PDA

View Full Version : Седем девети алтернативен идиотизъм



CucAgMuH
08-30-2009, 05:51
Ухапал ме е комар и не мисля трезво*. Разбирай - попочесвам си се. Странични ефекти от това да спиш на тераса(не препоръчвам). Това в случай че се пулиш и се чудиш какво се крие зад заглавието.

* Връзката между двете събития е имагинерна. Или по-простичко казано - връзката между тях съществува само в нечии болен мозък, понеже няма такава.

За да ми бъде забавно в последните дни се случиха достатъчно интересни събития, които ме учудиха. Всъщност събитията не са учудващи, а по-скоро начина по който аз реагирах. Тъй като седнах да пиша и се оказа невероятно дълго(и предполагам оттегчително), а знам колко ви хареват дългите теми, ще направя нещо което по принцип не правя. Ще ви го синтезирам. Но за мазохистите, ще предоставя възможността цялото нещо да бъде прочетено барабар с правописните му грешки и прочее.

Синтеза

Накратко казано срещнах жена и се получи нещо което не се беше случвало от... ъъъммм... две хиляди и четвърта насам. Значи около пет години. Но пък и не беше същото. И все пак много си напомня за влюбване от пръв поглед.

Да кажем че по абсолютно не-трезвата ми преценка всичко със съществото си беше наред. Но в един по-късен етап започва да вали информация отвсякъде че това е един ... ъм, как да го кажем по-меко... пълен боклук.

Проблема

Преодолях първоначалното раздвоение по въпроса дали да вярвам на собствената си преценка или на тази на останалите. Но сега възникна едно друго раздвоение. Приемайки че другите са прави и това същество е точно толкова лошо колкото го описват, това означава ли че аз трябва да се откажа? Или пък трябва да се опитам да помогна на съществото да се промени към нещо по-добро? И в последният вариант - искам да знам точно защо да си троша нервите и да си губя времето?

За мазохистите

Е, нали обещах. Пълна, несъкратена и нецензурирана версия:



- Ако смяташ да продължаваш така... просто спри за да сляза - каза възмутено номер Осем.

Сис плавно натисна спирачките. Километража стремглаво падаше надолу. Сто и осемдесет... сто и четирсет... деветдесет... Мерцедеса изръмжаваше като смъртно ранен чифтокопитен добитък всеки път когато минаваше на по-долна предавка. Усещането е сравнимо само с това да се опиташ да изстреляш четирсетгодишен соц трактор в станционарна орбита със собствената му мощност. В крайна сметка Сис отби и спря. Настъпи мълчание, в което той си държеше с една ръка волана, с другата скоростният лост и беше вперил поглед напред. А доколкото можеше да види с периферното си зрение съществото на дясната седалка беше вперило изумен поглед в него. Прекараха половин минута в подобна поза.
- Ще слизаме ли? - попита без капка заинтересованост Сис.
Съществото не каза нищо, а просто излезе. Затвори вратата, дръпна се и се загледа в колата.

Той прещрака напосоки песните. От колоните се понесе "Static X - The Only", след което Мерцедеса изръмжа с недоволство срещу земната гравитация и залепи единственият си пътник на седалката. Километража отново почна да се катери нагоре. Сис се наслаждаваше на апокалиптичната гледка в задните огледала - пусти улици, всички светофари мигат с мръсно жълтото си, а някъде там назад някой беше излязъл на средата на трите платна и гледаше след него.

"Архивен кадър" помисли си Сис. Последният път като заряза някого така беше собствената му баба. Не беше спряла да му намила как пушел прекалено много, при което Сис просто беше спрял на първата отбивка, прилъгал баба си да слезе да си набере някакви цветенца и след като тя слезе - беше натиснал газта до ламарината. Вярно че само се скри от хоризонта, отби, изпуши една цигара и се върна да я вземе. Но този път не смяташе да се връща за номер Осем. Баба му понякога му готвеше палачинки и мусака. Номер Осем - какво?!? Беше преспала с него два пъти. Пф. Да си хване такси.

Целият текст: тук(енкодинга сами си го оправяйте ако не ви е наред) (http://badmin.org/badmin/omigosh.txt) (31,507 bytes)
Същото, в архив: тук(сваляш, разархивираш, четеш - не се занимаваш с енкодинга) (http://badmin.org/badmin/omigosh.rar) (11,216 bytes)

LadyDi
08-30-2009, 07:04
Уау... Ъъъ... Уау...
Не, сериозно... уау.
Всичко изчетох. Грешките не са много :)
Наистина всичко изчетох, което си е постижение за мен, щото в тоя форум дългите теми обикновено са булшит и ги подминавам
Освен това, няма да получиш добри отговори, щото никой няма да го изчете.
Ще ти отговорят на базата на тва, което си написал без да прочетат приложението.

