат да "опознаеш" света. Е, това все пак не значи да те оставят на произвола на съдбата... :?

SouthStandServiceLad
08-29-2009, 10:52
Кур за децата !
Няма от него никаква радост - само, само, когато го правиш ;)

Първо мъки да го родиш
После трижи да го възпитаваш
И като не можеш да го уредиш -
УДРЯЙ С ЛОПАТА КЪДЕТО СВАРИШ !

Вечно грижи и мъки създава - за това налагай го здраво
Няма от него никаква радост
Само, само когато го правиш :)

Не можеш да му купиш кола
Не можеш да му намериш квартира
Нищо не можеш да му дадеш -
УДРЯЙ С ЛОПАТАТА КЪДЕТО СВАРИШ !

Друго за него не можеш да сториш
само да скъсаш в гъза му колана
Няма с него никаква радост

GreenMimss
08-29-2009, 11:50
'' онли оунчи '' !


:neutral: няма оправия! :neutral:

Riot
08-29-2009, 12:24
Е това са факти

Riot
08-29-2009, 12:29
наблюдава се едно затъпяване сред девойките (малките симпатични курви) тук във форума е пълно с такива мършички

ZipFail
08-29-2009, 12:59
Автора е прав, ама си остава дебилен. Факт.

faststep
08-29-2009, 14:04
Тази тема не е ли пускана преди? :-o И да, съгласен съм с автора, много е дразнещо да гледаш някакви лапета с розови блузки и с очила тип мухата цеце да се снимат с кирливия си телефон в тоалетната.

Сега очаквам скулгърл да се намеси и да обясни как всички ние завиждаме на тях, защото МомЧенЦъТаАааАа С рОЗовО са МнОгУУу ЯкИ!

Axe_vs_Sword
08-29-2009, 14:34
На 13 години вече имаме профили във всички сайтове за запознанства, използваме за мото реплики от типа "S-class boy", "Heartbreaker" и т.н.
Прочетох "Hatebreeder" и се притесних. :/

lovey0u
08-29-2009, 15:28
да така е, но ние какво да направим... 8)

Jeuelle
08-29-2009, 15:56
Да се оправят.
Не ме е*е за тях ...

deni15
08-29-2009, 15:59
xaxa много вярни неща 8-) :?

ZipFail
08-29-2009, 16:10
да така е, но ние какво да направим... 8)
Като за начало - спри Туайлайт..

deni15
08-29-2009, 16:28
Вече имаме за всяко якенце обувки в тон и чантичка, естествено, която е пълна с всевъзможни дамски принадлежности. пък в това какво лошо има ... :-o

SuNsEt
08-29-2009, 16:39
На 13 години вече имаме профили във всички сайтове за запознанства, използваме за мото реплики от типа "S-class boy", "Heartbreaker" и т.н.
Прочетох "Hatebreeder" и се притесних. :/ И аз така... Макар че Hatebreeder и Heartbreaker имат голяма разлика 8-)


Та по темата:Вярно е...но не мисля,че само в България е така.

задаваме въпроси от сорта "Къде бях?", "Много ли пих"? или "О, боже, това аз ли съм" :lol: Тука ме напуши на смях...макар,че е трагично.

Axe_vs_Sword
08-29-2009, 17:54
^.^




Вече имаме за всяко якенце обувки в тон и чантичка, естествено, която е пълна с всевъзможни дамски принадлежности. пък в това какво лошо има ... :-o
Харчене на пари за глупости.

sword
08-29-2009, 17:58
Родителите ми са извадили голям късмет. :smt067

Canis_Dirus
08-29-2009, 18:20
Туй поколение - вагабонти и нехранимайковци! Срамота!

cactus
08-29-2009, 19:55
http://www.impulse.bg/just_d1d1nka
:-|

Jeuelle
08-29-2009, 19:59
http://www.impulse.bg/just_d1d1nka
:-|

OMFG ?!?!

