PDA

View Full Version : Как се спасихте от пъпките и черните точки???



mechtaq_za_teb
08-31-2009, 06:24
Пускам темата, за да може всеки да сподели как се е справил с тези проблеми...
Аз преди време бях ползвала Акне Аут крем и нямах нищо, но като го спрях и пак... и сега нещо не иска да ми помогне. Чак ми се появиха разширени порички :cry:

Е вие сте ?

femaleanthagonist
08-31-2009, 07:01
аз ползвам на Oriflame антиоксидант за измиване на лице с органичен екстракт от грозде и пак на Oriflame Pure skin:blackhead astringent-с това се мажа,и мога да кажа че и двете са много добри :)

deni15
08-31-2009, 08:15
и аз не съм се спасила още :smt089

Swinkenhoffer
08-31-2009, 08:21
От черните точки няма отърване... трябва редовно да се почистват.
Парна баня-изтискване-търкаш със сода за хляб и кисело мляко-маска с хума. :)

FiRe_LaDy
08-31-2009, 08:22
Още се боря с тях,т.е. с черните точки.Те пъпките ми са рядкост,ама все пак и аз в момента ползвам Acne out + един друг испански крем и дълбоко почистващия лосион на Amrita с розмарин.И той е за пъпки.Може би са добри и за това нямам пъпки,но пък от черните точки не мога да се оттърва.Не са много,ама все пак ги има. :o

elit092
08-31-2009, 10:19
Ами на мен една позната лекарка ми написа рецепта за някакво лекарство за мазане пратив пъпки.Е казвам ви направо се спасих с тва нещо за един месец ми изчезнаха всякакви пъпки мажех се всяка вечер с него ,ноооооо за името не го знам пък и доколкото чух вече не се произвежда :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

rachel_billson
08-31-2009, 10:51
Ами на мен една позната лекарка ми написа рецепта за някакво лекарство за мазане пратив пъпки.Е казвам ви направо се спасих с тва нещо за един месец ми изчезнаха всякакви пъпки мажех се всяка вечер с него ,ноооооо за името не го знам пък и доколкото чух вече не се произвежда :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
С последното изречение ми закопа надеждите. :-D

iiordanova
08-31-2009, 10:57
elit092 .. , а като спря да се мажеш появиха ли ти се пъпки ?
Ако може провери за този продукт. Ако искаш ми пиши на ЛС. :-)

По темата:
Мажа се със салицилов спирт. От пъпките се избавих ( да чукна на дърво ). С черните точки се опитвам да се справя. Използвам едно кремче и май намаляха. Тези дни ще си правя парна баня и ще се опитам да ги изтискам. :P

mechtaq_za_teb
08-31-2009, 10:58
Ами на мен една позната лекарка ми написа рецепта за някакво лекарство за мазане пратив пъпки.Е казвам ви направо се спасих с тва нещо за един месец ми изчезнаха всякакви пъпки мажех се всяка вечер с него ,ноооооо за името не го знам пък и доколкото чух вече не се произвежда :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
С последното изречение ми закопа надеждите. :-DИ моите :( Ама все пак да каже кое е?

FakeIdentity
08-31-2009, 11:05
Пъпки почти нямам, обаче с тъпите черни точки не мога да се оправя :-x Ходя на козметик един път месечно и ползвам разни лосиони.Положението временно се оправя и после пак същата работа

elit092
08-31-2009, 11:15
elit092 .. , а като спря да се мажеш появиха ли ти се пъпки ?
Ако може провери за този продукт. Ако искаш ми пиши на ЛС. :-)

По темата:
Мажа се със салицилов спирт. От пъпките се избавих ( да чукна на дърво ). С черните точки се опитвам да се справя. Използвам едно кремче и май намаляха. Тези дни ще си правя парна баня и ще се опитам да ги изтискам. :P
Не кату спрях да се мажа не ми се появиха пъпки отново :)
Ще проверя как се казва и ще ви кажа.Само че без рецепта не го дават та щте трябва някой лекар да ви е напише ;-)

mechtaq_za_teb
08-31-2009, 11:23
elit092 .. , а като спря да се мажеш появиха ли ти се пъпки ?
Ако може провери за този продукт. Ако искаш ми пиши на ЛС. :-)

