PDA

View Full Version : Късогледство + стигматизъм - Лещи???



napulnootchaqn
09-02-2009, 12:22
Имам 3 диоптъра на едното око и 2 на другото око..
Искам да попитам могат ли да се направят някакви лещи , въпреки стигматизма.. Понеже някъде четох , че правили такива , но все пак не разбирам и да попитам..

Иначе си имам и очила , но ако може да си направя и лещи , ще е много добре , понеже не обичам да излизам много много с очилата навън :D :grin:

Мерси предварително!

MiglenaK
09-02-2009, 12:31
Астигматизъм се пише. Има лещи, ама имай предвид, че за лещите трябва да спазваш много добра хигиена и да ги поддържаш. Аз лично нося очила, не мога да свикна с лещи.

Swingswing
09-02-2009, 13:04
Има лещи точно за твоя случай, но при поръчка се чакат 1 месец и са соленички към 150лв ако не се лъжа... Взамяна получаваш 3 чифта, които можеш да ползваш 6 месеца общо, разбирай по чифт на 2 месеца :)

webmast3rche
09-02-2009, 17:22
to i az sym taka .. :D

ako nqkoi dr znae neshto da kazva. :)

sry za kirilicata , ama flex-a se preeba n6 :P

redbul2
09-03-2009, 09:21
За астигматизъм ще ти предложат твърди лещи.Зависи ще свикнеш ли с тях.Първо си вземаш едни по-евтини 20-30 до 40 лв максимум.И ако имаш поносимост,тогава по-скъпи за постоянно.Лещите се предписват от очните лекари.

Still1ME1Still1HERE
09-03-2009, 11:02
Не знам за вас,ама аз и без астигматизъм не мога да си ги набутам в очите :D Дори лекарката и майка м,която носи лещи от майна си райна време успяха само на дясното да ми сложат и то не винги,пък до тогава окото ми е станало червеникаво зелено направо :D

JaCkSpAr0y
09-03-2009, 14:21
Аз нося лещи от година . И нямам проблем за при тебе с астигматизма незнам дали може питай очен лекар

napulnootchaqn
09-20-2009, 16:21
Утре ще ходим и ще видим дали ще стане работата :P

recklessx
09-23-2009, 11:04
Нося лещи от 10 години и няма пробелм с астигматизма.
Имам и астигматизъм, и -15
Наистина ще ти препоръчат твърди, защото те спират разтежа на диоптрите(през пубертета се покачват) и заради астигматизма, но аз от опит те съветвам да се дърпаш. Истинско мъчение си е. Нищо, че казват, че е по-добре ;D Все едно имаш стъкло в окото, а като се размести да не говоря какви болки са докато се намести. ;Д
Нося меки. Не са скъпи – 20-30 лв ми се върти в главата, но не помня точно. Сменям ги на половин година. А хигиената е вечер да ги сложа във ваничките с разтвор, а сутрин да ги измиеш с един, който се казва „физиологичен” – 1лв от аптеката ;Д Трябва да са ти чисти ръцете, но това се подразбира. Вече не осещам, че ги нося. Свиква се.
Мисля, че само твърдите се поръчват. Меките стига да има си ти ги дават веднага.
Ъъъ, не се сещам за друго ;Д Ааа, да, до +6 може да си вземеш цветни. Не са толкова по скъпи, но се правят по поръчка май.

Rapture
09-23-2009, 23:08
Аз имам астигматизъм на едното око и нося обикновенни лещи ,само с диоптер -2,00 и нямам никакви проблеми .Знам , че попринцип не е правилно ,ноо се чувствам чудесно,имам и цветни лещи,незнам на мен цветните ми дразнят повече,но обикновенните с диоптер все едно са част от мен,изобщо не ми пречат не ги усещам,и се чувствам чудесно :)

siskas93
09-26-2009, 09:32
Първият път когато ходих на очен лекар ми отриха астегматизам.Попитах дали може вместо очила да си взема лещи,казаха ми,че може но има голяма вероятност вместо да се намали диоптъра да се овеличи.