PDA

View Full Version : [vol.1] Осми клас - годината започна и за нас



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7

joannalof
08-31-2009, 11:21
Новата тема е създадена за всички бъдещи осмокласници.
Тук ще обсъждаме приготовлението за новата учебна година и емоциите преди и след 15 септември - големият ден за нас :D

YouCantStopMe
08-31-2009, 11:29
Мда.Идеята на мен ми хареса и мисля,че ще се намали мааааааалко пускането на глупавите теми,особено за зайци.Да се надяваме да стане така,че ми писна от безинтересните и тъпи въпроси,за които се пускат по 13748159 теми.
Но едно нещо не ми се връзва. 8-) Защо вол.5?Аз мисля,че трябва да е без това,но както и да е.
Ние сега ще сме осми клас - 2009/2010 година.Досега не сме го обсъждали.Това е напълно нова тема...вол.1,според мен.Но може и да бъркам. :lol:

lenito_sf
08-31-2009, 11:52
Бе я стига се панирали бе юнаци :lol:
Ще оживеете след 15 спокоййййно :shock: :D
Ае успех с зеленчуците :)

joannalof
08-31-2009, 12:01
Втръсна ми с тези зеленчуци :(
мен не ме интересува дали ще ме замерват,пък и така да е - голяма работа
Има много по-важни неща
Аз искам да попитам - при вас ще има ли предварителна родителска среща или след 15ти :-o ?

miss_asi
08-31-2009, 12:02
Елате ми повечко ве зайциии! :grin: :lol:

YouCantStopMe
08-31-2009, 12:25
Оф.. и мен изооооооообщо не ме интересува дали ще ми дават зеле и моркови и дали ще ме гледат така - :shock: .Пука ми за глупавите им 'традиции'.Интересни ми са други неща,вълнуват ме други мисли.
Ами,не.Ние няма да имаме предварителна родителска.Може би след 15-ти,не знам. :-o Все пак трябва да се разберем за униформите,учебниците,часо вете.

faststep
08-31-2009, 12:51
Йей, нова тема. :grin: Обаче и аз мисля, че трябва да е вол.1, по-добре е да не си припомняме стотиците страници, пълни с притеснени питанки и гадни задачи по БЕЛ и математика от предишните теми. 8-)

Аз вече си имам униформа и ще има родителска преди 15ти септември. :)

your_secret
08-31-2009, 12:51
При нас няма да има такава родителска. Впрочем ако някой е от 31 СУЧЕМ може ли да ми каже в колко часа тряя да сме в училище на 15ти 8-)

elito6754
08-31-2009, 12:55
Ихааа, нова тема! :) Ами още не съм готова за училище, но кога ли съм била? 8-) Нито хсихически, нито материално. като знам какви пари ще бъдат за учебници по езика и пр, направо ....Абе, един въпрос, според вас има ли нужда от учебни тетрадки по разказвателните? Според мен това е просто начин за изкарване на повече пари от страна на издателите, така или иначе учителите не държат на тях. Или пък учебниците по музика или рисуване? Кой, по дяволите, ги отваря, освен на контролни, за да препише? Все пак, два ученика, ама са по десет лева единия...Дано тази година да нямаме такива простотии.

balon4eee
08-31-2009, 12:59
не знам .. на мене 8ми слас ми мина без да усетя че е почнал Направо си разказах играта от неубоздаемост миналата година 8-) За мене няма по-голям кеф от тва да си 8ми клас ех да можеше и сега да е така ама са 9ти..сигурно ще ходя още по-малко на даскало :lol:

bloodyF
08-31-2009, 13:14
оо перфектно беше в 8ми клас...дeeба как искам пак да съм 8ми клас....

зайци,живейте ся щото в 9ти клас ще ви разкажат играта :(

YouCantStopMe
08-31-2009, 13:36
Е,добре,бее..Ама как така ви е било тоооолкова хубаво в тоя пусти 8ми клас.Аз като си помисля,че ще съм цяяяял ден на училище,че ще трябва да уча английския като луда и направо ми се замайва главата.Вярно,че ще има емоции с нови хора,но..
Не знам.Всичко ще се види по-нататък.
Аз общо взето съм готова.Купих си чанта за училище,още някакви покупки-дрехи,ала-бала..Тетрадки още не съм,мноооого е рано.Пък това с учебниците нямам представа как ще става.Ще разберем на 15ти.Не е много времето.. 2 седмици.Ееееей сега ще отлетят. 8-) После ще се молим за ваканции. 8-)
Ще нося цвете на класната(Боже,може и да е класен :-o ).Познавам..ххм..*броя*...8 човека от класа си(като с няколко съм била в един клас и преди.. от 1-4 клас и 5-7 ;д).Общо взето не съм на напълно непознато място.Училището си го знам(близо ми еее...юхууу!),познавам много хора от даскалото(да се надяваме да се запозная с още много) иии.. дано всички да попаднем в хубави класове.

elito6754
08-31-2009, 13:44
YouCantStopMe , къде учиш? Мързи ме да погледна в темата за седми клас, където има списък. 8-) Мхм, относно хората от класа, познавам трима човека, все от форума, и едно друго момиче, за което само са ми говорили. Други не познавам. Ще нося цвете за класната\класния. За друг не. Няма да има чуденки в друхите -обличам си униформата. :-x Раница си имам от миналата година, дрехие - като бях в чужбина солидно си напазарувах. тетрадки ще купувам (тоест мама ще купува :D ) заедно с учебниците. Снимала съм се вече за бележника, другата седмица ще отида до личната да ми даде картон или както му беше името, че покрай 15 септември стават големи опашки по лекарите. Тоест съм готова материално, всичко съм предвидила, единствения проблем е, че още не ми се учи. 8-)

YouCantStopMe
08-31-2009, 13:47
Какъв картон? :-o
Иначе аз не съм от София.
О,снимки си имам.Преди две седмици се снимах за личната карта,няма да се снимам пак.Стигат ми тия. 8-)

joannalof
08-31-2009, 14:19
Ние пък другата седмица имаме родителска и казаха да носим пари за учебници :D Нищо не съм си купила - нито дрехи,нито раница,нито тетрадки ... :lol: Чудех се дали да нося цвете за класната и така като ви слушах реших да занеса, понеже се притеснявах да не съм само аз с китка :D

anito12
08-31-2009, 14:30
честита ни тема (:

току-що прочетох "Дамата с рентгеновите очи"
за себе си мога да кажа, че обичам да чета и че съм ценител на добрите литературни произведения, но в това разказче специално не открих и грам смисъл. ://
много глупав текст :?

joannalof
08-31-2009, 14:35
честита ни тема (:

току-що прочетох "Дамата с рентгеновите очи"
за себе си мога да кажа, че обичам да чета и че съм ценител на добрите литературни произведения, но в това разказче специално не открих и грам смисъл. ://
много глупав текст :?
+12057056706 :(

smiLexaga1n
08-31-2009, 15:01
Йей нова тема :D след онези с по над 100 страници вълнения покрай изпитите.. 8-) Аз все още не мога да осъзная, че след 15 дни започвам училище :lol: , толкова бързо мина ваканцията... Но вече от 2-3 седмици съм си купила раница (за първи път от 2-3 години, досега бях с чанти :D ), тетрадки през ваканцията, ако си харесхм някоя си я купувах и сравнително имам тетрадки, но на 15 ще видя.. със сигурност ще купя още. За дрехите нямам си и на идея как да отида на 15-ти.. нито знам от колко часа :D това ме подсеща @your_secret май ще трябва да питаме във форума или малко преди 15-ти ще го изпишат в сайта на 31-во :) . Аз от край време го следя сайта xDD. Интересно ми е на какви съученици ще попадна и какви ще са новите ми учители, но за да разбера ще трябва да си чакам до вече не далечния 15-ти септември. От училището не познавам никого, но с една моя приятелка, с която ходехме заедно на частни уроци сме в един клас :grin: , един бивш съученик е в съседния клас и се запознах с 2-3 момичета от форума, които също са от 31-во само сме различни паралелки 8-) . Колкото до 'Дамата с рентгеновите очи' много ми хареса :D , явно съм го схванала текста, друг е въпросът, че не мога да го обясня .. просто си го 'знам' :lol: . Ние май няма да имаме родителска среща преди 15-ти, но още не се знае.. въобще за родителски :D . Мисля, че това е от мен. :)

BrainlessROCKBABY
08-31-2009, 15:19
Втръсна ми с тези зеленчуци :(
мен не ме интересува дали ще ме замерват,пък и така да е - голяма работа
Има много по-важни неща
Аз искам да попитам - при вас ще има ли предварителна родителска среща или след 15ти :-o ?
мм..аз ше подпукам десетокласниците с морковите по главата 8-)

anito12
08-31-2009, 15:35
преди малко прочетох "Японският филм" и "Тавански спомен", а също и анализите им, на Валери Петров - харесаха ми ((:

а иначе тази или другата седмица с нашите сигурно ще ходим до Метро, за да се оборудвам с тетрадки, химикалки и т.н.
за учебниците не знам абсолютно нищичко
в 1 АЕГ ще имаме някакви грозни сака униформи, не знам кога ще ги получим.

не смятам, че има нужда да преговарям по нещо, освен да си прегледам тетрадките по БЕЛ и математика. вие какво ще правите до 15-ти?

babyvy
08-31-2009, 15:43
oooooхх каквоо да кажаа....Ама хич не съм готова с нищо......днеска си търсех някакви дрешки ама нищо нямашее.......Трябва да се ходи до някой по голям пазар...или мола...нз....Чанта си имам.....Тетрадки ще си купя от метро в събота.....М извадих си картаа за транспорта днеска....Аааааааааааа хич не ми се почваа като се замисляяяя преди нямах търпение а сегааааааааааа....................Н Е ИСКААААААААМ .... :( :( :( от училището..абе познавам около 10ина хора ама само по скайп ... и то не само от моя класс....мм какво друго...за морковите не ми пука особенно даже ше ми е забавно....И психически не съм готова....не знам дали някога ще бъда... :D :D нз простооо вълнувам се ама имам едно гадно чувство сякаш ме е страх..ама не не ме е страх простоооо чувството е мн гадно....пфф нз как да обясня.... :D както и да ее... :D

AnIcHkAtA
08-31-2009, 15:46
Здрааааааааавейте, душки мои!!!Гледам, че сме доста от предишната тема :D .
Извинете ме за правописа и пунктуацията, ама вече изобщо не ми пукаа xD .
Решила съм облеклото още от нова година, ъф корс :grin: .Пола, риза, вратовръзка, красиви обувки, малка чантичка, невинна прическа и почти ежедневен грим.С повечето съм готова само пуста риза не мога да си намеря.
Предварителна родителска среща имаме на 10.
За морковите не ми пука.Даже винаги ми е звучало забавно.Мисля, че се прави за майтапа, а не за да ни изпотрошат главите :lol: .Все пак ще си взема чадърче 8-)
Това лято съм чела НЕВЕЩО.През живота си не съм разпускала толкова много-кафета,купони,сън,кафета,ку пони,сън и пак, и пак, и пак :D .Мързи ме да прочета 2 страници преговор по английски, не знам как ще уча тооолкова много френски.
Пука ми на мазилката
Тетрадки имам от минали години, а учебниците ми ги подариха приятелчета.Имам БЕЛ и математика от всички издателства, за които се сетите :lol: .Френски си купих, ама на 25% ( 8-) ).Остават ми учебни тетрадки по френски и съм готова.
Тази година очаквам купон и толкоз, и то със странно нетърпение.

