PDA

View Full Version : Студентски бригади



monka
09-01-2009, 17:15
Има ли някой, който е ходил на такава бригада?Интересуваме по специално за САЩ.Доста сериозно взех да се замислям тази година да ходя и ще се радвам, ако има някой, който да каже с коя фирма е пътувал, какви пари, каква е процедурата, каква работа всичко останало!!!

monka
09-02-2009, 05:12
Ще може ли някой модератор да премести темата във Всичко тийн на куп :-o Май там щеше да е по-добре да я пусна...

ivan_realmadrid
09-02-2009, 17:57
Бригадата много ен си струва. Първо си вземаш здравето от работа по 12 часа на ден за хубави пари обаче. После примерно заминаваш май или юни месец изпитите остават невзети остават условни и после ги плащаш! Има и хубави и лоши неща но повече са лошите като гледам някой отиват не им плащат някой се връщат с по 5000 спестени. Билета е 1000 лв в едната посока?

monka
09-02-2009, 18:21
Бригадата много ен си струва. Първо си вземаш здравето от работа по 12 часа на ден за хубави пари обаче. После примерно заминаваш май или юни месец изпитите остават невзети остават условни и после ги плащаш! Има и хубави и лоши неща но повече са лошите като гледам някой отиват не им плащат някой се връщат с по 5000 спестени. Билета е 1000 лв в едната посока?

Не е точно така.За многото бачкане-еми нормално нали за това отеваш.Относно изпитите-изтегляш ги по-рано.Билета за Америка излиза към 1000лв. в двете посоки...Искам да знам, че си струва да замина относно парите...

ivan_realmadrid
09-02-2009, 21:13
1000 лв е само в едната посока колежката ми замина 100 % съм сигурен. Изпитите ще ги изтеглиш назад ама ако са 6 как ще си научиш за всичките и всеки изпит по 20 теми най-малко Нее лесно! Най-много 3 да вземеш.

monka
09-03-2009, 05:34
1000 лв е само в едната посока колежката ми замина 100 % съм сигурен. Изпитите ще ги изтеглиш назад ама ако са 6 как ще си научиш за всичките и всеки изпит по 20 теми най-малко Нее лесно! Най-много 3 да вземеш.

Ами аз успях да намеря двупосочен билет за малко над 1000.Прав си за изпитите, аз ще съм 1 година Право и може да не успея да се справя, въпреки че ако си упорит става.Просто искам да знам, че ще дам 3000 лв и ще се върна с много повече...То си зависи от мен, трябва мн бачкане допълнително втора работа...има време ще видим.
Иска ми се някой да пише от личен опит, ама в тоя раздел май пишат саамо осмокласници :x

ivan_realmadrid
09-03-2009, 10:32
А сега ще си 1 курс по добре не отивай още. Отиди 2 курс. Сега 1 курс разберти как стоят нещата поразпитай колеги колежки да вникнеш в нещата виж с изпитите как ще се оправиш. Това е мой съвет :) Ако искаш тръгвай не съм те вързал все пак :-D

MiamiInk
09-03-2009, 15:42
Изобщо не е проблем като си първи курс да заминеш на бригада. Аз имам колеги, които още първата година заминаха. За изпитите- трябва да говориш с преподавателите да ги караш по- рано; ако са разбрани, няма да се заядат, има и такива, които се правят на интересни, но да да се надяваш да са по- малко. За разходите около заминаването не мога да ти кажа, но според мен си струва да се отиде. Аз тази година смятам да отида, но ще видя де. Пък и винаги можеш да изтеглиш студентски заем и да заминеш за САЩ, пък после ще си избиеш парите :)

monka
09-03-2009, 16:05
Изобщо не е проблем като си първи курс да заминеш на бригада. Аз имам колеги, които още първата година заминаха. За изпитите- трябва да говориш с преподавателите да ги караш по- рано; ако са разбрани, няма да се заядат, има и такива, които се правят на интересни, но да да се надяваш да са по- малко. За разходите около заминаването не мога да ти кажа, но според мен си струва да се отиде. Аз тази година смятам да отида, но ще видя де. Пък и винаги можеш да изтеглиш студентски заем и да заминеш за САЩ, пък после ще си избиеш парите :)

Разходите са си доста, но и според мен си заслужава да изживееш всичко това, да видиш какво и яко бачкане, да се запознаеш с много хора и какво ли не...Е и парички да изкараш!Още не към решила окончателно, но сериозно се замислам за Америка.

MiamiInk
09-03-2009, 16:32
Разходите определено са много. И аз съм на мнение,че си заслужава. Не всеки издържа на това напрежение да се работи по 12-16 часа, но ако имаш воля и си надъхан - няма проблем. По принцип не съм фен на САЩ, но искам да отида и да видя как е там, туко виж ми харесало :D

П.С Къде ще си студентка?

monka
09-03-2009, 16:39
Да и аз като цяло не харесвам СОЩ, но предпочитам на бригада отколкото в Англия.Аз започнах да тарся фирми и ми хвана окото usitcolours, но още много ще тарся.
Студентка ще съм в Бургас.

MiamiInk
09-03-2009, 16:50
Фирми има много, засега се сещам за usitcolors, Work and Travel и Orange имаше май. Имай предвид че като почнеш да търсеш от по- рано фирми и да подаваш документи, излиза мааалко по - евтино, отколкото ако задействаш нещата март или април. Пък и в началото са по -яките офери за работа

monka
09-03-2009, 17:48
Най-много до 2 месеца ще взема решение, защото наистина е по-добре по-рано.
Ти също ли искаш да заминаваш???

ivan_realmadrid
09-03-2009, 18:06
Ок казах, че не съм ви спрял вървете но после изпитите всички неможе да ги вземете и да учите денонощно :D

ivan_realmadrid
09-03-2009, 18:08
КОНКОРДИЯ :)

MiamiInk
09-03-2009, 18:09
Еми да ходи ми се, но и аз ще реша до ноември - декември какво ще правя. :)