PDA

View Full Version : Как да откажем цигарите?



Ax3
08-31-2009, 06:16
Това се превърна в проблем за младото поколение, което си мисли че може да ги откаже ако поиска, но се оказва пристрастено... не, че аз не съм от това поколение, но не бих пушил и не бих се напивал, но понякога ставаме зависими заради групичката от приятели... Ако някой модератор смята темата за важна може и да махне първите редове :)

1. Подготовка за отказване

* Намаляване вредното действие на цигарите чрез начина на хранене

Пушенето повишава холестерина и мазнините в кръвта. Затова препоръчително е да се ограничи употребата на наситени мазнини от животински произход – месо, мляко и яйца.
Тютюнът “краде” много витамин С от организма. Кутия цигари отнема около 300 мг. Заради системния недостиг на витамина пушачите страдат от кървене на венците, а кожата им се състарява по-бързо. Пушенето понижава още нивата на бетакаротина, витамините D и В12, фолиевата киселина. В медицината се смята, че недостигът на витамин В12 и фолиева киселина е сред причините за рака на белите дробове.
Цигарите са и сериозен оксидант. Пушенето води до загуба на минерали от костите.
Дневни дози витамини и минерали за пушачи
· Витамин С – от 0,5 до 2 г.
· Витамин Е – от 200 до 400 мг.
· Бетакаротин – 15 мг.
· Коензим Q10 – 30 до 100 мг.
· Селен – 50 до 100 мг.
· Цинк – 15 мг.
· Манган – 5 до 7,5 мг.
· Витамин В6 – 25 до 50 мг.
· Фолиева киселина – 0,4 до 0,8 мг.
· Калций – 600 до 800 мг. Яжте супи, пийте повече течности. Нужни са, защото пушенето предизвиква сгъстяване на телесните течности.
Преминете отначало към корекция начина на хранене, като основната храна да бъде растителна, плодове, зеленчуци и сокове в сурово състояние. Водата е отлично пречистващо средство. Къпете се по два три пъти дневно, като отначало е хубаво да обливате тялото с горещ и студен душ. Пийте размразена от хладилника или дестилирана вода. Ако изпълните това, вече сте 50 % излекувани. За тези които обичат диетите като допълнение към променения начин на хранене е добре да се направи пречистваща шестдневна диета с основен чай от овесена слама, плодове и сокове. Може да ползвате и билкови таблетки за ограничаване вредното въздействие от цигарите. Уважаваният д-р Милко Тошков препоръчва да се приемат билковите таблетки Бронхостим 3х2 дневно и Мащерка 3х2 дневно. Той препоръчва курсът на лечение с гореизброените комбинации да продължи поне 4-5 месеца и успоредно с него да се спазва хранителен режим.

2.Изясняване механизма на действие на цигарите

http://i310.photobucket.com/albums/kk429/heats_2008/omagusaniqkrag.jpg

От схемата е видно кой “закача” пушача за цигарите, естествено това е никотина. Той причинява ефектите на наркоза в мозъка, той е измамника който внушава на мощното ни подсъзнание, че е необходим и важен за мозъка. Зависимостта при никотиноманите е най-вече на психична основа, докато физическата е в голяма степен незначителна. При другите наркотици зависимостта на физическо ниво е много голяма.......... виждали сте по филмите как се чувстват и как реагират лишените от своята доза наркомани на забранените от Закона наркотични средства.

