PDA

View Full Version : Моля за съвет!!!



JustAnotherGirl
09-01-2009, 04:23
Така...да започна и аз с лигавщините, които са важни за мен...:Има едно момче с което се познаваме от 2 години и сме добри приятели, обаче аз имам чувства към него от самото начало, които с течение на времето се задълбочават все повече и повече. Преди време бяхме заедно за малко, но не се получи и най- добрият му приятел ми каза причината. Ако споделя за чувсвата си на въпросното момче съм сигурна , че ще го изгубя като приятел и ако отново нищо не се получи между нас ще съм загубила много близък за мен човек напразно. Рискът е твърде голям и не знам какво да правя...Та въпросът ми е следния: какво бихте направили вие на мое място и как според вас би риагирал той (знам, че не го позновате, но примерно ако вие сте момчето-как бихте реагирали)???

fire_cat
09-01-2009, 04:50
Ами ти всъщност и да му кажеш, или не - пак губиш. Можеш да го имаш като приятел и да го цениш, но да изпитваш нещо повече към него и да знаеш, че да имате връзка е невъзможно, си е направо потресаващо. Ако му кажеш не е сигурно, че ще го загубиш като приятел, защото може този път да се получи нещо. Но ако все пак решиш да не предприемаш нищо - ще се измъчваш доста повече като си до него и отношенията ви са чисто приятелски. Аз може би бих му казала ако бях на твое място, поне така нямаше да се тормозя повече. А какво ще направи той си е негова работа.

JustAnotherGirl
09-01-2009, 05:15
благодаря ти за съвета, обаче притеснението ми идва от там, че след като се разделихме миналия път прекратихме всякакви контакти за няколко месеца. и не можех да го забравя, защото всичко около мен ми надпомняше за него. заминах за извесно време с цел да се оттърся от всичко, но не се получи. а преди няколко месеца се отказах да се пробвам с други момчета, щото е адски грубо да целувам някой а да мисля за друг. нямам желание този период когато не котактувахме с него да се повтаря, щото до колкото го познавам този път може да не е временно... :(

mrtn
09-01-2009, 05:17
Аз като момче ще ти кажа какво бих направил. Пример ти си ми казала вече, и аз реагирам странно, "приятелката ми ме харесва?!". Ако имам чувстава бих тръгнал, но ако нямах бих поговорил с теб. Защо?, Как?, Откога?..Няма да прекратя приятелството, но ще ми е странно и аз сам бих ти помогнал да изчезнат чувствата.
Е ако момчето ти е "приятел" няма да постъпи по този начин.. Успех!

MP
09-01-2009, 05:33
Добре де,нали вече сте ходили,та той трябва да има едно на ум.Не мисля,че ще го шокираш или,че ще той ще открие топлата вода,ако разбере всичко.Щом сте ходили,той се превръща автоматично в твой бивш,а не в нещо като "най-добър приятел" (въпреки,че понятията могат да съвпадат).От тази гледна точка си длъжна да опиташ,защото често искрата бива запалвана повторно.

valdesbg
09-01-2009, 05:35
Ем, казваш му и така. Даже не го казвай, ами директно го показвай ;)

На мен са ми го казвали, и аз съм го казвал. Губили сме приятелство само в 2 случая от около общо 10-12. Ама то девойките не бяха стока.

Та действай :)

fire_cat
09-01-2009, 05:41
благодаря ти за съвета, обаче притеснението ми идва от там, че след като се разделихме миналия път прекратихме всякакви контакти за няколко месеца. и не можех да го забравя, защото всичко около мен ми надпомняше за него. заминах за извесно време с цел да се оттърся от всичко, но не се получи. а преди няколко месеца се отказах да се пробвам с други момчета, щото е адски грубо да целувам някой а да мисля за друг. нямам желание този период когато не котактувахме с него да се повтаря, щото до колкото го познавам този път може да не е временно... :(

Случват се такива неща, не се притеснявай. Ще го забравиш, само се концентрирай върху други неща и времето ще ти помогне. Понякога си мислиш, че наистина няма да можеш да го забравиш, но ще видиш, че някой ден ще срещнеш подходящото момче и той също ще те направи щастлива.

