PDA

View Full Version : Пукане на уши



Bianca
08-30-2009, 11:22
Нормално ли е това, че като преглъщам, ми пукат ушите? При всяко едно преглъщане.... :?
От оня ден доста пъти направих това с носа и пукането (не знам защо, не ме питайте), а чак сега разбрах, че въобще не е полезно... Исках просто да чувам по-добре. Ама го правих доста пъти, дали ми е станало нещо на ушите?
Оф, че се притеснявам, при ВСЯКО преглъщане ми пукат. :cry:

JaCkSpAr0y
08-30-2009, 11:28
И на мен ми пукат дори сега но не мисля че е нещо сериозно :wink:

Bianca
08-30-2009, 11:33
Забравих да спомена, че откакто се помня имам по-намален слух... Наскоро обърнах внимание и отидох на лекар, но той ми каза, че нямам основание да се притеснявам, ама за всеки случай щял да ми промие ушите, щом съм искала, каза ми да ида на следващия ден, ама не отидох.. И така.
Също винаги трябва да гледам хората в устата, за да разбирам какво приказват.
Пфф, сега осъзнавам, че цял живот съм си пукала ушите нарочно, ама не с носа, ми пооо другия начин. :@:@:@
Оф, страх ме е. :cry:

blueangel18
08-30-2009, 13:03
ne se pla6i slu4vast se takiva raboti imam 1 priqtelka s podoben problem beshe predi no posle i mina beshe prodaljilo kam 2 sedmici 6te ti mine ne e stra6no dori az sam imal podobni problemi vs 6te bade nared spokoino vsi4ko se opravq

rauwkost
08-30-2009, 13:26
Ходи на лекар! Така е като се чудите к'во да правите и седите да си пукате ушите чрез носовете или там к'вото правите whateverrr
Защо не си отишла на лекар като ти е казал доктора?

AlaBalaa
08-30-2009, 13:51
няма основание за притеснение според мене но отиди поне да ти промият ушите аз като малак имах проблеми с ушите настивам после ме болят капки и други баща ми ми дава акъл ... да си пукам ушите и така и аз така преглащам се чува нещо от доста време е някой пат не го забелязвам ;)

evalongoriq
08-30-2009, 14:02
и на мен понякога ми пукат,но рядко

Ax3
08-30-2009, 18:00
lol аз си пукам коляното пък - сгъвам и разгъвам :D

ByK
08-30-2009, 18:18
По - добре се консултирай с специалист :)

TykaSePisheNick
08-30-2009, 19:56
lol аз си пукам коляното пък - сгъвам и разгъвам :D

Аз китката.Като я върта (ама става само на лявата ръка, явно и бях спукал костта xD)

EarthShaker
08-30-2009, 20:21
мойте учи винаги пукат като преглъщам

Bianca
08-30-2009, 21:17
Бтв, като правя това с носа, невинаги пукането е много хубаво и едното пука по-малко от другото. :-o

TykaSePisheNick
08-30-2009, 21:39
Мноо си се насрала.Спри си пукаш носа, живей си живота и толкова..И мойто се беше прецъкало по едно време..Като вървя обаче.Вървя си и то пука.Спра аз и то спре 8-) .Ма след време се оправи.

Bianca
09-01-2009, 08:48
Пф, сега пък забелязах, че като направя това с носа, всяко ухо не пука баш по веднъж, ами по повечко. :? :booooomb: Ама е различно, понякога по веднъж, друг път по повече. Сигурно съм си разтегнала тъпанчето. Това опасно ли е? Мнения?
И като ги продухам през носа, те заглъхват, след това трябва да ги "отпуша" по един друг начин. По принцип нередно ли е, че заглъхват така? :-o

acer666
09-01-2009, 09:12
Сигурно съм си разтегнала тъпанчето.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Bianca
09-01-2009, 09:13
Сигурно съм си разтегнала тъпанчето.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Не виждам какво е смешното.
Вземи се ограмоти малко, прочети нещо. :? Баща ми е водолаз и под водата трябва да се направи това с носа, за да се изравни налягането, но той веднъж го направил по-силно и му се разтегнало тъпанчето. И затова едното му ухо пука повече.
Аман от разбирачи. :?

acer666
09-01-2009, 09:20
Той сам ли си е поставил диагнозата "Разтегнато тъпанче" или някой "лекар" :razz:

