PDA

View Full Version : Какво е музиката за вас ?



lenito_sf
08-31-2009, 18:54
Здравейте всички.
Та ви питам за вас какво е музиката? Дали е просто нещо с което си разнообразяваме деня или е нещо повече.Аз ще опиша това,което е за мене като цитирам една фраза:
"Музиката е откровение ,по-висше от мъдроста и философията" .. Лудвик Ван Бетовен :)
Честно не погледнах дали има такава тема,ако има ще помоля за ключ.

Jumbie483
08-31-2009, 18:58
Без музика живота щеше да е една грешка - Фридрих Ницше
Мелодията, това е мисъл, това е движение, това е душата на музикалното произведение - Дмитрий Шостакович

За мен музиката е развлечение, начин да се откъснеш от проблеми си, начин да изразиш кратко и ясно чувствата, мислите си и истинското си АЗ (донякъде).

AzEbaTeletabisi
08-31-2009, 18:59
Музиката определя душевното състояние на аурата ми, аурата ми определя музиката, а душата ми я приема, ако музиката е положителна ще имам щастлива и позитивна аура, но ако е мрачна душата ми става черна и дълбока, а аурата ми се извисява до там, че изпитвам душевен оргазъм...

kizametsu
08-31-2009, 19:00
Музиката е смисъла на Живота ми - Кира. 8-)

cMon
08-31-2009, 19:02
...but you don't really care for music, do youu :)

w0sh
08-31-2009, 19:08
Звуци..

Доста килишрани изказвания.

vikipf
08-31-2009, 19:25
Звуци..

Доста килишрани изказвания.

"Музиката е моят живот."
"Без музика животът е празен."
"Не мога да живея без музика."

Клишетааааааааааа!

Да ви пратим по един месец в гората, да видите дали музиката ви е животът! Ама аман от такива изказвания. Никой не може да ме убеди, че може да живее чрез музиката, или ако може то това ще е човек, чийто живот не би бил кой знае колко ценен.

Музиката това е начин да изразяваш емоциите, да ги откриваш в чуждите творби, а понякога и в своите. Навява спомени, връща емоции, разпалва сърцето на един човек. Може би най-красивото изкуство, то има влияние върху повече от 99% от населението. Да, аз мога да кажа, че не слушам музика 24/7 и причината е, че предпочитам сама да създавам емоции за себе си, а не да попивам като гъба идеите на някоя "звезда".

lenito_sf
08-31-2009, 19:26
Клишетата са ви начин на живот... :shock:

Начин на живот не.. но примерно доста съм размишлявала над тази мисъл на Бетовен и осъзнах ,че има доста вярно в това.Имам предвид ,ако един ден ти е бил крив и да размишляваш защо и да филосовстваш няма да върнеш времето назад ,за да се усмихнеш, а ако след този ден си пуснеш музика..която харесваш разбирасе , и изведнъж забравяш всичко..просто се онасяш.А е откровение ,защото в една песен нищо не се премълчава,каквото има да се казва ,се казва :)
П.П. Това е мое мнение.

Bianca
08-31-2009, 19:26
Музиката е изкуство!
Пък вие сте истаркъни. :(

jghgh
08-31-2009, 19:31
Музиката си е музика. Стига с тея животи и глупости.
Аз дето съм голяма фенка, се дразня супер много на изрази от рода на "Music=Life", "Музиката е начин на живот.." и някакви такива.
Кво се правите.
Музиката си е музика. Просто едно изкуство. Нещо прекрасно, което ни изпълва (също) така, както ни изпълва и разглеждането на една хубава картина.. Поне аз така мисля.:)


Голяма фенка съм "на" музиката, ако може така да се каже, ама не разбирам как може да ми е начин на живот.
Това че всеки ден цикля Менсън значи ли че Менсън е живота ми?(само пример). И има ли начин Мерилин Менсън да е моят начин на живот?
Просто стига с тия простотии...


