PDA

View Full Version : Oбъркана съм!!!!



ConfusedGirl2
09-01-2009, 12:36
Наистина съм объркана. Проблема е в това, че не знам какво става между мене и най-добрия ми приятел. Мислех, че сме само на приятелски отношения, обаче в последно време нещата се объркаха. Той започна да ревнува, когато излизам с други момчета, държи ми сметка с кого съм, защо съм с него и до кога ще съм с него. :? Дразни се, когато му кажа, че съм с момче. Но той си има приятелка и никога не ми е показвал, че може да стане нещо повече между нас. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя с него, защото наистина не издържам вече!

l0lz
09-01-2009, 12:37
Наистина съм объркана. Проблема е в това, че не знам какво става между мене и най-добрия ми приятел. Мислех, че сме само на приятелски отношения, обаче в последно време нещата се объркаха. Той започна да ревнува, когато излизам с други момчета, държи ми сметка с кого съм, защо съм с него и до кога ще съм с него. :? Дразни се, когато му кажа, че съм с момче. Но той си има приятелка и никога не ми е показвал, че може да стане нещо повече между нас. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя с него, защото наистина не издържам вече! Просто е загрижен за теб?

Priceless
09-01-2009, 12:38
^^ И аз това си мисля. Но ти казваш, че ревнува. Тогава не знам. Може би просто те има за собственост.

П.П. Ако знаеш колко ми е познато. И аз бях в такава ситуация преди време :D

lubomirky
09-01-2009, 12:43
Страхува се, че вниманието ти няма да е насочено изцяло към него(ако сега е така). Първо си помислих дали те харесва, обаче пък имал приятелка. Странна работа :neutral:

metaxa
09-01-2009, 13:32
^^ И аз това си мисля. Но ти казваш, че ревнува. Тогава не знам. Може би просто те има за собственост.

П.П. Ако знаеш колко ми е познато. И аз бях в такава ситуация преди време :D
Зависи дали прави разлика между ревност и загриженост.Моят най-добър приятел не искаше да ме запознае с един негов приятел цитирам "Той не е за тебе." Все едно гаджета ще ставаме 8-)

IndependentGirl
09-01-2009, 13:43
Но той си има приятелка и никога не ми е показвал, че може да стане нещо повече между нас.
Тогава няма защо да си объркана.. и да си търсиш поводи и да си даваш надежди.. само ще се вкараш в мисли и сама си се объркваш.. :) Просто приятелят ти е загрижен и се притеснява за тебе.. какво му е обърканото/ненормалното/странното?!.. :? :)

ItalianMafia
09-01-2009, 13:45
Загрижен е, зависи от това как се държи към теб в такава ситуация..

3oPuTy
09-01-2009, 13:57
Поговори с него ...

SomewhereInTime
09-01-2009, 14:22
И аз мисля, че е загрижен.
Все пак ако мислиш, че прекалява говори с него.

ConfusedGirl2
09-01-2009, 14:31
Определено си е ревност :-D Оня ден ми вика там за едно момче от компанията "Много добре знаеш, че не ми е приятно да си насаме с него" :shock: И аз го питах "Добре, защо какво има?" И той ме погледна и каза "Просто недей повече,ясно?" и ме гушна и се прибра. :?

Priceless
09-01-2009, 14:36
^^ Апф .. олигофрен 8-) Ако иска да става нещо - да ти го каже, бе. По-добре му кажи да си разясни какво ТОЧНО иска от теб. Дали приятелство само или нещо друго. :?

YouKnowImBetterThanYou
09-01-2009, 14:38
Но той си има приятелка и никога не ми е показвал, че може да стане нещо повече между нас.
Тогава няма защо да си объркана.. и да си търсиш поводи и да си даваш надежди.. само ще се вкараш в мисли и сама си се объркваш.. :) Просто приятелят ти е загрижен и се притеснява за тебе.. какво му е обърканото/ненормалното/странното?!.. :? :)
Абе как да не е загрижена? Не си ли си задавала въпроса, че може би той си има гадже колкото да покрива нормите за едно нормално момче, все пак човека си има нужди. Това не значи, че е влюбен в гаджето си. Всъщност може да обича "най-добрата" си приятелка, но да не може да и го сподели от свои си страхове. Примерно класическия вариант от страх да не загуби приятелството си с нея ако разкрие чувствата си? Подобно обсебване не е нормално, още повече че авторката сама е стигнала до извода, че явно тук се намесва някаква ревност.