Seattle
09-01-2009, 05:43
Като не се е получило първия път какво те кара да мислиш че ще се получи сега? :?

JustAnotherGirl
09-01-2009, 05:48
Като не се е получило първия път какво те кара да мислиш че ще се получи сега? :?
именно нищо и за това тарся съвет от вас

Seattle
09-01-2009, 05:52
Така и не каза каква е била пречината да се разделите първият път?

JustAnotherGirl
09-01-2009, 05:55
грешката е в мен, но няма как да се поправи. Като казвам ,че няма имам в предвид, че няма, а не, че не искам или не знам как, или нещо такова

Seattle
09-01-2009, 05:58
Ем щом преди те е оставил поради тази пречина, няма никав смисъл да мислиш че сега даже ще вземе. Sorry

JustAnotherGirl
09-01-2009, 06:01
Ем щом преди те е оставил поради тази пречина, няма никав смисъл да мислиш че сега даже ще вземе. Sorry
Благодаря ти, че си честен! Оценявам го!!!

Dollystar
09-01-2009, 06:14
Немога да те посъветвам само ще ти кажа успех :-) :-)

lubomirky
09-01-2009, 07:03
Пфф.. лошото е, че ставаме все повече хората, които са влюбени в най-добрите си приятели(от противоположния пол, разбира се) :oops:

JustAnotherGirl
09-01-2009, 07:39
Пфф.. лошото е, че ставаме все повече хората, които са влюбени в най-добрите си приятели(от противоположния пол, разбира се) :oops:

За жалост е така...И това е защото ги чивстаме близки, опознали сме ги както и те нас и знаем че можем да разчитаме един на друг

lubomirky
09-01-2009, 07:46
Ами не само. Свикнали сме с тях. Аз също като теб знам, че не трябва да искам нищо повече от това, което имам, защото то ще е до време и после се съмнявам, че отново ще мога да споделям и всичко останало.. Но пък от друга страна единственото, което в момента искам е тя :neutral:

ItalianMafia
09-01-2009, 07:53
Питаш нас.. Попитай себе си.. Или печелиш, или губиш.. Замисли се кое е по-важно за теб и бъди готова да загубиш или да спечелиш.. И в двата случая ще си добре, поне няма да си буташ главата в стената и да се чудиш *ами ако бях..*

sasha_90
09-01-2009, 08:39
Ако бях момче и те харесвах,нямаше да реагирам зле при евентуално разкритие на чувствата ти.Но не гадая бъдещето и на знам как би реагирал той самия.

JustAnotherGirl
09-01-2009, 11:28
На ясна съм,че не можеш да знаеш но предположението пак нещо.благодаря ти

ShtrudeL
09-01-2009, 11:35
Ако бях момчето...щях да покажа най-лицемерната си загрижена физиономия колкото да не нараня момичето. Щях да го направя гениално и истинско. ^^ В действителност ако не изпитвах никакви чувства към нея нямаше да ми пука много и нямаше да обърна внимание. (тва,че не ми пука нямаше да го покажа,а щях да излъжа Оо ^^) Нямаше да си променя мнението към нея и щяхме да си останем пак приятели. Но понеже ще съм прекалено умно и готино и понеже съм момиче,никое друго момче няма да направи като мен включително и твоето. (добре тук сериозно не съм сигурна) ^^

JustAnotherGirl
09-01-2009, 11:53
Ако бях момчето...щях да покажа най-лицемерната си загрижена физиономия колкото да не нараня момичето. Щях да го направя гениално и истинско. ^^ В действителност ако не изпитвах никакви чувства към нея нямаше да ми пука много и нямаше да обърна внимание. (тва,че не ми пука нямаше да го покажа,а щях да излъжа Оо ^^) Нямаше да си променя мнението към нея и щяхме да си останем пак приятели. Но понеже ще съм прекалено умно и готино и понеже съм момиче,никое друго момче няма да направи като мен включително и твоето. (добре тук сериозно не съм сигурна) ^^

е то това ще е "благородно" лицемерство :D