PDA

View Full Version : Човек е това,в което вярва



Mayweather
08-29-2009, 21:13
Човек е това,в което вярва
Всички сте чували тази популярна философска мисъл,нали?!Запитвали ли сте се някога колко истина се съдържа в нея,защото ние човеците сме много повече от всички останали същества по света.Точно,защото можем да мислим,чувстваме,преценява ме и въз основа на това да решаваме.Помислете си само,колко трудно е да отгледаш дете...Колко трудно е да му внушиш всички неща,които ти смяташ за правилни за него...При това все още не е излязъл ефективен наръчник за родители,точно защото всичко е строго индивидуално.Ние,хората,в рамките на мимолетните си животи от гледна точка на историята,вярваме в много неща,но истината е,че много от тях се оказват преходни и не толкова значими,за колкото първоначално сме ги мислили.Истината е,че на много малко неща можем да вярваме безрезервно в този живот..Това за мен са на първо място родителите,които са ни изградили като личности,и чак тогава приятелите,но обръщам внимание,че има разлика между приятели и познати.Също така можем да вярваме и на мечтите си,защото в повечето случаи те зависят от нас и действията,които предприемаме,те да се случат.Както знаем,човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.Мнозина вярват и в любовта,тази сила,която в продължение на много години хората се опитват да дефинират.Истината за мен е много проста.Любовта е чувство като всички останали,което в никакъв случай не може и не трябва да е най-важното нещо в живота ни.Защото тя е по-преходна от всичко.Едно обаче е сигурно-тя има свойството да мотивира.Както любовта,така и нейната липса.Тук обаче идва логичният въпрос,какво трябва да направим ние,хората, във време на една глоблана криза на ценностите,каквато несъмнено е на лице в последните години,особено в държави като нашава,където бедността,корупцията и мизерията са навсякъде.Всички се оплакват,че е трудно,че не срещат разбиране от никъде,а в същото време те са толкова озлобени и оскотели вследствие на механизирания и динамичен свят,в който живеят.Какво можем да направим тогава,когато мислим,че няма изход?!Аз лично призовавам хората да вярват в себе си,колкото и клиширано да звучи това.Да правят това,което смятат за редно,без да се съобразяват с наложените стереотипи и хорското мнение,особено в държава като нашата,където голям процент от хората дори не могат да пишат правилно.”Родината ми е там,където се чувствам добре..” казва Гьоте и е абсолютно прав,макар да е написал тези думи във време,когато държавната принадлежност все още е стояла на своя кух пиадестал.Без да прозчучи пропагандно,мога да посъветвам младите хора в България да имат мечти и да вярват в тях,защото те рано или късно ще станат реалност.Да учат,да спортуват,да имат свое мнение и становише по всеки въпрос и да не оставят да бъдат унижавани и подценявани в нито едно отношение,защото именно ние сме бъдещето на Европа.Всеки има право да бъде щастлив,а това може да е така,само ако прави нешата,които иска.В България,в Испания или в Германия...няма значение къде...Всичко зависи от нас.

И съжалявам,че темата не се вписва идеално в критериите за този раздел,но все пак има нещо общо... :D

blader
08-29-2009, 21:24
интересно...
хммм...

Jeuelle
08-29-2009, 21:38
Прекалено енциклопедично и сухо е.
Не казвам, че не е вярно или няма замисъл в него - напротив.
...Но определено ми липсваше интереса да го чета.

Presley
08-29-2009, 21:47
Ебати!
3а пръв път в тоэи форум попадам на тема,която да ми хареса.И эа пръв път съм съгласна с ВСИЧКО написано.

Liar
08-29-2009, 22:35
Брей,сам/а ли се сети за всичките тия клишета???

anonimchetou
08-30-2009, 06:01
добре добре..

Mayweather
08-30-2009, 08:42
Liar,не знам дали трябва да ти отговоря с нещо изобщо... ;)

lLady_MooN_RaiN
08-30-2009, 09:16
Любовта далеч не е "по-преходна от всичко останало".

producenta
08-30-2009, 09:16
Върна ме в училище

Mereth
08-30-2009, 09:24
ПАРАГРАФИ!!!
Няма пък да ти прочета поста :-P

ShtrudeL
08-30-2009, 09:26
Вярвам,че съм крем-карамел.

LadyDi
08-30-2009, 09:28
И аз не намерих сили да го издържа до края... :?

w0sh
08-30-2009, 09:41
Като се научитеда и разделяте текста на абазци, може и да благоволя да ги прочета.

Такива стени от бкви не ми се нравят.

svetlidim
08-30-2009, 12:47
Хубаво, съгласна съм с това , че любовта или липсата на такава, мотивира, но тя е най-силна от всички чувства и не е толкова мимолетна. Всъщност съм на мнение, че човек прекарва целия си живот в търсене на любовта.

По плоските коментари , които получаваш , може да си направиш извода какъв успех имат такива текстове в " държави като нашата". Няма значение. И двама да те подкрепят е достатачно. :)

Jeuelle
08-30-2009, 13:52
Хубаво, съгласна съм с това , че любовта или липсата на такава, мотивира, но тя е най-силна от всички чувства и не е толкова мимолетна. Всъщност съм на мнение, че човек прекарва целия си живот в търсене на любовта.

По плоските коментари , които получаваш , може да си направиш извода какъв успех имат такива текстове в " държави като нашата". Няма значение. И двама да те подкрепят е достатачно. :)

Плоски и банални като твоя ли?

balon4eee
08-30-2009, 13:54
Човек е голям , колкото са големи мечтите му .

Mayweather
08-30-2009, 17:50
Аз не знам защо си мислите,че задължавам някой да чете темите ми...говоря за тези коментари,обвързани с абзаците и т.н....Който иска да чете,който иска не няма смисъл от "плоски" коментари наистина ;)

svetlidim
08-30-2009, 20:45
Хубаво, съгласна съм с това , че любовта или липсата на такава, мотивира, но тя е най-силна от всички чувства и не е толкова мимолетна. Всъщност съм на мнение, че човек прекарва целия си живот в търсене на любовта.

По плоските коментари , които получаваш , може да си направиш извода какъв успех имат такива текстове в " държави като нашата". Няма значение. И двама да те подкрепят е достатачно. :)

Плоски и банални като твоя ли?

По-скоро като твоя :-)