YouCantStopMe
08-31-2009, 16:04
Ооооооооооо,АНИИИИИИИИИ! :grin: :-)
Ох...аз съм забравила всичко по Математика и БЕЛ.Е,не всичко,но просто някои неща и на сън да ме питахте,пак щях да отговоря. 8-)

anito12
08-31-2009, 16:09
Аничке, какви са ти втори, трети и четвърти профил във френската?
питам, защото имам бивши съученици, които ще учат там с немски, бел и история :О

joannalof
08-31-2009, 16:25
Аничке, какви са ти втори, трети и четвърти профил във френската?
питам, защото имам бивши съученици, които ще учат там с немски, бел и история :О
С математика и информатика,аз знам че е :lol:
-
Вярно ли е,че езика ще го почнем още от буквите т.е. самото начало,че малко се притеснявам :-| :::

YouCantStopMe
08-31-2009, 16:27
^Е,че ти нали беше в МГ?
Вие няма дали да си продължите с английския,а не всичко отначало,както ние в езиковите?

joannalof
08-31-2009, 16:37
Да МГ
Според учебния план ще имаме в 8кл -
4 часа седмично - Бел
3ч седмично - Мат
18ч седмично - АЕ
:-o До колкото знам,първата година е еднаква за всички осмокласници, т.е. всички гимназии

Kallyn4eto
08-31-2009, 16:39
Охо, охоо!
Уфф и аз една кьорава страница не съм прочела (че и не-кьорава не съм) иначе какво съм се подготвяла...нищо. Само малко дрехи си купих, чанта си имам (една от мин. година ама и аз не знам защо не съм я носила) ъхх, какво друго? А да, учебниците не знам на кое издателство ще са така че не съм ги купувала, малко се вълнувам, ама се притеснявам за обичайните неща, класа, учителите...цвете ще нося. Най-малкото от уважение, пък и класен да е, все едно. Не познавам много хора от моя клас. Ако трябва да съм честна само двама. Единият ми е от блока, което е добре-ще има с кой да пътувам. За морковите..ех иска ми се да не ни целят и малко се надявам само да са разни легенди, а не да е истина (както споменах май някъде...) Но пък една година ние ще търпим, после ние ще целим :D Както каза...YouCantStopMe и аз съм позабравила нещата по бел и мат. В смисъл, че преди някак отвътре ми идваше да пиша правилно, запетайки всичко, грешките ме дразнеха и ми вадиха очите, а сега...въобще не е така. Ух, таа радвам се че пак се "чух" със старите муцуни от форума в такава тема.

Всички ми казват да не мисля още за училище, да се нарадвам на последните дни на ваканцията (че даже и в едно списание го пишеше :D ) ноо това е неизбежно и някак не е като другите години - с досада а ми е малко...имам някакво очакване, нетърпение и ми е малко любопитно, абе въобще много сложно го описах...

Сега, извинявам се че малко несвързано и странно...
Таа това е от мен :-D

YouCantStopMe
08-31-2009, 16:39
О,часовете по езика,в езиковите гимназии,са доооста повече за седмица.

Enitto
08-31-2009, 16:43
Еддно гооолямо БЛАГОДАРЯ за темата :D
МНого ми липсвахте, бре! :grin:

Enitto
08-31-2009, 16:53
Така... да споделя и аз :D
Имам си новии: 2 чанти :D , кецове Nike :D , дънки, пуловер, яке.... а, да, и 1 блуза иии една жилетка :D .
Тетрадки си имам засега.
Ъммм...родителска би трябвало да има преди 15ти, ще се разходя до 164то някой ден да проверя. :D
Друго,друго... запознах се с доста хора в новота ми даскало, ама още не сме се видели на живо с някои от тях. :D
И, да.. не съм прочела нищичко от учебната литература. :D

Хъх, тая ваканция мина страашно бързо... кога писахме преди 2 месеца за изпитите, които междудругото аз съвсем забравих. :D

AnIcHkAtA
08-31-2009, 16:58
Аничке, какви са ти втори, трети и четвърти профил във френската?
питам, защото имам бивши съученици, които ще учат там с немски, бел и история :О
С математика и информатика,аз знам че е :lol:

Да, така е.Никой от моя клас ли не познаваш :( :smt015

teenems
08-31-2009, 17:40
ии писна ми с тея теми :x
кво толкова ,кви толкова огрооомни емоции .
и аз ще съм 8 клас и ко ??
чудо голямо ..

MP
08-31-2009, 17:41
И неква рима вкарват в заглавията.ЕВАЛАТА :lol:

YouCantStopMe
08-31-2009, 17:43
ии писна ми с тея теми :x
кво толкова ,кви толкова огрооомни емоции .
и аз ще съм 8 клас и ко ??
чудо голямо ..
Точно това е целта.Нека всичко се пише в тази тема,няма нужда от други. :wink: Пък и не говорим за чак толкова огроооооомни емоции,а просто за подготовката преди започването на учебната година.

Enitto
08-31-2009, 17:44
Абе я ни оставете на мира! :-x
Проблем някъв да имате? Като не ви харесва, не пишете.

AnIcHkAtA
08-31-2009, 17:53
ии писна ми с тея теми :x
кво толкова ,кви толкова огрооомни емоции .
и аз ще съм 8 клас и ко ??
чудо голямо ..
шт тогава!
Има хора, които са се трудили и сега се вълнуват, защо да не го обсъждат???

Bimmer
08-31-2009, 18:41
Еми да, годината започва. Оказа се, че познавам околко 1/4 от всички зайци в мг, така че няма да имам проблемчета с това :D

Само искам да разуча - ще ми кажете ли колко ви струват униформите?
Моята е 120 лв :shock: :shock: Ясно ми е, че директора сто про е някакъв акционер в това дружество дето прави униформите и че трябва да си прави кирията, ама :shock: ебаси!

И - сега за тези книги. Аз досега си бърках в г*за и преди два дена се сетих за тях. НО :!:, не мога да си ги взема - хехехехе - защото БИБЛИОТЕКАТА НЕ БАЧКА АВГУСТ :-o Те ще ми трябват ли, ще ги изучавам ли въобще?

И като цяло това са ми въпросите. Късмет на всички :lol:

Millen4ety
08-31-2009, 18:41
Хей! :-) :-)
Ето това си е традиоционната и официална тема за седми-осми клас!
Липсваше ми...
Е, сега вече сме се разпределили по гимназии, всеки влезе, където искаше!
Иии, започва се... честно казано съм готова, даже искам да се почва, че ми доскуча тази ваканция..
А и идва времето за пазаруване на канцеларски материали! Аз съм жива полудяла на теми тетрадки, моливи, химикалки... просто всеки път влезна ли в книжарница...... 8-)
Ммм, аз имам предварително родителска среща на 10-ти (както всички за ФЕГ), само дето няма кой да отиде.. мойте заминават за конференция и аз измолих да не ходя с тях, но сигурно ще пратя баба ми на родителската... уххх, зле ми става :razz:
сега почва притеснението с какъв клас ще съм... учители, съученици... треска ме тресе...
хей, още веднъж БЛАГОДАРЯ за темата! :-)

YouCantStopMe
08-31-2009, 18:54
Само искам да разуча - ще ми кажете ли колко ви струват униформите?
Моята е 120 лв :shock: :shock: Ясно ми е, че директора сто про е някакъв акционер в това дружество дето прави униформите и че трябва да си прави кирията, ама :shock: ебаси!
Ееей,много,бре! :-o Нашите униформи са нещо такова:Има риза с къс,има и с дълъг ръкав(не знам дали 1 или 2),които са цвят..амии кремаво няк'во.Винено плетено елече(хм..не,не е елече,просто не му знам името ;д) и винена вратовръзка.Обожавам ги! :smt007 Ама това не е всичко.. ;д Наскоро взеха,че добавиха черни сака и поли,от които ми се повръъъъъъща. :-& Ама няма какво да се прави.То хубавото е,че поне няма да трябва да носим всичко от униформата.Може само ризка и вратовръзка..Или само ризка и елече.Дано да е така,както беше миналата година,че наистина няма да мога да ги трая тия сака и поли.Освен това не си се представям в пола.Не съм носила от месеци.Последният път,когато сложих,беше на някакъв празник в училището и бях караул.Ох,отплеснах се мнооооого. 8-)
Очаква се и наште униформи да са доста скъпички. :?


А и идва времето за пазаруване на канцеларски материали! Аз съм жива полудяла на теми тетрадки, моливи, химикалки... просто всеки път влезна ли в книжарница...... 8-)
Същата съм,същата. :lol:

sunny9
08-31-2009, 19:24
Аз въобще не съм готова ! Супер много се притеснявам ! Ще съм в нов град в който не познавам абсолютно никого ! За дрехи ще ходя чак след родителската понеже може да съм с униформа. Тетрадки работи не съм взимала понеже ми е доста рано и така..

faststep
08-31-2009, 19:47
Пак се вкарвате във филми. 8-)

anito12
08-31-2009, 19:59
Аничке, какви са ти втори, трети и четвърти профил във френската?
питам, защото имам бивши съученици, които ще учат там с немски, бел и история :О
С математика и информатика,аз знам че е :lol:

Да, така е.Никой от моя клас ли не познаваш :( :smt015
сигурно познавам някого и от твоя клас, защото доста хора от старото ми училище се записаха във ФЕГ, но не знам определени имена за твоя профил (:

вие не се оплаквайте за униформите си, защото не сте видели униформите на 1 АЕГ, хм.

Sarafina
08-31-2009, 20:24
Аз още не съм готова. Утре ще отида до училището, ще погледна дали няма някакво съобщение. Казаха, че ще имаме родителска среща преди 15-ти. Новия си клас изобщо не го познавам... има вероятност едно момиче да се падне в моя клас, но не се знае... - 3 паралелки сме. Дори не знам от коя съм.
Иначе училището от 15-ти (вторник) ли ще започне? Или 14-ти (понеделник)?

cookie_master
08-31-2009, 20:36
И аз ще съм осми клас сега.
Малко се притеснявам,ама малко.. 8-) .Чанта си имам от миналата година,обувки си купих,а дрехи не ми трябват защото ще съм с униформа :( .Е може някоя блузка да си взема .От класа си познаван едно момче,с което сме си писали точно три пъти :( и никои друг.Ваканцията ми мина бързо,а не искам да свършва :-x .
П.П:В НТБГ съм :)

buttertoast
09-01-2009, 06:45
пф да,осми клас беше велико.. :P 8 клас е най-яката гимназиална година,ще го разберете сами по-нататък :) само не си губете времето в повече притеснения от 'нормалното'.

teenems
09-01-2009, 06:46
аз до някаква степен искам да почнем училище
ама то и без това остават точно 2 седмици .
при нас няма да има униформи ,дрехите ми стават и не съм си взимала .
купих си дънки и маратонки ,а чантата ми е здрава . ако ми хареса някоя раница може да си взема
всичко си ми става и ми е здраво ,излишни работи не ми трябват
тетрадки и химикали все още не съм си купила .
имам 4-5 от миналата година ,а в нас имаме доста химикали .