3.Психическа настройка на пушача

Вярно е, че има хора, които въпреки пушенето на цигари живеят дълго, но какъв е техният процент? Може те да са живели така, че да са намалили другите рискови фактори! Вашият начин на живот като техния ли е? Огледайте се и вижте живите жертви на тютюнопушенето. Хората с оперираните гърла, болните от емфизем, тези на които им престои операция на белите дробове…..затворете очи и си представете тази операция. От къде сте такива оптимисти, че наистина ще избегнете тяхната съдба. Нали на пушача сметката се представя тогава, когато е твърде късно да поправи това, което лекомислено си е приготвил през годините. Предполагам, че тези думи достигнаха до Вашия разум и всеки нормален човек, ще разбере тяхната истинност и логика. Наистина правото да си живеете живота е Ваше, може да си пушите до края на живота. Можете и дори и за добавка да се пропиете. Няма проблеми, но дали това е правилния път. Иначе защо сте се захванали с четиво на такава тема : )))))))))))))))) Опитът в чужбина е да се въздейства върху съзнанието, чрез филми, снимков материал, безплатни списания, организации на анонимните пушачи и други изпитани форми. Специални сайтове финансирани от здравни фондации. Към настоящия момент в Западна Европа и Америка на пушачите се гледа като втора ръка хора. Прилага им се натиск при наемане на работа, здравни застраховки, забрани за пушене на обществени места и прочие. Това също въздейства на съзнанието. Въздействайте на Вашето съзнание като се насочите към позитивното мислене: Например : “Имам силна воля” ; “Успявам във всяко начинание”; “Отказах цигарите-браво на мен” ; “Винаги ще съм спокоен и релаксиран"; "Никога няма да искам да пуша преди, по време и след хранене"; "Независимо какво става на работното ми място, ще се чувствам релаксиран"; "Ще се чувствам освободен от желанието да пуша през цялото време, докато работя"; "Абсолютно контролирам всяка сфера от живота си. Цигарите вече нямат място в моя живот"; "Взех това здравословно решение и съм щастлив. Аз се контролирам";"Цигарите вече нямат власт над мен" и прочие. Всеки ден силата на волята Ви ще става все по-голяма и по-голяма. Вие контролирате живота си и искате това да бъде точно така. Няма да позволите да бъдете обезпокоени от никого, от нищо и от никакви обстоятелства. Нищо не може да ви притесни, ако не му позволите. Изпитана е рецептата сутрин и вечер за две минути да извикате следните мисли: “Всеки изминал ден се чувствам все по-добре и по-добре, цигарите са ми безразлични” . Може би Вие ще кажете защо трябва да повтаряме като папагали нещо което не е така. Няма значение дали вярвате в тези мисли или не . Вижте как действа рекламата с която ежедневно ни засипват…да вземем телевизията… рекламират се ракии с нежна топлина, мераклийски и др. Никой не ги приема насериозно, но какво става като седнем в някое заведение, тогава нашето подсъзнание което послушно е приело тези послания от рекламите услужливо ни предлага да поръчаме една ракия с нежна топлина, може и да не си поръчаме точно такава, но спомена за нея, мислите внушени от рекламата са винаги на лице..Само, ако успеете да промените Вашето мислене ще можете да оставите цигарите лесно и без никакви усилия. Това е проверено в практиката. Темата за голямото значение, което има психическата настройка на пушача е много добре разгледана в книгата на Джилиан Райли “Как да откажа цигарите”, която можете да намерите на книжния пазар.

4. Тактики

Основно се предлагат две тактики за отказване : при първата набелязваме дата, разгласяваме навсякъде в медиите, че ще оставяме цигарите, изхвърляме пепелниците, никакви контакти с пушачи; сменяме кафето с чай, никакъв алкохол и.т.н. Втората е най-общо казано обратна на първата. Тук автора би споделил своя скромен опит: По време и успоредно с промяната и пренастройката на съзнанието и подсъзнанието си поставяме конкретни малки цели. Например утре целта е да не запалвам до 10.30 часа......няма проблем, тъй като в 10.31 вече мога да си пуша на воля. Може и да не успеете в началото, важното е да не спирате да опитвате, но щом други хора са успели значи какъв е проблемът за Вас? Ще успеете разбира се !!! Поставяте си постепенно по-големи цели - например да преживеете един цял ден без цигара. По време на тези малки отказвания е необходимо да се научите как да се справяте със желанието за пушене. Джилиан Райли препоръчва да не се борим с желанието, а да го приемем и това е най доброто...... но в началото Ви препоръчвам някои прости неща, като дълбокото дишане. То е високоефективно не само при справяне със желанието за пушене, а и при други стресови състояния. Лесно е за изпълнение. За да научите дълбокото дишане в началото използвайте ръцете….поставете лявата ръка върху корема, а дясната върху гърдите вдишайте през носа бавно бройте до 5 докато се напълни корема с въздух, при което ръката върху корема се повдига, задръжте до 3, поемете още малко въздух като мислено броите до пет…като същевременно премествате въздуха от корема в гръдния кош…задръжте пак като броите до 5, издишайте възможно най-бавно през устата. Повторете няколко пъти. Това е ! Просто, лесно и високоефективно! Добре е за справяне с желанието за пушене. Също една разходка навън е добра идея. Приемането на супена лъжица с мед или една сочна ябълка са също ефективни средства за справяне с желанието. За около по-малко от месец след тези упражнения Вие сте готови да опитате да се разделите с цигарите. Това трябва стане от раз. Ще се учудите колко лесно е това. Не си поставяйте цел, че оставяте цигарите завинаги, просто следвайте тактиката “сега и в настоящия момент”. Важното е да не запалите именно тази цигара, сега в този момент. Отлична тактика. Можете и да използвате заедно с това и следните помощни средства:

Препаратът “Табекс” е ефективен, при него активното вещество цитизин има действие подобно на това на никотина и в крайна сметка желанието за пушене се проявява много по рядко и тъй като се приема по схема цял месец се подпомага процесът на привикване на новия начин на живот без цигари. При върли пушачи освен табекса може да се ползва следната отвара: две шепи мащерка в един литър вода, ври пет минути. Пие се по една супена лъжичка топла на всеки половин час целоднево.

Препаратът “Зибан” го има в аптечната мрежа, авторът не го е ползвал и не може да Ви даде подробности. Хвален е от канадските и френските бивши пушачи и е препарат който действа на психиката и по-точно на определен дял в мозъка.

Никотиновите дъвки и лепенки можете да ги ползвате, само в краен случай, тъй като те съдържат веществото, което Ви е пристрастило към цигарите. Все пак са за предпочитане пред цигарите, тъй като се спасявате от другите отрови съдържащи се в цигарения дим, освен това те променят и навика да носите и държите цигари в себе си. Ще изчезне лошия мирис от косата и дрехите ! За тези които съчетават цигарите със твърдия алкохол се препоръчва да поставят във възлавниците си стръкове от билките тученица и босилек.

Нищожен е процентът на онези, които се опитват да се откажат от цигарите чрез акупунктура или хипноза. Терапевтичната помощ увеличава шансовете за отказване от цигарите.

ЕТО КАК СЕ ЧУВСТВА ЧОВЕК КОЙТО Е ОТКАЗАЛ ЦИГАРИТЕ

20 минути (не съм ги засичал)

Кръвното ви налягане възстановява нормалните си стойности (не си носех с мен апарат за мерене на кръвно налягане)
Пулсът ви се нормализира (не съм сигурен)
Температурата на ръцете и краката се увеличава до обичайната (това е от нерви)

8 часа

Нивото на въглероден оксид в кръвта намалява (моето си беше на същото ниво)
Нивото на кислород в кръвта се възстановява (да, и се чувстваш като дрогиран от многото кислород)

24 часа

Рискът от сърдечна атака намалява (при мен се увеличи от мисълта, че няма да пуша повече)

48 часа

Нервните краища започват да се възстановяват (ако се намеква за секс - не ми беше до това)
Увеличават се вкусовите и обонятелни способности (вярно е - усещах мириса на цигари от километър)
Ходенето става по-лесно (аз съм с кола)

2 седмици - 3 месеца

Кръвообращението се подобрява (особено ако има хубави жени наоколо)
Функцията на белите дробове се увеличава с 30% (при мене се увеличи с 27.4 %, сигурно съм дефектен)

1-9 месеца

Кашлицата,задъхването и недостигът на въздух изчезват (при мен кашлица се появи след като ги спрях, но другото е вярно , ако тичаш всяка сутрин по 10км)
Почистват се белите дробове, инфекциите намаляват (аз си почистих дробовете с разтворител)

1 година

Рискът от инфаркт е наполовина по-малък от този при пушачите (надяваме се)

Т'ва е майтап, но човека вече е бивш пушач!

Пожелавам ви късмет!

faststep
08-31-2009, 06:20
Да посочиш източника няма да е лошо.

Ax3
08-31-2009, 06:24
Да посочиш източника няма да е лошо.

Google

mrtn
08-31-2009, 07:06
Темата е доста полезна според мен, тъй както посочи това е масов проблем на младото поколение.. :)

Ax3
08-31-2009, 08:53
Темата е доста полезна според мен, тъй както посочи това е масов проблем на младото поколение.. :)

Ако мислите, че трябва да е важна пишете в модераторска помощ... вие решавате :)

liim0nka
08-31-2009, 12:11
Грешен раздел :!:

lenito_sf
08-31-2009, 12:30
Темата е доста полезна според мен, тъй както посочи това е масов проблем на младото поколение.. :)

Адски съгласна :)

Ax3
08-31-2009, 12:51
Грешен раздел :!:

Ти ли ще ми кажеш?