Иначе... уау...

П.П. Не й давай номер. Алкохолът не прощава.

valdesbg
08-30-2009, 08:20
И аз го изчетох... :)

Ще отговоря сериозно -шеговито. В стила на автора :)



Приемайки че другите са прави и това същество е точно толкова лошо колкото го описват, това означава ли че аз трябва да се откажа? Или пък трябва да се опитам да помогна на съществото да се промени към нещо по-добро? И в последният вариант - искам да знам точно защо да си троша нервите и да си губя времето?

По първия въпрос - не. Поне не и по тази причина.

По втория - не си задължен. Перфектната възможност да разбереш чий инат е по голям.

По третия - за да разбереш дали прави по хубава мусака?

П.П. Имам един въпрос - розов телефон? Продават ли се още?

Едит: Гласувах за първия отговор :)

l0lz
08-30-2009, 09:57
Що няма в анкетата: "Ебахти жалкия тип, заклеам се.." ?

RaZzer
08-30-2009, 10:14
Много готино написана тема... :)

Не съм убеден, че разбрах всичко по начина, по който ти си искал да го разберем, но:
Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват.

Това, че си раздвоен показва, че ти изпитваш чувства към субекта, така че най-готиното нещо би било да се опиташ да й помогнеш (ако, разбира се, си сигурен, че нещата, които казват хората са истина...)

JenataNaShefa
08-30-2009, 11:28
Олее винаги съм ти се радвала как пишеш, всичко прочетох и накрая ми стана тъпо, че няма повече :-|
Иначе си мисля, че няма да се откажеш и ще си покажеш ината :wink:
Ако смяташ, че си толкова способен да и помогнеш да се промени колкото си добър с компютрите - давай смело !
В крайна сметка ако нямаш с какво друго да запълниш времето си (което се съмнявам да е така) започвай да сондираш по въпроса, но по-добре не се надявай много на чудеса. Както каза LadyDi по-нагоре: Алкохола не прощавa !

P.S. Ти още ли не си се научил да си правиш сам мусака ? :-P

JoyfulCompany
08-30-2009, 15:36
Професионална (а понякога чисто полова) деформация - опитваш се да спасяваш всичко, що ти попадне в полезрението.

Малко лични наблюдения за предисловие: има едни хора, които са ужасно скучни, които намират вдъхновението да се отърват от това посредством алкохол... много алкохол. И са чудесна компания, доста харизматични, но всичко това се изпарява на сутринта с алкохола през порите. И след като се трудят цяла нощ да бъдат забелязани от непознати и нищо не значещи хора, за човека до тях не остават и трохите от тези усилия. Да се опитваш да промениш такова същество е невъзможно, поне с мирни средства, защото са ужасно самовлюбени. Привързват се, но все някога им минава : ) Та, чувствай се предупреден.
Нейният случай може би е друг, дълъг и тъжен, но не е задължително.

Инак като ти е впримчила вниманието, защо изобщо питаш, като знаеш, че ще се занимаваш, ще разучиш сам за какво става въпрос, м? : )

Твоята перфектна жена не трябва ли да притежава сила или предпочиташ да я покровителстваш? Не че не се иска някаква устойчивост срещу мнението на целия останал свят да се унижаваш и самоунищожаваш. Но сила не е...

Dimana99
08-30-2009, 15:54
:smt046

CucAgMuH
08-31-2009, 02:52
Днес беше един ползотворен ден. И това единствено по причината че станах на ранина. В седем вечерта. Е, добре де - по-скоро ме събудиха.

Врътнах си на един диск 963 пъти "Scar Tissue" на Red Hot Chili Peppers. Не се събира повече. Та после аз и диска ходихме да гледаме залеза как изглежда откъм Китен и да бистрим ситуацията. Значи ако си мислите че това е помогнало - лъжете се. Не си губете времето да пробвате ако имате проблем над който да мислите.