BrandNewEyes
09-01-2009, 07:02
Наистина 8ми клас е най-яко.
Въпреки че е доста натоварващо в езиковите гимназии особено, ако цял ден се ходи на училище.Но пък е супер забавно и с класа си ставате като семейство направо. :D

nefchi_bs
09-01-2009, 07:48
Стига сте се залъгвали бе :lol: :lol: 8ми клас не е нищо по-различно от 7ми,6ти,5ти и т.н. Пак няма да учите здраво и пак ще завършите с 4 и половина 5 :-D

Black_Fyed_Peas
09-01-2009, 07:55
здравейтее! Аз ще съм заек в ОМГ-то в Пловдив с френски и математикаа :grin: много се радвам, толкова исках да уча френскии :D :-)


Иначе си взех миналата седмица чанта и два чифта дънки и няколко блузки, зимно яке имам, събота ще ходим до метро да си взема тетрадки, а в неделя за анцуг и маратонки :grin: . Днес бях до мг-то да питам за учебниците и ми казаха че след 15-ти класната ще ни каже всичко, предварителни родителски няма да има. Познавам едно момиче което сега ще е в моя клас и още няколко човека с който преди съм била в един клас, но сега ще са в другии :( . Сградата я знам на изуст понеже старото ми училище се помещва в същата сграда-поне с това няма да има нужда да свикавам :D . Униформата ми излезна 145лв. :? , а включва две ризки,пола, панталон,три тениски, поларена жилетка и фишу!? :?


Емоции определено има-хем искам да идва по-бързо, хем не искам. Ваканцията мина за секунди, изкарах си страхотно, цял ден някъде по улиците с яки хора-как да не си прекараш добре. От книгите за ваканцията съм прочела няколко стихотворения :( такъв мързел не ме е хващал от години 8-)


Най-добрата ми приятелка мин год. беше зайче и ми каза, че няма смисъл да се притеснявам, ще се срещна с готини хора и ще си прекарам готино... е дано така да е :grin:

Айде чао от менн :-)

PiruBloodz
09-01-2009, 08:06
До 12 клас ли ще си правите такива теми?

GbSy
09-01-2009, 08:08
Ооо, ХОРА.
К'во става беее? :D
Ох, ще ми липсва донякъде цялото това писане по темите и бла-бла.
Обсъждането на задачи и тестове, и класни, и какво ли още не.
Но пък ся в новата тема още малко ще коментираме, радвам се.
Аз още нищо не съм купувала.
В събота ще излизам с майка да взимам всичко, включително и книгите за лятото, които не съм чела, защото ги нямам. ;д
Аа, грешка, имам 'Нежната спирала', трябва да я прочета.
Иначе ние имаме родителска преди петнайсти... ще видим.
Аз евентуално днес ще се разходя с една приятелка до ФЕЛС-а, пък ще видим.
Друго... не съм решила как ще съм облечена на 15-ти.
Ако ни раздадат униформи на родителската и ни карат да сме с тях, ще бъде доста кофти, но какво пък - поне няма да мисля толкова.
Въпреки че униформата е само някакво сако, значи ще трябва да измисля с какво да ходя.
Още не съм си купувала дрехи.
Абе, голям харч ще падне, но ще гледам да не товаря финансите с нищо излишно, не си струва просто.
Та така.
Познавам около 20-тина човека от моето училище, но от моята паралелка специално само 4-рима (и даже не е сигурно дали ще сме в 1 клас) и с никого от тях не съм се сближила. Затова пък (ще те напиша с ника :Д) с anito12 сме си, смея да заявя, близки, което ме радва много.
Не се сещам друго... приятни ви две седмици ваканция още. :)

Enitto
09-01-2009, 08:11
^ Може, що пък не?

elito6754
09-01-2009, 08:42
Оооо, съвсем забравих - от 8 до 12 септември трябва да ходя за униформа. Аз още за никакви родителиски срещи не знам, може когато отивам за униформата да кажат нещо. :oops:

YouCantStopMe
09-01-2009, 10:11
Леле,само аз ли не знам нищо относно учебниците и униформите?Май е по-добре да отскоча до училището и да питам.Няма какво да губя,защото и без това ми е на 5 минути,та и по-малко. 8-)
Купих си дънки,кецове..Събота с майка ще излизаме за маратонки,горнище някакво,ризка и евентуаааално панталон.Ъмм..още се чудя дали да си взимам екип.
Чакам една приятелка да се върне в града и с нея ще обикаляме за тетдрадки. :D Т'ва ще стане към 5-6-7 септември.
Йей,хубаво е да има някой,с който да споделиш.Пък и се знаем.... 8-)

vampire_girl_
09-01-2009, 10:24
Не знам нито кога има родителска среща,нито дали има униформи,нито нищо :Д
Вече ми се ходи,да ги видя какви ще са.
Един 15ти и после искам пак ваканция :Д

velinio
09-01-2009, 11:10
Не знам нито кога има родителска среща,нито дали има униформи,нито нищо :Д
Вече ми се ходи,да ги видя какви ще са.
Един 15ти и после искам пак ваканция :Д
;d де да беше така... Иначе аз и аз не знам още дали ще има родителска, униформи няма да имам за щастие, нищо не съм си купувал още, сигурно другата седмица. :)

loverichie
09-01-2009, 11:31
аз съм в друг град.. от класа си познавам само едно момиче от бившия ми клас.. дрехи и тетрадки още не съм си взимала .. много ми е притеснено , но и любопитно :) а през ваканцията не съм чела нищо

bekhama
09-01-2009, 12:40
тая 7 клас мн бързо и лесно ми се мина и очаквам и 8 клас да бъде тъка.Аотносно учене през ваканцията абсурт несъм поглеждала.Нищо несъм си копувала дрехите си ми стават и си ме кефят като за първи път в живота си неискам нищо. :-D

bloodyF
09-01-2009, 12:49
Ние пък другата седмица имаме родителска и казаха да носим пари за учебници :D Нищо не съм си купила - нито дрехи,нито раница,нито тетрадки ... :lol: Чудех се дали да нося цвете за класната и така като ви слушах реших да занеса, понеже се притеснявах да не съм само аз с китка :D


как другата седмица бе :shock: :shock: къде учиш ? :-o И кви пари за учебници,нали са ви безплатни

иначе носи цвете ;) аз ще нося а ще съм 9ти клас :-D

velinio
09-01-2009, 13:24
Безплатни бяха до 7 клас вкл. ;с

elito6754
09-01-2009, 13:38
http://www.kadedaucha.com/?id=1313&aid=5928


Вижте какво намерих! "Помощна литература"!!! :?

teenems
09-01-2009, 13:38
а не успях да разбера нещо .
по новата или старата програма ще сме ?

elito6754
09-01-2009, 13:39
Старата - следващия набор са новата.

teenems
09-01-2009, 13:40
Старата - следващия набор са новата.

мерси

YouCantStopMe
09-01-2009, 13:42
ОМГ,тия за опитни зайчета ли ни взимате,бе?
Не можеше ли да си караме нормално и без никакви промени?
Тая новата министърка много насериозно се взима.. 8-)
btw,искам си синия бележник,ПЪК!

elito6754
09-01-2009, 13:44
Оф, бележниците пак ще са жълти. Тъкмо бях свикнала на сините. :booooomb:

YouCantStopMe
09-01-2009, 13:45
То бележниците да са ни проблема. 8-)

teenems
09-01-2009, 13:46
ОМГ,тия за опитни зайчета ли ни взимате,бе?
Не можеше ли да си караме нормално и без никакви промени?
Тая новата министърка много насериозно се взима.. 8-)
btw,искам си синия бележник,ПЪК!

ооооф .
ебасиии тъпотияята .
наистина сме като някви зайчета само да ни разиграват :x :x :x
...
а аз защо си мисля ,че старата програма е по-добра :?

justt
09-01-2009, 14:01
И аз си искам синия бележнииик. :x 8-)
YouCantStopMe ..ние още от 1ви клас сме си опитните зайчета, така че не се и учудвам вече на нищо. :?

ValzZi
09-01-2009, 14:47
синия бележник беше много по як .. жълтия е много бабешки .. пффу не могат нищо хуаво да задържат само тъпотийте !!

elito6754
09-01-2009, 15:01
Ахам. И аз съм за син бележник. :-o Нещо тука ни мотаят - помощна литертура не е ли точно учебника? Представям си "усмихнатите" хора на Славейков попринцип, като висна пред тях и ги питам за помощна литуратура ще станат още "по-добродушни". :x

Enitto
09-01-2009, 15:06
Пф.... и аз си искам синия бележникк!!!! :-x

Причината да няма учебници е, че реформите в първия гимназиален клас бяха прекъснати по средата и още не е готов новият учебен план и учебници, напомниха експерти.

Ебааати причината!

BaBsYyY_SeXyYy
09-01-2009, 15:24
Така, супер, много се кефя на новата тема!
Аз още нищо не съм си купила, даже и по магазините не съм ходила, защото съм на морето и ще остана тук до 7, а пък после за една седмица ще трябва да се оправя за училище. Много се вълнувам! Трябва да се снимам, дрехи, чанти, обувки, фризьор. Всичко трябва да е перфектно! Нямам търпение! :grin: :grin: :grin: :grin:

GbSy
09-01-2009, 15:39
А, как жълти бе?
Аз съм си взела син... :D

YouCantStopMe
09-01-2009, 15:41
Абеее...майната му на на всичко!Ще видим какво е дереджето на 15ти. 8-)

anito12
09-01-2009, 15:46
какви са тия глупости отново :/
искам СИН бележник :///

тия от министерството за непостоянни до немай-къде вече
наистина сме като опитни зайчета...

AnIcHkAtA
09-01-2009, 16:00
Eeee, kakvo tolkova se vprqgate?Na roditelskite sreshti i na 15 shte kajat kakvo tochno iskat da kupim.Dori trqbva da sme dovolni, zashtoto nqma da davame po 15 lv za uchebnik.A ako ne se razberat-oshte po dobre-do oktomvri bez uchebnici.
Dnes pochti zavurshih oblekloto si za 15-kupih si rizka i vratovruzka CHERVENA!! : ))) iii mislq, che shte sum nai-iztupanata zaika na 15, koeto ot edna strana e hubavo, ot druga losho.Hubavo, zashtoto shte imam po-visoko samochuvstvie, no losho, zashtoto shte biq na ochi i moje da izqm poveche morkovi ot normalnoto.
Pone shte me haresat vizualno :D

GbSy
09-01-2009, 16:07
Ти си про, Ани. :grin: :lol:

AnIcHkAtA
09-01-2009, 16:16
Ieiiiii :lol: :-)
Neshto se sluchva s kirilicata mi :x .Dano ne mi iztriqt mneniqta...

GbSy
09-01-2009, 16:21
:-)
Няма бе, то модовете ни мислят за примерни и не следят темата.

todor4o
09-01-2009, 17:24
Ихааа, нова тема! :) Ами още не съм готова за училище, но кога ли съм била? 8-) Нито хсихически, нито материално. като знам какви пари ще бъдат за учебници по езика и пр, направо ....Абе, един въпрос, според вас има ли нужда от учебни тетрадки по разказвателните? Според мен това е просто начин за изкарване на повече пари от страна на издателите, така или иначе учителите не държат на тях. Или пък учебниците по музика или рисуване? Кой, по дяволите, ги отваря, освен на контролни, за да препише? Все пак, два ученика, ама са по десет лева единия...Дано тази година да нямаме такива простотии.

Зависи ква паралелка си...щото ако си някоя езикова няма да учиш разказвателни предмети...при мен беше математика англ. бел музика изобр. изк. физическо иии информатика така че ако и ти си специализирана паралелка няма да учиш разказвателни предмети и няма да ти трябват такива тетрадки....налии сега ще си 8 клас ?

Enitto
09-01-2009, 17:28
^Ами 8ми клас е , нали тва е темата. :lol:

Аничке, един въпрос: намери ли обувки? :)

AnIcHkAtA
09-01-2009, 17:43
Аничке, един въпрос: намери ли обувки? :)
Nop.
Mai bez obuvki she mina :D .Dori model ne uspqh da si haresam-tvurde natrufeno, tvurde lacheno, tvurde visoko, tvurde nisko...Zarito e s bokluci.Dobre che ne mi e speshno.

teenems
09-01-2009, 17:51
а за кво пак ще са жълти бележниците .. ?