Anabel
08-31-2009, 13:38
Аз бях пушачка около...може би 4 години и един ден просот си казах спирам да се тровя И ТОЧКА ПО ВЪПРОСА! Просто си хвърлих всички кутий цигари в печката и когато ми се приискваше да си купя,вместо да отида в магазина и да дам 3 лева,отивах в някой магазин за джунджурийки и си купувах няква гривничка или нещо такова...сега се случва да изпуша една цигара мнооооооого рядко....може би само,ако съм на купони с фр и то най-много едно-две дръпвания,но е факт,че просто си казах спирам ги и ги спрях :)

PurpleDream
08-31-2009, 14:20
аз мога да спра когато поискам 8) :-P

Ax3
08-31-2009, 18:11
аз мога да спра когато поискам 8) :-P

Точно! Вече не можеш... "когато поискаш" та ти не искаш... ето къде е проблема... ти не искаш и затова не ги отказваш...

mrtn
08-31-2009, 20:05
аз мога да спра когато поискам 8) :-P

Точно! Вече не можеш... "когато поискаш" та ти не искаш... ето къде е проблема... ти не искаш и затова не ги отказваш...
Не прибързвай тя се познава най-добре, а и явно не пуши като комин момичето, но иначе темата трябва да изкачи горе в иерархията, но в раздела Здравни проблеми и болести.. :)

PurpleDream
08-31-2009, 20:57
така е, мога да пуша, мога и да не пуша, имало е и седмици в които и 1 цигара не съм запалвала и не ми се е умирало...като съм с компания може да пуша повече, инъче в къщи само по 1 цигара вечер 8) не съм пристрастена нито към цигари, нито към кафе (като повечето хора около мен) :D 8)

Ax3
09-01-2009, 05:37
така е, мога да пуша, мога и да не пуша, имало е и седмици в които и 1 цигара не съм запалвала и не ми се е умирало...като съм с компания може да пуша повече, инъче в къщи само по 1 цигара вечер 8) не съм пристрастена нито към цигари, нито към кафе (като повечето хора около мен) :D 8)

Да взъщност си права... ти си знаеш най-добре... но ти казвам - не прекалявай!

Kya
09-01-2009, 14:53
колкото и романи да изпишете няма да има смисъл, защото всичко е до воля. ако решиш че искаш да ги спреш просто спираш и това е... друг/друго не може да ти помогне....

InnchetO
09-01-2009, 15:15
ХахАХАх дори не ти доизчетох писанията :lol:
Преди 2 седмици си казах няма да пуша вече, след 2 години (даже почти 3) редовно пушене и... ги спрях :-D Нямам желание да пуша, а и като виждам колко много пари започнаха да ми хартисват, няма и да пропуша пак 8-)

Discard
09-01-2009, 15:32
Абе 2 седмици не е много време,но дано не ги пропушваш пак-наистина много пари се пестят(лични наблюдения)..

hardball
09-01-2009, 15:36
Аз пък пуша вече едни добри пет години. Скоро ще ги спирам, ако не стане както аз искам ще пробвам да прочета тези умотворения.

Kya
09-01-2009, 15:41
Аз пък пуша вече едни добри пет години. Скоро ще ги спирам, ако не стане както аз искам ще пробвам да прочета тези умотворения.

Няма да успееш :)

hardball
09-01-2009, 15:43
Ти си кypвa :-o

BoCupycake
09-01-2009, 15:43
Аз не искам да ги отказвам.

Kya
09-01-2009, 15:47
Ти си кypвa :-o
Велико! Как ти хрумна :grin: :grin: :grin: Поумняла си от вчера май :):) Помолих те да не ми говориш така :) И то доста учтиво. Да се повтарям ли?

hardball
09-01-2009, 15:51
Виж си подписа, това дори не беше обръщение, просто сега го забелязах.
Не се прави на учтива, ти си кypвa. Сама го казваш, предполагам, че така ми се молиш, защото просто на колене ти е удобно.
Не се повтаряй, просто не се занимавай с мен, защото ще изгърмиш. Да съм те закачала?

BoCupycake
09-01-2009, 15:55
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Kya
09-01-2009, 16:00
Виж си подписа, това дори не беше обръщение, просто сега го забелязах.
Не се прави на учтива, ти си кypвa. Сама го казваш, предполагам, че така ми се молиш, защото просто на колене ти е удобно.
Не се повтаряй, просто не се занимавай с мен, защото ще изгърмиш. Да съм те закачала?