В теб има някакъв скрит мазохизъм щом четеш всичко което пиша. И като новобранец мазохист ще те въведа в ситуацията http://badmin.org/f/images/smilies/winky.gif

Бате ти никога не се е стремял към комерсиалното или популисткото. Дреме ми че процента на хора подминаващи темата клони към сто. Не съм седнал да пиша с цел да придобивам популярност или да трупам точки пред някой. Наложило се е да опиша ситуация която е предизвикала проблем - описал съм я... сега че е станало малко дълго... така си мога, така си го правя. Ако ситуацията се описваше на пет реда, все си мисля че изобщо нямаше да има нужда да я мисля толкова, а щях да съм взел някакво решение. Колкото до грешките - за тях е виновен софтуера... 8)

И да, бая ме накара да се замисля с това "Алкохолът не прощава". Мерсим :)




Ъхм. Повечето хора биха се отказали само по тази причина, за която казваш че не е достатъчна за да се откажа аз... Не изгарям и от желание да проверявам чии инат е по-голям. А отнякъде ми е останало споменче, как някой каза "Не прави нежелано добро", щото го беше отнесъл много лошо след като беше направил такова....

За мусаката имам някаква вътрешна предубеденост обаче. Оставам с впечатлението че мусаката от евентуалното развитие на нещата няма да видя. А това е лошо. Много лошо. Вещае бунт, възстание и други крайни действия водещи до... мусака :)

ПП. Колкото до телефона - би трябвало да се продава все още. Поне онова което ми попадна беше сравнително ново като модел. На HTC нещо си беше. Мисля че като ей това тук. (http://www.cellhut.com/HTC-Touch-Dual-B.PINK-Windows-Mobile-6.1--SMARTPHONE-Unlocked-8575.html) Но не съм крайно убеден. Преди година и няколко месеца го човърках и не съм си играл да запомням какъв точно модел е (:




Понеже светът не е съвършен :)




Да де, то би било готино да й помогна, ама още по-готино ще е ако успея :?




Олее... 8-)

Мацка, нещо... бъркаме май, а? Аз кога съм бил инат? :twisted: Всъщност, хайде, нека да го кажем така. Чувствам че в случаят няма да помогне кой знае колко.

Иначе ти си знаеш че съм добър във всичко. Само дето в някои неща повее отколкото в други. Например съм по-добър в яденето отколкото в готвенето. Или пък друг пример - по-добър съм в мърсенето, отколкото в чистенето. В отпаркирването на кола, отколкото в паркирането. И така... по пътя на логиката съм малко по-добър в поправянето на механични неща, отколкото на живи такива. Иначе щях да съм доктор, нали? :)

ПП. Ще се науча аз да готвя мусака. Скоропостижно. Не ми дават да гледам как се приотвя... пазят производственият процес в тайна гадините. За да ме държат като заложник :(




Далеч съм от идеята да спасявам всичко де що има нужда от спасяване :) Всъщност това е един от редките моменти в които изобщо съм стигнал до подобна идея...

Впримчила ми е вниманието - да. Дали ще се занимавам... не си мисля че е толкова сигурно. Та и затова ми трябваха няколко различни гледни точки.

Иначе гледай как ги разбираш нещата за перфектната жена :) Именно и затова тази не е перфектната. Но пък може да стане. Ако се попромени малко. А пък дали ще може да се промени, колко време ще отнеме и дали чъобще ми е във възможнстите - отделен въпрос.




[-(

И така. В крайна сметка след дълги и затормозяващи размисли, стигнах до заключението че изглежда аз не съм човека който ще седне да променя някой към по-добро. Може да имам доброто желание да го направя, но ми липсва кажи-речи всичко останало.

Мисля си че е по-добре да спестя на съществото нескопосаните си опити да повлия на живота й. Доколкото разбирам на нея си й е добре така и не е приритала за някаква промяна. Явно в случаят най-доброто действие от моя страна ще е бездействието :-D

Сега ще си пусна някакво филмче на ужасите да се приспя. Дръпнал съм си едно което карало космите по задника на гледащите го да търсят укритие там където слънце не изгрявало 8-) Предполагам ще ме разсее, а около колуминацията ще съм заспал. И утре със свежи сили тръгваме да търсим номер Девет :) Освен ако не ни щукне нещо друго, но едва ли.

ПП. Благодарско, помогнахте ми да си развия малко от малко мисълта в някаква посока :)

BePoHuKa
08-31-2009, 04:37
Прочетох всичко! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Не мога да повярвам... :D само не мога да разбера, при положение, че номер 8 е такава напаст, защо въобще си с нея? А колкото до тази полу-разрошената... според мен или ще направиш голяма грешка и ще си загубиш времето, или ще поемеш риска и наистина ще вкараш това момиче в правия път и тя наистина ще стана перфектната с която заедно ще преобръщате света. :) Аз съм оптимистка... бих пробвала. Ако не пробваш, никога няма да разбереш какво е щяло да се случи, а само ще си загубиш времето с поредната - #10, защото така като гледам с #8 няма да го бъде...

valdesbg
08-31-2009, 05:14
ПП. Благодарско, помогнахте ми да си развия малко от малко мисълта в някаква посока :)

Моля :)

Каменица за мен.