Плюйте ме колкото щете, но какво за Бога значи една музика да ти е начин на живот? Да я слушаш постоянно ли? Да вършиш всичко, което се пее в нея ли? /ако да, значи трябва да съм сериен убиец, втффффф/


stfu бе, лигльовци.


w0sh, vikipf +1 към постовете ви, а ето аз какво мисля:

Музиката за мен е философия. В повечето случаи слушам смислени работи. Пускам си приятни неща, в които намирам смисъл или тема за размишление, които са добри за вкарване във филми и дълбоко вдъхновение.Които ме карат да изпитвам някакви емоции. /Може би затова не слушам чалга, няма с какво да ме замисли, не ме провокира./

Най-общо казано слушам приятни за ухото ми звуци, интелигентна музика - креативна, интересна, идейна - само заради факта че е такава. Същата работа с книгите - не се занимавам с повърхностни бози, няма да се заема да чета "Сексът и градът", както и никога не бих се загледала в някоя посредствена картина. Елементарно. :-|

Както не мога да нарека някоя книга начин на живот, така не мога да си нарека и музиката. Това, че някои неща са ми болни и много ми лежат на сърцето, си е отделна тема.:) И пак няма нищо общо с "начина" ми на живот, колкото и да ме вдъхновяват и да си ги обичам.

Ако не правиш изкуство, то няма как да е твоят начин на живот, така мисля. А музиката е изкуство. Просто търсиш отражения, мислиш, чувстваш.

kizametsu
08-31-2009, 19:39
Звуци..

Доста килишрани изказвания.

"Музиката е моят живот."
"Без музика животът е празен."
"Не мога да живея без музика."

Клишетааааааааааа!

Да ви пратим по един месец в гората, да видите дали музиката ви е животът! Ама аман от такива изказвания. Никой не може да ме убеди, че може да живее чрез музиката, или ако може то това ще е човек, чийто живот не би бил кой знае колко ценен.

Музиката това е начин да изразяваш емоциите, да ги откриваш в чуждите творби, а понякога и в своите. Навява спомени, връща емоции, разпалва сърцето на един човек. Може би най-красивото изкуство, то има влияние върху повече от 99% от населението. Да, аз мога да кажа, че не слушам музика 24/7 и причината е, че предпочитам сама да създавам емоции за себе си, а не да попивам като гъба идеите на някоя "звезда".

Клишета, но те са често истина. Пф, аз за месец без музика ще се самоубия. Никъде без ем пе три плеяра не тръгвам. Когато стана сутрин пускам японския метъл на компа, до вечерта го слушам, след това пак го слушам като легна, понякога и цяла нощ на музика спя, нз ама по 24 часа понякога съм с музика. 8-) Ако не чувам гласа на Кио направо ще лудна. :oops:

kizametsu
08-31-2009, 19:42
В повечето случаи слушам смислени работи.
Мда, аз винаги слушам смислени работи.
Сериозно, каква е тая чалга, какъв е тоя американси поп... същинска американска чалга е. 8-)

lenito_sf
08-31-2009, 19:51
Клишетата са ви начин на живот... :shock:

Начин на живот не.. но примерно доста съм размишлявала над тази мисъл на Бетовен и осъзнах ,че има доста вярно в това.Имам предвид ,ако един ден ти е бил крив и да размишляваш защо и да филосовстваш няма да върнеш времето назад ,за да се усмихнеш, а ако след този ден си пуснеш музика..която харесваш разбирасе , и изведнъж забравяш всичко..просто се онасяш.А е откровение ,защото в една песен нищо не се премълчава,каквото има да се казва ,се казва :)
П.П. Това е мое мнение.

А като навършиш 13 какво ще правиш? :-o

Ми на 15 съм .. и като не ти харесва темата ..що пишеш :-o

lovey0u
08-31-2009, 20:36
четох в една статия, че за Lady Gaga да прави песни е равносилно на секс :D

Иначе по темата: Музиката за мен е нещо страхотно. Не мога да я опиша просто. Можеш да слушаш музика, когато си тъжен, когато си весел, дори когато няма какво да правиш... :smt020 :smt007

cMon
08-31-2009, 20:44
Като гледам какво става тук се питам какво е за вас "начин на живот"?Звукът е поредното колелце, което бута стрелките на живота ни.Ако не беше той щеше ли да има живот?
Дори глухонемите имат свой разбирания за музика..

Чалгата не било музика, попа не заслужавал да се слуша?Металът ви, минимала, днб, рап всичко е музика колкото поп фолка е музика.Ако се чувствате огорчени преобразувайте гъзарското си лафче в нещо подобно на "Металът е моят живот"..пф.. сякаш не го използвате ;х



Музиката не са ти само късите побеснели японци и китайци пищящи на микрофона.Всяка нощ заспиваш слушайки музика дори и "мп3"-то ти да е изключено...

Все пак Всичко е започнало с един звук, нали?А ние го превърнахме в класификация на модата...