SuNsEt
08-29-2009, 20:10
http://www.impulse.bg/just_d1d1nka
:-|

OMFG ?!?!
На тая най малко 20-23 години и давам.Ако ми кажат даже,че е на 30 пак ше повярвам. :? Ебати буклука...

TeenSpirit
08-29-2009, 21:30
Безсмислена тема... нито сме слепи да не го забележим, нито пък сме глупави... /поне някой/

puhen0to
08-29-2009, 21:33
без да се опитвам да се слагам където няма да ви хареса...
всяко нещо си има две страни,зависи откъде го гледаш...
всеки си има избор....
но там е работата че ако не бяха забелязвани и толелирани тези наречни момичета и техните ''принципи и идеали'' ... ем аз мисля че нямаше така да са навъдят..
Представете си в едно общество с висок стандарт и строг етикет да се навъдят такива - е не не става...
Всяко нещо се издига с интерса към него... колкото повече "ебачи плейбои " има толква повече малолетни курви...
е кажете къде сгреших и аз съответно ще се съглася

SouthStandServiceLad
08-29-2009, 22:08
Ами грешиш там, че то не зависи от тоя или ония. Това е развитието на демократичното общество. Самото общество допуска подобни неща, които са резултат от естественото извратяване на нациите на запад. Когато там се появи нещо подобно, тукашните тийнейджъри го копират, прилагайки го към тукашния стандарт и топос. А когато се окаже, че нашата почва "облагородява" с допълнителни минуси даденото нещо се получава кофти тренд. Този тренд малко или много се превръща в марка, подражание и прочее..
Нещата са на пластове.
Имаш модна индустрия. Индустрия за красота. Музикален бизнес. Тъмен бизнес. Всичко е вързано едно за друго повече от колкото си мислиме, че е така и резултатите не закъсняват. Когато прибавиш и няколко щипки хормони и пубертет получаваш начин на поведение. Нещо, което ще се следва неотлъчно докато някой не го изкорени.

puhen0to
08-29-2009, 22:21
мда точно че копират и по нашите ''стандарти'' го прилагат... може да не зависи от този или оня ама и това допринася... щот от този,оня,третия ,петия и ....

b0Nb0n
08-29-2009, 22:32
кво ви пречи матрицата е бате аз съм агент аре ще дойдем повече а ? 8-)

b0Nb0n
08-29-2009, 22:51
финансово грозен съм бате министърчето ако ме види ще се откаже от поста си представяш ли си
:lol:

b0Nb0n
08-29-2009, 23:02
не ми останаха ама децата све още има здрави за тях тая оферта е много добре

nicolepcd
08-30-2009, 07:13
Тва съм го чела и преди 8) А иначе всичко си е така...

Mooo6no
08-30-2009, 07:50
Не всички на тази възраст са такива. Но да, това е модерният и бих казал, толерираният модел. Това е нормалното следствие от даването на свобода (това не значи, че не трябва да я има). Хората имат избор как да живеят и те си избират. Така или иначе ще си получат тежката плесница на живота.

Но ми е "странно" как се съгласявате, все едно абсолютно всички не сте част от тази младеж. Аз за себе си съм сигурен, че живея по друг начин и вървя по съвсем друг път. Имам си целите (които са поставени на първо място) в живота и действам и се лишавам от някои неща, за да ги постигна. Със сигурност има и други такива младежи и те не са малко, слава Богу. Но доста хора пишат "колко е тъжно", а след това си пускат impuls-a и довечера отиват за пореден път на диско.

guinessgirl
08-30-2009, 17:21
описаните тъпанари са същите като възмущаващите се тъпанари,само че на първите им е весело и не им пука,а вторите само се мислят за мн интелигентни и различни


в крайна сметка като пораснат ще се осъзнаят... че няма да са такива на 20-няма.

бтв,не знам защо всички тези неща толкова много ви вълнуват.. на мен са ми през оная работа,далече съм от тия филмарщини.