Bianca
09-03-2009, 09:38
Моля вии, отговорете ми. :( :( :( Защо, като правя това с носа, пукането не е равномерно? При вас така ли е? Много съм притеснена от цялата тая работа, ще ходя на доктор, но все пак ми отговорете по възможност преди това. :(

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 12:10
Пф, сега пък забелязах, че като направя това с носа, всяко ухо не пука баш по веднъж, ами по повечко. :? :booooomb: Ама е различно, понякога по веднъж, друг път по повече. Сигурно съм си разтегнала тъпанчето. Това опасно ли е? Мнения?
И като ги продухам през носа, те заглъхват, след това трябва да ги "отпуша" по един друг начин. По принцип нередно ли е, че заглъхват така? :-oАбсолютно нормално си е да ти заглъхват и всеки го е правил :D До сега щях да съм глух иначе.Нищо ти няма уши са,щом не те болят значи нищо ти няма.Ако си дърпаш ушите надолу и пукат по един много як и странен начин също не е страшно,но съм чувал,че може да скъсаш там нещо си.

Иначе като се замисля би станал як бийт бокс с уши - хаха 8-)

Та спри да се коркаш нищо ти няма.Нормално е и като преглъщаш да се чувам един звук в ушите,и преди си го е имало,но човек не му обръща внимание,виж вече,ако си като онова момиче,което каза,че като ходело му пукали ушите,щеше да е странно :lol:

Bianca
09-03-2009, 12:56
Пф, сега пък забелязах, че като направя това с носа, всяко ухо не пука баш по веднъж, ами по повечко. :? :booooomb: Ама е различно, понякога по веднъж, друг път по повече. Сигурно съм си разтегнала тъпанчето. Това опасно ли е? Мнения?
И като ги продухам през носа, те заглъхват, след това трябва да ги "отпуша" по един друг начин. По принцип нередно ли е, че заглъхват така? :-oАбсолютно нормално си е да ти заглъхват и всеки го е правил :D До сега щях да съм глух иначе.Нищо ти няма уши са,щом не те болят значи нищо ти няма.Ако си дърпаш ушите надолу и пукат по един много як и странен начин също не е страшно,но съм чувал,че може да скъсаш там нещо си.

Иначе като се замисля би станал як бийт бокс с уши - хаха 8-)

Та спри да се коркаш нищо ти няма.Нормално е и като преглъщаш да се чувам един звук в ушите,и преди си го е имало,но човек не му обръща внимание,виж вече,ако си като онова момиче,което каза,че като ходело му пукали ушите,щеше да е странно :lol:
Ъм, да, така е. 8-)
Ама мен сега ме притеснява не това, че пукат, като преглъщам, а че пукат неравномерно, ахахх. :lol:

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 13:00
Пф, сега пък забелязах, че като направя това с носа, всяко ухо не пука баш по веднъж, ами по повечко. :? :booooomb: Ама е различно, понякога по веднъж, друг път по повече. Сигурно съм си разтегнала тъпанчето. Това опасно ли е? Мнения?
И като ги продухам през носа, те заглъхват, след това трябва да ги "отпуша" по един друг начин. По принцип нередно ли е, че заглъхват така? :-oАбсолютно нормално си е да ти заглъхват и всеки го е правил :D До сега щях да съм глух иначе.Нищо ти няма уши са,щом не те болят значи нищо ти няма.Ако си дърпаш ушите надолу и пукат по един много як и странен начин също не е страшно,но съм чувал,че може да скъсаш там нещо си.

Иначе като се замисля би станал як бийт бокс с уши - хаха 8-)

Та спри да се коркаш нищо ти няма.Нормално е и като преглъщаш да се чувам един звук в ушите,и преди си го е имало,но човек не му обръща внимание,виж вече,ако си като онова момиче,което каза,че като ходело му пукали ушите,щеше да е странно :lol:
Ъм, да, така е. 8-)
Ама мен сега ме притеснява не това, че пукат, като преглъщам, а че пукат неравномерно, ахахх. :lol:Някои уши обичат неравноделните размери явно :lol:

Bianca
09-03-2009, 13:04
Пф, сега пък забелязах, че като направя това с носа, всяко ухо не пука баш по веднъж, ами по повечко. :? :booooomb: Ама е различно, понякога по веднъж, друг път по повече. Сигурно съм си разтегнала тъпанчето. Това опасно ли е? Мнения?
И като ги продухам през носа, те заглъхват, след това трябва да ги "отпуша" по един друг начин. По принцип нередно ли е, че заглъхват така? :-oАбсолютно нормално си е да ти заглъхват и всеки го е правил :D До сега щях да съм глух иначе.Нищо ти няма уши са,щом не те болят значи нищо ти няма.Ако си дърпаш ушите надолу и пукат по един много як и странен начин също не е страшно,но съм чувал,че може да скъсаш там нещо си.