не съм от най-запознатите 8-)

Enitto
09-01-2009, 17:56
Аничке, един въпрос: намери ли обувки? :)
Nop.
Mai bez obuvki she mina :D .Dori model ne uspqh da si haresam-tvurde natrufeno, tvurde lacheno, tvurde visoko, tvurde nisko...Zarito e s bokluci.Dobre che ne mi e speshno.

боса ли ще припкаш? 8) :D

Enitto
09-01-2009, 17:57
а за кво пак ще са жълти бележниците .. ?

не съм от най-запознатите 8-)

Явно това е любимият цвят на новата ни министърка. 8)

AnIcHkAtA
09-01-2009, 17:58
Аничке, един въпрос: намери ли обувки? :)
Nop.
Mai bez obuvki she mina :D .Dori model ne uspqh da si haresam-tvurde natrufeno, tvurde lacheno, tvurde visoko, tvurde nisko...Zarito e s bokluci.Dobre che ne mi e speshno.

боса ли ще припкаш? 8) :D
Imam si edni ot proletta 8-)

joannalof
09-01-2009, 18:04
Само на мен ли ми харесва жълтия бележник :-o :D

YouCantStopMe
09-01-2009, 18:06
Да. 8-)

teenems
09-01-2009, 18:08
а за кво пак ще са жълти бележниците .. ?

не съм от най-запознатите 8-)

Явно това е любимият цвят та новата ни министърка. 8)

ясно ,нова прищевка .
пука ,че ми дреме цвета
ако иска да е лайнян .
да има само
6
5
6
5

8-)
пък цветаа .. :razz:

Enitto
09-01-2009, 18:12
Абе, все тая. Ще свикнем и с това. Друг начин няма. :D
А и както каза Криси, цвета на бележниците да ни е проблема...

teenems
09-01-2009, 18:15
ами да
аз миналата година виках ,че сините са тъпи .
ама тая година не ми пука ..
вече ми омръзна ,наистина

MissitY
09-01-2009, 20:30
Ихааа, нова тема! :) Ами още не съм готова за училище, но кога ли съм била? 8-) Нито хсихически, нито материално. като знам какви пари ще бъдат за учебници по езика и пр, направо ....Абе, един въпрос, според вас има ли нужда от учебни тетрадки по разказвателните? Според мен това е просто начин за изкарване на повече пари от страна на издателите, така или иначе учителите не държат на тях. Или пък учебниците по музика или рисуване? Кой, по дяволите, ги отваря, освен на контролни, за да препише? Все пак, два ученика, ама са по десет лева единия...Дано тази година да нямаме такива простотии.

Шматче мое, в ТБГ не се учи рисуване,трудово и музика ;)

Kallyn4eto
09-01-2009, 20:34
Уфф начии.
Сега аз пък съм с друга информация. Тъй като ние вече сме почнали по новата и някои неща които се учат в осми клас вече ги знаем, тъй като нещата са били размешани(дано ме разбрахте де) та според майка ми(не знам от къде знае) ще бъдем с учебни помагала по новата програма, тъй като учебниците(така и не разбрах защо) не са били одобрени...А относно бележниците, синият ми е по-приятен, но пък това няма голямо значение, важното е какво има отвътре ;)

faststep
09-02-2009, 05:40
Само на мен ли ми харесва жълтия бележник :-o :D
И на мен ми харесва. :oops:

Йей, взех си обувки за униформата. :grin:

П.П. Криси, теб в кое училище те приеха?

love1
09-02-2009, 06:46
Аз съм 22 СОУ; Хуманитарен профил с Испански език. Сори,че пиша тук ама ме мързи да погледна и други теми. Плс ако някой е в този профил да пише! Иначе вълнението е голямо! :D

sunny9
09-02-2009, 07:55
faststep като каза униформа се сетих как аз изглеждам в мойта :lol: Направо съм "превъзходна" :lol:

elito6754
09-02-2009, 08:09
Ихааа, нова тема! :) Ами още не съм готова за училище, но кога ли съм била? 8-) Нито хсихически, нито материално. като знам какви пари ще бъдат за учебници по езика и пр, направо ....Абе, един въпрос, според вас има ли нужда от учебни тетрадки по разказвателните? Според мен това е просто начин за изкарване на повече пари от страна на издателите, така или иначе учителите не държат на тях. Или пък учебниците по музика или рисуване? Кой, по дяволите, ги отваря, освен на контролни, за да препише? Все пак, два ученика, ама са по десет лева единия...Дано тази година да нямаме такива простотии.

Шматче мое, в ТБГ не се учи рисуване,трудово и музика ;)

8-) Забравих. Е, поне ще спестим малко. :D

Enitto
09-02-2009, 10:05
Хъх, относно вашите униформи в НТБГ, с нетърпение очаквам да ги видя... ще се натреса в една фр, за да й разгледам униформата. :D

YouCantStopMe
09-02-2009, 10:06
П.П. Криси, теб в кое училище те приеха?
Ами в моя град - ГПЧЕ ,,Христо Ботев'' - Английски с немски..от първо желание. :)

justt
09-02-2009, 10:10
Уфф начии.
Сега аз пък съм с друга информация. Тъй като ние вече сме почнали по новата и някои неща които се учат в осми клас вече ги знаем, тъй като нещата са били размешани(дано ме разбрахте де) та според майка ми(не знам от къде знае) ще бъдем с учебни помагала по новата програма, тъй като учебниците(така и не разбрах защо) не са били одобрени...А относно бележниците, синият ми е по-приятен, но пък това няма голямо значение, важното е какво има отвътре ;)

И аз знам, че ще сме с учебни помагала.

ArrowsOfDeath
09-02-2009, 10:16
И защо все за осмокласниците говорите... Все едно няма прием и след 8 клас, сякаш и те не влизат в нови училища... Все тез осмокласници, та осмокласници...

YouCantStopMe
09-02-2009, 10:21
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

ArrowsOfDeath
09-02-2009, 10:33
А да, а пък тези, които са влезли след 8ми клас, не са в ново училище, няма да имат нови учители и съученици...

YouCantStopMe
09-02-2009, 10:39
Оф,започвам да се вбесявам.Ние от началото на годината пишем заедно и обсъждаме всичко.Те досега не са си направили тема,тяхен си проблем.
Това е форум.Всеки ще прави каквото си иска.Като не ти харесва темата-не пиши.Пречим ли ти?В личното пространство ли ти влизаме?Пфууу...

Enitto
09-02-2009, 10:40
^Ооо. къв ти е проблема? :-x
Направи си тема за бъдещите 9-класници. В правилата на форума няма точка, която забранява нашата тема.

Злоба,злоба,злоба,злоба.... няма ли кво друго да правите, а само се заяждате? 8)

joannalof
09-02-2009, 10:48
Вие смятате ли да преговаряте по нещо :D
и по-точно по математика 8-)

faststep
09-02-2009, 10:50
А да, а пък тези, които са влезли след 8ми клас, не са в ново училище, няма да имат нови учители и съученици...
Мен какво ме топли? И за тях ли искаш да направим тема? Или само искаш да пуснеш някакво мнение, без значение дали има смисъл или не? :?

Много ме дразните, като започнете да се обаждате ни в клин, ни в ръкав. [-(

YouCantStopMe
09-02-2009, 10:54
Амии.....не.Всъщност,мога да метна един поглед на българския и математиката,но то ще е няк'во отвеяно за 10-15 минути максимууум. 8-)
Тука ме стряскат...По А,Б и Ц уроци отделни тетрадки по 100 листа...че по колко думи им давали на ден..че как ги измъчвали.Лелее,к'во ни чака. :D
Аз не знам дали да си вземам отсега тетрадки по езика,защото знам ли ТОЧНО какво ще искат.Обаче сигурно няма да издържа до 15 и ще си купя.Само тетрадка речник ще се въздържа да купувам.
Една-две малки тетрадки да си имам за всеки случай,ъъм..голяма по математика и ЯВНО още няколко големи по английски.

joannalof
09-02-2009, 10:58
Добре сте си вие, а аз още се чудя дали направих правилния избор с училището 8-)

Enitto
09-02-2009, 11:20
Къде си ти?

Ми то и ние се чудим, не можем да бъдем сигурни в нищо, докато не започнем да учим там. За себе си говоря, де. :D

elito6754
09-02-2009, 11:20
Защо? Вече е ти ли харесва? Относно преговора, сигурно на 12-13 ще се преговоря по БЕЛ и математика нещо. По разказвателинте може също да си прегледам, ако има нещо останало. Езика - да, много ще се учи, пък и в НТБГ първата година ще го учим плюс останалите и просто не знам как ще се опрявм. :( На униформите вече им свикнаха, тоест с мисълта за тях. Като се замисля, последните 13 дена от ваканцията винаги са най-хубави, защото точно тогава осъзнаваш, че училището идва и се оптиваш да се насладиш на лятото колкото се може повече.

faststep
09-02-2009, 12:22
Криси, къде те приеха? :-o

YouCantStopMe
09-02-2009, 12:28
П.П. Криси, теб в кое училище те приеха?
Ами в моя град - ГПЧЕ ,,Христо Ботев'' - Английски с немски..от първо желание. :)

velinio
09-02-2009, 12:30
Вие смятате ли да преговаряте по нещо :D
и по-точно по математика 8-)
Ми аз мисля да преговарям по БЕЛ и Мат другата седмица, че то не остана време, а и ся като почнат с входните.. Ние в езиковите сме си добре, че няма да учим уроци цяла година.. За сметка на това разбира се ще учим думи и граматика, но аз лично предпочитам езика пред математиката и/или разказвателните.. ;с

AnIcHkAtA
09-02-2009, 12:36
Вие сте луди да преговаряте.Имате цяяла година да учите, защо трябва да започвате от сега??
Едно нещо, което искам да обсъдим-слага ли се запетая пред "де"?
Веднъж гледах едно предаване по Канал едно, в което говореха за правописа.Явно често го дават, ама аз го видях за първи път.Обсъждаха всякакви грешки на писменото и разговорното общуване.Та в него казваха, че пред "де" и "бе", "ма" запетаи не трябва да има.Обаче на мен не ми се връзва, защото "бе" е обръщение, ако не се бъркам, а "де" не мога да го определя точно, но ми мяза на вметнат израз.Гледам, че вие слагате запетаи пред тях, обаче аз забелязах, че след като го чух това превило, съм спряла да пиша запетайка отпред.Можете ли да намерите точен източник, който да ни гарантира на 100% правилно ли е, не е ли.В гугъл нищо не пише.

velinio
09-02-2009, 12:40
Ами аз ще ти кажа защо ще преговарям - защото съм почти убеден, че сега ще започнат още от втората седмица входните с аргументите, че имало много материал за взимане през годината.. И като кажат половината даскали изисквания за тетрадки, та и за учебници ще трябва да се ходи, а при всичките тези неща, едва ли ще имам време за преговор. ;) То и сега в тая жега няма да е кой знае какъв преговор, ама както и да е.. ;d
А по въпроса за запетаята, според мен трябва да се слага. :)

AnIcHkAtA
09-02-2009, 12:45
E-e-e, голяма работа :D .Не бих си прекъснала мързеливата ваканция :D .
А за запетаите-точно това казвам, че няма логика, обаче те дори дадоха пример с "Хайде де" и "Добре бе".И запетаи нямаше

YouCantStopMe
09-02-2009, 12:51
Леле,аз винаги си пиша запетаи.Просто това 'бе' и 'де'...някак нелогично звучи да няма запетая..'бе'-то си е обръщение.
Но явно това е някакво правило и НЕ трябва да се пише запетая,щом даже са говорили затова по телевизията.
Ще го имам предвид.

