PDA

View Full Version : Препоръки за изправяне на коса?



torchwoodhub
09-01-2009, 20:33
здравейте хора незнам дали има вече такава тема, надявам се да няма.
проблема ми е следния косата ми е леко чуплива а си направих прическа която стои най добре на права коса
пробвах да я изправя с преса но не става трае само няколко минути мах полвин час. можете ли да ми кажете др варианти за изправяне на косата или дами препоръчате някои шампоан или балсам. благодаря предварително

Добре дошла във форума!
Прочети и спазвай правилата > http://www.teenproblem.net/f/pravila.html
Редактирах мнението ти,за да е на кирилица и заглавието,така че да бъде описателно,но нека следващия път бъде написано така от теб.

Punisherrr

liim0nka
09-01-2009, 21:00
Мм със сешоар..за други начинии.. :?

vagarious
09-01-2009, 21:04
Мда със сешоар я изправяй или поне малко и с пресата задържай повечко или по-помалко, но няколко пъти на един кичур. :-o

Sladurchoo
09-01-2009, 21:15
ами пресата ти трябва да е добре почистена .. така че след всяко използване я почиствай добре ..
има много балсами .. шампоани .. кремове и всякви за права коса .. но никое не може да ти я изправи просто ей-така .. иначе на нивея има продукти, за които съм чувала хубави неща .. че помагат и задържат косата по-дълго време изправена ..
използвай и кристали, за да не ти цъфти косата ..
и я разделяй .. в смисъл в началото я хвани с щипка горе и пускай малко по малко косата .. така ще се изправи най-добре ..
и накрая не забравяй да сложиш лак за коса, за да се задържи по-дълго ..


:) :)

PoppyMoore
09-01-2009, 21:59
Оо, ако косата ти е чуплива забрави да я изправиш трайно със сешоар. Пресата е най-доброто решение (ако самата ти преса е от хубавите). След изправяне напръскай с лак за коса, за да се задържи за по-дълго косата ти така, а е хубаво и да използваш има специални кристали за изправяне, които се нанасят преди работата с преса. За максимален ефект можеш и да използваш шампоан и балцам за изправяне, които да са от една серия, макар че лично аз много не вярвам, че те биха помогнали, но все пак зависи от марката.
Търси най-доброто и не се залъгвай с боклуци за коса :)
Всъщност може да попиташ фризьора си за кристали за коса, в някои салони се предлагат на Taft или други по-добри марки за коса.

ValzZi
09-01-2009, 23:43
аз -ако ми дойде музата- се изправям след като съм се къпала и го правя по следния начин .. на мокра коса , пяна!! и след това чакам да изсъхне по естествен начин за да не я горя допълнително след това я разресвам и почвам с пресата и тя си седи права.. върши работа моята коса е доста чуплива ..

TeenSpirit
09-02-2009, 06:11
^ Сигурно се подстригваш на 5 дена, заради изгоряла коса...

fenkatakrisi952
09-02-2009, 11:02
Става и с ютия :D 8-)

sunshine92
09-02-2009, 11:07
препоръчвам ти крем за изправяне и изглаждане на косата на Сънсилк (от лилавата серия). Аз го използвам редовно и съм страшно доволна. :)

marti93
09-02-2009, 16:04
преса
:shock: :shock: :shock:

djudjulinkaa
09-02-2009, 16:24
Може би пресата ти не е хубава.. :) Щом с преса не си доволна едва ли от друго ще си.. а може и косата ти да не се подава на такъв вид третиране :)

liim0nka
09-02-2009, 17:35
преса
:shock: :shock: :shock:

Можеш ли да четеш..?! :?

xHARDCANDYx
09-02-2009, 18:32
Както казаха,почистена преса,ползвай балсам за изправяне..Аз имам този на Лореал..Внимателно изправяй всеки кичур като 1во пръскаш с лак, след това минаваш с преса и след това пак фиксираш с лак.. :)

gabby1121
09-11-2009, 19:59
илии си купи пяна за изправяне на косата или по-хубава преса \:D/

deni15
09-12-2009, 09:35
мМ.. Не може косата ти да седи праава само няколко мин. явно пресата ти не е хубава.Вземи си хубава преса и ползвай кристали,за да не ти я изгаря мн. :)

tanchu
09-12-2009, 09:41
ако пресата ти е с метални преставки нищо чудно че не се изправя както трябва и ти се накъдря бързо :) и мойта коса е супер чуплива,обаче като се изправям с преса ми стой..с керамични преставки е :) и после като сложа лак за коса и си стой няколко дни.. 8)

casey
09-12-2009, 10:28
Използвай шампоан и балсам изправяне, също и кристали и т.н. Може да си вземеш и професионална преса, може там да е проблема. Със сешоар също може, но щом не държи с преса - не вярвам със сешоар да стане нещо. Ако с нищо не се получава се посъветвай с фризьорката си.