PDA

View Full Version : Почистване на лице при козметик



sarityy
08-29-2009, 14:54
Може ли някой който е ходил да обясни какво точно правят :)

LovelyGirl
08-29-2009, 15:11
Първо си навираш главата в едно нещо :Д дишаш една пара там да ти се отпушат порите.Стоях около 10-15мин., не помня точно колко, беше много отдавна.След това ми изстискаха трънчетата там, където имаше.Мен дооста ме боля 8-) и накрая ми направи някаква маска.

sarityy
08-29-2009, 15:16
e dobre de kato gi stiskat ne se li vuzpalqva kojata

g1rl4eto_
08-29-2009, 15:18
Не все пак ти ги стиска козметик и си знае работата не е като да си ги стискаш сам после петна,белези и нз си какво

TonChoY
08-29-2009, 15:29
аз правя същото вкъщи обаче не мога да си изтискам черните точки
пробвах натискам там .. не излизат бее .. :( :x :D

LovelyGirl
08-29-2009, 16:01
Не все пак ти ги стиска козметик и си знае работата не е като да си ги стискаш сам после петна,белези и нз си какво

При мен не беше така..
Нямах пъпки като отидох при нея, а след това колко много ми се появиха :?
Не знам заради козметичката ли беше, от кожата ми ли е, но след това не повторих.

g1rl4eto_
08-29-2009, 16:03
Не все пак ти ги стиска козметик и си знае работата не е като да си ги стискаш сам после петна,белези и нз си какво

При мен не беше така..
Нямах пъпки като отидох при нея, а след това колко много ми се появиха :?
Не знам заради козметичката ли беше, от кожата ми ли е, но след това не повторих.

Ау ужас :( и аз съм си патила от козметички, но вече съм открила точната козметичка :)

TonChoY
08-29-2009, 16:09
ходя спр рядко на козметик
направо си ме е страх от тях :-D


за това сичку си правя в нас
веднъж седмично парна баня маска и др почистващи неща на лицето

а кожата ми е спр :P .. май ставам за козметичка :-D

sarityy
08-29-2009, 18:20
Значи не си струва да си давам парите на вятъра и на всичкото от горе да ме обезобразят .. така ли ? :?

EarthShaker
08-29-2009, 18:40
много ясно, че си струва... най-малкото има апаратура, която вкъщи няма да видиш никога ;)

deni15
08-29-2009, 19:04
и аз искам да ида но пък ме е страх да не ме обезобразят :?

bubsy_f
08-29-2009, 22:57
аз ходих веднъж...ии....не искам да повтарям... :-x

Jeuelle
08-30-2009, 00:06
Не си стискайте лицето !!!!!!!!

bloodyF
08-30-2009, 01:03
ходих веднъж,,един месец стоях на червени петна :? няма да повторя със сигурност...

WaterLilly
08-30-2009, 07:49
Една моя приятелка ходи няколко пъти наскоро и след всяко ходене сякаш й бяха обелили горния пласт на кожата - където беше имала пъпки бяха станали на рани като петна. Ако си купиш хубави продукти можеш да си направиш горе-долу същите процедури, но за по-малко пари. Аз лично никога не бих отишла от това, което са ми разказвали.

LovelyGirl
08-30-2009, 09:18
Явно не само при мен е имало лош ефект.

Neopitom3na
08-30-2009, 13:16
не съм вшечатлена.. :(

Bianca
08-30-2009, 13:30
Една приятелка скоро ходи. Отиде с що годе прилична кожа, върна се цялата в червени петна и рани. :?

Swinkenhoffer
08-30-2009, 13:35
И аз не бих потретила, а уж беше няква много добра. След процедурата изглеждах добре, ама на другия ден се събудих с лющеща се кожа, сърбеж и ужасно щипане. :shock: Не знам кой е виновен, обаче... на някои им понася добре.

Аз си правя парна баня, стискам квото има, търкам със сода за хляб + кисело мляко и после маска с хума. :)

rachel_billson
08-30-2009, 14:23
Ходя на всеки 3 месеца за почистване на порите.Голям кеф ми е да се отпусна и някой друг да ме цапоти. :P

falshiwata
08-30-2009, 14:44
Ходя на всеки 3 месеца за почистване на порите.Голям кеф ми е да се отпусна и някой друг да ме цапоти. :P

И аз искам да отида.. :) Колко струва ?

rachel_billson
08-30-2009, 19:46
Ходя на всеки 3 месеца за почистване на порите.Голям кеф ми е да се отпусна и някой друг да ме цапоти. :P

И аз искам да отида.. :) Колко струва ?