YouCantStopMe
09-02-2009, 12:55
Това намерих.
'бе'
частица-
За подсилване на обръщението и изразяване на близост. (Кажи бе, Иване, къде беше? Що бе?)
За изразяване на фамилиарност или пренебрежение при обръщение. (Стига бе! Така ли бе? Хайде бе!)
За подсилване при изразяване на присъединяване към мнение. (Вярно бе, няма го!)
Тука е писано без запетаи.

faststep
09-02-2009, 13:14
П.П. Криси, теб в кое училище те приеха?
Ами в моя град - ГПЧЕ ,,Христо Ботев'' - Английски с немски..от първо желание. :)
Съжалявам, не го бях видял. 8-)

Аз не смятам да преговарям по нищо, така или иначе в училище ще има часове за преговор, не се затормозявайте излишно. Пък и после щяла година ще учим до пръсване, да се порадваме на останалата ни ваканция. :)

Enitto
09-02-2009, 14:17
И аз нямам намерение да преговарям. :D А как ще ги забравя разказвателните, просто не е истина... другата година ще му мисля.
А за запетаите... аз си ги пиша, ама като гледам май не трябва. Карай, нали минаха изпитите, няма да се затормозявам със запетаи повече. :D

elito6754
09-02-2009, 14:39
Сега минах през Ориндж - има вече тетрадки, ама ми се струва, че са по-малко от миналата година и като че ли малко по-евтини, което трябваше да направят преди време. Говоря за малките все пак, и не чак толкова засукани. Иначе скъпи все още има, има и всякакви глупости. Абе просто рай, ако имаш пари да харчиш за това. 8-)

coffee44
09-02-2009, 14:52
Аз се снимах преди един два месеца за личната карта, така че имам снимки за бележника и картата. Унифора .. ми униформа братовчедка ми беше в същото даскало и завърши тази година ще ми даде своята, от миналата година има и някакви сака и сигурно само него ще трябва да купувам. Още се чудя за облекло за първия учебен ден 8-) Трябва да си взема и чанта. Утре отивам да запазвам часове при фризьори козметици и прочие. По магазините в други ден. :)

joannalof
09-02-2009, 14:55
При нас тетрадка,бяла,голям формат,60 листа - 1,40лв
Ее,как да дам толкоз за една тетрадка,като за тези пари ще си купя вкусна пица :lol: Смятам тази година да купуваме на едро тетрадките :D

sunny9
09-02-2009, 15:19
Аз усещам,че тая година ще пада яко ама ако учене!Направо ще ме побъркат с тоя език. Обаче иначе очаквам да е много яко 8 клас.Само ученето е кусура 8-)

AnIcHkAtA
09-02-2009, 15:21
Аз усещам,че тая година ще пада яко ама ако учене!Направо ще ме побъркат с тоя език. Обаче иначе очаквам да е много яко 8 клас.Само ученето е кусура 8-)
Който каквото си го направи...

Enitto
09-02-2009, 15:31
Абе на мене 7ми клас си ми беше супер як. :D А уж много учех...

sunny9
09-02-2009, 15:55
аа аз 7 клас освен по математика и по български нищо не съм пипнала! И накрая пак съм завършила със 6.00. Направо още се чудя как съм ги изкарала тия оценки. Тъй де със преписване по контролни и подсказване :D

YouCantStopMe
09-02-2009, 16:01
^Еми,да.. за съжаления,повечето така си изкараха шестиците.
Накрая един дооооооооста голям процент завършиха с 6.00,но тези,които наистина учеха и си го заслужаваха,се брояха на пръсти.Жалко.
Ама вече е минало.

sunny9
09-02-2009, 16:05
Ами да наистина е гадно за останалите които са учели и са се мъчели. В нашия клас имаше само едно момиче което накрая и от спря да учи.

anito12
09-02-2009, 16:55
Сега минах през Ориндж - има вече тетрадки, ама ми се струва, че са по-малко от миналата година и като че ли малко по-евтини, което трябваше да направят преди време. Говоря за малките все пак, и не чак толкова засукани. Иначе скъпи все още има, има и всякакви глупости. Абе просто рай, ако имаш пари да харчиш за това. 8-)
това ми напомни, че преди няколко дни и аз минах през Ориндж и там продаваха тетрадки речници, но не какви да е, ами от по 600-700 страници, горе-долу колкото книга на Хари Потър :Д
ама то такава тухла, чудя се кой ще си купи такова нещо
въпреки че точно за осми клас може би такива тетрадки речници ще ни трябват :ДДД

PiruBloodz
09-02-2009, 17:13
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

Хех?
Осъзна ли каква тъпотия написа?
Вие си направихте 50 вола, предполагам, а и на заглавието има вол.1
Аз като бях 8ми клас не се вълнувах, че чак теми да правя
Просто си чаках

justt
09-02-2009, 17:21
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

Хех?
Осъзна ли каква тъпотия написа?
Вие си направихте 50 вола, предполагам, а и на заглавието има вол.1
Аз като бях 8ми клас не се вълнувах, че чак теми да правя
Просто си чаках



Еми то и ние си чакаме. 8-)
Ама просто споделяме емоции. ;)
А на тебе като не ти изнася ..горния десен ъгъл ---> Х. (:

AnIcHkAtA
09-02-2009, 18:27
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

Хех?
Осъзна ли каква тъпотия написа?
Вие си направихте 50 вола, предполагам, а и на заглавието има вол.1
Аз като бях 8ми клас не се вълнувах, че чак теми да правя
Просто си чаках
Извинявай, ама първо не си осми клас, второ никой не те пита.Ще си правим колкото си искаме вола.Аз не виждам тъпотия в мнението й.Посочи я по-точно, ако обичаш.

Kallyn4eto
09-02-2009, 19:15
Досега нито един модератор не се е оплакал. Ако имаше някакъв проблем темите ни отдаааавна да са заключени. Пък и кой ви кара да влизате. Като не ви харесва, просто пропускайте темата ее начии :x

TheNewReligion
09-02-2009, 19:20
Малко се вълнувам...дано попадна в хубав клас.
А присъствието на първия учебен ден задължително ли е?

PiruBloodz
09-02-2009, 19:36
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

Хех?
Осъзна ли каква тъпотия написа?
Вие си направихте 50 вола, предполагам, а и на заглавието има вол.1
Аз като бях 8ми клас не се вълнувах, че чак теми да правя
Просто си чаках
Извинявай, ама първо не си осми клас, второ никой не те пита.Ще си правим колкото си искаме вола.Аз не виждам тъпотия в мнението й.Посочи я по-точно, ако обичаш.

velinio
09-02-2009, 19:42
Малко се вълнувам...дано попадна в хубав клас.
А присъствието на първия учебен ден задължително ли е?
Еми аз лично ще отида, понеже най-вероятно ще казват някои важни неща.. Ако не ида, трябва да им звъня после в канцеларията да ги питам коя смяна ще сме първия срок, за да знам кога да ида на 16-ти.. ;д което е абсурдно..

Kallyn4eto
09-02-2009, 19:54
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

Хех?
Осъзна ли каква тъпотия написа?
Вие си направихте 50 вола, предполагам, а и на заглавието има вол.1
Аз като бях 8ми клас не се вълнувах, че чак теми да правя
Просто си чаках
Извинявай, ама първо не си осми клас, второ никой не те пита.Ще си правим колкото си искаме вола.Аз не виждам тъпотия в мнението й.Посочи я по-точно, ако обичаш.

Охх, добрее. Най-много 6 теми да сме имали. Но иначе на ден се правеха по толкова. И сега ако кажеш че е глупост...
Оставете модераторите да решават коя тема да остане и коя не.
Иначе аз ще ходя на 15-ти не знам дали е задължително, но аз ще ида ;)

AnIcHkAtA
09-02-2009, 19:58
Както всяка година и тази имаше хора,които кандидатстват.Заедно обсъждахме всичко.Темите ни бяха ужасно дълги,но за сметна на това всичко,което искахме да кажем,си го казвахме в темата,а не правехме по 2094019502954 други.На някои хора(както и на мен) това много им помогна.Защо да не правим тема?Сега се вълнуваме.Ще сме в НОВО училище,с нови преподаватели и съученици.Нима ти не си се вълнувал?
По добре една тема,отколкото всеки ден по 10. :wink:

Хех?
Осъзна ли каква тъпотия написа?
Вие си направихте 50 вола, предполагам, а и на заглавието има вол.1
Аз като бях 8ми клас не се вълнувах, че чак теми да правя
Просто си чаках
Извинявай, ама първо не си осми клас, второ никой не те пита.Ще си правим колкото си искаме вола.Аз не виждам тъпотия в мнението й.Посочи я по-точно, ако обичаш.
Не бяха 2094019502954, а само 5, ако не ме лъже паметта.Още повече, ако нямаше идиоти, които да правят нови и нови по въпросите, които се обсъждаха в темите, 5 биха били напълно нормална бройка за това събитие.Не мисля, че сме прекалили, никак даже.

Unendlich
09-02-2009, 20:20
Ахаха, взривявам се от смях като чета тук :D :D Спокойно, какви са тези вълнения, че сте 8-ми клас ?! :lol: Като цяло не е нищо особено, не знам защо са такива "притиснения, вълнения" нещо криза така да има ?! :D Ново училище, нови хора, ще видите голяма промяна в живота си :) Иначе за тези, които са в езикови гимназии (понеже и аз съм, та да кажа) в часовете по езика може да изпушите, защото наистина са много (22 часа на седмица, т.е. по минимум 4 на ден) Но като цяло - нови хора, нови неща, ще ви хареса ;) :) И все пак.. не се притеснявайте нито от моркови и глупости, нито от наименованието "зайци" ;р 8-ми клас е 1 път, а и е запомнящ се ;р (поне за мен) Та така.. без притиснения. :)

П.С. Направи ми впечатление, че всички питат за от колко часа да са си в училище - от 09:00 започва ОФИЦИАЛНО тържеството по откриване на учебната година във всички училища в страната :) И.. отидете си 1-вия ден, то само той си заслужава от цялата година :lol: Айде със здраве на всички :)

Kallyn4eto
09-02-2009, 20:29
. . .Ново училище, нови хора, ще видите голяма промяна в живота си :) . . . Но като цяло - нови хора, нови неща, ще ви хареса ;) :) И все пак.. не се притеснявайте нито от моркови и глупости, нито от наименованието "зайци" ;р 8-ми клас е 1 път, а и е запомнящ се ;р (поне за мен) Та така.. без притиснения. :)

Точно заради това ;)
Ако ми кажеш че ти не си се вълнувал/а няма да повярвам. Иначе темата - да, не би трябвало да се очаква такава тема, но тъй като имахме и предишни, и всички горе-долу се знаеме, та затова. :D

Cybershot
09-02-2009, 20:35
След посрещането на зайците при нас само с една дума може да се опише двора на даскало - "оранжево" :-D

PiruBloodz
09-02-2009, 20:49
Охх, добрее. Най-много 6 теми да сме имали. Но иначе на ден се правеха по толкова. И сега ако кажеш че е глупост...
Оставете модераторите да решават коя тема да остане и коя не.
Иначе аз ще ходя на 15-ти не знам дали е задължително, но аз ще ида ;)

Кво ги намесваш модераторите
все ми е едно
Просто сте ми интересни как се обяснявате :>
А и аз влизам след 8ми клас, така, че съм нещо като вас


Мисля, че не е задължително, но ще е хубаво да знаеш къде ти е мястото

YouCantStopMe
09-02-2009, 20:51
Нужно ли е да превръщаме темата в спор?Изразихте мнение-хубаво.Сега нека си продължим.. Правете каквито искате други теми,ние ще си пишем тук.Окей?

sunset_light
09-02-2009, 21:05
Купила съм си няколко чифта дънки,блузки ,ала бала.Още трябва ,ама по-нататък. Ентусиаст съм за тетрадките.ТАзи искам много големи и хубави.
Ще уча в 31 СУЧЕМ.
Дали ще има униформи,ай хев но айдия..