Nefarian
08-31-2009, 21:54
Музиката е чувство, емоция, освен това и идея, невъзможно е да се изкаже с думи.

funky921
08-31-2009, 22:08
Музиката е животът ми.
Без музиката той губи своя смисъл.
За мен тя е --
красива мелодия
изпълнена с чувства
докосваща се до душата ми.
Текстът --
думите чрез които авторът описва
себе си
радостта си ..
мъката си..
това е музиката
изкуство без,
което едва ли някой би
живял.

ArrowsOfDeath
08-31-2009, 22:39
Отражение на моята същност, пресъздадена в изкуство, както живописта и литературата.

TrustNobody
08-31-2009, 22:56
хм,музиката за мен НЕ Е живота ми и тн (каквото казаха по-горе).
по-скоро го прави лесен и някакси поносим.мога да живея без музика,но с нея е по-лесно и естествено.
понякога ми докарва някакви емоции и чувства,каквито нищо друго не може да ми ги причини :Д
верно си е трудно за обяснение 8-)

Cryptica
09-01-2009, 09:47
Заема доста важна част от живота ми. Всеки ден я слушам и се упражнявам малко на китара. Ако не беше музиката, щях да съм много нещастна и нищо чудно досега да бях станала развалина от нерви.

mrtn
09-01-2009, 10:11
За мен музиката е ежедневие.Ако не слушам нищо няма да ми стане :)

xcomplicatedx
09-01-2009, 10:26
.........

LoveRetroMusic
09-01-2009, 11:03
Странно ми е като не слушам музика .. 8-)

SpAcE_LaDy
09-01-2009, 16:54
за някои музиката наистина е целия им живот..
аз слушам музика 24/7 и мога да кажа, че именно тази магия, наречена музика /в моя случай електронната, в частност Транса/, ме е спасявала в много трудни моменти, когато съм се чувствала сама.. мога да кажа, че именно музиката е моя най, ама НАЙ-ГОЛЯМ наркотик.. смао тя може да те доведе до абсолютно всякакви състояния - ВЕЛИКО ЩАСТИЕ /което аз изпитах това лято.. няма по-велико щастие от това да сбъднеш мечтата си.. а моята беше свързана именно с музиката/, тя може да те доведе и до депресия, до агресия, до каквото още искате..
аз ОБОЖАВАМ да кореспондирам с ди джеи, които слушам.. естествено не всички отговарят като им пиша, но доста от тях го правят, обожавам да ми разказват именно те за траковете си, за музиката си, за живота си.. и не само.. обожавам да чета за музика, за миксиране, за продуциране.. обожавам да общувам с българските транс ди джеи, с които сме приятели.. обожавам да ме учат да миксирам.. ето това имам предвид под израза "музиката е моя живот".. за мен буквално музиката е живота ми.. всичко друго извън нея е просто сивото ежедневие.. и отношенията ми с другите ми приятели не влияят по никакъв начин на това, което искам и ще правя ЗА и СЪС музиката..
ами ди джеите? техния живот е музиката.. с нея те живеят.. буквално и преносно.. чрез нея се изхранват а в началото тя е била просто начина им на живот или ежедневието им.. певците и певиците също... /не броя чалгарките, за тях чалга "музиката" е машина за пари и нищо повече/
и те така.. това е от мен.. мовето скромно мнение
МУЗИКАТА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯ НАРКОТИК НА СВЕТА.. ако щете вярвайте и ако щете повтаряйте "клипета са това", само защото сте го чули от някъде.. като не можете да усетите истинската магия от това да полетиш от мелодията на една песен, да се разплачеш от удоволствие и еуфория, когато видиш някой любим изпълнител пред теб, когато именно този изпълнител ти се усмихне и те посочи..
това е само минус за вас.. и ви съжалявам заради това..
лек ден!

North
09-01-2009, 19:11
Музиката е "вечното присъствие" в ежедневието ми.В смисъл,че постоянно слушам музика,независимо какво правя (е,добре,без гледането на филми xD).Даже наскоро започнах да слушам музика докато чета,приятно е.Не бих казала,че "музиката е моят живот" ,защото освен да я слушам друго не я правя,колкото и да искам си оставам все същия музикален инвалид.