По темата:
Мажа се със салицилов спирт. От пъпките се избавих ( да чукна на дърво ). С черните точки се опитвам да се справя. Използвам едно кремче и май намаляха. Тези дни ще си правя парна баня и ще се опитам да ги изтискам. :P
Не кату спрях да се мажа не ми се появиха пъпки отново :)
Ще проверя как се казва и ще ви кажа.Само че без рецепта не го дават та щте трябва някой лекар да ви е напише ;-)Бързичко моля те.... хаха сега ще се изненадам, ако не съм го ползвала :D

elit092
08-31-2009, 11:44
Ами то няма име дадени са само састафките който съдържа

mechtaq_za_teb
08-31-2009, 11:53
Ами то няма име дадени са само састафките който съдържаТова е течност, приготвена в аптеката по рецепта на дерматолог. Мда... вече загубих надежда.

iiordanova
08-31-2009, 12:28
Ами кажи ги , баба ми е мед. сестра ще се посъветвам с нея.
Моля те , кажи ги.
Мерси предварително. :-)

akinom
08-31-2009, 15:26
Imex!

kriisittyYy94
08-31-2009, 16:02
Пробвала съм най-различни продукти накрая ми казаха за една пастичка "Exfoliac" взех си е от аптеката малко е скъпичка,но за около 4 дни ми изчезнаха почти всичките пъпки и сега нямам никакви проблеми :)

happyfacex
08-31-2009, 17:45
еми полва на виши един крем ама е мн скъп :oops:

tonie__
08-31-2009, 17:47
със кремче "Здраве" 8-) ама аз попринцип няма пъпки :)

*черните точки само козметик може да ги махне,с кремове не става

Princess98
08-31-2009, 21:17
Az poprincip polzvam mn raboti sega polzvam kislorodna voda za pochistvane na nivea "bye bye spot" i Dalacin tova dalacin go prodavat po aptekite :) :)






P.P. sorry za latinicata no mi se e precakal neta i nemoga da go opravq :(

Djenka
09-02-2009, 11:39
Аз к'во ли не пробвах за тея гадни черни точки :-x Цедя ги,ама не се махат.Баба ми ми разправя,че чичо ми като бил малък и той бил пълен с черни точки,ама го е хванала един ден и му ги е изцедила,после ги намазала със спирт (салицилов или както там се казва) и нямало вече проблеми.

Аз почнах по едно време да се мажа вечер със такъв спирт ама не си спомням махнаха ли се или не...

Мисля да опитам "начина на баба ми",ама все още събирам кураж... :oops:

macegirl
09-02-2009, 11:51
Пробвала съм най-различни продукти накрая ми казаха за една пастичка "Exfoliac" взех си е от аптеката малко е скъпичка,но за около 4 дни ми изчезнаха почти всичките пъпки и сега нямам никакви проблеми :)

Каква му е цената?

vellvet
09-02-2009, 11:58
аз вече се отказах от идеята за перфектно лице имам малки почти незабележими пъпчици, които нито мога да изстискам нито нищо не че се забелязват но аз знам е са там и това ме вбесява :-x

Sladurchoo
09-02-2009, 12:02
ами преди имах обаче от 3-4 месеца започнах да използвам продукти на Clean and clear и малко по малко изчезнаха и черните точки и пъпките ..

е нормално е от време на време да ми се появява по някоя малка пъпчица .. ама не може да е перфектно .. :)

kalinadelinda
09-02-2009, 12:26
видях че пишете за парна баня - нали седите над съд с гореща вода , нещо като при настинка :?: иначе аз се почнах с бял крем на рачев петната поизчезнаха , но пак ми излизат нови пъпки :? да му имам и славата на ефективен крем :-x а за 4ерни точки .. няма постоянен отговор поне за мене иначе може маска 1 лъжичка мед и 1 лъжичка канела може да добавите и от кафето което остава след варенето - утайката един вид , става добър ексфолиант, за сега само за това се сещам :oops: :P успех :-)

lovelysister
09-02-2009, 13:01
Никъде по форуми относно пъпки не видях да пише някого за продуктите на Puzzle

серията е от 3 продукта
кремче .... гел ... и мляко
аз използвам само гела
и съм неввероятно доволна
наистина за 3 дни ( като се мажа сутрин и ве4ер) из4езнаха вси4ките ми пъпки
ама всиииииииии4ките
очудих се направо и е толкова евтиино струва 2.40 ст.
:shock: :shock:

няма да съжалявате ако си го намерите някъде
8-) просто съм влюбена ... оби4ам го
утре 6те си взема крем4ето
:grin:

ПРЕКРАСНИ СА И ТРИТЕ ПРОДУКТА

ет0 и снимка на самото гел4е: http://prikachi.com/files/1043290G.jpg
ОБОЖАВААААААМ ГООООО :grin:

kriisittyYy94
09-02-2009, 13:10
Пробвала съм най-различни продукти накрая ми казаха за една пастичка "Exfoliac" взех си е от аптеката малко е скъпичка,но за около 4 дни ми изчезнаха почти всичките пъпки и сега нямам никакви проблеми :)

Каква му е цената?