Unendlich
09-02-2009, 21:51
Не, хора, не казвам нищо лошо за вълненията и притисненията. Просто - по-спокойно, ще имате много по-вълнуващи моменти, не се впрягайте толкова, приемете го като нещо нормално :) Kallyn4eto, да ти кажа при мене вълнения нямаше - съвсем честно. Познавах си хората от даскалото, познавах си моя випуск целия, нищо особено не е. Като се замислите - наистина не е нищо особено, има съвсем леки промени :) Иначе темата е готина, поне се обсъжда всичко като цяло :grin:

vampire_girl_
09-02-2009, 22:25
гра,гра,гра

Какво да облечем,да носим ли цветя,да отидем ли до тоалетна преди да тръгнем...абе я се стегнете :lol:

На мен ми е интересно,но вече не толкова,понеже се запознах с почти всички от класа.
Казаха ми обаче,че сме щели да имаме 21-часа АЕ,2-3 макс. литература и 2-3 математика.

elito6754
09-03-2009, 07:03
Относно речниците в Ориндж, и аз ги видях - верно са като книга на Хари Потър, ама няма да си ги взимам, че ако ни карат да ги носим в училище, ще се изкривя. :lol: Тетрадки, бележници и учебници след 15 септември. Също и моливи и канцеларски работи. Засега само снимката(която е готова) и да отида при личаната(което ще направя днес по-късно.)

love1
09-03-2009, 07:48
Аз съм в 22-ро! Купих си дънки (5 чифта) и имам още 2 други и някакви панталони. Обувки и кецове си купих и дотам... Остана яке, раница и тетрадки! Тетрадките ще ги купя повечето след 15 да ми кажат какви искат учителите! А и ако някой е от 22-ро СОУ Хум. профил с ИЕ да пише, че малко ми е притеснено да не познавам никой! И все пак нямам търпение (както всяка година преди 15-ти нз що?!), но сега е още по-голямо нетърпението, щото преди даскалото ми беше на 5 мин. от нас пеша, а сега е на 45 мин. с автобус. УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!! :grin: :grin: :grin:

AnIcHkAtA
09-03-2009, 09:45
Аз съм в 22-ро! Купих си дънки (5 чифта) и имам още 2 други и някакви панталони. Обувки и кецове си купих и дотам... Остана яке, раница и тетрадки! Тетрадките ще ги купя повечето след 15 да ми кажат какви искат учителите! А и ако някой е от 22-ро СОУ Хум. профил с ИЕ да пише, че малко ми е притеснено да не познавам никой! И все пак нямам търпение (както всяка година преди 15-ти нз що?!), но сега е още по-голямо нетърпението, щото преди даскалото ми беше на 5 мин. от нас пеша, а сега е на 45 мин. с автобус. УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!! :grin: :grin: :grin:
Имам приятелка от твоя клас, ама не е в София в момента.Дай си скайпа на лично и аз ще и го предам като се прибере-тя също иска да се запознае с някого :)

future_butterfly
09-03-2009, 10:30
Тази година учебниците ще ги плащаме ли? :-o

vercheto
09-03-2009, 10:37
Тази година учебниците ще ги плащаме ли? :-o
да :?

future_butterfly
09-03-2009, 10:41
Тази година учебниците ще ги плащаме ли? :-o
да :?

Кофти :(

vampire_girl_
09-03-2009, 10:57
абе вие физическо ще играете ли? 8-)

YouCantStopMe
09-03-2009, 11:00
Амии да!Два часа на седмица ще ни е.

joannalof
09-03-2009, 12:00
Оф,сигурна съм,че по физическо ще ми е първата двойка :(

VampireGirl9
09-03-2009, 12:22
на мен също ^
:lol:

faststep
09-03-2009, 12:29
Физическото си е важен прадмет, не става дума за оценките, а че трябва да се раздвижваме малко, не може цял ден да седим на едно място. :)

OODreamy
09-03-2009, 12:35
Хм, да. Физическото не е толкова зле, стига да сме навън и да не ни карат да скачаме от място :lol:

sunny9
09-03-2009, 12:43
Просто усещам как накрая на годината ще остана на изпит по... физическо :lol: ! Много съм зле, честно.

GbSy
09-03-2009, 13:02
Оф, по физическо не се притеснявам... не мога и т'ва е, няма да му мисля.
Ама по музика...
Леле, хора, нищо не знам.
К'во ще правя? :/

AnIcHkAtA
09-03-2009, 13:14
^ Ще се надяваш на печен даскал...също като мен и половината, писали в темата.На консултации по музика, представяте ли си 8-) .
Тая година не те интересува, от другата вече гониш диплома.
Едит:Входно ниво по изобразително изкуство как ви звучи :lol:

YouCantStopMe
09-03-2009, 13:15
Еееее,Габи,ти пък ме уби с тая музика!И аз нищо не знам,ама не ми пука особено. 8-) А физкултурата е ясна-там ме няма много,много,ама все някак ще се справям. 8-)
btw-Нашия по музика май бил много як.Диктува всичко за контролните.Дава отговорите.ДАНО да е така.
Нашета,предишната...пак по музика,дето беше,и тя беше същата.Диктува ни предния час отговорите,записваме ги,после другия час раздава тестовете,всички вадят листовете от предишния час и преписват.Кеф.

Kallyn4eto
09-03-2009, 13:37
Музиката да ни е проблема :D И аз нищо не знам и никога не съм знаела. Наща беше гадна, не даваше контролни(само едно "входно" на което никой нищо не знаеше и нямаше откъде да препишем /нямахме учебници още/ и всички празни листове предадохме /с изключения ест./ но не ни писа двойките) само изпитваше, ама мн гадно...но пък диктуваше планове и питаше от там, та четиии...
По физическо първия срок не съм влизала. "Играехме" шах във фоайето (аз не, не знам дори как се движат фигурите) и ядяхме желирани бонбони. После като стана лято - федърбал и волейбол в двора... А иначе по едно време трябваше да играем волейбол за оценки 8-) Нищо де, шестици ни писа :D

elito6754
09-03-2009, 13:44
Причината, поради която се радвам, че няма да имам рисуване, музика и трудово са входните нива. Физическото ще го оплескам, ама не мога да разбера защо пишат оценки? Сложили са един изисквания все едно всеки е спортист, спортува и пр. Да имам физическо - да, но без оценки. Но пък имам да мисля как ще се опрявм с разказвателните тази година. :-o

faststep
09-03-2009, 13:50
Всички сме мАрзеливи парчета. 8-)

AnIcHkAtA
09-03-2009, 13:52
Всички сме мАрзеливи парчета. 8-)
Май,май... :D
Кой започна да преговаря,а?Лъци такива.Щели да учат, а само по форумите висят :D

Enitto
09-03-2009, 13:54
Ооооххх, хубяво си ми беше на мене, кви печени даскали си имах по физе и музика.... :lol:

Дано да са такива пак. :)

Kallyn4eto
09-03-2009, 14:05
Апфф преговаряне :razz:
Глупости. Не бих и не искам. Смисъл може и да ми е нужно, ама пък от кое? Вс ми тетрадки от курсовете, сборниците, абе всичко което може да се ползва са в една приятелка, която сега ще е 7 клас. А по разказвателните не ми трябва. Тетрадките от училище са последното от което мога да...прочета нещо :D или по-скоро да разчета. Учебници - нямам. а и не ми е зор :D

VampireGirl9
09-03-2009, 14:10
амм..аз дочух,че няма да учим история,география,химия,фи ика и биология.
така ли е? :-o

Enitto
09-03-2009, 14:16
Зависи в каква паралелка си. Ако си в езикова- няма.

elito6754
09-03-2009, 14:22
В езиковите първата година учиш само езика, математика, БЕЛ, музика и рисувани и физическо. В професионалните - всички предмети.

VampireGirl9
09-03-2009, 14:28
благодаря :)

joannalof
09-03-2009, 14:41
Ние в 7 клас правихме котролни,не тестове, по музика след всеки раздел :lol: и аз учих по музика :oops: кво да правя,направо съм за разстрел 8-)

vampire_girl_
09-03-2009, 14:41
Едит:Входно ниво по изобразително изкуство как ви звучи :lol:
Яко :Р

Аз по физическо се чудя как да ме освободят,че не ми се мъкне анцунг спец за тия часове...
Вие пък намерихте за входните по какво да се притеснявате :lol:
Аз знам,че по математика няма да имам дори тройка на входното. :D

OODreamy
09-03-2009, 15:12
Ние в 7 клас правихме котролни,не тестове, по музика след всеки раздел :lol:

Дам, и ние така. И естествено първите няколко пъти никой не написа нищо. Без изключения. Не че после стана по-добре де 8-)
Ама оценките така и не ни ги нанесоха (за щастие...).

LiRRRa
09-03-2009, 15:23
Ехх лятото свърши . . .
Яко лято беше . . .
Сега като се сетя за миналите теми покрай изпитите и лошо ли става . . .
Много неща съм забравила, ама не ми и пука . . .
Тая година ще го карам на кеф!! . . .
Това лято нищичкоо не съм прочела, мързел голям :D Само купони, кафета, мотаене с фр насам-натам . . . Всичко друго освен учене. :grin: Ама сме си го заслужили :? 8)
Отностно входните. . . ДАНО да нямаме, че всичко ще оплескам, а за преговор . . . и през ум не ми минава. Никъв шанс. :?

sm_95
09-03-2009, 15:28
Здравейте отново. Аз искам да съобщя, че след доста дълго отсъствие се завръщам на терена /ако някой ме помни де, ако не аз съм Силвето/.

Това лято прочетох един разказ :-D Аз направо се "претоварих" :grin: :grin: Ся само ме е страх да не ме уцелят с някой морков по главата на 15 :D :D :D :D

OODreamy
09-03-2009, 15:28
^Хех, дано да няма входни. (Ах, каква мечта :D )
Все пак аз се хванах да преговарям - бях започнала да решавам задачи по математика от помагалото допреди няколко дена, обачееее....дам, след първите 5-6 страници се отказах.
Няма лошо, няма лошо... 8-)

Eдит: към sm_95: Кой разказ прочете бтв?
Аз това лято съм на "Преди да се родя" и "Дамата с рентгеновите очи". Съответно, след като прочетох второто, реших да продължа направо от бъдещия учебник. :lol:

Hilary_
09-03-2009, 15:54
ахуаха .. :lol: :lol:

към тези дету ще са в моето даскало само мога да им кажа .. много много да внимават ... 8)
(за предпочитане да не се набиват на очи) .. :razz: :razz:

GbSy
09-03-2009, 15:58
Аз бих преговорила, ако имаше от какво.
Мамка му, що си изхвърлих тетрадката.
Пфу.
Ааа, такова.
Зачетох 'Нежната спирала'.
Тъпа е. :D

AnIcHkAtA
09-03-2009, 16:05
ахуаха .. :lol: :lol:

към тези дету ще са в моето даскало само мога да им кажа .. много много да внимават ... 8)
(за предпочитане да не се набиват на очи) .. :razz: :razz:
Къде учиш?