SeleneLeBoursier
05-22-2010, 19:35
Ай,че филмирани деца.Като ви заблъска малко животеца ще видиме дали ще имате време да мислите за музичка и т.н.99% от вас никога не са се занимавали професионално с музика,така че какво се вживявате?!И с тея философските мисли дето ги бяха напускали в началото направо смях ме напуши.
Открай време музиката е правена за развлечение!И тя е това.Вие понеже си нямате друга работа и си създавате емоции чрез музиката,което е тъпо,и боготворите звездите,които я изпълняват,което е още по-тъпо.Затова музиката е вашия живот....за нормалните хора тя е просто развлечение и начин да се откъснеш за малко от истинските проблеми в живота.
За хората,които професионално се занимават с музика,тя наистина може би изпълва животът им,но някакви 13 годишни пикли с тея мисли на Бетовен и Ницше дето ми бяха излезли в началото наистна ми стана яко смешно.

GracelessIsDumb
05-22-2010, 19:46
Всеки разбира музиката по един или друг начин
За някои тя е начин на живот, за други е забавление, а за трети не е нищо особено
Всеки разбира музиката различно
За мене музиката е да й се кефиш, да се чунстваш добре докато я слушаш...тва е...от толкова философски разсъждения нямаше да има цигани на Лъвов мост...просто я слушайте!

За сестра ми например музиката е крана на тоалетната чиния , ама не тя не стои по цял ден във WC-то, че да казва, че е начин на живот :?

StopBreath
05-23-2010, 16:08
Музиката е израз на всички мои чувства, тя е живот ! :-({|= :smt007 :-({|= :grin:

raliichkaa
05-23-2010, 16:14
нещо,без коетоо не мога :D

AutomatiC
05-23-2010, 20:52
музиката за мен е мн важна,само тя може да разгърне истинската ми същност.

0utrageous
05-23-2010, 22:40
чрез музика,казвам това което искам на някои човек.. или изразявам чувствата си,мислите и т.н.
без нея не мога <3

Tempest
05-23-2010, 23:28
ей на го... писал съм го в друга, моя си тема... ама ся ше го копирам безсрамно и няма да искам разрешение от себе си:

Мнозина ме питат защо постоянно слушам музика, постоянно съм със слушалките в ушите... отговора е прост, но на мене не ми е лесно... наистина - замислих се преди няколко дена защо постоянно слушам музика? Каква е причината винаги да имам някаква мелодия, която да ми тресе тъпанчетата? И се оказа нещо странно - без музика, която да ми отвлича вниманието, я с някой спомен, я с някакво чувство друго.. аз започвам да си мисля неща, които не са изобщо конкретни, нито имат общо с мен... например: Как изглежда вселената? Казват, че се разширява с 1000+км/с.. тогава какво има отвъд нея, което да се намалява с такава скорост? Какво съм аз в сравнение с планетата, в сравнение със Слънчевата система, галактиката, цялата вселена? Една прашинка! Моя живот, моите проблеми.. траят един миг и никой не го интересува за това! Това всичкото ми срива по някакъв начин самочувствието и се чувствам като емо.. А като пусна музика се сещам за минали моменти, сещам се за определени хора, за някое място, на което съм бил, места, които съм посетил... и т.н. и т.н. Ето затова ми трябва музиката!

Twis7a
05-24-2010, 13:07
Купон, забавление, убиец на скуката :-)

razores
05-24-2010, 19:28
Музиката е нещо с което можеш да изразиш чувтвата си

Paramour
05-25-2010, 10:02
Когато слушам някоя песен, по някакъв начин я свързвам с определена емоция, човек или случка. Когато слушам музика преживявам всичко това отново. Може би понякога емоциите не са толкова добри, но са по някакъв начин свързани със самата мен. Не мога да обясня пристрастеността си към музиката по никакъв начин. Тя е нещо от което имам нужда, нещо без което не се чувствам добре.
Освен това във всяка песен има история (говоря за свястна музика, а не от типа "о, мъж на хоризонта!"). В някои случаи разпознавам себе си някъде вътре в тази история. Не искам да навлизам във филми или да драматизирам, но си е така.
За мен музиката е необходимост, както цигарата за пушача! Трябва да получа необходимата доза ;]]

mishelle
05-25-2010, 10:26
Какво е музиката за мен :?: Тя е мой много добър приятел... когато нещо ми е криво или тъпо слушам музика и по този начин според се разтоварвам..когато ми е ужасно готино и весело и никой не разбира на какво се кефя отново мога да си пусна някое супер яко парче и да изразя себе си по този начин ...всъщност не мога да кажа че без музиката немога да живея ,всеки може ! ..Но музиката прави денят ми по цветен и забавен.А и почти всяка песен която обичам е изпълнена с спомени с лубими мой хора.Обичам музиката :smt020 :smt007