Ами цената е 20 лева , но наистина помага :)

slynchoo
09-02-2009, 13:37
абе престанете с тези ваши пъпки!Колко такива теми има вече не знам..отивайте на дерматолог и тва е,то трябва да се види каква ви е кожата ала-бала .. офф :razz:

balon4eee
09-02-2009, 13:54
никога не съм си мазала лицето с никви кремове и нямам пъпки Дори тия които се мажат нон стоп ме питат с кво се мажа :D Казвали са ми , че за тая възраст е най-добре да не се мажем с никви такива кремове освен ако не е много тежко полужението ама ддз...

lovelysister
09-02-2009, 13:56
абе престанете с тези ваши пъпки!Колко такива теми има вече не знам..отивайте на дерматолог и тва е,то трябва да се види каква ви е кожата ала-бала .. офф :razz:

яя моля на теб акто не ти харесва темата
НЕ Я ГЛЕДАЙ И НЕ ПИШИ ТЪПИ КОМЕНТАРИИ
има хора нуждаещи се от помощ
щом не ти допада темата ...
ей таам горе в ляво натискаш back и готово :-x :-D :D

emin3mchet0
09-02-2009, 14:28
На всеки кожата е различна, следователно различни продукти имат желания резултат :wink:

ДЕРМАТОЛОГ :!:

mechtaq_za_teb
09-02-2009, 14:39
На всеки кожата е различна, следователно различни продукти имат желания резултат :wink:

ДЕРМАТОЛОГ :!: От дерматолог добро не съм видяла... рядко да случиш на такъв, който да си върши работата добре. :(

emin3mchet0
09-02-2009, 14:53
На всеки кожата е различна, следователно различни продукти имат желания резултат :wink:

ДЕРМАТОЛОГ :!: От дерматолог добро не съм видяла... рядко да случиш на такъв, който да си върши работата добре. :(

Аз мога да ви кажа, че съм много доволна с дерматолозите във ВМА :-) Имат невероятно отношение и страхотна прецизност :)

PepSsSi
09-02-2009, 20:00
аз с пъпките с много мъки се преборих... какви ли не кремчета,аантибиотици и глупости ползвам... основно ми помогнаха продукти на ейвън:) за черните точки=> пилинг маска с чаено дърво и краставица от ейвън+кремче :-D

Punisherrr
09-02-2009, 20:22
Еми тя борбата си тече ... :Ь
Сменям разни маски,кремове...бла бла..
Но най-добре ми е с маската с лайка на Дева,след това лосион на Nivea young ии накрая крема също на Nivea young
и така що-годе се крепи положението докато един ден не се появи нова приятелка..(пъпка) :-D

bloodymirror
09-05-2009, 16:32
lovelysister,пишеш за някакъв си гел Puzzle,можеш ли да ми намериш някъде БГ сайт,аз не намерих,с него,аа другите ефикасни ли са? :)

xcomplicatedx
09-07-2009, 12:54
.........

mirki4a
09-07-2009, 15:00
Garnier Pure 3 in 1 :grin:

Сутрин и вечер си мия лицето,като където имам черни точки разтривам с върха на пръстите си.
През 3 дни го ползвам като маска.
Ако ми излезне пъпка я намазвам и я оставям така до сутринта.Пъпката се изсушава.

Ползвам го от 1 септември,а черните точки по не са ми останали!

tanchu
09-07-2009, 15:09
аз ползвам на Oriflame 3 продукта..супер доволна съм..черните точки обаче не се премахват,ама едвам се забелязват :)

ето продуктите --> http://images.gittigidiyor.com/1640/16407949_0.jpg ползвам ги около 4-5 месеца като всеки ден редовно ги ползвам :oops:

donkihot
09-07-2009, 15:15
Значи аз попринцип съм с две ръце за козметиката,обаче изпробвах всичкоооооооо от Clean and clear до виши,ивостин,евелин,нивея,б иле.....и какво? пак пъпки,белези и така нататък...преди месец яко се бях депресирала,защото имам светла кожа и мн,мн личи! Случайно попаднах на едни хранителни добавки "здрава кожа" съдържат според описанието само билки(а и се вижда от капсулката),казаха ми също така да спра да си ексфолирам лицето,защото и без тва е достатъчно разранено.и да си мия лицето само със сапун(бебешки,нивея)..е добре започнах...и да ви кажа чесно кожата ми се избистри,т.е спряха да излизат пъпки,а белезите вече се заличават..правя си и маски с хума,и след измиване си почиствам лицето със салицилов спирт...

sHaDy_sOuL
09-07-2009, 20:02
С две ръце и два крака съм за Акне Аут.