Подписът ми е предназначен към такива като теб. Както и аватара :):) Олицетворяват днешната представа за жена: "зла курва и още нещо". Ти си типичният пример.

BoCupycake
09-01-2009, 16:01
Виж си подписа, това дори не беше обръщение, просто сега го забелязах.
Не се прави на учтива, ти си кypвa. Сама го казваш, предполагам, че така ми се молиш, защото просто на колене ти е удобно.
Не се повтаряй, просто не се занимавай с мен, защото ще изгърмиш. Да съм те закачала?

Подписът ми е предназначен към такива като теб. Както и аватара :):) Олицетворяват днешната представа за жена: "зла к***а и още нещо". Ти си типичният пример.
Поне в кавички да го беше сложила,да е като цитат.Тц-тц...

hardball
09-01-2009, 16:09
Подписът ми е предназначен към такива като теб. Както и аватара :):) Олицетворяват днешната представа за жена: "зла к***а и още нещо". Ти си типичният пример.
Нито съм кypвa, нито съм зла. Това, че ти сега ми се дразниш по нета си е твой проблем. Всъщност няма да съм аз човека, който ще си отвори язва от яд, че някой в някакъв форум е по- умен от него. :D
Да не говорим, че аз не съм се обръщала в темата нито към теб нито нищо. Заяждах те вчера в конкретна тема и с конкретен аргумент. Оттам нататък защо се лъжеш, че си ми интересна?
Всъщност замисли се кой се представя за по- тъп в ситуацията.
Аз пиша "смятам да отказвам...блабла" (по темата)
Ти пишеш "няма да успееш" (?! Кой е зла кypвa и още нещо?!)
Аз ти прочитам слабоумния подпис и просто отбелязвам.
Ти почваш да ми се обясняваш с глупости, защото само чакаш да ти пиша нещо за да се заядеш, защото вчера те клъвнах, защото си проста.

Чудиш се какво да измислиш, айде, че съм зла- ок, защото ти не можеш да разграничиш зъл човек, от човек на когото не му пука за теб. Кypвa защо? И ти не знаеш. Дай наслуки, щото сме много интересни.

Културно ти говоря, недей се занимава с мен.

Kya
09-01-2009, 16:16
Когато изкурвенстваш отново ще ти кажа :)

hardball
09-01-2009, 16:40
По форумите. Ти сериозно ли :-o
Не ме занимавай :lol:

Joc
09-01-2009, 22:15
паля, дърпам, пуша!

TeenSpirit
09-01-2009, 23:17
Бла,бла..бла.
Даже няма и да чета.

KoRnFlAkE
09-01-2009, 23:35
ако човек не иска сам да ги откаже, няма как някой друг да го накара.

FockidyFockFock
09-01-2009, 23:37
ако човек не иска сам да ги откаже, няма как някой друг да го накара.
какво?

KoRnFlAkE
09-01-2009, 23:41
аз мога да спра когато поискам 8) :-P

Точно! Вече не можеш... "когато поискаш" та ти не искаш... ето къде е проблема... ти не искаш и затова не ги отказваш...

забравих да цитирам.

FockidyFockFock
09-01-2009, 23:45
затормозяващо...

KoRnFlAkE
09-01-2009, 23:46
много..

FockidyFockFock
09-01-2009, 23:49
Kya е кypва. :-|

KoRnFlAkE
09-01-2009, 23:52
8-)

cherinka
09-02-2009, 07:51
Край!
Ще се мре....

Pedigree
09-02-2009, 07:58
На мен пък са ми много странни хората, които решават, че ще спрат цигарите, но за да го направят започват да се ровят в нета, да четат цифра статии и тнт за вредата на цигарите и това как да ги спрат. И всичко става толкова дълго, и сложно.
На мен ми харесва. Ако един ден реша, ще спра.