Иначе като се замисля би станал як бийт бокс с уши - хаха 8-)

Та спри да се коркаш нищо ти няма.Нормално е и като преглъщаш да се чувам един звук в ушите,и преди си го е имало,но човек не му обръща внимание,виж вече,ако си като онова момиче,което каза,че като ходело му пукали ушите,щеше да е странно :lol:
Ъм, да, така е. 8-)
Ама мен сега ме притеснява не това, че пукат, като преглъщам, а че пукат неравномерно, ахахх. :lol:Някои уши обичат неравноделните размери явно :lol:
Не бе, сериозно се притеснявам... В смисъл, че не се чува ясно пук, ами има някъв звуков преход към това пук, хахахахах. :lol: :lol: :lol:

Леле, да почва даскалото, че хипохондрията не прощава.

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 13:12
Спокойно,бееееее :lol: Нищо ти няма.

П.П.Не знам защо,ама вече всеки познат ми напомня,че почва даскало >.< Кво им става на тея хора,нека се радват тея,които ще са и те,а тея,които не са,да ме оставят на мира има все пак още 10 дена :D

Bianca
09-03-2009, 13:13
Спокойно,бееееее :lol: Нищо ти няма.

П.П.Не знам защо,ама вече всеки познат ми напомня,че почва даскало >.< Кво им става на тея хора,нека се радват тея,които ще са и те,а тея,които не са,да ме оставят на мира има все пак още 10 дена :D
Сигурен ли си? :lol:

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 13:16
Спокойно,бееееее :lol: Нищо ти няма.

П.П.Не знам защо,ама вече всеки познат ми напомня,че почва даскало >.< Кво им става на тея хора,нека се радват тея,които ще са и те,а тея,които не са,да ме оставят на мира има все пак още 10 дена :D
Сигурен ли си? :lol:Тъй като съм професор по всичкознание - бих казал да :D

Bianca
09-03-2009, 13:30
Ок, само един последен въпрос ще задам, за да съм напълно спокойна.
Ако тъпанчето ми беше разтегнато и ушите ми пукаха по няколко пъти, като преглъщам, пукането пак щеше да е неколкократно, нали? :-o

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 13:36
Ок, само един последен въпрос ще задам, за да съм напълно спокойна.
Ако тъпанчето ми беше разтегнато и ушите ми пукаха по няколко пъти, като преглъщам, пукането пак щеше да е неколкократно, нали? :-oКато взимах висшето преди 20тина години тея неща ги пазеха в тайни и не знам,така че питай за разтегнатите тъпанчета някой друг,съжалявам :) Пък и ебаси злобата трябва да си вложила,че да се получи тоя ефект 8-)

Bianca
09-03-2009, 13:39
Ок, само един последен въпрос ще задам, за да съм напълно спокойна.
Ако тъпанчето ми беше разтегнато и ушите ми пукаха по няколко пъти, като преглъщам, пукането пак щеше да е неколкократно, нали? :-oКато взимах висшето преди 20тина години тея неща ги пазеха в тайни и не знам,така че питай за разтегнатите тъпанчета някой друг,съжалявам :) Пък и ебаси злобата трябва да си вложила,че да се получи тоя ефект 8-)
Питам по принцип в темата. :?

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 14:05
Ок, само един последен въпрос ще задам, за да съм напълно спокойна.
Ако тъпанчето ми беше разтегнато и ушите ми пукаха по няколко пъти, като преглъщам, пукането пак щеше да е неколкократно, нали? :-oКато взимах висшето преди 20тина години тея неща ги пазеха в тайни и не знам,така че питай за разтегнатите тъпанчета някой друг,съжалявам :) Пък и ебаси злобата трябва да си вложила,че да се получи тоя ефект 8-)
Питам по принцип в темата. :?Нищо лошо не съм казал нали,че тая емотиконка е странна за предназначението :D

killa
09-03-2009, 16:59
хора и на мен ми пукат ушите от 2 месеца почти, всеки път като предлътна и като се прозявам, а когато пътувам с кола и някак си ми заглъхват ушите и като преглътна се оправят, не знам от какво е ходих на лекар даде ми някакви хапчета защото съм имала възпаление на ушите, но не ми мина от тях, после ми даде хапчета за алергия и от тях не ми мина и сега мисля да отида на спецеалист защото този личния ми лекар май е голям кавал.. много ме беше страх отначало като започнаха така да ми пукат ушите но сега като гледам има и други със същия проблем... ;/

liim0nka
09-03-2009, 20:21
На мен ми се запушваха ..отидох на лекар и тя ми каза, че ушите ми са добре, обаче нещо гърлото ми било зачрвено май.. а това се отразявало :) .. изписа ми хапчета ама още не съм си ги купила..