YouCantStopMe
09-03-2009, 16:12
Много ясно,че тая нежна спирала е тъпа.То има ли нещо свястно?Аааа,да.'Крадецът на праскови' става. 8-)
Пазя си тетрадките.По БЕЛ може да преговоря последната седмица,естествено...ама то ще е прелистване на тетрадката само.Карай,все пак там съм писала ужааасно много неща.Анализи,преразкази,съ инения...това само по литература.По български-изречения..сложно съставно с подчинено...ъъъ..к'ви бяха бе?аааа..определително,допъ лнително и т.н. 8-)
По математика лесна работа-имам останали тестове.Ще реша половин-един тест и съм говота.
Даже,като се замисляяяяя...Аз може и по БЕЛ да реша само един тест и толкова.К'во ще ги разлиствам тия тетрадки.
Габи,щом си ги хвърлила,направи и ти така.Един тест по БЕЛ колко му е. 8-) Ето..За 15 минути си преговориииил.

btw-началото на август ми се решаваха задачи О.о..но,естествено,не решавах. ;D

Ако ви се занимава,погледнете и матурата,която дадоха сега..по български.Ето линк: http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/documents/dzi/dzi2009/09-08-31_dzi_bel.pdf :)
Всичко по български сме го учили. :wink: Само произведенията,дето не ги знаем...Иначе другото без проблем може да го направим..е,който си е учил де.
примери:
умекотен(въпрос 1)
порастна(въпрос 2)
подържащ(въпрос 3)
и т.н.. и т.н.
Всичко си го знаем. ;-)
Само с тая 'Ралица' ,от Славейков,ги прецакаха малкооо...ама-очакваше се. :-|

Hilary_
09-03-2009, 16:13
ахуаха .. :lol: :lol:

към тези дету ще са в моето даскало само мога да им кажа .. много много да внимават ... 8)
(за предпочитане да не се набиват на очи) .. :razz: :razz:
Къде учиш?

Тайна .. :lol: :lol: :razz:

п.с. Амаа аз забравих да спомена ако е накой/я от форума .. ии не е "муцкЪъ" ше й е простено ... :lol: :lol:

AnIcHkAtA
09-03-2009, 16:16
ахуаха .. :lol: :lol:

към тези дету ще са в моето даскало само мога да им кажа .. много много да внимават ... 8)
(за предпочитане да не се набиват на очи) .. :razz: :razz:
Къде учиш?

Тайна .. :lol: :lol: :razz:

п.с. Амаа аз забравих да спомена ако е накой/я от форума .. ии не е "муцкЪъ" ше й е простено ... :lol: :lol:
Моля те разкрий тайната, че ме притесни 8-)

Hilary_
09-03-2009, 16:19
Моля те разкрий тайната, че ме притесни 8-)

хмм .. няма да ти е гадно .. :lol: :lol:

п.с. в професионална гимназия съм ако това те устройва? :D :D

Enitto
09-03-2009, 17:15
Абе ще преговарям аз... :D Мисля, че няма. Освен ако не ми щукне нещо в последния момент. Криси, ти ме разби с тея тестове. :lol: Аз се бях зарекла слез изпита по МАТ, че повече няма да погледна тест по математика от 50 задачи. :D
Всъщностт може би, ако имаме входни, преди тях може да попрегледам някои неща. Но преди това- не. Ще преговоря само по английски в курсовете, че 7ми клас не ходих ии така, трЕбе да си прпомня. :D

бтв, хилари, ани е в езикова, както и аз. :D

GbSy
09-03-2009, 17:27
Криси, аз не за БЕЛ и математика се притеснявам, там нещата ги знам и без тетрадки.
По музика нямам тетрадкаааа. :D

YouCantStopMe
09-03-2009, 17:29
Оо,по музика и аз нямам тетрадка.Никога не съм имала. :lol:

Enitto
09-03-2009, 17:33
:lol:

LiRRRa
09-03-2009, 18:07
Абе какво се притеснявате по музика и рисуване и т.н. . . :lol:
Важното сега е езика, мат и бел. . . А ние тези си ги знаем, тъй че . . . кефете се на последните 11 дни. . . 8)

joannalof
09-03-2009, 18:27
Аз имам тетрадка по музика, 40 листа,пълна с планове,всичко съм записвала, някой ще наддава ли за нея :lol: :razz:

sunset_light
09-03-2009, 18:33
1 лв? :D

AnIcHkAtA
09-03-2009, 18:35
Моля те разкрий тайната, че ме притесни 8-)

хмм .. няма да ти е гадно .. :lol: :lol:

п.с. в професионална гимназия съм ако това те устройва? :D :D
Перфектно :D

OODreamy
09-03-2009, 18:49
Аз имам тетрадка по музика, 40 листа,пълна с планове,всичко съм записвала, някой ще наддава ли за нея :lol: :razz:

Хехе, нямаш шанс, аз си водя тетрадка от 5 клас - песни + планове :D 8-)

velinio
09-03-2009, 18:50
Аз имам тетрадка по музика, 40 листа,пълна с планове,всичко съм записвала, някой ще наддава ли за нея :lol: :razz:
me2 :-D Дано и тая година не ни почнат и по Музика, че ще станем за резил.. :grin:

Millen4ety
09-03-2009, 19:01
1 лв? :D

3 лв? 8-)

Аз няма да преговарям по нищо, може само да порешавам задачки преди входното, ей така - за кеф ;) предпочитам цял сборник да реша пред това да напиша едно съчинение...

много ме е шубе за психическото... покриване на нормативи? това за скока от място ще ми е*е майката на всичко... по рисуване съм правила входно (рисуване и музика са ми най-омразните предмети), май имах 5, ама не ни ги писаха :D

по музика даскалката изпитваше много яко, но си четяхме точната информация от тетрадките, а и аз се мазнех, така че ноу проблем.

уфф, абе някак искам вече да се почва...

страшно много искам да си купя тетрадки и такива работи (имам мания...), само дето предпочитам този път да знам какви, а не да си купя 100 и после да събират прах...

мисля да си купя и повечко черни моливи - последният път намерих само 17 8-)

Enitto
09-03-2009, 19:34
Мене пък ВЪОБЩЕ не ми е зор за никви химикалки. :D

AnIcHkAtA
09-03-2009, 20:22
Мене пък ВЪОБЩЕ не ми е зор за никви химикалки. :D
И на мен.Майка ми днес е купила 40 химикалки и 20 черни молива.Вярно, че непрекъснато ги губя, ама това е прекалено :lol:

YouCantStopMe
09-03-2009, 20:29
40 ХИМИКАЛААААААААА!
Разби ме!Майка купува попринцип 10..Тя си взима от тях,татко си взима и естествено-аз.
Ама сега ще купя само 2-3.
Иначее...жестока вълна ме е обзела.Тетрадки,тетрадки,т традки,тетрадки!Пощурявам. С една приятелка от 2 часа говорим за тетрадки.Не знам защо така.Имам няк'ва мания по тетрадките. 8-) Ама ще купувам чаааак понеделник. 8-)
Oбаче направо не ми се мисли как ще ги нося всеки ден тия 3 тетрадки с по 100 листа по А,Б и Ц уроци.... О.о
+ учебник и учебна тетрадка по английски..
И учебници и тетрадки по математика и български.
уууууужас. 8-)

Millen4ety
09-03-2009, 20:35
^ тетрадки :smt007 :smt007 :smt007

joannalof
09-03-2009, 21:16
Аз си купих чантааааааааааааааа :-P Много и се радвам,та дори си я снимах докато е новичка :lol: Вече почти си избрах дрехи за 15ти,прическа търся и така ... а ученето ще е нЕкой друг ден :)

ValzZi
09-03-2009, 21:18
само така .. успех .. аа .. и носете си каски ще ви бомбардират ..

YouCantStopMe
09-03-2009, 21:20
joannalof('айде..няма да ти казвам по име ;д).. ще ми я пратиш ли по скайпа,МОЛЯ? :twisted: 8-) Снимката де..не чантата. :lol:
Малко съм нахална,амааа...
btw,няма да идвам събота,работата няма да стане.
Сори за спама,ама надявам се,че ще ми простите.
Лека. :smt040

vampire_girl_
09-03-2009, 23:21
Цяло лято се чудех с какви дрехи ще отида,а в крайна сметка ,май единствено което ще направя за 15ти е да отида на козметик за лицето,солариум,маникюр,пе икюр и фризьор на 14ти...
Дрехи - мислех за риза с бола и обувки на ток,но едва ли... Най-вероятно дънки,кецове и тениска.Нещо съвсем обикновено,май ще е .

GbSy
09-04-2009, 08:40
^Шегуваш ли се? :D

OODreamy
09-04-2009, 08:55
Абе май само аз не съм се подготвила?! 8-) Дори раница нямам още, какво остава за тетрадки? Нищо. Имам още десет дена :-)

mArMaLaDkA
09-04-2009, 09:05
Че аз, само дето съм си взела едни обувки(които надали и 2 месеца ще успея да нося, понеже идва студ, ама както и да е) и дънки.
Даже до училището си още не съм ходила, за да видя в колко часа трябва да съм пред него на 15-ти. То не вярвам още и да са решили кое как ще бъде, ама...
Учебници и тетрадки - след 15-ти ще купувам. Изобщо няма да бързам да купувам това и онова и накрая да се окаже, че е било грешното. За първите няколко дни ще си взема една тетрадка по всичкология и това е. После, на 15-16-ти, като си кажат изискванията, тогава.

Jam
09-04-2009, 09:18
И аз още нищо не съм купила, но се надявам в понеделник да насмогна :D . Иначе се вълнувам, ама не много. Все пак нов град, ново училище... Вече би трябвало във всички училища да са изнесли списъците в училищата по паралелки. Издирвам съученици от немската в Бургас 8е клас. Ако има някой да пише :)

LiRRRa
09-04-2009, 09:36
Малее... като чета колко неща сте направили и купили си мисля колко съм изостанала аз . . . Ужас.
Пф. . . Аз в понеделник ще си търся раница, купих си и чанта за всеки случай . . . За следващата седмица съм оставила и тетрадките, и химикалките, и моливите и всичко . . .
Няма да преговарям сега, освен ако не се наложи. Надали. Може преди някое входно (ако въобще имаме) един-два теста и готово. . .
По физическо нямам притестнения за нормативите . . .
По музика не ме интересува . . .
По испански . . . ух. Дано да го почнем отначало, че . . . ;x

elito6754
09-04-2009, 09:36
Аз в понеделник отивам за униформата и да рацлера от колко часа сме на 15. Няма да преговарям -само преди входните нещо. Ттередки и учебници - на 15. Друго си имам.

Kallyn4eto
09-04-2009, 10:59
Аз съм на принципа "всичко в последния момент". На 10-ти има род. среща и се надявам тогава всичко да кажат - какви тетрадки такива работи. Иначе имам страшно много за свършване:
1.Да си купя яке, но това може да стане и след 15-ти
2. Да си купя едни дънки които от край време съм си харесала - надявам се тая събота.
3. Да обиколя с майка ми да видя къде какво има, за да си напазарувам дрехи.
4. Да си купя нещо за първия учебен ден (онези дънки които съм си харесала и някаква блуза за тях)
5. Да се снимам
6. Да се видя с Миленчету 8-) за отпусното!!!
7. Да си извадя всичко от бюрото (стари учебници, тетрадки, етц.) което отлагам цяла година
8. Амм да си попълня здравния картон
9. Да измисля как да се подстрижа (подозирам че това ще остане за след 15-ти)
10. След 10-ти да си купя тетрадки и моливи /и химикалки де/ ако ни кажат какви тетр. искат
11. Да и направя лична карта и бележник.
12. Май попрекалих... Ако се досетя ще пиша.
13. Няма да е зле да видя какво ми става от миналогодишните дрехи...