Ами при моята е доста относително-зависи дали имаш много черни точки и трънчета.Попринцип цените най-често са между 20-25лв.,което включва парна баня,премахването на черните точки,лосион за свиване на порите и маска с успокояващ ефект. :) Ходя при една и съща и не съм запозната с процедурите,които предлагат другите козметички. :)

lipstik
08-30-2009, 20:20
Аз обичам да ходя на козметик,само заради масажите,маските и другите лосиони с които ме мажи.Всичко мирише толкова хубаво,че чак ми иди да го изям :D и ми е приятно.Само когато ми стиска черните точки ми е гадно,но после идва хубавата част.На мен ми стават червени петна като свърши,но за 1 максимум 2 дена се оправя всичко.

FiRe_LaDy
08-30-2009, 20:46
Аз ходя на козметик вече година и половина ... на месеца по 1 път.Много съм доволна.Дава ми и с какво да се мия,мажа и т.н.От време на време ги сменя и така.
Иначе общо взето ми прави следното: парна баня около 10минути,стиска ми черните точки (и някоя пъпка,ако имам),почиства със спирт,слага ми прахче (прилича ми на тея за раните които са) и с нещо като ток ми минава лицето там,където се е зачервило от стискането,после ми прави маска и накрая ме маже с крем.След процедурата ден - два имам някоя друга червена точка,където се е наложило да ме стиска повечко.
Струва си да давам по толкова пари всеки месец.Поне знам,че мойта козметичка е добра.Има и такива които не са ... бях ходила преди 3 години при една ... после 1 седмица не се показах от дома.Бяха в рани ... все ендо са ме пребили. :o :smt021

macegirl
08-30-2009, 20:51
Искам да попитам колко дни лицето е с зачервявания и рани и след колко дена започва кожата да се изчиства и да има ефект?

lipstik
08-30-2009, 20:53
То си зависи от кожата.На мен до 2 дена ми минава.

FiRe_LaDy
08-30-2009, 20:55
Искам да попитам колко дни лицето е с зачервявания и рани и след колко дена започва кожата да се изчиства и да има ефект?

Зависи!При мен до ден два и се е изчистило зачервеното,но аз пък имам едно мазило,което ползвам винаги след козметик и то залиава много бързо всякакви белези,ранички и т.н. ... Ако са те стискали повече и кожата ти е по-чувствителна - повече дни ще си зачервена.

rachel_billson
08-31-2009, 10:25
Прочетох много коментари за зачервяванията.Никога не ми се е случвало да съм повече от 10-15 минути зачервена след козметика.Не знам,сигурно зависи от типа кожа. :)

FakeIdentity
08-31-2009, 12:07
При мен не беше така..
Нямах пъпки като отидох при нея, а след това колко много ми се появиха :?
Не знам заради козметичката ли беше, от кожата ми ли е, но след това не повторих.
Козметичката ти е била некадърна.Иначе е нормално кожата да се зачерви.На мен на другия ден вече нищо ми няма

asdfgh
08-31-2009, 12:31
аз като ходя после лицето ми е зачервено там няколко часа и ми минава и кожата ми е страхотно мека даже не мога да спра да се галя :-D :-D Не забравяйте че след козметик не трябва да се мажете на същия ден с пудри фондютени и т.н. защото порите на са се свили достатъчно и ще стане мазало.При мен първо е парата после черните точки (само това е гадното) после мажи с ония прах против инфекции който си е за рани (не си стискайте пъпките сами аз сега си патя с петната и се лекувам сама) после вакъм и гел дето с една въртяща четка ми четка лицето (може и да е обратно) след това маска стоя 10 мин (зависи коя терапия съм си избрала) и накрая лосионче за защита майче или нз.Давам по 20 лв някаде за 1 час . Малко ми е скъпичко за това скоро не съм ходила и сега си се мажа вкъщи като си правя маска от хума и крем против петна от пъпки.Правя го от 1 седмица но виждам ефект.


ПС. Забравих че минава с едно стъклено дето изпускало някви вибрации против инфекции.

LovelyGirl
08-31-2009, 12:35
При мен нямаше толкова зачервяване, колкото пъпки ми излязоха..
Наистина може и от нея да е, не знам.

Сега ме е страх да пробвам пак (въпреки, че няма да е при същата) ;д

mai4ka3
08-31-2009, 12:36
Да Ви кажа и аз съм ходила на козметик и като се връщах цялото лице ми беше на дупки. А колкото да черните точки направете си маска в къщи. Ето и рецептата белтък от яйце, щипка сол и щипка сода стойте около 5 минути и измийте. А за премахване на пъпки вяка вечер или сутрин без да пропускате си мажете лицето с хума! И двете маски действат пробвала съм ги и сега лицето ми е гладко, меко и чисто! ;)

LovelyGirl
08-31-2009, 12:53
Аз това със содата го знам и го правя, но не знаех, че може да се слага белтък и сол.Ще пробвам и така :)
Иначе наистина има ефект. :)