PDA

View Full Version : Вредни ли са противозачатъчните?



Praskovkaaa3
08-30-2009, 12:57
Здравейте искам да ви попитам дали противозачатъчните са вредни?Имат ли някакви странични действия?Аз съм на 16 години нормално ли ще е да ги вземам?Моля за съвети!Благодаря предварително! :)

ameli
08-30-2009, 13:17
всяко хапче, колко помага, толкова и вреди!

естествено, ако нямаш друг избор се приема, но иначе не си и помисляй :?

JaCkSpAr0y
08-30-2009, 16:05
Що за въпрос ? Кое хапче лекарство или каквото и да е е полезно за организма ? ? ? Без витаминче Ц и такива глупости . Както ти казаха колкото помага толкова вреди . Логично е .

aloveyou
08-30-2009, 17:34
Що за въпрос ? Кое хапче лекарство или каквото и да е е полезно за организма ? ? ? Без витаминче Ц и такива глупости . Както ти казаха колкото помага толкова вреди . Логично е .

+1..И аз мисля така

Missky
08-30-2009, 17:37
Хайде пак,компетентните да се изкажат.
Защо вреди и колко време сте пили хапчета,за да сте толкова убедителни?

Противозачатъчните са хормонални таблетки,които не позволяват овулация,съответно бременност невъзможна/ надежност 99,9 процента/.Странични ефекти от типа на пълнеене,пъпки,неразположе ние имаше при 2рата генерация,днешно време по аптеките се продават най-ъпдейтнатите,така да нарека,3то поколение противозачатъчни.Цените варират между 12-18 лева.
Плюсовете няма да изброявам,не е само въпрос на предпазване.
Минусът - евентуално забравяне да пиеш хапчето на време.

Аз лично бих ти ги препоръчала в случай,че си с постоянен приятел.

Успех

Praskovkaaa3
08-30-2009, 17:43
Мерси! Най-вече мерси на 'Missky' и 'ameli' :-) . Чакам още съвети и мнения :)

TykaSePisheNick
08-30-2009, 19:16
Хайде пак,компетентните да се изкажат.
Защо вреди и колко време сте пили хапчета,за да сте толкова убедителни?

Противозачатъчните са хормонални таблетки,които не позволяват овулация,съответно бременност невъзможна/ надежност 99,9 процента/.Странични ефекти от типа на пълнеене,пъпки,неразположе ние имаше при 2рата генерация,днешно време по аптеките се продават най-ъпдейтнатите,така да нарека,3то поколение противозачатъчни.Цените варират между 12-18 лева.
Плюсовете няма да изброявам,не е само въпрос на предпазване.
Минусът - евентуално забравяне да пиеш хапчето на време.

Аз лично бих ти ги препоръчала в случай,че си с постоянен приятел.

Успех

И все пак не са бонбони ;)

BlueCat
08-31-2009, 19:18
Ако водиш редовен полов живот ти ги препоръчвам.

batkodoki
08-31-2009, 21:19
Хайде пак,компетентните да се изкажат.
Защо вреди и колко време сте пили хапчета,за да сте толкова убедителни?

Противозачатъчните са хормонални таблетки,които не позволяват овулация,съответно бременност невъзможна/ надежност 99,9 процента/.Странични ефекти от типа на пълнеене,пъпки,неразположе ние имаше при 2рата генерация,днешно време по аптеките се продават най-ъпдейтнатите,така да нарека,3то поколение противозачатъчни.Цените варират между 12-18 лева.
Плюсовете няма да изброявам,не е само въпрос на предпазване.
Минусът - евентуално забравяне да пиеш хапчето на време.

Аз лично бих ти ги препоръчала в случай,че си с постоянен приятел.

Успех

тц..тц...тц.....
ето още една новооглашена "специалистка" чийто апломбм на категоричност се изпарява от копи-пейстнати от тук от там приятно звучащи фрази!