А иначе за тези продукти на Puzzle, съм ги виждала в моя град в тези големите магазини "Европа", но не съм им обръщала внимание, защото ми се сториха прекалено евтини, но пък няма какво да губя, мисля да пробвам! :)
Успех на всички в борбата :)

xcomplicatedx
09-09-2009, 08:26
.........

meche95
09-09-2009, 08:45
емм аз какво ли не съм има една пяна на AVON неква там зелена тя е за възрастни ама аз я ползвам тя изсушава мн яко пъпките ама и кожата,а също и гела на "nivea" bay bay spot нещо такова ноо не съм доволна само освежава кожата....

tonie__
09-09-2009, 08:47
само аз ли не използвам скъпи продукти и нямам една пъпка,само заради "Здраве"-то :-o

meche95
09-09-2009, 08:48
само аз ли не използвам скъпи продукти и нямам една пъпка,само заради "Здраве"-то :-o
яя поясни малко може да взема да спестя малко :grin: :grin: :grin: :grin: :razz:

tonie__
09-09-2009, 09:01
http://www.bgshop.nl/shop/components/com_virtuemart/shop_image/product/4ebd0c3b92f734014dfd7b5293a44a7f.jpg
70 стотинки е ,, аз мажа,където трябва,лягам и на сутринта няма пъпка

*пресен резултат-вчера имах 3 броя подути и разчоплени,сега нямам нищо :)

meche95
09-09-2009, 09:36
http://www.bgshop.nl/shop/components/com_virtuemart/shop_image/product/4ebd0c3b92f734014dfd7b5293a44a7f.jpg
70 стотинки е ,, аз мажа,където трябва,лягам и на сутринта няма пъпка

*пресен резултат-вчера имах 3 броя подути и разчоплени,сега нямам нищо :)
сериозн0о лииии :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: аз това го ползвам за под гланц мн як оттенък ставаа :-D :-D ама наистина ли помагааа :shock: :shock: :-) :-) :-) :-) :-)

tonie__
09-09-2009, 09:38
да :)

hinari
09-09-2009, 09:43
Крем Здраве е добър,вярно е,но не при всички на другата сутрин няма и следа от пъпка.Позаличава белезите,но за пъпките най-добре да си купите Zineryt.Аз лично съм с две ръце за него.За пъпките мисля,че и маска с мед става-успокоява кожата.А за черните точки-аз използвам Nivea Clean Deeper ! и помага поне при мен,ама пълно оттърване от черни точки ... трудна работа.Надявам се съм помогнала на тези от вас с проблемна кожа с моите съвети!Късмет на всички по пътя към красивата кожа без пъпки!

meche95
09-09-2009, 10:00
Крем Здраве е добър,вярно е,но не при всички на другата сутрин няма и следа от пъпка.Позаличава белезите,но за пъпките най-добре да си купите Zineryt.Аз лично съм с две ръце за него.За пъпките мисля,че и маска с мед става-успокоява кожата.А за черните точки-аз използвам Nivea Clean Deeper ! и помага поне при мен,ама пълно оттърване от черни точки ... трудна работа.Надявам се съм помогнала на тези от вас с проблемна кожа с моите съвети!Късмет на всички по пътя към красивата кожа без пъпки!
завиждам ти че точно това на "nivea" ти помага... на мен не

tonie__
09-09-2009, 10:02
няма лек за черни точки,само козметик може да ти махне,защото когато се мажем,ние махаме само връхчето,демек черничкото и те си остават.

buttertoast
09-09-2009, 10:06
така е,черни точки се махат само с изстискване. аз лично се отървах от тях с парни бани и кисело мляко :D висиш 5-10 мин над гореща вода,изстискваш,обтриваш с лед,мажеш с кисело мляко и след 10-15 мин измиваш. това намалява и петната от стискането :)