LadyDi
08-31-2009, 05:33
В теб има някакъв скрит мазохизъм щом четеш всичко което пиша. И като новобранец мазохист ще те въведа в ситуацията http://badmin.org/f/images/smilies/winky.gif

Бате ти никога не се е стремял към комерсиалното или популисткото. Дреме ми че процента на хора подминаващи темата клони към сто. Не съм седнал да пиша с цел да придобивам популярност или да трупам точки пред някой. Наложило се е да опиша ситуация която е предизвикала проблем - описал съм я... сега че е станало малко дълго... така си мога, така си го правя. Ако ситуацията се описваше на пет реда, все си мисля че изобщо нямаше да има нужда да я мисля толкова, а щях да съм взел някакво решение. Колкото до грешките - за тях е виновен софтуера... 8)

И да, бая ме накара да се замисля с това "Алкохолът не прощава". Мерсим :)

Мда, мазохизмът ми е вроден. От там знам, че алкохолът на никого не прощава.
Колкото до това, че няма да ти прочетат темата, по-скоро имах предвид, да не разчиташ на твърде смислени коментари точно от тук.

А, бате... може и да не си ми толкова батко, колкото си мислиш.

1n5ub0rd1na73
08-31-2009, 20:27
Питай я дали осъзнава, че има проблем и дали е готова да се бори с него.

CucAgMuH
09-01-2009, 03:31
Прочетох всичко! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Не мога да повярвам... :D само не мога да разбера, при положение, че номер 8 е такава напаст, защо въобще си с нея? А колкото до тази полу-разрошената... според мен или ще направиш голяма грешка и ще си загубиш времето, или ще поемеш риска и наистина ще вкараш това момиче в правия път и тя наистина ще стана перфектната с която заедно ще преобръщате света. :) Аз съм оптимистка... бих пробвала. Ако не пробваш, никога няма да разбереш какво е щяло да се случи, а само ще си загубиш времето с поредната - #10, защото така като гледам с #8 няма да го бъде...

О, историята на номер Осем е малко... странна. Тъкмо се бяхме събрали да поливаме изпращането на номер Седем, заедно с един нещастник от Несебър. Всъщност целта на събирането беше съвсем друга, но както и да е. Стоим си с него, говорим си и аз забелязвам на съседната маса бъдещият номер Осем и две нейни приятелки. Една й приятелка буквално е като щепсел в устата. Така бе - кучешките зъби дълги и изкривени напред. Стоя и се чудя, стоя и се чудя. И изцепих: "Ае, мен, тая дали ще й пасне трифазен контакт на зъбите...". От дума на дума - направо на бас. Моя човек е сигурен че няма да й пасне, а пък на мен ми се струва че тоя щепсел си е точно за такова.

И нали трябва да се разбере по някакъв начин, та ходих да питам дали ако си купя рулетка ще ми позволи да премеря... Не ще, дърпа се. Аз нали - като човек си обеснявам - така и така, ще притичам, ще купя една рултека и ще премеря. Даже нямаше нужда да си отваря устата. Щеше да отнеме секунда-две. Максимум. Аз с рулетка съм бърз, ебати. Ела я разбери сега що се дърпа.

И си викам - дай сега ще се разберем като мъже. Казвам им съвсем сериозно - където и когато ви е удобно - на билярд. Ако ние спечелим - мерим зъбите. Оставих си номера и се върнах да си допия с моя човек. След пет-десет минути идва бъдещият номер Осем и вика: "Айде, навити сме, ама ако загубите ще ходите голи до кръста по центъра с дамски чанти". Пф. И си мислят че това ще ни стресне. Отиваме да играем билярда.

Значи тук надцених способностите си да играя билярд. Оказа се че ни трябва трети човек за да играем 3 на 3. А третият човек който имах в предвид хич не бил на територията на България в момента. И така, трябваше да си вземем кой да е, или да пропускаме по един ред. Честно казано, ако само предполагах колко ще е зле човека който взехме, просто щях да се примиря и да пропускаме ред. Щото и моя човек хич го няма. Държи щеката като мотика. В крайна сметка паднахме - три на пет за тях. Което е учудващо добре, понеже моите милички съотборници взти заедно успяха да вкарат една единствена топка...