а може би момето просто дистрибутира поредният боклук, който в дългосрочен план ще съсипе възпроизводителните ви възможности или кротко ще ви доведе някакъв "нормален рак", който ще бъде късен стохастичен ефект => няма да тежи на съвеста (дали я има?) на момето дистрибутор

kalpazanka
09-01-2009, 10:42
batkodoki, шапка ти свалям за този пост! Дано теб послушат, защото на мен ми излязоха мазоли да им поствам резултати от проучвания за връзката орален контрацептив-рак.

http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

deskata8282
09-14-2009, 08:58
Zna4i.. mislq 4e samo napadate gorkite momi4eta.. Moje da ne sam nai-golqmata razbira4ka,no protivoza4ata4nite izobshto ne sa tolkova vredni kolkoto gi izkarvate.. :smt018 sled kato doktori gi izpisvat mislq 4e znaqt za vredata i polzata im i sledovatelno polzata e po-golqma? Izkarvate 4e kato piete protivoza4ata4ni i vednaga rak.. Az piq ot 3 godini ve4e i se 4ustvam perfektno.. lipsvashe mi edin hormon i Genekolojkata mi izpisa protivoza4ata4ni.. tova 4e predi 30 god sa bili vredni sega ne govorete gluposti.. Est ne sa bonbonki kakto kazahte no opredeleno pomagat v mn slu4ai.Moq priqtelka pak gi pie cql jivot i ve4e ima 3 beb4eta zdrvi kato bi4eta taka 4e ne plashete decata.. Moqt savet e po-dobre s protivoza4ata4ni ako vodish aktiven polov jivot ...otkolkoto s korem4e posle.. :smt057

Missky
09-14-2009, 09:28
Батко/макар,че четейки постовете ти съм доста по-голяма от теб/, аз като няма какво да кажа си мълча.

oldlady
09-16-2009, 12:47
имала съм доста опит с противозачатъчни.Най-добре е при постоянен партньор,ако му имаш доверие разбира се. Трябва да се консултираш с гинеколог за избора на хапчета.Важно е да се пият по едно и също време.Макар че на листовките е изписано доста подробно.Лоша комбинация са с цигари,но за доста доста по-късна възраст .И много важно,че ако спреш да ги пиеш става доста лесно забременяването поне в първите три месеца.

kalpazanka
09-20-2009, 08:54
deskata8282, моите уважения, но не си наясно. В случаите, когато се лекува здравословен проблем с противозачатъчните, ползата от тях оправдава риска. ;) А това прави даденият от теб пример неподходящ.
Missky, къде преподаваш?

SkyEatsAirplane
09-20-2009, 09:06
Zna4i.. mislq 4e samo napadate gorkite momi4eta.. Moje da ne sam nai-golqmata razbira4ka,no protivoza4ata4nite izobshto ne sa tolkova vredni kolkoto gi izkarvate.. :smt018 sled kato doktori gi izpisvat mislq 4e znaqt za vredata i polzata im i sledovatelno polzata e po-golqma? Izkarvate 4e kato piete protivoza4ata4ni i vednaga rak.. Az piq ot 3 godini ve4e i se 4ustvam perfektno.. lipsvashe mi edin hormon i Genekolojkata mi izpisa protivoza4ata4ni.. tova 4e predi 30 god sa bili vredni sega ne govorete gluposti.. Est ne sa bonbonki kakto kazahte no opredeleno pomagat v mn slu4ai.Moq priqtelka pak gi pie cql jivot i ve4e ima 3 beb4eta zdrvi kato bi4eta taka 4e ne plashete decata.. Moqt savet e po-dobre s protivoza4ata4ni ako vodish aktiven polov jivot ...otkolkoto s korem4e posle.. :smt057
Да на докторите толкова им пука пък на тях. Като мойта докторка, изписваше ми хапчета да ме излекува от гнойна ангина уж и така 7 пъти ангини, скъпи лекарства и т.н ... и накрая кой има слаба имунна система, кой ще ходи пак по лекари, кой има проблеми със сърцето и да не изреждам още
Ползата от тези хапчета е само това че няма да забременееш ( и то турили там някъкъв процент, който знаеш ли колко е верен)
Но това е друг въпрос. Исках само да ти кажа, че дори предписано от лекар не е гарант, че не е вредно! Не може просто хапче, което предпазва от бременност да не вреди по някъкъв начин. Вижда ми се невероятно!