TERRORMACHINE
08-30-2009, 17:55
тва може да се използва като реклама пред чуждестранните туристи...всички педофили ще се изредят да идват и фърлят парите си във вскички курортни градчета...знаех си че требва да запиша туризъм дееба!!

xs
08-30-2009, 20:14
:razz: :razz: :razz:

bobi0194
08-30-2009, 21:40
Какво мислите за тази статия?

Автор на статията Никола Наумов

Представете си следната ситуация: Вие сте млад мъж на около 20-22г., добре изглеждащ, с приятна компания и посещавате елитно нощно заведение. Прекарвате си добре и изведнъж виждате как една красива млада дама не сваля очи от вас. Запознавате се с нея, говорите си, но сякаш имате чувството, че нещо не е наред... И ненадейно тя подхвърля, че е на... 15 години...

Не, това не е някаква селска история или фантастичен разказ - това е нещо, което се случва всяка вечер на всевъзможни места. Вечерен час ли? Да бе, добри дошли в България... това е мотото на подрастващите младежи и девойки на възраст 13-17г. Дискотеките преливат от тях, кръчмите са пълни до ранни зори, алкохол, цигари и още нещо... Нищо ново под слънцето. За мнозина от вас може би това, което четете, ще прозвучи като някаква измислица, но повярвайте ми, това е действителността. Нека ви разясня за съвременните профили на българските тийнейджъри и какво е на "мода" в момента.

Момчета - вече всяко момче е футболист. Може и да не знае от коя страна се рита топката, но задължително е футболист... или поне на снимки. На 13 години вече имаме профили във всички сайтове за запознанства, използваме за мото реплики от типа "S-class boy", "Heartbreaker" и т.н. В описанието ни са включени задължително снимка с футболен екип, снимка до някоя кола, снимка в тоалетна, снимка пред огледало с някои "фешън" дрешки. Вече носим дрехите на батко си, макар и те да са на 5-10г., но все пак са маркови. Вечер играем билярд, ходим по кафета и барове, пушим по кутия цигари на ден и забиваме по някоя мацка. Разбира се, слушаме хаус музика, ходим по партита и носим очила тип "маски", с цел да не ни виждат лицето много много - все пак трябва да излъчваме самочувствие. Прибираме се вкъщи, пускаме си pc-то и skype, естествено, където си чукваме лафчето с някои от приятелите ни - все пак имаме над 200 абоната, макар и някои даже да не ги познаваме.

Момичета - при момичетата на 13 вече всички сме "bitch" и гледаме само около 19-20 годишни батковци. В телефоните е пълно със снимки на Брад Пит, Джони Деп, Дейвид Бекъм и т.н. Вече сме си намерили "милуту" и навсякъде, където е възможно, тръбим, че го обичаме и че животът ни е немислим без него. Разбира, се имаме профили в сайтовете за запознанства с характерните снимки в тоалетни, с големи очила и максимално разголени. Разбира се, разбираме и от програмки и вече сме направили и невъзможното, за да си уголемим гърдите, поне на снимките. Слушаме хаус музика, ходим по партита, но за мелодия на телефона звъни я кака Ивана, я Амет. На първо място в училище... по неизвинени отсъствия като във всички извинителни бележки пък присъства обяснение, че сме били на гинеколог или имаме менструални проблеми. Вече имаме за всяко якенце обувки в тон и чантичка, естествено, която е пълна с всевъзможни дамски принадлежности. Всеки път, преди да излезем, ни трябва около час да се гримираме и на сутринта на пияна глава, си задаваме въпроси от сорта "Къде бях?", "Много ли пих"? или "О, боже, това аз ли съм"....

Да, всичко това се отнася за деца на 13-17 години. Това е суровата действителност. Вярвате или не - огледайте се около вас. Погледнете на площадката - да, празна е. Отидете в кафето до вас - да, няма място, направете си резервация или кажете на дъщеря ви да ви запази маса... може би барманът е нейн човек... Дали харесваме тези деца и дали смятаме, че това е техният път... от нас зависи....
Добре, че не съм типа момче, който описа, иначе си прав, но спиране няма да има. Всеки да живее, както си иска, обаче да си носи последиците от това, което върши.