PDA

View Full Version : Международен паспорт



GotTheLife
08-31-2009, 13:54
На 17 съм. Ще пътувам само за ден до Турция, обаче нямам международен паспорт.доколкото знам е 30 лева, но приятелката ми вика, че е 7-8. Какви документи ще ми трябват за изваждането и ще ми трябва ли декларация от родителите ?
благодаря :)

aresmurt
08-31-2009, 14:10
Отиваш до районното по адресна регистрация, взимаш един формуляр и го попълваш - 50 ст. струва. Носиш им две снимки, като нито ги изрязваш, нито ги лепиш снимките. Не се подписваш никъде на формуляра. Ако имаш изтекъл паспорт го носиш и него. Ако за първи път вадиш мисля, че трябваше и акт за раждане. До 30 дни е 30 лева, за 3 дни е 60 лева, за 1 ден е 150 лева цената. Има и някаква такса от 2-3 лева за превода на парите на касата в районното. Първо плащаш, след това заедно с бордерото даваш и попълнения формуляр за паспорт на гишето за прием. :wink:

В случая обаче трябва и двамата ти родители да подпишат, че са съгласни да ти се издаде международен паспорт, като подписите се полагат лично от двамата пред служителя в районното управление ( Не знам дали става единия родител да опълномощи другия).

FakeIdentity
08-31-2009, 15:18
И за паспорта и за декларацията ти трябват подписите на двамата родители.