И така, двамата с моя човек трябваше да се разтикваме голи до кръста с дамски чанти по центъра. Пет минути. Живея на центъра. Не че не съм ходил по пижама до магазина, но това ми беше прекалено. Трябваше да избегна демиджа по някакъв начин. Явно и моя човек си мислеше същото щото ме бутна и вика "Чернокосата за мен, русата за теб, щепсела го игнорираме...". Никога не са ме радвали русите, ама какво да се прави. В такива ситуации не може да си претенциозен. Просто се адаптираш. Бих казал че при мен присламчването вървеше много добре. Май моя човек огелпи нещата. Та се наложи да се пораждаме малко голи до кръста.

Разбира се, предложихме все пак да премерим зъбите. Обаче се оказа че вече няма какво да залагаме :? Достойнството се залагало един път. Или поне така казаха те. Засилихме се да изтрием спомените от падедието, а пък те решиха че са поканени. Дойдоха, какво да ги правиш. Странични ефекти от присламчването. После още малко странични ефекти от присламчването. И ето ти го русото с номер Осем. Това му е заплетената история. :)

Иначе номер Осем вече си е история, спокойно. Иначе нямаше да си позволя да я зарежа насред пътя по (чак) толкова груб начин. Щеше да е едно по-невинно зарязване насредата на нищото 8-)

Колкото до полу-разрошеното... като се замислиш малко, аз не съм идеалният човек да се занимавам да казвам на останалите кой е правият път и още по-малко да ги вкарвам в него. Де факто в плана има толкова пробойни, колкото няма и на решетъчна лъжица. А в реда на мисли на 1n5ub0rd1na73, тя май хич не иска да се бори със ситуацията в която е, или просто не я възприема като проблем. Просто съдя по себе си. Аз ако усетя че нещо ми пречи, не чакам някой да дойде и да ми каже "ей, айде да направим еди-какво си, за да си по-добре", ами си хващам задника в ръце(образно казано (: ) и правя нещо по въпроса. А ако не усещам че нещото ми пречи - който и да дойде, каквото и да ми каже - в най-добрият случай просто ще махна с ръка и ще кажа "Ъхъ, оки", след което ще го упътя към най-близкият изход... Та ситуацията изглежда доста небъдна. Поне с моята квалификация. Следва да се приложи правилото "Когато не си наясно как се поправя едно нещо - по-добре не се опитвай да го поправиш, за да не нанесеш повече вреди"(тествал съм го това правило, важи си...). Явно няма да се получи сега. В някой друг живот. Например, когато се преродим като водни кончета :smt001

ПП. valdesbg, много скромно го раздаваш. Ако вземаш само по една бира на съвет гладен ще погинеш 8-) Поне и картофки, чипс, цаца, нещо...

ППП. LadyDi, добре, съгласен съм :) Аз съм ти по-малко батко отколкото си мисля...(друга подобна ситуация която съм чувал е "Аз съм по-малко бременна отколкото си мисля" :-D )

valdesbg
09-01-2009, 05:11
Сис като млад момък с коефициент на интелигентност приблизително равен на Височината ти минус годините, мисля че ще се сетиш че Каменица е просто предпочитаната марка. А всички останали екстри на едно събиране "на по бира" си важат :)

Между другото - къде сгафи номер 8 та си я зарязал така мило?

П.П. 1n5ub0rd1na73 как the F се чете това?

LadyDi
09-01-2009, 05:38
valdesbg, чете се като insubordinate.

valdesbg
09-01-2009, 05:41
Никога не съм разбирал тоя изкилиферчен начин на писане.

Благодаря, Лейди.

LadyDi
09-01-2009, 05:42
И аз не го разбирах, ама ми се наложи :))))

TikvenaElhichka
09-01-2009, 06:00
Сис, пич, що не напишеш една книга? Сериозно. ;)

П.П. Не трябва ли да е 1n5ub0rd1n473 (за съвсем автентично) (;

ANTIHUMAN
09-01-2009, 11:26
Твоето добро за нея, може да не е.

Ти искаш да я промениш към по-добро за теб, не за нея.
Чиста доза човешки егоизъм. При всички се среща спокойно! ;)

stealthyGirl
09-01-2009, 13:00
Абе честно да си кажа предпочитам да хапна по едни китайски спагети отколкото да пусна мнение в темата. Все пак и аз прочетох всичко (достатъчно време ми отне, а на компа трудно се четат романи).



П.П. И все пак написах нещо. 8-)