PDA

View Full Version : Торта



alehole
08-31-2009, 20:05
Здр..понеже нямаме раздел за готварство,а в този раздел влизат почти 80% момичета,искам да ви попитам не си падам много по готвенето и искам да изненадам близък човек и гледах в интернет вече 2 часа много трудни рецепти се чудя ако купя няколко готови блата и ги намажа с сладко или течен шоколад дали ще се получи ли добре?И за украса примерно ще поръся с шоколадови пръчици или бонбонки ? :-o :-o :-o

SomewhereInTime
08-31-2009, 20:07
Аз бих харесала. Би трябвало да се получи. Зависи какво харесва другия човек. Може и сметана да сложиш.

alehole
08-31-2009, 20:12
На него ще му хареса :P Но дано да се получи :-o ще опитам утре рано сутрин :-D

d3jaVu
08-31-2009, 20:12
Ами с една аверка аз сам била 5 или 6 клас пак тя 7 или 8 и си праихме торта по някаж супер елементарен начин 8-) .Начи зимахме си блатове малко ги сиропорахме с вода със захар или някав компот ии си зимахме сметана и я разбивахме със миксер(ама със вода не със мляко - няма разлика във вкуса).И си мажехме блатовете със сметана,аа и слагахме банан нарязан на кръгчета между блатовете и отгоре и накрая пръчици някви и попринцип много лено става не е някво трудно :) .

alehole
08-31-2009, 20:15
Да добра идея с бананите на кръгчета и дори и други плодчета мерси :-)

bloodyF
08-31-2009, 22:14
амии аз предлагам следното (като правила торта)

ако държиш да е с блатове
взимаш готови
разделяш с конец
правиш крем с шоколад (ще ти трябва мляко) мисля че се води нишесте,питай в магазина
и правиш крема (не е трудно ) и редиш един ред блат ,крем,банани на кръгчета и така докато ти стигнат блатовете като най-отгоре заливаш пак с крем и поръсваш с шоколадови пръчици

или вместо блатове
правиш бисквитена торта
и слагаш вместо блатове бисквити ЗАКУСКА,и после процедурата е същата :)

gabi_94
08-31-2009, 22:22
абе купуваш блатове, разбиваш една сметана, купуваш и плодове и ще стане. Аз съм правила с готови блатове, значи разбивам сметаната, мажа блатовете, подреждам плодчета, най-често банани, през лятото ягоди, а зимата може портокали, както и да е, после слагаш още един блат, пак маеш със сметана и плодове, после още един пак със сметана и го украсяваш вече. Мама има шприц и аз го ползвах за украсяване, но ако нямаш, може просто да наръсиш стърготини и шоколадови пръчици.

Nadelina
08-31-2009, 22:54
1. Мисля, че с течен шоколад няма да стане, нито със сладко, защото блатовете ще останат сухи, и няма да стане торта, а курабийка с шоколад.
2. Не обичам изобщо нишесте, пък камо ли правено с вода (и да, има разлика във вкуса между млякото и водата).
3. Предлагам ти домашен крем, който аз като правих за първи път мислех, че няма да се получи, а стана (аз съм много зле в кухнята).
Мляко, захар и брашно - това е!
4. Скептично съм настроена към блатовете в магазина, защото не всеки ден се купуват и винаги имам усещането, че ако купя, ще са много сухи и няма да стане хубава торта. Но ти си преценяваш и предпочитам бисквити. Ако решиш все пак да купиш готови, задължително ги залий с нещо.

