PDA

View Full Version : За всички първокурсници .........



v3r43to
09-02-2009, 08:55
Тук е мястото да споделят тези, който вече са 2,3 или 4 курс и тези на който им се е налогало да учат в друг град .... за промяната която е настъпила и всичко останало свързано с новата обстановка след завършването на 12 клас .....


P.S. На мен лично сега ми предстой промяна...първокурсничка съм и ще уча в София и да си призная малко ме е страх от всичко... как ще се справям, приятели и всичко останало... Затова пускам тази темичка, защото ми е интересно как вие сте успяли да се впишете в живота на студента...
!!!.......Моля и без тъпи коментари и убиди... !!!

XceSS
09-02-2009, 09:55
И аз ей сега ще съм първи курс в Бургас, в общежитие.Ходил съм 2 пъти в Бургас, не познавам един човек, така че ще ми е ебати филма, ама то това си е интересното :grin: :grin:

lLady_MooN_RaiN
09-02-2009, 10:08
Бях първокурсничка миналата година, но при мен беше малко по-различно. Аз, като дойдох в София не бях сама, а заживях с моя приятел, който е от моя град, но също учи тук, тъй че не бях сама. Освен това сестра ми също живее в София. Не се притеснявайте толкова. Тази промяна е за добро. Навлизате в нова среда, срещате много нови хора и все ще се намери някой, с когото да се сприятелите. Освен това има много други като вас, които са в нов град и нищо не познават. Големият град предоставя много въмзножности за нови запознанства, а и винаги имам как да се забавляваш, къде да идеш и т.н

v3r43to
09-02-2009, 10:45
Дам и аз мисля, че ще е за добро... и се надявам някакси да се справя... Отначалото наистина ще е доста забавно,докато опознаеш нещата, но с времето ще свикна.. :)

kalpazanka
09-02-2009, 17:21
Първите 3-4-5 месеца ми бяха отврат! Смених си все пак средата, оставих си приятелките, семейството, попаднах на алчни лицемерни хазайки и 2 съквартирантки, които здраво ги тресеше пубертет. Едната беше адски недосетливо същество и вечер идваше и ми разправяше за житие/битие/любовни драми/проблеми в училище, без да й мигне окото, че на другия ден имам изпитване и че най-вероятно ми се ще да си попрочета материала. След като излезеше от стаята, главата ми беше балон. Не ми се излизаше много много от стаята- ходех в кухнята само да хапвам /всъщност беше по-добре, че се прибирах към 17.30, така прекарвах по-малко време в квартирата/. Телевизия не гледах, тъй като хазайката махна приемника от кухнята. Абе...ужас. Чаках с нетърпение петък, грабвах препълнения сак и се прибирах /бях се принудила да си нося вкъщи и мръсните дрехи, защото хазайките се цупеха, ако ме видят на терасата, а няма къде другаде да простирам/. Докато живеех там, бях кълбо от нерви.
В края на първата седмица майка ми като ме видя на гарата, се уплаши- по нейните думи съм била с кръгове под очите, отслабнала, изпита с хлътнали очи....
Да чукна на дърво, сега съм мнооооооооооооооооооооооо оооого по-добре.

ivan_realmadrid
09-02-2009, 17:49
Здравейте!
Не се притеснявайте всичко ще бъде наред ще можете да се виждате с приятели и всичко каквото искате стига да си разпределите времето, но ще трябва и да учите за изпитите после. Един съвет учете и през семестъра а не само през сесията защото ще ви се натрупа много после. Аз сега съм 2 курс в Шумен история и География и 1 семестър не учих и накрая през ден изпит и палко остана да откача. Айде успех на всички :grin:

Chipsan
09-02-2009, 17:56
Интересно ще е да споделят мнение и хора, които учат в чужбина. :)

v3r43to
09-02-2009, 21:07
Здравейте!
Не се притеснявайте всичко ще бъде наред ще можете да се виждате с приятели и всичко каквото искате стига да си разпределите времето, но ще трябва и да учите за изпитите после. Един съвет учете и през семестъра а не само през сесията защото ще ви се натрупа много после. Аз сега съм 2 курс в Шумен история и География и 1 семестър не учих и накрая през ден изпит и палко остана да откача. Айде успех на всички :grin:


Много благодаря за укуражителния коментар.... накара ме да се пооуспокоя малко :)

Cybershot
09-02-2009, 21:15
1вата година ще се опознавате
2 и 3 ще изпростеете тотално и ще се пропиете
4тата ще изтрезнявате
5тата който е оцелял ще завърши
може и смешно да изглежда, но е така...

XceSS
09-03-2009, 10:23
1вата година ще се опознавате
2 и 3 ще изпростеете тотално и ще се пропиете
4тата ще изтрезнявате
5тата който е оцелял ще завърши
може и смешно да изглежда, но е така...

Добре казано :)

Glezanka
09-05-2009, 11:58
XceSS колега каква специалност те приеха :)
На мен също ми предстои първа година в университет,честно казано хич не ми се ходи към Бургас.Добре,че живея на 100 км и ще мога да се прибирам всяка седмица.

1n5ub0rd1na73
09-05-2009, 15:55
От две седмици съм в чужбина и не ми е много добре - носталгията особено. Иначе страната е уредена; всичко си му е по реда.

XceSS
09-05-2009, 16:42
XceSS колега каква специалност те приеха :)
На мен също ми предстои първа година в университет,честно казано хич не ми се ходи към Бургас.Добре,че живея на 100 км и ще мога да се прибирам всяка седмица.

Индустриален Мениджмънт :grin: :grin: :grin:
Нямам търпение да заминавам :)
На общежитие ли ще си ?

Glezanka
09-05-2009, 21:44
Да,чакам въпросното класиране да видя на коя дата ще е настаняването и да се подготвям психически :)

XceSS
09-06-2009, 00:26
Да,чакам въпросното класиране да видя на коя дата ще е настаняването и да се подготвям психически :)


Тая мацка дето беше, за общежитията, каза че всички първокурсници сме в първи блок :) Така че си там :).
А иначе теб, кво те взеха?!?!?!

plmn
09-06-2009, 13:56
up 8-)

Glezanka
09-07-2009, 15:23
Да,чакам въпросното класиране да видя на коя дата ще е настаняването и да се подготвям психически :)


Тая мацка дето беше, за общежитията, каза че всички първокурсници сме в първи блок :) Така че си там :).
А иначе теб, кво те взеха?!?!?!

Още на първо класиране-стопанско управление :)