Моя съвет конкретно по темата е да поговорите сериозно ти и приятеля ти. Обясни му, че отношението му към теб в последно време не ти харесва, особено това, че постоянно имаш чувството, че иска да държи под контрол с кого си и къде си постоянно. Кажи му го в прав текст така че да не стават недоразумения. Колкото по-директно се разберете, толкова по хладнокръвно ще приеме, че няма начин да станете гаджета, ако случайно намеренията му са такива. Обикновено, когато хората разговарят по същество се разбират така най-лесно. Не се страхувай, няма да го обидиш. Може пък и да не знаеш какво ти самата искаш, но докато не разсикате темата конкретно няма и да се разберете, а ревността му може и да е действителна, а не само игра на твоето въображение. Ако сега не се разясните, това може да ескалира до голям скандал, който би прекъснал приятелството ви дори без да ти стане ясно дали момчето има някакви други чувства към теб освен като на приятелка!

ConfusedGirl2
09-01-2009, 14:46
Точно там е проблема,че аз чувствам, че този човек ме ограничава по някакъв начин. Все едно наистина ходим. И ревността му определено не е игра на въображението ми. Имаше едно момче, с което щях да тръгна преди време, той не спря да го нарежда. Еди си какъв бил, грозен бил, балък и такъв постоянно го храни и го псува. И аз му викам "Успокой се малко" оня ми вика " Е как очакваш да са успокоя, ко се занимаваш с него, не го ли виждаш какъв е" ... :? Е как да не се ядосам? И съм му казала да престане да ми държи сметка, уж ме разбира, но на следващия ден всичко си е както преди. :?

RaZzer
09-01-2009, 15:17
Според мен е просто приятелска ревност...

А, всъщност, на теб какви са ти чувствата към момчето? За приятел ли го искаш или за гадже? (за да ти кажем какво да предприемеш)

IndependentGirl
09-01-2009, 15:18
Но той си има приятелка и никога не ми е показвал, че може да стане нещо повече между нас.
Тогава няма защо да си объркана.. и да си търсиш поводи и да си даваш надежди.. само ще се вкараш в мисли и сама си се объркваш.. :) Просто приятелят ти е загрижен и се притеснява за тебе.. какво му е обърканото/ненормалното/странното?!.. :? :)
Абе как да не е загрижена? Не си ли си задавала въпроса, че може би той си има гадже колкото да покрива нормите за едно нормално момче, все пак човека си има нужди. Това не значи, че е влюбен в гаджето си. Всъщност може да обича "най-добрата" си приятелка, но да не може да и го сподели от свои си страхове. Примерно класическия вариант от страх да не загуби приятелството си с нея ако разкрие чувствата си? Подобно обсебване не е нормално, още повече че авторката сама е стигнала до извода, че явно тук се намесва някаква ревност.
Не съм се замисляла, че момчето може да си има гадже просто така, колкото да си има и да не е сам.. и за да си покрива нуждите.. :lol: Предположих, че за да си има приятелка значи я обича или поне има някакви чувства и симпатии към нея, а и щом е с нея значи има защо.. :) Авторката сама каза, че той никога не й е показал, че може да има нещо повече между тях, а ако е искал да има нещо предполагам, че е щял по някакъв начин да й го покаже или да поговорят и да си изяснят чувствата и отношенията.. (например: да е признал на авторката, че е влюбен в нея, но иска да си запазят приятелството.. или пък, че не иска да си оставя гаджето.. :) ) Съгласна съм с тебе, че може да го е страх да не си загубят приятелството, но според мен щом единия изпитва повече от приятелски чувства или се влюби.. то с приятелството е свършено, дори и да го отрича, прикрива и да се старае да запази приятелството.. то няма да е същото, защото единия ще гледа на другия не просто като на приятел.. :? Но тука май малко се отклоних от темата.. :D Мисълта ми беше, че той е с гаджето си и щом е избрал да е с нея значи има защо.. а към авторката изпитва голяма привързаност.. все пак са най-добри приятели и просто е много загрижен и притиснен за нея да не попадне на неправилни хора и иска да я предпази.. :)
Авторке, най-добре говори с него защо се държи така и ревнува от други момчета.. кажи му да не те обсебва и да не се притеснява толкова.. :wink:

monika551
09-02-2009, 08:10
според мен е загрижен а и защо не му кажеш че така те притеснява

mrtn
09-02-2009, 08:42
Може да ревнува приятелски, поякога и аз съм правил такива простий на най-добрата ми приятелка, така че..нищо страшно :)