Swinkenhoffer
09-02-2009, 08:07
На мен пък са ми много странни хората, които решават, че ще спрат цигарите, но за да го направят започват да се ровят в нета, да четат цифра статии и тнт за вредата на цигарите и това как да ги спрат. И всичко става толкова дълго, и сложно.
На мен ми харесва. Ако един ден реша, ще спра.
Ако имаш основните желание и воля, картинките и статиите могат допълнително да те мотивират... поне при мен е така. 8-)

PainMonopoly
09-02-2009, 19:02
На мен пък са ми много странни хората, които решават, че ще спрат цигарите, но за да го направят започват да се ровят в нета, да четат цифра статии и тнт за вредата на цигарите и това как да ги спрат. И всичко става толкова дълго, и сложно.
На мен ми харесва. Ако един ден реша, ще спра.Винаги така ще кажеш.

Но аз ще ти кажа: НИМОЙШ. 8)

Pedigree
09-02-2009, 19:45
На мен пък са ми много странни хората, които решават, че ще спрат цигарите, но за да го направят започват да се ровят в нета, да четат цифра статии и тнт за вредата на цигарите и това как да ги спрат. И всичко става толкова дълго, и сложно.
На мен ми харесва. Ако един ден реша, ще спра.Винаги така ще кажеш.

Но аз ще ти кажа: НИМОЙШ. 8)

Не съм казала, не съм ги спряла. ;-)

PainMonopoly
09-02-2009, 19:49
На мен пък са ми много странни хората, които решават, че ще спрат цигарите, но за да го направят започват да се ровят в нета, да четат цифра статии и тнт за вредата на цигарите и това как да ги спрат. И всичко става толкова дълго, и сложно.
На мен ми харесва. Ако един ден реша, ще спра.Винаги така ще кажеш.

Но аз ще ти кажа: НИМОЙШ. 8)

Не съм казала, не съм ги спряла. ;-) Като си кажеш, има 99% шанс да не успееш.

И ти доста добре го знаеш ОТ ЛИЧЕН ОПИТ.

Това е много силна психическа и физическа зависимост. Да, за да я преодолееш, трябва да си кажеш, че трябва да го направиш. Но в никакъв случай не е толкова просто като "ако реша, ще спра".

guinessgirl
09-02-2009, 19:52
абе,я се разкарайте. 8-)

Pedigree
09-02-2009, 19:56
На мен пък са ми много странни хората, които решават, че ще спрат цигарите, но за да го направят започват да се ровят в нета, да четат цифра статии и тнт за вредата на цигарите и това как да ги спрат. И всичко става толкова дълго, и сложно.
На мен ми харесва. Ако един ден реша, ще спра.Винаги така ще кажеш.

Но аз ще ти кажа: НИМОЙШ. 8)

Не съм казала, не съм ги спряла. ;-) Като си кажеш, има 99% шанс да не успееш.

И ти доста добре го знаеш ОТ ЛИЧЕН ОПИТ.

Това е много силна психическа и физическа зависимост. Да, за да я преодолееш, трябва да си кажеш, че трябва да го направиш. Но в никакъв случай не е толкова просто като "ако реша, ще спра".

Да, преди ми беше някакво гузно, че постоянно си плащах да се тровя, и все се канех да ги спирам, и се мъчех, и траех по ден-два, и пак започвах.
Сега има периоди, в които мога да не запаля цигара ден-два, и изобщо да не ми се допуши. Въпросът е, че на мен ми харесва, че не ме притеснява фактът, че давам доста пари за това, че си вредя, и тнт. Просто паленето, дърпането, гълтането, издишването ми харесват. Не искам да ги спирам=> няма да ги спирам. Въпросът е, че аз си знам, че ако пожелая, мога. Въпрос на нагласа е. :)

PainMonopoly
09-02-2009, 20:06
Абсолютно всеки пушач на планетата го казва.

Не си толкожа корава. ;)

Pedigree
09-02-2009, 20:09
Баш всеки не го казва.
С наще тоя разговор редовно си го водим и двамата завършват с 'аз не мога да ги спра'. И една голяма част от пушачите си излизат с това оправдание, което е адски тъпо, но има и друга част, като мен, хех, които просто се наслаждаваме на това, без да ни е гузно, без да се притесняваме, и не ни пречи. :)

aresmurt
09-03-2009, 02:35
Цигари се отказват от един път, но трябва силна воля. Разни такива - сега ги намалявам, ама пуша по-леки, разни хапчета и ел.цигари - не става с тах. Най-много да има временне ефект. Просто си казваш СТОП и това, стига да имаш воля де.

shanoo
09-03-2009, 08:22
от сичко гълтането най-много й харесва, убеден съм. ;-) ти, ти си яка тупалка :P :D