Az piq ot 3 godini ve4e i se 4ustvam perfektno..
баща ми пуши 20 години и той се чувства перфе (за сега)
нали?

п.п пиши на кирилица!

deskata8282
09-21-2009, 07:58
Добре беее как четете само това което ви изнася.. ЛЕле що не видя примера с приятелката ми с 3-те бебчета тц тц ..Ти като си с предрасадаци не пий хапчета раждай бебета и се надявай да не се разболееш от рак... От много неща се хваща рак ..А колкото до мойта лекарка ... може би някой не разбират, но точно тя съм сигурна че разбира много повече от теб.. Да чуствам се перфектно защото нямам никакви болки при менструация,а преди умирах от болки. Примера с баша ти не е никак на място,вапреки че може би единствената прилика е че той пуши от мн време ,а аз трябва да пия противзачатачни цял живот. Така че уважаема ще ти кажа ,ако взема та се разболея от рак!

deskata8282
09-21-2009, 08:08
"Таблетките не предизвикват рак, а намаляват риска от рак и има достатъчно научни данни, които доказват, че продължителната употреба на противозачатъчни таблетки драматично редуцира риска от заболяване на рак на яйчниците и дори от рак на матката. " http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=174 <--- Ако и след като се образовате малко пак спорите значи просто не искате да приемете истината за което само мога да ви съжаля че още живеете в консервативното време.

kalpazanka
09-21-2009, 17:55
Виж, не си ти човекът, който ще дава разпореждания кой какво да пие и ражда! Явно е, че си проспала лекциите по патоанатомия и по-конкретно частта за канцерогените. Жалко, че и от английски не отбираш. И за капак четеш избирателно- не ти говоря за рак на маточното тяло и яйчниците, а за рак на гърдата. И също ти поясних, че в случаите,когато се лекува здравословен проблем, ползата от лечението надхвърля рисковете.
Повече няма да пиша по темата. Явно е, че говорим на различни езици.

Leksi23
09-21-2009, 19:20
Виж, не си ти човекът, който ще дава разпореждания кой какво да пие и ражда! Явно е, че си проспала лекциите по патоанатомия и по-конкретно частта за канцерогените. Жалко, че и от английски не отбираш. И за капак четеш избирателно- не ти говоря за рак на маточното тяло и яйчниците, а за рак на гърдата. И също ти поясних, че в случаите,когато се лекува здравословен проблем, ползата от лечението надхвърля рисковете.
Повече няма да пиша по темата. Явно е, че говорим на различни езици.
Съгласна съм с теб! С противозачатъчните ти подтискаш цяла система! Как очакваш това трупано напрежение да не избие? Не сте добре да ги пиете като бонбонки тия неща, ако не ми ги предпишат поради здравословна причина не бих ги пила!

deskata8282
09-22-2009, 09:10
kalpazankata нямаше изобщо да пиша по тая тема,но точно ти започна да се нахварляш срещу Missky просто можеше да си кажеш мнението,а не да набиваш на хората твоето мнение... Не всички мислят като теб ,а английският език ми е като втори майчин .. така че за втори пат се изказваш неправилно без да знаеш. И аз няма да пиша вече защото ми писна да се разправям със хора от 18 век...

sl0w
09-22-2009, 12:07
Използвай презерварив по-добре :grin: :grin: :grin:

Rapture
09-23-2009, 23:18
Абе,вие в този форум само се заяждате , как не ви омръзна,това е форум ,в който трябва да си помагаме един на друг ,да даваме съвети и т.н. във всяка една тема някой се заяжда с другия,ясно ми е,че форума е teen ,но стига с тези децки историии,помагайте си ,а не се карайте ,колкото до противозачатъчните аз доста напълнях от тях ,но не се отказвам от тези видове контрацептиви,просто с тях(засега) се чувствам най-сигурна.