Still1ME1Still1HERE
09-04-2009, 12:59
хора и на мен ми пукат ушите от 2 месеца почти, всеки път като предлътна и като се прозявам, а когато пътувам с кола и някак си ми заглъхват ушите и като преглътна се оправят, не знам от какво е ходих на лекар даде ми някакви хапчета защото съм имала възпаление на ушите, но не ми мина от тях, после ми даде хапчета за алергия и от тях не ми мина и сега мисля да отида на спецеалист защото този личния ми лекар май е голям кавал.. много ме беше страх отначало като започнаха така да ми пукат ушите но сега като гледам има и други със същия проблем... ;/Нормално е като пътуваш да ти заглъхват ушите.Пътя минава през различна надморска височина и замърсеността на въздуха,което променя атмосферното налягане,съответно налягането в ушите е различно и за това заглъхват.Като преглътнеш се оправя - нормално е.Не случайно си има кабинтеи за УШИ - НОС - ГЪРЛО.Трите неща са свързани,Както казах като преглъщаш е нормално да се чува звук,но много си се панирал/а и му обръщаш внимание - успокой се,нищо ти няма,но ако толкова държиш пък отиди на лекар :)

TykaSePisheNick
09-04-2009, 14:24
Та спри да се коркаш нищо ти няма.Нормално е и като преглъщаш да се чувам един звук в ушите,и преди си го е имало,но човек не му обръща внимание,виж вече,ако си като онова момиче,което каза,че като ходело му пукали ушите,щеше да е странно :lol:

Момче съм, бе мамка ти 8-)

Still1ME1Still1HERE
09-04-2009, 20:50
Та спри да се коркаш нищо ти няма.Нормално е и като преглъщаш да се чувам един звук в ушите,и преди си го е имало,но човек не му обръща внимание,виж вече,ако си като онова момиче,което каза,че като ходело му пукали ушите,щеше да е странно :lol:

Момче съм, бе мамка ти 8-)Съжалявам пич,ако бях видял ника ти щях да разбера,ама просто преминах през страницата набързо :D

georgi12
09-05-2009, 12:40
Нормално ли е това, че като преглъщам, ми пукат ушите? При всяко едно преглъщане.... :?
От оня ден доста пъти направих това с носа и пукането (не знам защо, не ме питайте), а чак сега разбрах, че въобще не е полезно... Исках просто да чувам по-добре. Ама го правих доста пъти, дали ми е станало нещо на ушите?
Оф, че се притеснявам, при ВСЯКО преглъщане ми пукат. :cry:
Аз откакто се помня го имам това .Досега не съм оглушал .Виж ,от силна музика обаче и слушалки се оглушава.

bloodymirror
09-05-2009, 16:55
Не си ли чувала,че е мн лошо,аз само като си го помисля ме хваща страх,не искам да те стряскам,но може да си си увредила нещо,след като все ти пукат,така,че не пиши във форума,тук няма лекари,ходи бързо при лекар!

viksit0y
09-08-2009, 11:30
И на мен ми пукат дори сега но не мисля че е нещо сериозно :wink:

newenka
09-10-2009, 13:59
На мен така ми пукаше едното ухо непрекъснато като преглъщах и ми беше мн гадно, след това и почнах да чувам по слабо и като отидох на лекар ми дадоха направление за ушен. Там лекарката ми го проми и ми мина пукането,просто ми се е било замърсило. Вероятно и при теб е така ако симптомите са ти същите. Трябва да отидеш на лекар :)

killa
09-16-2009, 13:05
Ходих на спецеалист. Оказа се че имам възпаление на тръбата която вентилира ушите, доколкото съм учила по биология това трябва да е евстахиевата тръба, но както и да е, та от това се полуавало това пукане. Изписа ми антибиотици и капки. По добре и ти отиди на лекар. Успех

KotQncU
09-16-2009, 14:16
не съм сиг за ушите ама на мен по едно вр ми пукаше чейнето 8-)