CandyCox
08-31-2009, 23:07
Според мене най-лесно ще ти е да направиш бисквитена торта. А и става най-вкусна. С обикновени бисквити, топиш бисквитата в мляко за няколко секунди и редиш, слагаш крем (най-лесно е от тези готовите, нишестетата, въпреки че аз лично не ги харесвам, но шоколадовото става) и пак бисквити ии може да слагаш плодове, както искаш... :)

vellvet
09-01-2009, 06:19
голяма страст ми е да правя торти 8-) предложение от мен :

>куписи готови блатове (аз винаги взимам кваратни) те са 3 в кутия нямат нужда от допълнително разрязване или нещо подобно има кафеви и бели ти ще си избереш
>> може да си вземеш и голяма опаковка бискрити "Закуска" противоположен цвят от блатовете и да ги редуваш като трябва да започнеш с блат :) получава
> сиропирай блатовете
>> на бавен огън в малка купичка чаша вода с 4 - 5 лъжици захар (+ - 1 зависи колко сладко обичате и колко сладък ще е крема прецени ;)) вариш докато не остане 1/2 от количеството което е било в началото и се получава едно малко по-гъсто сропче . сиропирай всеки блат равномерно навсякъде
> за крема имам
>>крем пудинг на д-р йоткер ванилия взимаш си 1 пакетче (на мен ми стига, ти ако искаш вземи 2) рзбва се с миксер не помня как точно и тънкостта е да се маже докато е топло непосредтственно след като си разбила крема. пак може да прибавиш банани мн си подхождат и отгоре да поръсиш със шоколадови пръччици

>>> точно тази торта съм правила мн пъти лесна е и е мн вкусна<<<

надявм се да съм помогнала успех и да кажеш после каква торта си направила

kuklichka_bg
09-01-2009, 10:44
готови балтове
крем на доктор Йоткер
плодове примерно банани и портокали киви
прачици
става перфектно

и не забравяй обаче да поливаш блатовете със вода и захар,за да станат по-меки и да не стане суха тортата :)

galu6a
09-01-2009, 18:55
най-лесното е крем доктор Йоткер два пакета бискивти и вече квото искаш шоколадов пръчици ,плодове и т.н.

plamitu_ruse
09-02-2009, 11:27
Аз имам един любим крем .Много е вкусен и лесно се прави.Значи, ще ти трябва един течен шоколад (аз го правя с Финети- около 2.10-2.30 струва)и две малки заквасени сметанки .Всичкото го слагаш в купа и го разбиваш с миксера.По принцип, става доста сладичко, и ако не искаш да е много сладко сложи по-малко течен шоколад.И така де тоя крем си го мажеш на сиропираните блатове и си украсяваш както искаш. Също става хубаво като сложиш банани.Успех, която и торта си решила да правиш :) :) :)

baby_face
09-02-2009, 14:24
Торта можеш да я направиш с кремчетата на доктор Йоткер - Paradise /крема е без варене и става за може би 5 минути/ и между самите блатове да слагаш неща като плодове, парченца шоколад например.

marti93
09-02-2009, 14:42
Продукти:
готови блатове за торта
1 пакетче нишесте плодово или ванилия
1 л пр. мляко
4 лъж. захар
1 пакетче захаросани плодове на малки парченца
4-5 орехови ядки
4-5 суп. лъж. сок от компот

Пригответе крема като сварите млякото и докато е топло с бъркане в него поставите разтвореното в малко мляко нишесте, заедно със захарта.

В тортена чиния поставете първия блат. Напоете със сок от компот, сложете част от готовия и леко изстинал крем, разпределете по цялата повърхност, сложете малко начупени на ръка орехи. Отгоре поставете втория блат и повторете процедурата. След третия блат сложете целия оставащ крем и заравнете добре – това е “лицето” на тортата. Поръсете със захаросаните плодове. Тортата е готова!

Тази торта се приготвя за около 20 минути – заедно с приготвянето на крема.
Бърза и лесна торта с течен шоколад
1 опаковка готови бели блатове за торта (три блата)
1 бурканче течен шоколад (350 - 400 г)
400 г заквасена сметата
бита сметана за украса

Смесват се сметаната и течния шоколад. С получения крем се намазва първия блат, върху него се слага втория, маже се с крем, отгоре се покрива с третия. Накрая тортата се намазава отгоре и отстрани с остатъка от крема.
На повърхността се прави шарка с вилица или къдрав нож за хляб.
Отстрани се украсява с розички от бита сметана (може и от спрей, но спреят се използва преди да се сервира тортата, иначе розичките се деформират).