Ухх леле то много малко време остана. :o

elito6754
09-04-2009, 11:39
Аз съм на принципа "всичко в последния момент". На 10-ти има род. среща и се надявам тогава всичко да кажат - какви тетрадки такива работи. Иначе имам страшно много за свършване:
1.Да си купя яке, но това може да стане и след 15-ти
2. Да си купя едни дънки които от край време съм си харесала - надявам се тая събота.
3. Да обиколя с майка ми да видя къде какво има, за да си напазарувам дрехи.
4. Да си купя нещо за първия учебен ден (онези дънки които съм си харесала и някаква блуза за тях)
5. Да се снимам
6. Да се видя с Миленчету 8-) за отпусното!!!
7. Да си извадя всичко от бюрото (стари учебници, тетрадки, етц.) което отлагам цяла година
8. Амм да си попълня здравния картон
9. Да измисля как да се подстрижа (подозирам че това ще остане за след 15-ти)
10. След 10-ти да си купя тетрадки и моливи /и химикалки де/ ако ни кажат какви тетр. искат
11. Да и направя лична карта и бележник.
12. Май попрекалих... Ако се досетя ще пиша.
13. Няма да е зле да видя какво ми става от миналогодишните дрехи...

Ухх леле то много малко време остана. :o

:lol: Ехее, ето ти работа за оставащите 11 дена.

OODreamy
09-04-2009, 11:46
Е, добре, значи не съм само аз 8-)
Това ме успокоява.

elito6754
09-04-2009, 11:49
Аз на 15 ще си взема чадър, че може и да завали, пък може и да ме препази от моркови. 8-)

Dementia
09-04-2009, 12:53
в нащо даскало били давали една найлонова торбичка със зеле и моркови ( на наще няма да им се налага да купуват :lol: :lol: :lol: ) а иначе изобщо не съм се подготвила нищо не съм купувала абе ще му дойде времето (така предполагам :lol: )

OODreamy
09-04-2009, 13:50
Бтв: за хората, които ще са в ново училище:
От къде разбирате в колко часа да отидете на 15-ти, дали ще има униформи и т.н.? Има ли нещо от сорта на родителска или става с разпитване? :-o

VampireGirl9
09-04-2009, 13:55
ами при нас ще има родителска и там ще ни кажат..а предполагам там където няма да има,отивате и питате.или ви казват на 15..

OODreamy
09-04-2009, 14:00
Уф, ама как ме мързи да отида до училището :D 8-)

Enitto
09-04-2009, 14:50
Аз днеска отидох- разбрах от колко сме на 15ти и кога е родителската. Имаше лист с тая информация. А иначе в понеделник ще ходя пак да видя кой клас ще съм. :oops:

YouCantStopMe
09-04-2009, 15:53
На мен бившата ми класна ще ми каже в колко трябва да сме там.Не питайте защо,дълга история. 8-)
Аз ще съъъъм... 8А1.
Утре следобяда(сигурно) ще излизам за покупкиии..Понеделник за тетрадки и това е общо взето.
Пак си промених решението.. Не знам с какво ще съм на 15.

filito
09-04-2009, 17:29
Леле, вие сте готови. :D
Аз още нищо не съм си купила. Тази седмица трябва да си взема дрехи, тетрадки, чанти и какво ли още не.

filito
09-04-2009, 17:50
Ще носите ли цветя за госпожата? 8-)

Защото аз се чудя, а не искам да стане така, че да съм единственото момче с букет за госпожата 8-)
Изправена съм пред същата дилема. :D

vampire_girl_
09-04-2009, 18:12
Да ви имам дилемите :lol:
Един букет,няма да ви струва милиони,нито има нещо срамно в това да проявиш уважение.
Първо,едва ли ще сте единствените,второ дори да сте - к'во !?

VampireGirl9
09-04-2009, 18:12
ако ви е срам,можете да носите едно цвете.не е нужно да е букет според мен..

Enitto
09-04-2009, 18:15
К`во му е срамното на едно ЦВЕТЕ... та дори и букет?! Не схващам. :lol:

YouCantStopMe
09-04-2009, 19:11
Аз ще нося.

vampire_girl_
09-04-2009, 19:13
Като подмазвач.
Подмазвач няма да станеш с едно цвете,не се тревожи.
Има разлика от проява на уважение до подмазване.Ако не я виждаш,това е друг въпрос,но я има.

mArMaLaDkA
09-04-2009, 19:47
Доколкото знам "госпожата", ще е господин. 8-)
Съответно, по-добре да му занеса бутилка хубаво уиски, отколкото букет. 8-)

OODreamy
09-04-2009, 20:01
Хм, аз мисля да занеса един карамфил на новата класна, само да не го забравя де: гафа на миналата година 8-)

mArMaLaDkA
09-04-2009, 20:11
'Бали го, бе, миналата година и аз забравих. Че и за края на годината забравих. 8-)

YouCantStopMe
09-04-2009, 20:21
Ох..като каза края на годинатаааааа,се сетих какво се случи тогава.
Не ни останаха пари за букет и зат'ва не взехме..Тъпо стана,ама какво да се прави.
Е..поне и подарихме златно синджирче.Заслужи си го класната. 8-)

mArMaLaDkA
09-04-2009, 20:45
Няма значение букетът толкова, важно е подаръкът да е нещо хубаво, символично.
Ние тая година дадохме по 2 лв., общо 28 души ли, колко бяхме.
Около 56 лв. бяхме събрали - за букет и нещото там, което щяха да вземат за подарък.
Взеха нещо като перлено колие, 46 лв. струвало, а приличаше на онея герданчета, които ми се падаха от пръчици.
Супер излагация. А това нещо са го избирали 3 майки. :shock:
И въпреки, че бяха взели букет, аз(и още няколко души, всъщност) взех(ме) самостоятелно.

sunset_light
09-04-2009, 20:48
Дамм,ще взема.Мисля да са розички. :D

LiRRRa
09-04-2009, 20:56
Рискувам да съм единствената с букет, но ще нося. . .

AnIcHkAtA
09-04-2009, 21:00
Абее, как ще сте единствените, вие чувате ли се?!Всички ще носят, ама всички до един.А някой ако няма ще потъне в земята от срам
Едит:Лелее, чак сега прочетох 1-2 страници назад.Не знам дали аз съм луда, или вие сте неорганизирани, ама направо ми скрихте шапката.Днес си купих чанта и това е последното нещо от важните, което ми е необходимо.Имам си и дрешки вече, и обуща, и учебници, тетрадки...Даже фибичка си купих за прическата, която също е измислена.Сега остава само да се снимам и да си изкарам бележник и уч. лична карта.Дори медицинския ми картон е наполовина попълнен :lol: .
Сонче, най-добрият ми приятел учи в 31 и е много доволен.Когато беше заек бяха стачките и учителката му по испански не пропусна нито един час.Началото на лятото беше в Англия и там е имало група испански туристи.Каза, че абсолютно спокойно си е говорил с тях.Смятай какво е нивото на обучение.Сега той ще е 10. клас.

mArMaLaDkA
09-04-2009, 21:23
Кое е неорганизираното?
За чие трибуквие да си купувам учебници(при положение, че изобщо не е сигурно, че са тези, които са написани в списъците), тетрадки(като още учителите не са си казали изискванията), обувки и дрехи(двоен кеф ми е да си попълвам колекцията, хах, през седмица-две, отколкото да купя всичко наведнъж и после да не си купя нищо - 'щото същата тая купчинка с дрехи другата година няма да ми става)? Вие и прически измисляте вече, грим, все едно е бална вечер.
За букетите същото - всеки сам си решава. Няма да нося букет на господина си. Той е мъж. Аз на шега го казах, ама си е така - по-добре бутилка уиски, отколкото гербер.
Всеки сам си преценява.
Тъпо е така, като някой тръгне да се прави на много отворен, само защото и другите не са като него.

LiRRRa
09-04-2009, 21:24
Ани и аз като тебе реагирах така отначало, ама после и аз се зачетох назад . . . :D
Иначе за 31во... Да, знам много такива приятели, които са супер доволни от училището.. и не само приятели, ами и родители на деца, учещи там и т.н. и имам големи очаквания, надявам се ще се оправдаят . . . Наплашиха ме, че много се учело, но мен тва не ме плаши, аз за това цяла година се бъхтих, за да вляза в свестно яко даскало. . . Сигурна съм, че ще съм доволна от избора си.
Иначе... Нищо лично, щяха да ме приемат и в английската, но прецених, че мястото ми не е сред такива хора . . . :)

Мерси за коментара, Ани. Драсни ЛС и кажи как се казва той. . .

AnIcHkAtA
09-04-2009, 21:31
Тъпо е така, като някой тръгне да се прави на много отворен, само защото и другите не са като него.
:shock:
За учебниците-не съм ги купувала, подариха ми ги.Тетрадки имам от миналата година.На букет малко мъже биха се зарадвали, права си за себе си.Прическа и грим-мечтата ми беше това училище, трябва да изглеждам перфектно.Не разбирам кое ми е отвореното

vampire_girl_
09-04-2009, 22:12
Учебници ще си купя след 15ти,тетрадки също.
Чанта не съм си избрала,но се оглеждам.
Дрехи не съм си купила още,само две-три...
Букет - мисля,че ще е роза или някакво друго цвете.
Мисля да си взема около 80-химикала или повече,че постоянно ги губя...
Евентуално,ако ми си харесам,може да и някаква раница + мешка.


За друго не се сещам,ама вие и косите си как ще правите сте измислили ;D Аз пък,няма да се впрягам много-много. =D

mArMaLaDkA
09-04-2009, 22:36
AnIcHkAtA, добре, извинявай, просто така ми прозвуча целия ти пост. :)

elito6754
09-05-2009, 06:48
Вчера пък от училище писаха sms на мама да й кажат, че униформите ще се взимат един ден по-късно. Пф, все едно пишат по-късно есемес в който пише"Върнато е контролното по математика на дъщеря ви. Ако не ви казва, знайте че има 4. :lol:

Black_Fyed_Peas
09-05-2009, 08:08
И аз ще взема букет, дрешките са ясни от доста време-униформа :D , ще отида на фризьор за да ми изсуши косата, щото сама не мога 8-) , грим едвали ще е нещо повече от черен молив, спирала и гланц. Днес отивам до 'метро' за тетрадки и химикалии :grin: много я обичам тази част :D

Black_Fyed_Peas
09-05-2009, 08:10
elito6754, моето училище има електронен бележник, което е суперрррр гадноо :( :o

sunny9
09-05-2009, 08:22
При нас на 10ти ще има родителска и на 11 ще ходя да си купувам чанти дрехи тетрадки обувки и т.н. Малко в последния момент ама кво да се прави :D

free3s
09-05-2009, 09:27
Абе да ви питам някой знае ли дали в 91 нег има униформи и кога ще излязат списъците с класовете?

filito
09-05-2009, 09:58
След като прочетох мненията ви, реших да взема 1 роза. :oops:
Тепърва ще си купувам дрешки, обувки, чанта, но не бързам - има цяла седмица.